Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton EA-7386-s erösítő
Lapozás: OK   11 / 11
(#) veroka válasza Balazska989 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /

Modellboltokban lehet kapni rengeteg féle ezüst festéket, és az eladók segítséget is tudnak nyújtani, hogy tudod szépen fújni, házilag is. Ugyanott lehet kapni airbrush készletet (nem kompresszoros, hanem flakonos pl.). Ha beviszed a gombot, kiválaszthatod, milyen lenne az ideális ezüst.
Azután már eldöntheted, mennyit ér meg neked a tökéletes gomb. A modellfestékek általában akrill vagy olaj alapúak, szóval egy vékony réteg selyemmatt lakkozás is szükséges lehet, mert ezeknek a festékeknek puha marad a felülete (gyorsan le fognak kopni, pont mint az eredeti) - viszont sokkal finomabban pigmentáltak mint a nitro alapú zománcfestékek.
(#) nimrod96 hozzászólása Okt 11, 2019 /

Helló!
A mai nap sajnos fél hangerőn elfüstölt az erősítőm bal oldala.
Vr35 ellenállás elégett, a vég tranzisztorok zárlatosak lettek, plusz a 2 meghajtó a bd139 - 140 is zárlatos lett.
Másban lem leltem zárlatot, hibát.
A rossz alkatrészeket kicseréltem, viszont borzasztó recsegős lett ez az oldal. Valaki tudna segíteni hogy miért van ez?
(#) canon70 válasza Balazska989 hozzászólására (») Okt 11, 2019 /

Azt hiszem a Prevent keréktárcsa ezüst volt olyan színű. Nekem is kellett volna de mostanában nincs az a kimondott ezüst csak inkább a szürkés árnyalat.
(#) latyakosa válasza nimrod96 hozzászólására (») Okt 11, 2019 /

Mérni kellene. Vagy van még hibás alkatrészed, pl megnyúlt ellenásod, vagy cserélt alkatrészek közöl valamelyik nem működik megfelelő munkapontban.
Vr39,Vr40-n mekkora feszültséget mérsz ha nincs hangszóró a kimenetre csatlakoztatva, illetve az erősítő bemenete rövidre van zárva?
VP3-l állítottál nyugalmi áramot a javítás után ?
(#) nimrod96 válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 11, 2019 /

Vr39-40-et mihez képest mérjem?
A nyugalmi áramot hogyan kellene állítani és mennyire?
(Bocsánat nem vagyok profi teljesen a szakmában)
(#) latyakosa válasza nimrod96 hozzászólására (») Okt 12, 2019 /

A Vr39-40 egymással sorosan van kötve a kettőjük közös pontja a hangszóró kimenet. Általában egy jól beállított AB osztályú erősítőben végtranzisztorokon 10-50mA áram folyik kivezérlés nélküli állapotban. A teljes végfok modul kb 80mA áramot vesz fel nyugalmi állapotban.
Az áram ejt feszültséget a Vr39-40 ellenállásokon. Ezt az ellenállások kivezetésein praktikus mérni, 200mV körüli méréshatárral.
Illetve érdemes megmérni azt is hogy az Vr39-40-s értékük nem változott (kikapcsolt állapotban).

A nyugalmi áramot vp3-l lehet módosítani.
(#) nimrod96 válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 12, 2019 /

Köszönöm az infót!
Mérés közben megint elpukkant.
Újra felépítem mostmár bd 911-912 es vég párossal mivel ez van már csak itthon.
Amúgy valamikor ezt a modult már javitották ahogy elnéztem és a vp3 a másik modulon (amit elnézve nem javitottak) más értéken áll.
Ha oda állítom ahol a másik modulon van akkor lehet rá esély hogy legalább bekapcsolásnál mérésnél ne száljon el?
(#) latyakosa válasza nimrod96 hozzászólására (») Okt 12, 2019 / 1

A 230V-s tápágba iktass egy 40-60W izzószálas klasszikus izzót. A vp3 beállítása nem feltétlenül ugyanaz a két végfokban.
Illetve olvasnivalónak mielőtt bekapcsolod ezt olvasd át alaposan (akár többször is) mielőtt megint pukkan.
(#) nimrod96 válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 12, 2019 /

Nagyon köszönöm! Tanulmányozom az írást.
Következő: »»   11 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu