Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1222 / 1267
(#) Scrap hozzászólása Okt 25, 2019 /
 
Tisztelt tapasztaltak!

Samsung SyncMaster P2270HD készülék hibájával kapcsolatban érdeklődöm.
A kisfiam készülékéről van szó, szóval kutya kötelességem kezdeni valamit a helyzettel.

Hibajelenség: Néha nem lehet bekapcsolni. Máskor működés közben minden előjel nélkül kikapcsol (a zseniális kikapcsolási jelzőhangot is lejátszva) - eddig csupán egyszer fordult elő, hogy kis pattanással jelezte: elfáradtam, hagyjatok...

Első körben a tápegységre gyanakodtam, viszont mivel előfordult az is, hogy készenléti állapotból egyszer csak beavatkozás nélkül bekapcsolt, eszembe jutott, hogy az érintőgombok környékén lehet baj. Erősíti ezt az elképzelést az is, hogy volt pár alkalom, amikor a világító gombocskák mellé kellett nyúlni, hogy érzékeljen. Egyelőre nem szedtem szét a készüléket, ha olyan kedve van, akkor 18 fokos szobában is bekapcsolható, így a kondik melegítésével még nem próbálkoztam - másrészt mikor milyen kedve van. A tápegység hibájának gyanúját viszont erősíti a tény, hogy egy alkalommal szimpla pattanással búcsúzott a bekapcsoltak sorából.

Van-e valami hasonló tapasztalat ilyen érintőgombos csodával kapcsolatban?
A leírtak alapján hol kezdjem a keresést?

Minden ötletet előre köszönök szépen!
(#) mulik5 válasza yohnsee hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Nah negezen találtam egy rajzot . Az pa tüske soron ami csatlakozik a mainhoz ott az első lábon 36v nak kellene lennie .de nekem csak 0 van .
(#) mulik5 válasza mulik5 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Illetve a pc csatin sincdenek meg a feszek
(#) kadarist válasza mulik5 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Akkor így hol vannak feszültségek?
(#) mulik5 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
A 36v kivül megvannak
(#) kadarist válasza mulik5 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Nos, mi a véleményed, mit kellene ilyenkor csinálni? Szerintem meg kellene keresni ennek a 35-36V-nak a forrását.
(#) yohnsee válasza mulik5 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Hogy segítsük azokat is, akik nekünk szeretnének segíteni, meg szoktuk osztani a komplett rajz elérhetőségét. Nem piszkálásból írom, de így sokaknak elmegy a kedve is a segítéstől, vagy teljesen rossz irányba tapogatóznak. Ez volt a reklám helye.
A rajz itt található: elektrotanya
Nekünk a 144. oldal az érdekes. Tehát azt állítod, hogy a BU5V, UR5V, UR13V megvan. Az UR36V ugyanarról a trafóról jön le, ha D759 katódján mérhető, akkor "csak" D708 (ha jól olvasom, elég mosottak a feliratok) nem kapcsolja. Meg kellene vizsgálni a feltételeket, mikor engedélyezi a vezérlő ezt a jelet. A gyanúm az, hogy ugyan standby-ban megvannak ezek a feszültségek, viszont élesbe kapcsoláskor (relé meghúzásakor) indul csak a PFC illetve engedélyezi ezeket a kiegészítő ágakat. És mi a helyzet a PC csatlakozón az S29-el? L708-on még megvan? Q726 továbbengedi? Ha nem, miért nem? Stb, stb. Tehát rengeteg mérés. C726 lábain a feszültség 320VDC stabil?
(#) mulik5 válasza yohnsee hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
D759 en 30v mérhető. D708 on mérhető 30v . C726 c728 megvan stabil 320. Az L708 on 25v megy a Q726 nem engedi tovább
(#) kadarist válasza mulik5 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
A PA csatlakozó 1-es lábán meg van a 35V (UR35V)?
(#) mulik5 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Nincs
(#) kadarist válasza mulik5 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Jó. Ha a Q727 kollektorán van feszültség, akkor a proci nem akarja bekapcsolni ezt tápot a D708 optocsatolón keresztül. Gondolom, hogy a PA csatlakozó UR5V-ja meg van.
(#) mulik5 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Igen azok megvannak
(#) kadarist válasza mulik5 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
A 35V-ok és test között mekkora ellenállást mérsz? Persze kikapcsolt állapotban. Ha ott nincs zárlat, akkor akár a proci körüli SMD elkók hibája is okozhat ilyen indításképtelenséget.
(#) mulik5 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Jw67 . Jw70.jw65 0 .00
. Jw59 10.58k
A q726 jobb lábán 10.50k
A d708 opt csatinak csak az egyik lábán mérhető a 30v a mellete lévő 0.01
(#) kadarist válasza mulik5 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Mi ez a jw? A GND és a 35V-ok között mérj.
(#) mulik5 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Nah nyit sikerült elérni hogy mikor kapcsolom a tv t megjön a 35v egy pillanatra és tova száll
(#) mulik5 válasza mulik5 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Magába a tápot hogy tudnám bekapcsolni ? Main nélkül?
(#) kadarist válasza mulik5 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Csinálj már egy pár jó fényképet erről a tápegységről, mielőtt kényszerindítjuk.
(#) mulik5 válasza mulik5 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Hát eléggé lebutitják a képeket :/
(#) kadarist válasza mulik5 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Az IC702 eredetileg hűtőbordán volt?
(#) mulik5 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Igen volt . Csak cseréltem az ic702 és nem raktam visza addig mig benem bizonyosul h valóban megvan a hiba .
(#) mulik5 válasza mulik5 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Így jobban hozá fértem a dolgokhoz ott .
(#) kadarist válasza mulik5 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Ha még mindig sípol, akkor a hagyományos kondenzátor-ellenőrzések következnek. Azt is nézd meg, hogyha leválasztod a tápegység kimenetéről a 35V-ot tápláló részt, akkor feláll-e a tápegység. Tehát meg kellene szüntetni a 35V terhelését.
(#) mulik5 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Hogy tudom megszüntetni a 35v terhelést? Elég ha a q726 ot kiforrasztom?
(#) kadarist válasza mulik5 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Megszakítod a vezetéket, ami egy fóliasáv a nyákon.
(#) mulik5 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Elko cserék megtörténtek . Ugyan az tv nem kapcsol be csak kattan egymp re pirosrol átvált fehérre a led utánna piros. A tápvezérlő ic melleti trafó továbbra is sipol szirénázik
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2019
(#) mulik5 válasza mulik5 hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Esetleg magyarba lehet hozzákapni másik táppanelt ?
(#) macsi01 hozzászólása Okt 28, 2019 /
 
Sziasztok
Samsung tv bekapcsoláskor be- ki ,be ki kapcsolgat aztán elindul majd kikapcsoláskor ugyanez .
Ha a hálózati kapcsolóval van indítva szintén .
Táp probléma azt mondták és valami aranyárú ic- t emlegettek .
Meg tudnám ezt javítani magamnak pl ennek az ic- nek a cseréjével ?

Tíopusa :CW-29M064V
Következő: »»   1222 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem