Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1246 / 1269
(#) bacalb válasza kadarist hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Az 5v mindíg állandó, a 3.3 és 12 viszont lecsökken
(#) kadarist válasza bacalb hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Én a helyedben átnézném a tápegység kondenzátorait a panelcsere előtt. Ha nincs extrém módon melegedő alkatrész a main panelen, akkor nem hiszem, hogy zárlat jellegű probléma van jelen.
(#) bacalb válasza kadarist hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Semmi nem melegszik, minden ép. Mikor csak a táp megy a led háttérrel még egy 21w-os izzóvaal is leterheltem a tápot 12v-on, akkor is stabil volt minden. Az igaz, hogy a 3.3-at nem próbáltam terhelni, de holnap megpróbálok még egyszer nekifutni. Nagyon köszönöm ezt a segítséget is.
(#) moltam hozzászólása Feb 3, 2022 /
 
Helo.
Panasonic TX-55EXT686 tévé nem ad semmi képet csak feketeséget. Hangszóró susog, menü és csatornaváltás gombokra változik a háttérvilágítás intenzitása. A kis panelen középen alul (t-con?), amiről az lcd modulra megy két szalagkábel, illetve az alaplapról az lvds? kábel megvan a 12V az F1 biztosítékon. Mit lehetne mérni még ebben az esetben?
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2022
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Ha lehúzom az egyik fél szalagkábelét az a kijelző rész kifehéredik, némi csíkozással, a másik marad fekete. VST VGH_ODD VGH_EVEN -6.8V.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2022
(#) Cinema válasza moltam hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Bocsáss meg, de van antennajel?
Kap jelet, vagy külső DVD-ről, médialejátszóról is ki kellene próbálni, hogy tényleg a készülék a hibás?
Szóval előbb külsőleg próbálkozni, nem szétszedni, mint foxi a lábtörlőt!
Ha már szét van szedve, akkor viszont mérni kell, szemrevételezéssel keresni hibásnak tűnő alkatrészeket, amelyik nagyon forró, az hibás, ami "jéghideg" az is, amelyik ELKO púpos, az is beteg.
Gyógyszer nincs, ha muszáj, akkor szerviz.

Üdv!
(#) moltam válasza Cinema hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Az alaplap megy, hdmin látja a gép és hang is van.
(#) bacalb hozzászólása Feb 3, 2022 /
 
Hát, sajnos nem javult a helyzet. Átkondizva a táp de semmi javulás.
(#) kadarist válasza bacalb hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Külső, nagyáramú 12V-os tápegységed van?
(#) bacalb válasza kadarist hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
igen
(#) bacalb válasza kadarist hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
A táppanelon nincs 3,3v, az a főpanelon van. Ezen csak a 12V, 5V meg a lednek a 48V van
(#) kadarist válasza bacalb hozzászólására (») Feb 4, 2022 /
 
Kapcsold a 12 voltot a főpanelre és azonnal megmutatkozik a zárlat, már ha van.
(#) bacalb válasza kadarist hozzászólására (») Feb 4, 2022 /
 
12v, 5v, 3.3v külső táppal, egyesével rásegítve nem hozott eredményt.
(#) doni82 hozzászólása Feb 4, 2022 /
 
Üdv mindenkinek.Volna egy Plazma tv-m,amit .Eddig ki be kellett kapcsolgatnom amig be nem kapcsolt,de most már semmi.a készenléti villog és ennyi.Hol kéne keresnem a hibát?
Csatoltam fájlt hátha segithet.Előre is köszönöm a segitséget.
(#) kadarist válasza doni82 hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Szia!
A tápegység (középső panel) kimeneti feszültségeit kellene ellenőrizni.
(#) kadarist válasza bacalb hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
De visszaesnek a feszültségek vagy csak a LED-ek villogása maradt meg, és a feszültségek így jól lettek?
(#) bacalb válasza kadarist hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
az 5v stabilan marad a 3.3, 12 visszaesik. 3A-es külső labortáppal is
(#) kadarist válasza bacalb hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Ez érdekes. Mi vesz fel annyi villanyt?
(#) bacalb válasza kadarist hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
a ledek között nem lehet valami zárlat esetleg?
(#) bacalb hozzászólása Feb 5, 2022 /
 
Meg ami érdekes, hogy a t-con -ig nem jut el a 12. Az sem segített, hogy a t-con-ra a biztire direktbe 12v rátesz, de csak a 2db kék smd led világított a t-con panelen.
(#) kadarist válasza bacalb hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Azt írtad, hogy main nélkül folyamatosan világítanak a LED-ek.
(#) bacalb válasza kadarist hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Igen, csak lehet hogy esetleg nagyobb az áramfelvétel mondjuk ha egy led zárlatos. Nincs kedvem szétszedni, hogy egyesével megnézzem a ledeket.
(#) kadarist válasza bacalb hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Nem lesz nagyobb az áramfelvétel, mert a táplálás áramgenerárotoros jellegű. Ha gond lenne, akkor main lap nélkül is tiltana a LED-vezérlő.
(#) doni82 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
Rendben Köszönöm.
(#) Doncso hozzászólása Feb 11, 2022 /
 
Sziasztok. Segitséget szeretnék kérni, már jóideje nem javitottam, és kicsit elakadtam. Adott egy celcus (vestel) 102cm led tv. Kb 10-15 perc után elmegy a háttér világitása. Gondoltam táp probléma lehet. Első körbe a tápban az összes elkót cseréltem teljesen újakra. De a hiba megmaradt. Bekapcsolom, megy 15 percet, és kialszik a led, az összes. Teljesen sötét. Aztán kikapcsolom majd ujra vissza, és ismét megy a háttérvilágitás. Merre kapirgáljak? Bármi tippet szivesen fogadok. Vestel 17ips62 tipusú tápegység van benne

.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2022
(#) atti35 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Szerintem LED probléma lesz. Próbáld alacsony háttér világításon. Elvileg 15 perc után nem fog kikapcsolni. A problémát nem oldja meg de akkor már nagy valószínűséggel LED hibás lesz.
(#) Doncso válasza atti35 hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Megnézem
(#) Doncso válasza atti35 hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Kipróbáltam, levettem a fényerőt minimumra, most működik, 25 perce megy. Gondolod a led lenne rossz? Egyszerre kapcsol ki az összes amikor elmegy a háttérvilágitás.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2022
(#) atti35 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Igen, valamelyik rosszalkodik a sok közül. Nekem is van egy ilyen hibával működő tv. Már kb. egy éve így használom nem volt kedvem szétszedni. Igazából ha végleg elmegy a háttér világítás akkor lehet kiszűrni melyik rossz. Ha jól gondolom
(#) atti35 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Előfordulhat, hogy több is rossz benne. Volt olyan, hogy 5db-ot cseréltem a 21 közül.
Következő: »»   1246 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem