Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1229 / 1267
(#) 187BodyGuard válasza Massawa hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Szia!

Nagyon szépen köszi a kimerítő választ!
Néztem a Scart-on a 8-as PIN adja ezt a jelet, WIDE-ba teszi ha +12V-on van. Elképzelhető hogy úgy "át tudnám verni" a TV-t hogy oda egy 7812-vel kap fixen 12V-ot és akkor fixen Wide-ban maradna?
(#) Massawa válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Van valamelyik scart lábon 12 V , lehet, hogy csak össze kell kötni. De szerintem ennek ugyanaz a funkcioja, mint amit a távvezérlön is kezelsz ( SMART, WIDE stb). Esetleg átmenetileg probáld meg valami külsö táprol. Nem probáltam és már nincs ilyen TV-m. Szerintem a jel tartalma felsöbb rendü, azaz az mindent átir.
(#) 187BodyGuard válasza Massawa hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Na majd megpróbálom, van egy Scart kábelem amivel lehet próbálkozni.
(#) Edem631 hozzászólása Márc 14, 2020 /
 
Üdv.Tud valaki kiindulási pontot adni ennek a tv készülék hibafeltárásához?A hiba az hogy a kép nem éles, nem tiszta.
(#) kadarist válasza Edem631 hozzászólására (») Márc 14, 2020 /
 
Szia! A sorok vízszintesen mozognak, zizegnek?
(#) Edem631 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 14, 2020 /
 
A képernyőn a kép olyan mintha sok kis szemcse elnyomná az élességet.A kissebb betük nehezen olvashatóak ez miatt.Zizegő kép lehet.Amúgy nem remeg a kép és mozgó csìkozódás sincs.
(#) kadarist válasza Edem631 hozzászólására (») Márc 14, 2020 /
 
Egy videófelvétel lenne a jó, de így látatlanban sorvégfok táphibának tűnik, tehát kondenzátor hiba.
(#) Edem631 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 14, 2020 /
 
Én is kondenzátor hibákra gyanakszom.De nemolyan sokat ment a készülék hamar elromlott erre a hibára és állt használaton kìvül.Kitakaritottam, két gyanús elkót már cseréltem a sorkimenő trafó mellett ami nem hozott képjavulást.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2020
(#) Filó hozzászólása Márc 15, 2020 /
 
Sziasztok!

Van egy LG 32 LD 750 TV ami bekapcsolás után az LG felirat és az óra jelzése (--:--) -kor megáll. Távirányító jeléből csak a kikapcsolást fogadja. Van valakinek ötlete?

Köszönöm.
(#) pimpoka hozzászólása Márc 16, 2020 /
 
Már kérdeztem a hozzáértőktől, hogy mi a tv-men arca dugok. Sikerült képet hangot varázsolni a dvd-böl és a videóból,DE van még egy kék és piros rca Pr és Pb van ráírva de leírásban sehol nincs, hogy ki vagy bemenet. Probálom képen elküldeni. A tv LG 43UM7450PLA. Köszi a választ.

P1040577.JPG
    
(#) kadarist válasza pimpoka hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Szia! Komponens bemenetek, amelyek a zöld csatlakozóval együtt működnek. Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2020
(#) pimpoka válasza kadarist hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Köszi! tehát akkor a füles csak egy madzag nélküli lehet. Sajnos azt sem tudom, hogy üzemelem be de majd kérek segítséget.Üdv Jani.
(#) Massawa válasza pimpoka hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
A képen nincs aljzat a fülesnek, de lehet, hogy a készülék oldalán van, habár a barátomnak is sikerült egy Samsungot vennie amiböl kisporolták még a füles stekkerét us. Belül meg hidban van az erölködö, igy onnan sem lehet nagyon jelet kapni.
(#) pimpoka válasza Massawa hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Szia! Szerinted akkor milyen fülest vegyek és milyen beállítással tudom hallgatni madzag nélkül az én aranyos okos tvmet A tipusát olvastad az előzőkben? van egy jó áramköröm Rca-rol fülesre de olyan sincs rajta.
(#) Massawa válasza pimpoka hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Ehhez csak Bluetooth fülest vehetsz.
(#) Cinema válasza pimpoka hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Sajnos, az újabb gyártású készülékeken nincs fejhallgató kimenet és normál(sztereó) hangkimenet sincs, amit egy mezei sztereo-erősítőre kötve lehetne hallgatni a TV-műsorok csodás hangját.
Egy megoldás van, venni kell egy házi-mozi erősítőt, hangsugárzókkal együtt, de olyant, aminek van optikai bemenete és hozzávaló kábellel, akkor élvezhetjük a sokcsatornás hangot is, ha a film olyan.
Nehéz ügy ez, olcsón nem biztos, hogy meg lehet úszni.

Üdv!
(#) dominik0801 hozzászólása Márc 18, 2020 /
 
Üdv! A napokban került hozzám egy Philips 32PF3320/10 TFT LCD TV.

Az volt a baja, hogy nem adott képet, amúgy minden működött (háttérvilágítás is).
A méregetések a T-con lapra utaltak, ott az SMD biztosíték volt kisülve.
Mivel nem találtam a lapon sehol zárlatot, úgy voltam vele, hogy a biztosítékot drótra cserélem. Így is lett, és voila, lett kép. Viszont a színek eszméletlen csúnyák, konkrétan nézhetetlen, olyan, mintha sűrű fehér köd lenne a kép előtt. (képet csatoltam)

A menü (is) bejön, de az is "ködös". Külföldi videókat elnézve láttam, hogy sok ilyen javítható a gamma kezelő IC (AS15-F) cseréjével, így vettem egyet, ki is cseréltem, de sajnos ugyanazt produkálja. Az is feltűnt, hogy ha pl. 10 másodpercig van valami a kijelzőn (pl a menü), aztán bezárom, akkor "beleég" a képbe, és halványan egyfolytában látszik.

Amit még kipróbáltam, hogy kihúztam a TCon lapról az egyik- majd a másik oldalát a képernyőnek, de a probléma mindig fenn áll.

Valakinek valami ötlete?
(#) kadarist válasza dominik0801 hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Szia! A kijelző ment tönkre, ez nem javítható.
(#) dominik0801 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Ezt sajnálattal hallom. Azért rámértem ismét az összes tesztpontra a gamma részen, és észrevettem, hogy az AS15-F részhez csak a GMA2 és GMA17 közti pontok csatlakoznak (kivéve a GMA11-et, ilyet nem is találok a lapon).

A GMA1 és GMA18 a lap másik oldalán, lelhetőek fel, egy másik, ún. AS34G chiphez kötve. Viszont itt, a többi ponttól ellentétesen vannak feszültségek; a GMA1-en nincs is feszültség, míg a GMA18-on 14.7V van. Ez normális?

A neten olvasottak és a méréseim alapján elméletileg a GMA1-en kellene a max. feszültségnek lennie, és minél tovább haladunk a GMA tesztpontokon, annál kisebb feszültséget kellene mérjek.

Ha persze szerintetek így is a kijelzővel van a baj, akkor persze hagyom az egészet.
(#) kadarist válasza dominik0801 hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Két dolog lehet: vagy a T-con a saját hibája miatt nem képes meghajtani az oszlopokat vagy zárlat van az LCD-n belül és ez beterheli a T-con kimeneteket és ezért van ilyen szellemképes, mosott kép. Általában az LCD szokott meghibásodni.
(#) pimpoka válasza Massawa hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Köszi! A beállításoknál megtaláltam a Bluetooth de nem olyan éles a felírás mint az optikai vagy a HDMI ARC. Azért lehet rajta Bluetooth mert keres kapcsolatot. Csak nem akarok venni fülest addig amig nem vagyok biztos, hogy jó lesz. mert egy jó füles nem olcsó. Adj tanácsot egy elektronikai analfabétának.TYP:LG 43UM7450PLA. Köszi.

P1040581.JPG
    
(#) Massawa válasza pimpoka hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Rendeld meg, akkor 14 napod van a kiprobálásra és ha nem megy, egyszerüen visszaadod. Legfeljebb a postaköltséget kell állnod. Általában müködik.
Egy dolog még elö szokott fordulni ( föleg a márkásabb készülékeken), hogy az ilyen kimenetek blokkolják a másikat, azaz vagy a fejhallgato megy vagy a hangszoro - ami tiszta hülyeség, de a nagy cégek konstruktörei még nem vették észre mit csináltak. Volt olyan eset, hogy a nagypapa nagyon rosszul hallott, azaz neki bömböltetnie kellett a készüléket. Vettek neki egy ilyen fülest, az meg lekapcsolta a hangszorot, igy a család nem tudta nézni a müsort, ha ott volt a nagypapa is, mert akkor nem volt hang csak a fülesben.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2020
(#) pimpoka hozzászólása Márc 20, 2020 /
 
Köszi próbálkozom és majd megírom mire jutottam.
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Szerintem ne fülest vegyen, hanem rendeljen egy kis olcsó Bluetooth erősítőt, aminek jack aljzat a kimenete. Utána arra köti a hangot, amire akarja.
(#) Jani0207 hozzászólása Márc 21, 2020 /
 
Sziasztok ! Szeretném a segítségeteket kérni az egyik problémámban hátha valaki tud segíteni.
Van egy HYUNDAI HLH 22982 típusú készülékem . Az a hiba hogy nem kapcsol be de a LED kéken villog,
utána pár másodperc múlva standby üzemmódra kapcsol .Táphibára gyanakszom de konkrétan nem tudom ,mert a kondi nem púpos . Kérlek titeket akinek van ötlete megköszönném . Küldök képet is a tápról hátha annak alapján be lehet azonosítani a hibát .
(#) kowi válasza Jani0207 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Első körben lehúznék a tápról mindent és megmérni a fesz-eket.
(#) pedro7 válasza kowi hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Sziasztok ! Hozzám került egy kidobásra szánt Sony KDL-32S3020-as tv.Megjavíttatni már nem éri meg viszont gyakorolni, ismerkedni szeretnék vele.Az a tippem, hogy csak valami táp hibája van.Hátha a segítségetekkel előbbre jutok és el tudom indítani.
A hibajelenség hogy 220V-ra kapcsolva csak pirosan ég a led és kattanás hallatszik a tápról,de nem kapcsol be. Tudnátok segíteni,hogy melyik alkatrészeket mérjem meg vagy milyen feszültségeket ellenőrizzek ?

Gondolom nekem is végig kellene mérnem a tápfeszültségeket.
A tápegység panelt átnéztem, a kondikat esr mérővel végig mértem és durva hiba nincs.
2-3 szoros értékeket mutat,gondolom lehetne cserélni, de nem biztos hogy ez a fő probléma.
Viszont a relé ami kattog az valamilyen késleltető relé.Az is meg szokott hibásodni ?
És a tápot, lehúzott csatlakozók mellett lehet vizsgálni ? Nem szükséges a teljes működéséhez valamilyen visszacsatolás ?
Előre is köszönöm, ha valaki segít.
(#) kadarist válasza pedro7 hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Szia! Nézd már meg, hogy a tápegység primer oldalán milyen IC van.
(#) pedro7 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
MIP2H2 az alkatrészoldalon, a nyákoldalon pedig valami Sony IC, de annak nem olvasható a típusa
(#) kadarist válasza pedro7 hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Egy 16 lábú DIP tokot keress. Ha ilyen van benne, akkor az lesz a rossz.
Következő: »»   1229 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem