Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) fecameca válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2023
Jó lett. SC 45 cseréje 330 nF -ra, ST 50 C-B közt 100 pF kerámia. Bajt biztosan nem okoz. Teljesen jó,semmi kapcsolási kattanás, a késleltetési idő 1 másodperc alatt. @proli 007 : köszönöm, azt is megnézem. Egyébként nem vészes a hangolódás, mindig bekapcsolt AFC -vel észre se lehetne venni. Csak úgy az egymáshoz frekvenciában közeli adókat nem lehet fixen beprogramozni, mert az AFC sosem tudni, melyikre hangol rá átkapcsoláskor. Az ellenállások növelése abban a körben sohasem árthat. (Az Orionnál is , a Dansknál is segített.)
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Dec 22, 2020
A tuner javításában nincs tapasztalatom, használd a téma keresőjét!
Ezen a linken láthatod hová írtam be a "hangol" kifejezést. Cseréld kreatív módon más, a kérdésedhez kapcsolódó keresőszóra. A keresés eredményéből láthatod mely kollégánál érdeklődj a részletekről.
(#) csubííí válasza lacusska hozzászólására (») Szept 3, 2019
Ezt valamikor én is úgy kaptam segítségként.
Az alap 11V hangolófeszültséget a modulon található
szemből nézve a harmadik poti.

A trimmerek a következők:

Antenna
Modulátor1
Keverő
Oszcillátor

CCIR felső 11V
OIRT felső 5,5V
CCIR alsó 6,3V

Hátha segít a pontosításában, leírom milyen metódus szerint szoktam beállítani a trimmereket, így pár perc az egész bármiféle műszer nélkül is (nah jó egy fesz. mérő azért kell ):

1. Szabályozd be az alap hangolófeszültséget (11,0V) az UP73 trimerrel (előlap felől 3. trimmer), amit a modul 1-es lábán mérhetsz, (vagy még könnyebben hozzáférhető helyen a programozó modul hátsó csatlakozási pontján) a hangolópotméter maximum állásában .

2. UP60-nal állítsd be az FM2 sáv alsó sávhatárát, a hangolópotmétert min. állásba tekerve keress egy 87,5MHz környékén működő rádióadót az UP60-at lassan forgatva, vagy próbálgatással.

3. Állítsd be az FM2 felső sávhatárt az UP04 trimerrel egy 104,5-105MHz (vagy 108MHz-re ki akarod tolni akkor értelemszerűen 108, de ebben az esetben a skála nem lesz pontos) környékén működő adóra a hangoló potméter maximum állásában.

4. Az UP03, UP02, UP01 trimmerekkel (a sorrend fontos, tehát az előlaptól a hátlap felé haladsz magyarul) hangolj maximumra, lehetőleg egy 94-100MHz közötti adón (egy gyengébb rádióadóra hangolva, a térerősségjelzőt maximálisra állítva).
(#) steelbird válasza tuccer hozzászólására (») Ápr 10, 2016
Szia. Van rajz itt a fórumon is, ellenőrizd a hangolófeszültséget. Ha az rendben van, akkor következő lépésben a tasztatúrát (Program választó) ellenőrizd le, hogy hangol-e és legvégül nézd meg a forgókondi végére csavarozott hangoló potmétert.
(#) tuccer hozzászólása Ápr 10, 2016
Sziasztok.

Nem olyan régen szert tettem egy Videoton RA6363S erősítőre és lenne vele kapcsolatban egy két kérdésem.
Nagyon sokáig állt használatlanul egy garázsban mielőtt hozzám került ezért az első bekapcsolás előtt belekukkantottam mert a bekapcsoló gomb "beesett" a készülékbe. A Videoton gyári zárópecsétet én törtem fel ( ) ezért tudom hogy még előttem senki nem piszkált bele.
A rengeteg poron és pókhálón kívül semmi égés vagy pukkanás nyomot nem találtam így bekapcsoltam.

Nos itt lenne az első kérdésem: Mitől lehet az hogy AM módban tudok hangolni és van vétel is (Dankó rádió) de FM módban semmilyen adót nem tudok befogni, sőt gyanítom hogy nem is hangol mert semmilyen változás nincs a "sistergésben".
A skálahúrozás és a forgó kondi rendben mozog minden akadály nélkül. Próbáltam az FM memória helyeken is keresni de ott sem találtam semmit
Átforrasztottam az összes bemenet választó és sávváltó nyomógomb lábait valamint az FM modul lábait is.

Merre kezdjek keresgélni ezzel a hibával kapcsolatban??


A másik pedig az hogy véletlenszerűen "lenémít" a készülék ami szerintem annak a következménye hogy a ragasztás ami a bemenetválasztó gombokat és a bekapcsológombot tartotta az már elengedett
így hol érintkezik hol nem, mert ha megkoccintom a gombsort akkor visszatér a hang.
Adódhat ebből még az is hogy a kimeneten néha a hangerő potméter állásától függetlenül zúgó susogó "szél " hangját hallani a hangfalakon, illetve hogy sajnos néha meg is hajtja a hangfalakat végkitéréstől végkitérésig reccsenő, pattanó hang kíséretében???

Elnézést a puritán hibaleírásért, de így tudtam a legjobban leírni a jelenségeket.

A többi bemenetet még nem volt alkalmam tesztelni mert szereznem kell DIN csatlakozót.

Előre is köszi a segítséget.
(#) fecameca válasza doktor hozzászólására (») Feb 4, 2015
Én mindenképpen megpróbálnám azt a tunert újrahangolni. Javítottam pár ilyen rádiót, és mindegyiknek tuner baja volt. A nyomtatott panel szakadásától kezdve ellenállás szakadásig bármi előfordulhat, de egy multiméterrel kimérhető. Nem kell hozzá semmi komoly műszer, amelyik kör nem hangol, ott a baj. Egy multiméterrel és az antennával való lépegetéssel sok mindent meg lehet javítani. Ha van otthon legalább még egy rádiód, amivel össze tudod hasonlítani, a vételi viszonyokról biztosat tudsz, nem nagyon kell találgatni. Balun trafót ferrit gyűrűre, vagy akár egyenes rúd ferit vasmagra tekert 2x3 menet tekercsből, akár egy negyedhullámú koax kábel darabból, szinte bármiből össze lehet hozni. De például minálunk már mindegyik antenna nélkül hozza a helyi adókat. Én már csupán egy fél méteres drótot dugok beléjük, és sztereóban is zaj nélkül szólnak.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2015
(#) laci6662 válasza csubííí hozzászólására (») Jan 23, 2012
Hátha segít a pontosításában, leírom milyen metódus szerint szoktam beállítani a trimmereket, így pár perc az egész bármiféle műszer nélkül is (nah jó egy fesz. mérő azért kell ):

1. Szabályozd be az alap hangolófeszültséget (11,0V) az UP73 trimerrel (előlap felől 3. trimmer), amit a modul 1-es lábán mérhetsz, (vagy még könnyebben hozzáférhető helyen a programozó modul hátsó csatlakozási pontján) a hangolópotméter maximum állásában .

2. UP60-nal állítsd be az FM2 sáv alsó sávhatárát, a hangolópotmétert min. állásba tekerve keress egy 87,5MHz környékén működő rádióadót az UP60-at lassan forgatva, vagy próbálgatással.

3. Állítsd be az FM2 felső sávhatárt az UP04 trimerrel egy 104,5-105MHz (vagy 108MHz-re ki akarod tolni akkor értelemszerűen 108, de ebben az esetben a skála nem lesz pontos) környékén működő adóra a hangoló potméter maximum állásában.

4. Az UP03, UP02, UP01 trimmerekkel (a sorrend fontos, tehát az előlaptól a hátlap felé haladsz magyarul) hangolj maximumra, lehetőleg egy 94-100MHz közötti adón (egy gyengébb rádióadóra hangolva, a térerősségjelzőt maximálisra állítva).
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem