Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1230 / 1267
(#) pedro7 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Szerintem nincs.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2020
(#) kadarist válasza pedro7 hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Jó. Én rontottam el, mert azt hittem, hogy egy CRT tévéről van szó. Igen, a szervizmanuál alapján kellene ellenőrizni a feszültségeket.
(#) jdani hozzászólása Márc 24, 2020 /
 
Üdv. Van egy sharp tv, csöves háttérvilágítással.
Tv be se kapcsol, csak a visszajelző villog. Servizmenüvel legalább bekapcsol, de kis idő után el is alszik a háttérvilágítás.
RDENC2590TPZZ panel van benne. Benéztem a kijelző mögé, látni hogy két cső megadta magát.
10 cső van benne összesen. A semmitől az is jobb lenne, ha a legfelső és legalsó cső nem világítana. Viszont ha nincs benne a cső, bekapcsolás útán az elektronika rögtön le kis kapcsol.
Megoldható lenne, hogy8 csővel is működjön az inverter?
(#) pedro7 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
Nem találtam service manual-t.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
Szia!
Ki kell iktatni a védelmet a vezérlőből. Ehhez persze tudni kellene a vezérlő IC típusát az inverter lapról.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
Én is erre gondoltam,a védelmet kellene kiiktatni, vagy megbuherálni hogy azt higyje hogy jól megy, csak nem ismerem ennek a mikéntjét.
BD9897FS
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
Gyors keresés eredménye: Bővebben: Link.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Ez jogos.
Múltkor ugyanezt csináltam egy másik ICvel, most nem jutott eszembe erre rákeresni.
Most arra koncentráltam, hogy a körülötte lévő alkatrészeket kell megbuherálni, de így egyszerűbb.
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Végül a háttér lekapcsoláson segített.
De;
Eredeti baja, hogy bekapcsoláskor a visszajelző zöld,narancs színeken villog egy ideig, madj átvált pirosra, és az villog. Nem is nagyon néztem tána mit jelent, hanyas hibakód, volt már nálam sharp TV hibás csővel. Akkor a szervizmenüben lehetett kikapcsolni valamit, és akkor már bekapcsolt a TV. Itt is akkor próbáltm belemenni szervizmenübe a bizonyos gombnyomással. Így be is kapcsolt a TV, de a háttér egy idő után kialudt.
Most hogy háttérvilágítást megcsináltam, azon gondolkodtam, vajon a bekapcsolsákor villogás a visszajelzőn megszűnik? Hát nem.
Szervizmenüvel indítva a kép szépen marad, nem kapcsol ki, de szervizmenü nélkül nem kapcsol be.

Egyéb TVken szokott lenni indításkor visszajeéző villogás EEPROM hiba is.
Ebben a TVben a szervizmenüjében találtam gyári visszaállítást, most már bekapcsol a TV.
Lehet hogy az EEPROMba el volt mentve valami hiba a csővel, így nem akart bekapcsolni?
(#) Pokee hozzászólása Márc 30, 2020 /
 
Hello tisztelt csoporttagok

A segítségeteket szeretném kérni egy UE65F9080 samsungnál.
A probléma: a LED villog de a TV nem kapcsol be. Ha véletlen több próbálkozás után bekapcsol a következő üzenet fogad: "One Connect Box anschliessen". Remélem hogy a problémám könnyen orvosolható és nem kuka az egész készülék

Előre is köszönöm a hasznos hozzászólásokat
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) kadarist válasza Pokee hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Szia!
A tápegység rendben van, kondenzátorokat átnézted?
(#) dominik0801 hozzászólása Ápr 1, 2020 /
 
Hello! Nemrégen írtam ide egy Philips TV-vel kapcsolatban, amit egyébként azóta sikerült megcsinálni..

Azonban érkezett hozzám egy Samsung le32a431t2 tipusú TV, aminek furcsák a színei. A feszültségek a T-con lapon mind rendben vannak, és nem az AS15 chip lesz a gond, mert azt cseréltem és a feszültségek megfelelőek. És szerintem alapból sem gamma gondja van, mert nem ködös a kép, csak a színek eszméletlen rosszak, mintha minden el lett volna állítva rajta.

A menü képe is rossz. A csatlakozókat letisztítottam és újra csatlakoztattam, illetve a tápon volt egy rossz kondi amit cseréltem. Az LVDS kável is jónak tűnik a mérések alapján.

Sajnos a Service menüben lévő "Factory reset" valójában nem állítja vissza a Service menü beállításait.. így amit még nem próbáltam, de majd mindenképpen megakarok próbálni, hogy új rom-ot írok rá.

Addig is, esetleg valakinek valami tipp?
(#) agoocsa hozzászólása Ápr 1, 2020 /
 
Sziasztok!
A függőleges végfok IC LA7845N cserélve lett, továbbá C456 220u/50V és C455 2200u/35V, ill. D456 MA2160BLFS zener, amely zárlatos volt, szintén cselélve lett. A zener helyett BZX85C16 16v 1,3W került beépítésre. Tápfesz ellenőrizve (27V). Pár nap múlva a kép felső része összeugrott, redőny szerűen leereszkedett. A D456-os pozícióban lévő zéner ismét elszállt. Beleraktam egy újat, de ismét tönkre ment. Kiiktattam a zénert és rövid időre bekapcsoltam a készüléket nélküle. . A kép jó lett. Akkor most nem tudom mi a szerepe. Lehet, hogy valami védelem, így tartósan nem mertem üzemeltetni. Ha valakinek van ötlete, akkor segítsen.
(#) kadarist válasza agoocsa hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Szia! Tégy be egy 20V-os Zenert és élvezd a műsort!
(#) chipi hozzászólása Ápr 1, 2020 /
 
Sziasztok,

Van egy Samsung WS-32Z308P típusú (képcsöves) Tv. Olyan gondom lenne a készülékkel, hogy mikor elindul a Tv, megjön a bekapcsolási hang, majd kikapcsol a tv, és ezt ismételgeti. A táp részét mértem és jónak mértem. Van a táp részén egy relé, ami behúz mikor bekapcsolom az eszközt, és a hang után elengedi a relét. Mit javasoltok, hogy hol nézzek körben?
Köszönöm előre is a választ!
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2020
(#) agoocsa válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Szia! Az eredeti 16V-os. Nem lesz gond vele?
(#) agoocsa válasza agoocsa hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Bocsánat, elfelejtettem írni a TV típusát.: PANASONIC TX-28MD3P TV EURO-2M CHASSIS
(#) kadarist válasza agoocsa hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
A C462 rendben volt? Ez a kimeneti csatolókondenzátor.
(#) agoocsa válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Igen, néztem ESR-re hidegen mérve jó volt.
(#) agoocsa válasza agoocsa hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Azt sem értem, hogy mi okozhat ebben a kapcsolásban a D456 zener kivezetései között 16V potenciálkülönbséget, ami a záró irányú vezetést is előidézheti.
Ráadásul biztos, hogy nem kis hőmérsékleten működik, mert a beforrasztási pontjai szegecs-erősítettek.
(#) kadarist válasza agoocsa hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
A visszafutási impulzus miatt van akkora feszültség ott. Ez teljesen normális. Próbáld ki ezt a 20V-os Zenert, mert lehet, hogy az újonnan beépített IC kicsit eltér az eredetitől. Fontos lenne még a függőleges képméret viszonylag pontos beállítása, amit a szervizmenüből tudsz megtenni.
(#) agoocsa válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Köszönöm! Ki fogom próbálni. 18V-os zenerem biztos, hogy van, de majd valamiben keresek egy 20V-ost és azt rakom be.
(#) chipi válasza chipi hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Sziasztok,

A fent említett tv -vel kapcsolatban.
Ha a menübe lépek be akkor nem kapcsol ki a tv (info menü mute power), de ha bekapcsolom akkor ki - be kapcsolhatja magát.
(#) Tylla1 hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Sziasztok!

Kérném a segítségetek egy ORION T 2925 SPTX-Silver Flat típusú készülékkel kapcsolatban. Ma bekapcsolva a készüléket a csatolt képen látható kép fogadott. Minden funkció jól működik csak a színnel van gond. Mi lehet a probléma? Képcső, egyéb elektronikai alkatrész? Javíttatnám, ha javítható.
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Gafly válasza Tylla1 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Idézet:
„csak a színnel van gond”

Nem elég piros, vagy zöld?
Mert tükörtojásnak életlen...
(#) kowi válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
De gonosz
(#) Tylla1 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Értem én, mosolygok is, de mi lehet a hiba? Alapból ennek a "képernyőképnek" kéknek kellene lennie.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2020
(#) mlaci989 válasza Tylla1 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Készül a húsvétra. Piros tojás.
(#) Tylla1 hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Itt egy kép az egyik csatorna műsoráról, de mindegyik ilyen.
(#) kowi válasza Tylla1 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Nekem így eltérítő tekercs vagy cső halál. De a hozzáértők majd megmondják Hol mit mértél meddig jutottál?
Következő: »»   1230 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem