Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1186 / 1268
(#) HA5BRG válasza kadarist hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Például a PCL84 körben a képen látható 33k ellenállással párhuzamosan kapcsolt kombón a műszerem 0.00-t mutat. Nem vagyok benne biztos, hogy a műszerem jó, így ma megyek és kérek kölcsön egy másikat.

Szkóppal hol vizsgálódjak? Ide elég lesz egy régi hagyományos EMG TV-Wobblerscope vagy valami komolyabb kell? Van egy R&S 100 MHz-es analóg is.
(#) kadarist válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 22, 2018 1 /
 
Én valami modernebb műszert hssználnék, amivel jól össze lehet hasonlítani a rajz oszcillogramjait.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2018
(#) HA5BRG válasza kadarist hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Akkor marad az R&S kétsugaras 100 megás szkóp. Modern is, kicsi is.

A tekercs adatoknak hol tudnék utánanézni, ha esetleg kiderül róluk, hogy szakadtak? Ha esetleg pótolni kellene....?
(#) kadarist válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Ha szakadtak a tekercsek, akkor zárlat miatti nagy áram miatt történt ez. Egyelőre térképezd fel a katód környékét, aztán folytatjuk.
(#) stevepapa válasza kadarist hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Valóban, igazad van régen javítottam már csöves gépet.
(#) HA5BRG válasza kadarist hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Körbeméricskélem a tévét és majd visszatérek az eredményekkel.
(#) geniusmax hozzászólása Márc 22, 2018 /
 
Sziasztok!
1 kérdésem lenne a szakemberek felé, adott 1 Sony KDL-37EX505 lapos tv áram alatt készenlétben van, távirányítóval vagy oldalán power gombbal indul de fekete kép marad, ezután oldalán vagy távon Home gomb megnyomva erre beindul a háttér világítás és semmit nem csinál tovább a tv. Szervíz menübe nem lehet belépni. Valami ötlet hogy mi lehet a baj.
Elmondás alapján a tulajdonos belépett a szervíz menübe és ott a képminőségen állított de nem save-zta le elmondása szerint , és másnap már nem lehetett elindítani a TV-t.
(#) HA5BRG válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Körbemértem mindent amit tudtam és amit mertem

A képcső nyakán rendben vannak a feszültségek. A kontraszt szabályozó poti rossz volt, az oda menő vezeték szakadt volt. Ezt cseréltem. Most már minden változtatható feszültség valóban változik is a képcső kivezetéseken, 95%-ban megfelelnek az ott mért értékek a gépkönyv szerintinek.

A PCL84 körben minden feszültség rendben van. Egy kivétellel: a 6-os lábon a pentóda részben az anód kivezetésen 50V helyett 86-89 Voltot lehet mérni.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2018

IMG_9568.JPG
    
(#) kadarist válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Az én rajzomon más feszültségek vannak.Bővebben: Link.
(#) HA5BRG válasza kadarist hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Az előző írásomhoz annyit, hogy a PCL84 6-os láb anódfeszültsége azért lehet magasabb, mert a tápkörben lévő 680R ellenállást valaki kicserélte egy másik értékűre, közel 780 Ohmos. Ezt majd vissza kell alakítani.

Én ezeket a rajzokat használom, ez áll legközelebb a tévémhez, mert az enyém is AT505-622:
(#) HA5BRG válasza kadarist hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Kezdek arra gyanakodni, hogy katódszalag szakadásos a képcső.
(#) kadarist válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Rakd le testre a katódot, ha jó a katód, akkor jócskán megnő a raszter fényereje. Persze pár kiloohmos ellenálláson keresztül testelj. A katód és a PCL anódja között meg van a galvanikus kapcsolat 470kohm-on keresztül).?
(#) HA5BRG válasza kadarist hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
A PCL anód és a képcső katód között műszerrel kimérhető az ellenállás, az rendben van.

Letettem a katódot a testre. Közétettem egy 8k 10W ellenállást. Nem történt semmi.



Hát akkor ez a képcső kuka.
(#) Cinema válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Még ez nem 100%, hogy kuka.
Egy kis túlfűtés hátha segít a jelenségen, meg kell próbálni, rossz esetben tényleg kuka lesz a képcső.
Még egy dolog, amire sokan nem gondolnak, hogy számíthat: a TV galvanikus kapcsolatban van a hálózati feszültséggel és ezért nem mindegy, hogy a dugó melyik felén kap fázist, illetve nullát, meg kell fordítani ezt, hátha valamit segít. Ha nem, akkor sincs baj belőle.

Üdv!
(#) HA5BRG válasza Cinema hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Mennyire gondoltad a túlfűtést? Mondjuk 6.3 helyett 8-10 Volt? Azt labortápról még ki tudom próbálni.
(#) kadarist válasza Cinema hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Ha a katód vezérelhetetlen, akkor nincs értelme túlfűteni.
(#) HA5BRG válasza kadarist hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Idő közben kiszedtem egy döglött Munkácsyból a fűtőtrafót és megépítem a katóddal összekötött független fűtést.

Félmegoldás, de legalább nézhető lesz valamennyire.

Van olyan képcső ami beleoperálható ebbe a tévébe és működni is fog? Esetleg már robbanásbiztos? Szeretném megtartani, mert nagyon jó paraméterekkel rendelkezik, az elektronikáját szépen helyrehoztam.
(#) Cinema válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Igen, kb.8-9V-ra emelve a fűtőfeszültséget, némileg javulhat a helyzet, de mint "kadarist" is írja, ez nem a legjobb megoldás.
Csak öreg készülékekből lehet képcsövet menteni, de azok is megszolgálták az életüket, tehát nem biztos a siker más képcsővel.

Üdv!
(#) kadarist válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Én a kilencvenes évek elején egy hasonló ívelt kávás Orionba építettem be egy Videoton Favorit csövet saját eltérítővel. Egész jó képe volt. A sufni hátuljában még meg van...
(#) HA5BRG válasza kadarist hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Meg tudod nézni nekem? Érdekelne. A párom is nagyon megszerette ezt a kis Duna-t szeretném valamiképpen megmenteni.
(#) kisgeri válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Ha érdekel, tudok adni belevaló képcsövet, igaz az állapotuk ismeretlen. Az egyik egy szétbontásra ítélt Munkácsyban van, csak a fejelés része hiányzik sajnos, viszont a kivezetései megvannak. A másik az egy komplett Duna, (ennek a kávája egy részen nem az igazi) Utóbbinak esetleg némi értéke is van. Tárnokon vannak. Ha érdeklődsz, a többit privátban.
(#) HA5BRG válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Írtam egy privátot.
(#) jdani hozzászólása Márc 29, 2018 /
 
Üdv. Adott egy Panasonic P42X10Y plazma TV.
Bekapcsoláskor, az 1es hibakódot mutatta.
Ha minden igaz, az A board a hibás.
Táp feszültségek rendbe. Viszont azt figyeltem meg a tápon, ha Az Ysus tápja,a 189V le van húzva, akkor a táp kb 2 másodpercig kiadja azt a 189Vot, amit a Z megkap, de az Y nem, mivel lehúztam. Viszont ha csatlakoztatva van az Y és a Z sus panel is, a tv bekapcsolásakor a tápból zizzenő hangot hallok. Ilyenkor ha mindkét panel csatlakoztatva van, az a 189V nincs meg. Mintha zárlatos lenne az Y, nem tud rá áramot adni, táp zizzen, és lekapcsol.
Viszont az Y lapon lévő csatlakozó közti ellenállás 800R, nem 0R.
Ez a 800R azt jelentené, hogy a lap hibás, és még hozzá az A board is?
(#) Near válasza jdani hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Amennyiben A panel hibád van, az a központi alaplap hibájára utal nem a kép meghajtáséra.

Megj.: Van ennek külön topic!
Bővebben: Link
(#) HA5BRG válasza Cinema hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Idő közben sikerült beszereznem egy 230/7 Voltos kis trafót. Erre átkötöttem a képcső fűtését és a katódot pedig rákötöttem erre a kis trafóra, az egyik szekunder vezetékre. Az eredeti fűtőkörbe bekötöttem két 33 Ohmos / 10 Wattos ellenállást párhuzamosan egymással, az így kapott ellenállás érték saccperkb megfelel a képcső fűtőszálának eredeti ellenállásával.

Az eredmény:

- változtatható fényerő (a max fényerő az eredetinek csak kb. a fele)
- változtatható kontraszt
- kis túlzással nézhetőnek ítélt kép (néha szellemképes, néha csíkos, néha negatív)

Majd teszek fel videót róla és megosztom a linket. Szerintem tanulságos.


Konklúzió: a tv jelen állás szerint is eléggé Qka, a képcső tekintetében
(#) csepcsavo hozzászólása Ápr 5, 2018 /
 
Sziasztok,
Van egy telefunken t32s743 televízióm. Kezdetben hosszas be-ki kapcsolástól be lehetet indítani. De most nem kapcsol be. Bekapcsoláskor villan a kép és vissza áll stand by mode-ba.
Ha lehúzom az invertet bekapcsol a TV, kép van csak háttérvillágítás nincs. Ha a ccfl csöveket húzom le akkor is bekapcsol a tv. 6632L-0548A inverterrel szerelve. Tápegységem kondik kimérve 1 cserélve.
Valakinek volt hasonló gondja? Vagy esetleg valakinek ötlet?
(#) HA5BRG hozzászólása Ápr 6, 2018 /
 
Ahogy ígértem, csináltam egy videót a katódszakadásos képcsőről:


https://www.youtube.com/watch?v=waaMPvffOuo
(#) Cinema válasza HA5BRG hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Dícséretes, hogy egyáltalán ennyire működőképessé tudtad tenni.
"Halott" képcsőből is lehet még képet generálni, ugye, mi mindenre képesek a csövek?! - félvezetőkkel ez nem sikerült volna.

Üdv!
(#) HA5BRG válasza Cinema hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Hát köszi. Áprilisban lesz lomtalanítás. Akkor kiteszem a rossz képcsövet és a kávát. Kis panellakásban nincs helyem tárolni. Így kb. hasznavehetetlen. Az elektronikát elteszem.
(#) küzmös Gergely válasza HA5BRG hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
A káva kellhet valakinek, én is megkérdezem egy budapesti ismerősömtől.
Következő: »»   1186 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem