Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1185 / 1269
(#) kadarist válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Méricskélni kellene a képcső kivezetésein, zárlatot keresve, első rács-katód között, és így tovább a többi között is. Ezen kívül feszültségeket is érdemes mérni, például hogy változik-e valahol a potik tekergetésére.
(#) HA5BRG válasza kadarist hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Este megmérem. Van esetleg tipp., hogy a képcső nyakán az egyes pontokon kb. mekkora feszültségeket kellene mérni?
(#) kadarist válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
A rajz a mérvadó és a fényerő, kontraszt potméterek tekerésére viszonylag nagy változásnak kell lennie.
Egy tanulságos javítás leírása: Bővebben: Link.
(#) HA5BRG válasza kadarist hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
A linkelt anyagot ki is nyomtattam, köszi, átolvasom.

Egy olyan kérdésem is lenne, hogy az előlapon a középső gomb az mindig a kontraszt szabályozó volt? Mert mintha olvastam volna olyasmit, hogy a kései modelleken az lett a hangszín szabályozó. Nekem a középső poti sosem szabályozott semmit, de mindig szép volt a képe a tévének, a kontraszt nem volt sem sok sem pedig kevés.
(#) simi21 hozzászólása Márc 20, 2018 /
 
Üdv mindenkinek.Hozzám került egy LG 32LV3400-as LCD TV és a következő a hibajelensége: Bekapcsolás után 1-2 percig normálisan üzemel,majd utána úgymond lefagy egyik gombra sem reagál, sem a távirányítón sem pedig a tv-n.Valamikor pedig ha bekapcsolom egyből előjön a hiba.Mi vagy melyik panel okozhatja ezt?A válaszokat előre is köszönöm. Képeket tudok csatolni.
(#) kislacikahu válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Helló!

A képcsőnél a fűtés a foglalat vezető bütyök két oldala.
Ezt követi a vezérlő rács (Wehner henger), itt tudsz mérni a fényerő szabályozásakor változó feszültséget. Ez a változás a fényerőben is kellene, hogy jelentkezzen, de ha a fényerő nem változik akkor a képcső elektróda szakadt.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) ColT hozzászólása Márc 20, 2018 /
 
Hello,

Nem tudom, LCD TV-kkel lehet-e ide jönni Egy CMX 8245F TV-vel van bajom, amiben CV308L-K alaplap található. Itt van kép az alaplapról. . A hibajelenség, hogy a power LED világít, de sem távirányítóra, sem a TV_n levő gombra nem kapcsol be a készülék. Szétszedve nincs látható problémája, kondenzátorok jók, stb. Az egy dolog, amit találtam, hogy az 1,8V a TP10-en nincs meg (0,5-öt mérek). Az egyik tuner kicsit langyos, meg mellette a 4 lábú félvezető is (7805 talán).
Valaki javított már ilyet?

Köszi minden ötletet
(#) ColT válasza ColT hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
...közben mértem egy kicsit, mint kiderült, az 1,8V egy BM1084-ADJ -ról jön (állítható feszszabályzó). A BM1084 előtt van egy dióda, aminek a táp felőli végén megvan az 5V, a BM felőlin viszont már csak 1,5 - nem csoda, hogy a BM1084-ből csak 0,5V jön ki... Lehet ilyenkor a Bm1084 hibás? Arra gondolnék, hogy ha ez elpusztul, akkor mondjuk zárlatba megy, vagy megszakad, nem pedig hülye feszültségeket fog adni...
(#) HA5BRG válasza kislacikahu hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Nemrég értem haza és volt egy kis időm foglalkozni az AT505-el....érdekes eredmények:

1.)

Kipróbáltam az ütögetést fakanál nyelével: semmi de semmi változás.


2.)

Végigmértem a képcső nyakán a feszültségeket. A fűtés megvan. Stimm. Azonban a sasszihoz viszonyítva egyedül a 11-es lábon mértem értékelhető feszültséget: kb. 117 Volt. Máshol nem mértem semmit sem.


Tanácstalan vagyok, mint egy kisközség
(#) kadarist válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Az melyik elektróda, melyik rács?
(#) HA5BRG válasza kadarist hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Elnézést, ez kimaradt. Képcső katód ha jól nézem.

aw53-80.jpg
    
(#) HA5BRG válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Viszont a sötét szobában a képcső nyakán belül kékes halvány villanásokat látni néha és ha nagyon fülelek akkor a sorvég ciripelése mellett lehet pattanásokat is hallani onnan.

Döglött képcső szindróma?
(#) kadarist válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Egy ilyen öreg csőnél már nem ritka a levegősödés jelensége sem, de az ioncsapda elég jól elkapja a nemkívánatos tartalmat. Meg kellene mérni az elektródák egymás közötti ellenállását, lehúzott csatlakozó mellett.
(#) stevepapa válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Emlékeim szerint a nagyfesz karikai is tud meglepetéseket okozni.
(#) HA5BRG válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
A multiméterem jobblétre szenderült. Már egy ideje vacakolt, de bíztam benne, hogy ezt még kibírja

Nincs valakinek helyette egy eladó csővoltmérője?
(#) stevepapa válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Tegnap mintha láttam volna itt a "piacon"
(#) zolika60 válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
(#) HA5BRG válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Köszi. Meglesem!
(#) HA5BRG válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Szereztem egy Ganzuniv 3 műszert és méricskéltem a képcsövön:

Katód: kb. 115-117 Volt
G1: semmi
G2: kb. 660-670 Volt
(#) kadarist válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Keresd meg, hogy mi lett a fényerőszabályzó potméterrel. A kioltás becsatolókondenzátora nem lett zárlatos?
(#) HA5BRG válasza kadarist hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
A fényerő szabályozó potiról jött le egy 470k-s ellenállás. Úgy ítéltem, hogy nem túl stabil a rajta mért érték, így cseréltem. Most már a G1-en lévő feszültség a fényerőszabályozó gomb függvényében változik 0 és 140 Volt között kb.

A kioltó 470pF kondi jó. De kicseréltem egy másikra. Változás erre sem volt.

A képernyőn változás nincs. Nagyon minimálisan világosodik és nagyon enyhén sötétedik, de alapvetően borzalmas halovány a képe.

A képcső fűtése 6,25 Volt.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2018
(#) kadarist válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Nézd meg a video végcső környezetét is, ellenőrizd a csövet. A visszafutási csíkok bemenő jel nélkül még mindig látszódnak?
(#) HA5BRG válasza kadarist hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
A PCL84-et cseréltem, nem volt változás. Bemenő jel nélkül is vannak csíkok csak halványabban. Egyenként fogom ellenőrizni az egyes alkatrészeket. Az ellenállásra tekert méhsejt szerű tekercseket mivel lehet kiváltani, amennyiben hibásnak bizonyulnak?
(#) kadarist válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Azok a tekercsek a hang-segédvivőt szűrik ki a videojelből és korrigálnak a frekvenciameneten. Ha nem szakadtak, akkor nem kell velük foglalkozni.
Ha a készüléktestre kötöd a nullát,akkor leválasztótrafó nélkül is oszcilloszkópozhatsz rajta, feltéve, hogy nincs áramvédőkapcsoló a hálózaton, mert azért jó lenne ellenőrizni a videojelet a képcső katódján.
(#) HA5BRG válasza kadarist hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
"Sajnos" van olyan kapcsoló a hálózaton. És szereznem kell egy új fázisceruzát.

Mit kellene mérni azokon az ellenállásokra húzott tekercseken ha jók?
(#) kadarist válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Néhány ohm ellenállást. Akkor marad a leválasztótrafó tévéhez.
(#) HA5BRG válasza kadarist hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Sikerült szerezni egy szép méretes leválasztó 220/220-as trafót. A mérete alapján kb 250-300VA lehet.

Mit javasolsz? Hol kezdjem a méricskélést?

A PCL84 körben lévő ellenállással párhuzamosan kötött pároson nem mért ellenállást a műszerem.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2018
(#) stevepapa válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Katód, fűtés zérlatod van. A fűtőkörből ki kell venni a képcsövet. Egy külön trafóról adjál neki 6.5 voltot. Régen csengőreduktor volt a divat. Ez a leválasztó trafó Amit István emleget ,szerintem.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2018
(#) kadarist válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Nem, én az oszcilloszkópos nézelődéshez ajánlom a tévét trafón keresztül táplálni, a galvanikus leválasztás miatt Ha katód-fűtés zárlat lenne, akkor brummos(fénymodulált) lenne a kép.
(#) kadarist válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Ha szakadtak a tekercsek, akkor az elég nagy gáz, mert így csak elenyésző mértékű a katód vezérlése.
Következő: »»   1185 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem