Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1224 / 1267
(#) kadarist válasza macsi01 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Na de honnan gondolod, hogy az IC a rossz és azért nem működik? Egy tévét nem úgy kell javítani, hogy úgy gondolod, hogy...
(#) kadarist válasza csontom732 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Fényképezd már le azt a tévébelsőt.
(#) macsi01 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Egy kèpem van megmondod hogy jó e ha a csemete megèbred kalamolok ès lefotózom .
Persze tudom hogy a szakember kimèri mi a beteg èn laikuskènt csak arra gondoltam ha cserèlnèk ott nèhány dolgot aminek köze lehet a hibához talán beletalálok ès megúszom anyagáron .
Kíváncsi lennèk egy ilyen táp ic árára mennyire drága nyilván a típusszám ès beszerzèsi forrás ismerete nèlkül nehéz megvilágosodnom .
(#) kadarist válasza macsi01 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Azon a rácsos bordán van.
(#) macsi01 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Ok közben megtaláltam itt a forumon az ic számát itthon ez hol fordulhat elő ?
Aliexpress,ebay, ott láttam kèt dollár körüli áron nekem 4000ft körül beszèlgettek róla ez nem furcsa ?
(#) kadarist válasza macsi01 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Inkább olvasd le az IC számát az IC-ről, mert kétféle IC-vel is szerelték ezt a sasszit.
(#) gyurka34 hozzászólása Nov 10, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
Szeretnék tanácsot kérni egy led tv GABA nevü GLV3286 típusu tvhez.
Úgy kaptam hogy semmit nem csinált még a készenléti led sem világított szétszedtem és mit kiderült a tápjában lévő összes kondit ki kellett cseréljem mert fel voltak pukkanva.
Miután kicseréltem és összeraktam a tv-t szépen el is indult .
Elindulás után csak egy kék szinü kép jelent meg és a hang próbáltam csatornát váltani vagy bemeneti részt de semmire nem reagál csak a kék kép látható a táviránytójával ki és be tudom kapcsolni de másra nem reagál mi lehet még a baj???? aki tud segitsen köszönöm előre is !!!
(#) csontom732 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Parancsolj.
(#) csontom732 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
https://youtu.be/q7aeN6R1A3Y

Itt egy videó is a problémáról.
(#) Cinema válasza csontom732 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Az a két darab fekvő kondenzátor is ki lett cserélve a primer tápkörben?
Két fekete színű, a középső panelen felül balra láthatókra gondolok, mert ezek is lehetnek betegek, nem csak a többi.
Mérni kell az alkatrészeket, meg a feszültségeket, így távolból senki nem tudja megjavítani, még YT-video alapján sem.

Üdv!
(#) csontom732 válasza Cinema hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Szereztem egy multimétert. Bekapcsolva a két 450V 120µF kondi, amit említettél, 393V-on mennek. Talán ez okozhatja a gondot?

VS és VA feszültségeket is megmértem, el voltak csúszva pár V-al, de beállítottam őket a potival a kijelző hátára írt értékekre. Továbbra sem működik.
(#) kadarist válasza csontom732 hozzászólására (») Nov 12, 2019 / 1
 
A step-up konverter kimenetén az a feszültség teljesen jó. A testhez képest a többi kimeneti feszültség hogy alakul? 5V, stb?
(#) csontom732 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Mindegyik rendben. Ahova 15V van írva, az 15V. Minden feszültség megvan. Az alaplapot is kizárhatjuk, mert ugyanezt a hibát produkálja akkor is, ha lehúzom tápról és manuálisan két pin összeérintésével indítom a tápot.

A mérést úgy végeztem, hogy a multiméter negatívja a házhoz (kijelző háta) volt érintve.
(#) kadarist válasza csontom732 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Akkor nem lehet más, mint hogy megsérült a memória vagy valamelyik DC-DC konverter betegedett meg a main lapon.
(#) csontom732 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
A mainboard nemhiszem, hogy rossz lenne. Anélkül is ezt produkálja, ha csak elindítom a tápot.

Hol keresgéljek tovább?
(#) kadarist válasza csontom732 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Ha main nélkül is ezt csinálja, akkor attól miért jó a main? Állítólag van egy ugyanilyen tévéd. Cserélgesd össze a paneleket...
(#) csontom732 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Még valami, amit észrevettem. Ezek a kék alkatrészek (nevüket nem tudom, kékek, relé formájuk van) melegednek, kivéve egyet.

Itt van pár kép a taprol.

Nem cserelgethetem a másik tv alkatreszeivel, nem az enyém a másik, nem szeretném ha valamit elcsesznék benne.
(#) vargaf válasza csontom732 hozzászólására (») Nov 12, 2019 / 1
 
Idézet:
„Ezek a kék alkatrészek (nevüket nem tudom, kékek, relé formájuk van)”

Ez a legnagyobb baj, hogy még az alkatrészeket sem ismered fel. Aki ezeket a kondenzátorokat relének nézi, annak nem színes televíziót kellene javítani!
(#) csontom732 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok profi. Ezért fordultam hozzátok. Forrasztani ki-be tudok alkatrészeket, multimetert tudok használni. De nem értek túlzottan az ilyesmihez, a plazma tv-khez főleg nem.

Javitottam sok tv-t, de általában csak a kondik kicserélése történt és működött.

Ez a Plazma TV már egy nagyobb falat nekem.
(#) Tomsa hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Sziasztok.Van egy lg 47lg5000 tipusú lcd tv-m,hang van kép nincs vagyis lámpával megvilágítva látszik a képernyőn ad képet csak nem megy a háttérfény.hátulját le kapva két oldalt a panelokon p4404 edg feliratú alkatrészek meg vannak olvadva eselteg tudna valaki segíteni hol tudnék szerezni hq ban nem találtam.köszi előre is.
(#) gyurka34 válasza csontom732 hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
A két db kondenzátort cseréls ki aminek megvan x szel jelölve a teteje mivel azok ki vannak száradva és ha jóé látom puposak is igy azok már bisztos cserések lesznek arra figyelj hagy a uf farád ugyan az legyen a volt szám lehet picit nagyobb vagy ugyan az ! án mág az ic-ket is át vizsgálnám !
(#) csontom732 válasza gyurka34 hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Azok azért vannak jelölve, mert cserélve vannak. Csak picit ferde a beforrasztás, azert tűnhet puposnak.
(#) villanyipi válasza Tomsa hozzászólására (») Nov 13, 2019 / 1
 
Ha csak ez a baja Bővebben: Link
Itt találtam gyorsan, de majd írnak hazai forgalmazót is a nagyok
(#) yohnsee válasza Tomsa hozzászólására (») Nov 14, 2019 / 1
 
Szia,
hány darabra lenne szükséged? 5db-om van ebből: Bővebben: Link
Nézd meg, hogy jó-e a tied helyett.
Üdv,
János
(#) jdani hozzászólása Nov 14, 2019 /
 
Hali. Nem hibáról lenne szó, inkább magyarázatról, ami a képmegjelenést, képfrissitést illet. Ilyet is meg lehet itt dumálni?
(#) Tomsa válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
Szia,
hétvégén lesz csak időm neki esni, jelzek majd mit sikerült ki derítenem!
Előre is köszi a segítséget!
Üdv.:Tamás
(#) zoli75 hozzászólása Nov 15, 2019 /
 
Üdv
Samsung ue58mu6122k tv-hez lenne szükségem winbond eeprom tartalomra. Van esetleg valakinek vagy letölthető valahonnan?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
Erről a témáról privátban lehet beszélni.
(#) zamatőr hozzászólása Nov 15, 2019 /
 
Üdvözletem!
Kaptam egy ilyen Orion T32-dled tv-t .Készenléti led világít, bekapcsoláskor a zöld led de nem csinál semmit és kikapcsolni sem lehet csak a főkapcsolóval.
Bővebben: Link
4 képen ami tudható róla.A flahs ic cserélve vagy ki és visszaforrasztva lett a kép alapján de a körülményekről nem tudok .
Segítséget kérek a javításhoz vagy valakit aki emberi áron megjavítaná .
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2019
(#) yohnsee válasza zamatőr hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
Szia, ilyenkor kapásból nem a flash-t bántanám először, hanem az epromot. Kellene tudni az alaplap és a kijelző pontos típusát, utána ha van eprom íród, magad is letesztelheted.
Üdv, János
Következő: »»   1224 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem