Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1191 / 1268
(#) stevepapa válasza gubík gábor hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
A függőleges végfokozat a ludas. Vagy maga az ic, esetleg annak tápja. Ellenállásokat diódákat, kondikat cseréld, mérd.
(#) reove hozzászólása Máj 27, 2018 /
 
Philips 6.1tv eltéritö csatlakozoval parhuzamosan sorbakötött 10 n smd kondit lehet e mas tipusuval helyetesiten a 10 n marad csak a kivitel valtozik
(#) kadarist válasza reove hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Minden megengedett.
(#) Zimi23 hozzászólása Máj 27, 2018 /
 
Sziasztok! Adott egy Samsung plano 100hz sikképernyős tv! A tünet hogy állandóan ki-be kapcsolgat! Mi lehet a hibája?
(#) reove válasza kadarist hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Kösz!
(#) reove hozzászólása Máj 29, 2018 /
 
Philips sl 6,1 tv csak a piros led ég folyamatosan.nem reagál semmit sem a tavirányitora,sem a kezelögombok benyomására.Mi lehet a gond?Köszönöm a lehetséges válaszokat
(#) Massawa hozzászólása Máj 29, 2018 /
 
Egy kedves barátom kért meg, hogy csatlakoztassam a legujabb Samsung laposTV-jéhez a drotnélküli fülest, hogy a beteg neje mellett tudjon TV-t nézni. Amikor megnéztem a TV-t megállt az eszem. A TV-böl a Samsung kisporolt minden kimenetet, csak egy SCART van rajta meg 3 HDMI.
Utoljára vagy 25 éve volt olyan TV a kezem ügyében amin még fülhallgato kimenet sem volt. Azon a SCART is csak bemenet volt. Ezt még tüzetesen nem vizsgáltam, de itt sincs kizárva.....


Gondolkodom mi lenne a legjobb megoldás kivezetni a hangot. Valoszinü beépitek egy jack foglalatot.
(#) zolika60 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Kapcsolós jack csatlakozó a hangszóró vezetékre. Ez a szokásos bevált módszer.
(#) Massawa válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Ez lesz..
(#) Massawa válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Remélem a hangszorok nincsenek hidba kapcsolva, mert akkör még a közösitéssel is gond lesz.
(#) zolika60 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Nem hinném, de keríts egy rajzot.
(#) Massawa válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Azt kimérem ha szétszedem. Azt sem tudom most milyen a tipusa.
(#) sztregova válasza Massawa hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Szia !

A scart csatiról is levehető a sztereó jel egy scart-rca atalakítóval és egy rca-jack kábellel!
(#) Massawa válasza sztregova hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Ezen sincs scart kimenet, csak bemenet, azt már probáltam. ( rá is van irva a hátuljára)
(#) reove hozzászólása Jún 1, 2018 /
 
Philips 6,1 tv n a feliratok tükörkepként jelennek meg.Mi a megoldas?
(#) bekrepal hozzászólása Jún 1, 2018 /
 
Tükörből nézni a tv-t?
Nyilván az egész kép tükröződik...
(#) bekrepal válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Én sem hittem volna, de a minap bontottam egy tv készüléket, és hidalt végfok volt benne. 2x8 watt, de hatalmas basszussal rendelkezik Így viszont nincs közös negatív visszacsatolása
(#) kadarist válasza reove hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Gondolom más is.... Lehet, hogy felcserélted szerelés közben az eltérítőtekercsek kivezetéseit.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2018
(#) Massawa válasza reove hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Milyen feliratokrol beszélsz?
(#) reove válasza Massawa hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Hello !az összes ,ami a reklamban van vagy bármilyen iras tükörképben jelenik meg
(#) reove válasza kadarist hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
A kép rendben van csak az irásoknak ,mindegy, hogy mi,csak a tükörkepe lathato,az az forditva,tükörböl lehet helyesen elolvasni
(#) reove válasza bekrepal hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Nem a kép jo,semmi baja,csak ha valami iras jelenik meg,az forditva jelenik meg
(#) stevepapa válasza reove hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Mint azt már előttem jelezték, fordítsd meg a vizszintes eltérítő tekercs vezetékeit. A képen nem feltétlen látod, hogy fordítva állnak az emberek, tárgyak. Volt olyan is, gogy az eltérítő csatlakozóját fordítva erőltették a helyére. Ezért van a tükörkép, fordítva futnak a sorok !
(#) reove válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Hello!
Köszi a segitséget.Valoban az eltéritö csatlakozo volt forditva,mert hiányzott amibe belecsuszik müanyag foglalat és emiatt forditva is be lehet dugni.Mégegyszer köszi mindenkinek a segitséget!
(#) gubík gábor válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Szia csak most értem ide körbemértem, nem leltem hibára, egyenlőre a vertikális IC-t is kivettem de a primer rész továbbra is csak D821 dióda kivételével indul be.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2018

1.jpeg
    
(#) stevepapa válasza gubík gábor hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Ne kivedd, cseréld. Ha nincs eltérítés letilt, védi a képcsövet. A dioda a védelemben van kiemelésével hatástalanítod.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
Hát bekövetkezett a vég. Abban az TV-ben a hangszorok hidban vannak, igy egyszerüen nem lehet fejhallgato kimenetet csinálni. Ami még rosszabb a testhez (chassis) képest a jel nagyon kevés a hangszoro csatlakozoin. A hangfokozat a NYAK alján van azaz ahhoz szét kellett volna szednem az egészet. (Annyit nem ér a dolog). Valoszinü, hogy a konstrukcio az oka annak is, hogy a készüléken nincs semilyen kimenet ( fejhallgato, SCART).
(#) gubík gábor válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
Csere megvolt, a hiba továbbra is fennáll
(#) kadarist válasza gubík gábor hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Szia!
A függőleges végfok IC Vp (11V) feszültsége is meg van a Vfb (50V) feszültségen kívül?
(#) gubík gábor válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
A feszültség a 3-as lábon nálam 14,4V, picit több, de szerintem ez még belefér. Ez továbbra is a védelem becsapásával. A feszültségeket csak igy tudom mérni de valami továbbra is letilt a standby LED világit.
Következő: »»   1191 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem