Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 50Hz előállítása 555-tel
 
Témaindító: nix, idő: Nov 9, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) nix hozzászólása Nov 9, 2007 /
 
Helló!
Tudna nekem valaki olyan kapcsolást adni hogy NE555-tel 50Hz-et tudjak csinálni? Előre is köszönöm!
(#) Müszi válasza nix hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Használnod kellett volna a keresőt, mert ráklikkelsz arra, hogy Segédprogramok és 555 astabil módban, és kisérletezel az értékekkkel
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
ITT NI!!

R1=10kohm
R2=10kohm
C=1uF
(#) Pafi válasza Müszi hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
De ha kb. 50 % kitöltés kell:
R1=1kohm
R2=143kohm
C=0,1uF
(#) zsoltee0001 válasza Müszi hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Hi
mennyi a C2 értéke?
(#) Müszi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
10nF jó lesz
(#) zsoltee0001 válasza Müszi hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Hi
köszi... közbe megoldottam egy 100nF ossal....
Kicsit felkeltette az érdeklődésemet az 555-ös ic-vel való kísérletezgetés és úgy döntöttem, csinálok egy próba "padot" kifelyezetten ennek az ic nek, ha kész,rakok föl képeket a ki mit építettbe
(#) AMD hozzászólása Nov 16, 2007 /
 
És ha előállítok 555 ic -vel 50hz azt ráköthetem egy trafóra?
(#) uli válasza AMD hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
mit akarsz vele csinálni?
attól függ. Ebből igy nem lesz neked "konektor"
(#) uli válasza uli hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
még mielőtt valaki beszólna, tudom h a konektor két N-el van
(#) zsoltee0001 válasza AMD hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Hi
a hálózatos 50 hz színuszos, az 555 által létrehozott 50 hz pedig négyszögjel alakú, ha ráakarod kötni egy trafóra, (persze egy teljesítménytranzisztor a végfok) akár működhet is a dolog.
De a trafó primer körébe nem színuszosan változik a mágneses tér, hanem hirtelen omlik össze (mint pl egy gyujtótrafóba) szép nagy szikrákat lehet kapni a szekunder körön (feltranszformálás esetén).
De nem akarok hülyeséget mondani, ki kell próbálni!
Valszeg én is kipróbálom... még ma
üdv
(#) Pafi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
A trafó a rá kapcsolt AC feszültséget alapvetően torzítás nélkül transzformálja át! Elsődleges jellemzője az áttétel, ami egy puszta szám, ennyiszeresére változtatja a feszültséget, és ennyied részre osztja az áramot!

Túllövés akkor lesz, ha a primer áramot egy kapcsolóval (pl. tranyóval) megszakítod, és a kimeneten kicsi a terhelés.
(#) AMD hozzászólása Nov 29, 2007 /
 
Ez az áramkör mennyire terhelhető? Arra gondoltam hogy csinálok a számítógéphez egy szünetmentes tápot. De van egy 15w -os kompakt fénycsőből kiszerelt gyujtó elektronaika. Lehet hogy az is alkalmas lenne.
(#) Pafi válasza AMD hozzászólására (») Nov 29, 2007 /
 
Melyik áramkör?

Egy 555 önmagában tökéletesen alkalmatlan szünetmentes táphoz, legfeljebb ha kiegészíted 2 nagy áramú (min. 50 A-es) MOSFET-tel, meg pár nagy elkóval. A kompakt fénycső elektronikáját felejtsd el!
(#) Hsanyi79 válasza Pafi hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
HI.Esetleg tudnál egy működőképes kapcs. rajzot feltenni??
-előre is kösz.
(#) Bonanza02 válasza Hsanyi79 hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Nekem van olyan kapcsolásom, amiből gyártottam 230V 200W-os tápokat. terhelés nélkül a fogyasztása 12V DC-ről minimális (100mA max.), terhelést jól bírja. Egyszer készítettem egy dobozba 2x200W-osat. AZ egyik feléről ment a világítás (ki volt építve), a másik feléről ment a TV, műholdvevő, videó. Elégedett volt vele az ügyfél. A kapcsolás erőssége, hogy állíthatod a frekit, állíthatod a kimenő feszt, ja és hogy kipróbált működő kapcsolás. Én akkor 125W-os higanygőz trafót tekertem meg hozzá, az EI magos, célnak megfelelt. A kimenőjel torzított négyszög, ezért vigyázni kell vele, mert a kapcsolóüzemű hálózati tápok némelyike nem hajlandó ilyenről működni. A hálózati trafós tápok igen.
Beszkenneljem?
(#) m.joco válasza Bonanza02 hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Hello
Engem is érdekelne.
Üdv.
(#) proba válasza Bonanza02 hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
(#) Bonanza02 válasza proba hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Jóóóól van!
Megkeresem,szkennelem. Papír alapon van hozzá panelterv is, akkor még cherpakk és alphaset volt divatban és írásvetítő fóliára készült a klisé.
A panelterv és a kész panel is szép lett szerintem.
A trafó menetszámait is előkerítem..,hátha valaki hozzáfog.
(#) Hsanyi79 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Előre is köszi a segítséget.:
(#) Bonanza02 válasza proba hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
Íme.
Kb 10 évvel ezelőtti nagyrészt általam tervezett kapcsolás. Garantáltan működőképes!

inverter.JPG
    
(#) Bonanza02 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
Kicsit nagyobban.

inverter2.JPG
    
(#) csbob válasza nix hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Bővebben: Link
Ezen a honlapon megtalálod a szükséges segédprogramot az astabil áramkörhöz.

Használd az URL gombot, ha linket akarsz beszúrni. Javítottam.
-- kobold
(#) sany hozzászólása Márc 11, 2009 /
 
Sziasztok! 555 - tel szeretnék előállítani pontosan 440 Hz - et. Próbáltam már kiszámolni az oldalon található segédprogrammal. De nem sikerült pontosan ennyit.
Szeretném ebben kéri a segítségeteket.
Előre köszönöm!

(#) Medve válasza sany hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Használj trimmer potenciométert. Ám kissé instabil lesz, a freki, főként a hőmérséklettől fog függeni. Ha zenei célra lesz, akkor véleményem szerint egy pontosabb módszert kell választanod.
(#) ASdzff01 hozzászólása Feb 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az astabil multivibrator 555-el-nél, milyen típusú kondenzátorok kellenek? Mivel a C máshogy van jelölve mint a C2 és a C3.
(#) ASdzff01 hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Oh, már rájöttem magamtól is
(#) taxi92 hozzászólása Ápr 19, 2016 /
 
Valaki tudna nekem egy nyáktervet készíteni egy astabil multi-hoz úgy hogy az R1 és az R2 timmer potira van helyettesítve?
Előre is köszönöm!

12V 50Hz :
R1: 10 Kohm
R2: 9.4 Kohm
C: 1µF (elkó)
C2: 10nF
C3: 100nF (fólia)

adatok:
T1: 13.4442 ms
T2: 6.5142 ms
Kitöltés: 67%
Freki 50 HZ
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2016
(#) Bakman válasza taxi92 hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Rajzold le az alkatrészeket, lábakkal, egy négyzetrácsos papíron. A kapcsolási rajz alapján kösd össze a lábakat és kb. készen is vagy. Valahol el kell kezdeni.
(#) taxi92 hozzászólása Ápr 21, 2016 /
 
Vélemény? ha nem jó mit kell javítani
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2016
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem