Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1192 / 1269
(#) stevepapa válasza gubík gábor hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Eltérítőtekercs nem szakadt?
(#) gubík gábor válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Tekercsek szintén rendben
(#) kadarist válasza gubík gábor hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Valamilyen igény pedig nincs kielégítve, azért nem indul magától. A vezérlő megkapja a tápfeszültségeit? A függ. végfok körüli alkatrészeket kimérted?
(#) gubík gábor válasza kadarist hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Nemtudom mit igényel, a vezérlő 2,5V illetve a 3,3V megvan, alkatrészek körbemérve, semmi nagyobb eltérés. Kezdek tartani a vezérlő hibájától.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2018
(#) VIM hozzászólása Jún 10, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy Toshiba tv aminek nem működik a képernyője, hangja az van. Valószínű, hogy a háttér világítással van a gond és ez a megoldás, vagy nagyobb probléma van a háttérben? Egy optocsatolót cserélnek de a számát nem látni és nem érteni a magyarázat közben sem. A kapcsolási rajzon sem látni ezt a kérdéses alkatrész számot. Bővebben: Link Ezzel kapcsolatban minden segítséget előre is köszönök.
(#) oxygen válasza VIM hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
Szia

Mellékeltem egy olvashatóbb rajzot, de nem valószínű, hogy a tápban lévő opto a hibás. Ha az lenne, nem indulna a táp.
(#) Moderátor hozzászólása Jeszi1 hozzászólására (») Jún 11, 2018
 
Egy kérdést csak egy helyre teszünk fel!
Ha tudják a választ: ott is megkapjuk. Ha nem tudják: két helyen sem fogják jobban tudni.
(#) probert987 hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy katód sugár csöves TV, aminek érdekes hibája van. Bekapcsolás után rögtön villog a kép. Olyan, mint ha ki-be kapcsolgatna a képernyő minden átmenet nélkül egyik pillanatról a másikra. Hang van folyamatosan, biztos hogy nem a táppal van baj. A képcsőben a fűtőszál is folyamatosan izzik, tehát nem is az a ludas. Újraforrasztottam a képcső foglalat lábait a panelen, valamint a csatlakozókét is, de semmi változás. Képcsö, vagy vezérlés? Esetleg elöregedett kondi a fő panelen?
(#) kadarist válasza probert987 hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Szia!
Lehet, hogy gyenge a képcső. Tekerd feljebb a sortrafó G2 (Screen) potméterét.
(#) stevepapa válasza probert987 hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
A video végfok kondiját ellenőrízd, cseréld. Ha nagyon kicsi a kapacitása okozhat ilyen gondot, valamint a sortáp kondija. A képcsövet már említették
(#) norbisg7 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Udv segitséget szeretnék kérni öntöl van egy ilyen tvém nekem is a sorválto mellet van egy nagy tranzsztor ami ki ment a tv ben a tv kaptam probálták javitani de az eredeti tranzsztor nincs meg ha esetleg önek meg van még az a tv letudná nekem írni a tranzisztor értékét amugy a tv nem kapcsol be katok csak itt egy Enail cim ***segitségét elöre is köszönöm udv Norbert
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Moderátor hozzászólása norbisg7 hozzászólására (») Jún 25, 2018
 
Tisztelt Felhasználó!
A hobbielektronika.hu nagy hangsúlyt fektet a szakmaiság mellett a nyelvi helyességre is. Ez Nálad teljes egészében hiányzik!
Ezen felül egy új helyre kerülve igyekszünk megismerni az ottani szokásokat, és ezekhez alkalmazkodni! Tégy így Te is!
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 26, 2018 /
 
Egyszerű fekete-fehér tévében mi okozhatja hogy menet közben elmegy a kép és csak nehéz paskolásra tér vissza úgy hogy tulajdonképpen vissza kell fűtenie a képcsőnek?
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Szia!
Mégis mit sejtesz, milyen jellegű hibára utal a jelenség?
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Kontakthiba? Egyszer már szétszedtem a tévét de akkor viszont nem produkálta...
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Ugye, tudod magadtól is.
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Csak azt nem hogy hol... A képcsőnyak-csatlakozóra tippeltem, de az egész jól a helyén van...
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
És a fűtés bevezetésnél nincs a forrasztás körbe repedve? Újraforrasztottad a foglalatot?
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Ha hirtelen teljesen megszűnik a kép, akkor nem a fűtőkörben van a hiba. Ha csak lassan csökken a fényerő, akkor a fűtés szakadozik.
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Hirtelen elmegy a kép és tulajdonképpen úgy tér vissza hogy látszik hogy fűti vissza magát a cső! De olyan is van hogy egyszerűen mintha letekertem volna a féynerőt egy látható de kissé sötét értékre (tulajdonképpen hirtelen a fele körülre esik a fényerő)...
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Itt az idő, hogy tüzetesen átvizsgáld a forrasztásokat. Ha nem találsz semmit sem, akkor akár a képcső is gyanúba kerülhet.
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Képcső? Az a zöld cső van benne amit ~pár éve itt vettem vadiújan a fórumon apróhirdetésből...
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
És, az is képcső, még ha zöld is. Nem a szín számít. De ha bele sem nézel nem fog megjavulni.
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Már egyszer szétszedtem, de amíg nem volt rajta a burkolat addig nem produkálta a jelenségeket! Szóval így nehéz rájönni hogy mi nem stimmel...
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Óvatos kocogtatással megkereshető az érintkezési hiba helye. Ha csak nézed nem fogod meglátni.
(#) pimpoka hozzászólása Jún 28, 2018 /
 
Szervusztok! UPC HD csomagunk lett de a régi Orion Tv-n hosszúak lettek az emberkék és a logók sem látszanak nagyon. Hol tudnám összébb húzni a képet. Orion T2115 MTX a Tv-m,és kiváló. Köszi a segítséget.
(#) Udvari Zsombor válasza pimpoka hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Nem lehet hogy a tévé 4:3-ra nyújtja a 16:9-et? Ha nem annyira régi a tévé akkor kellene hogy legyen valahol (menüben vagy távirányítón) lehetőség a képarány állítására (a mi 2008 körüli képcsöves Orion tévénken van).
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2018
(#) kadarist válasza pimpoka hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Szia!
A UPC egység menüjében kellene beállítani a képarányt a 4:3 valamilyen alfajára... auto, pillar, stb.
(#) Massawa válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Nem biztos, hogy ezek a beállitások még HD-ben is müködnek. Azok hajdanán az SD-re lettek kitalálva (16:9 bevezetése folyamán) de a HD-ben ezek az infok már nincsenek és az STB-töl függ, hogy mit kezd az SD-be konvertált HD müsorral ( ami eleve 16:9), és az sem biztos, hogy a régi TV valamit kezdeni tud az átkapcsolo infoval - ami lehet, hogy ott van a jelben WSS).
(#) kadarist válasza Massawa hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Nem kell a tévének átkapcsoló impulzus. A beltéri érzékeli, hogy a HDMI-n nincs eszköz, ezért az analóg AV-kimenetet lehet állítgatni a beltérin belül. Telekomos, UPC, meg DVB-T egységeknél is így van.
Következő: »»   1192 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem