Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton EA-7386-s erösítő
Lapozás: OK   21 / 21
(#) antiktelefon válasza KrisElementalist hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Nézted a rajzot, amit belinkeltem? Pont fordítva kéne. Ez az erősítő sokmindent kibír, és alapvetően vonalszint körüli jelúton kötözgetsz, de azért jó lenne nem összezárni két forrást.
(#) KrisElementalist válasza kistee hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Hibakeresési kör szűkítve. Egyforma hangszínnel szól. Most már csak más hangerőn szól a két csatorna, de ez szerintem a kábel hibája, vagy a telefoné, mert számítógépről hallgatva egyformán szól. Most melyik résznél kezdjek el kutakodni?
(#) KrisElementalist válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Igen, néztem. Nem zártam rövidre, negatívot a negatívval kötöttem össze.
(#) antiktelefon válasza KrisElementalist hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Ha SC 74 75-öt párhuzamosítottad, akkor semmi forrásbeli hiba nem mehet be,m telefonról sé számítógépről ugyanúgy kell szólnia, ott valami a méréseddel nem jó.
Ha hangerő különbség van, akkor az után alévő ponton végezd el a párhuzamosítást, de szerintem a balance poti lesz ott már az oka.
(#) antiktelefon válasza KrisElementalist hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
A negatív-negatív rövidre zárja a két forrást, vagyis a két opamp kimenetét, de jelen kapcsolásban nem okoz maradandó problémát...
(#) lóri hozzászólása Okt 16, 2022 /
 
Sziasztok!
Ha valakinek van ilyen erősítője és lemérné a panelt pontosan, megköszönném. Újrarajzolnám, aztán megosztom.
(#) Suba53 válasza lóri hozzászólására (») Okt 16, 2022 / 2
 
Emlékeim szerint 32 gramm.
(#) lóri válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Koszonom szeeepen.
Na jó, de pontosan, vagy pont nélkül?
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Igazából a magassága érdekelne, de úgylátom nincs ilyenje senkinek.
(#) Tomi94 hozzászólása Márc 20, 2023 /
 
Sziasztok!

Ismerősnek elvállaltam egy EA7386S erősítő kontakthiba-mentesítését, ami sikerült is - ami a kapcsolókat illeti -, de az egyik oldal utána is torzan, bizonytalanul szól.

Tegnap némi méregetés és átnézés után a következőre jutottam:
- végfok tápfeszültségek tökéletesek
- érezhető melegedés alig van
- égésnyom sehol, a huzalellenállásokon sincsen (a panelon barnulás se)
- az egyik oldalon 550 mV körüli B-E feszültségeket mérek a végtranzisztorokon (természetesen megfelelő előjellel), a másikon viszont mikor hogy, de most épp leginkább 0-t. (De volt egyszer 190 mV körül is.)
- a nem jó munkapontba beálló tranzisztorok is hasonló nyitófeszültséget mutatnak, ha leforrasztom a kábelét és multiméterrel rámérek diódaállásban.

Ami az igazán érdekes benne, hogy tegnap egyszer csak észhez tért és utána tök szimmetrikusan beállt mindkét végfokozat erre a feszültségre, és akkor jól is szólt mindkét fele. Ma reggel bekapcsolom, és most fél óra "melegedési idő" után is 0-n marad a hibás csatorna. Ez alapján én a végtranzisztor problémát nem érzem reálisnak, inkább valami kontakthibát még. Gyanúm az egy db trimmer a modulon (eleve a kettő csatornáé látványosan máshol áll mechanikusan), ami kinézetre ugyanaz, amit a BRG motorvezérlőkből gondolkodás nélkül dobálok kifele a szegecsnél megszakadásaik miatt. De ha ennek semmi köze nem lehet hozzá, akkor nem nyúlok hozzá, mert a beállítására gyári adatot nem találtam a kapcsolási rajzon.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) lóri válasza Tomi94 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Szia!
Pedig, lehet, hogy megérne egy poticserét.
Elvileg a nyugalmi áramot állítják vele, azt meg megtudod csinálni.
(#) reloop válasza Tomi94 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Szia! A végtranzisztor emitter-ellenállásán mérj feszültségesést, VR39-VR40. Hideg állapotban 10 mV-ot (=20 mA nyugalmi áram) állíts be a trimerrel.
(#) Tomi94 válasza reloop hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Ez alapján az van, ami a B-E feszültségből is látszik. A jó csatornán 7,8 mV (kicsit kevesebb, de nagyságrendileg okésnak tűnik), a másikon kerek 0. Nézek potmétert holnap és utána próba. Az új potival indításkor melyik végállásban legyen, amelyikkel inkább ismét 0-ról indul, minthogy azonnal megfusson és leégjenek a tranzisztorok?
(#) Gafly válasza Tomi94 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Papírforma szerint:
- ha szakadt a trimmer, akkor minimális a nyugalmi áram,
- rövidzár esetén maximális.
Szükség esetén fix ellenállással is próbálkozhatsz, rettenetesen nagy bajt talán nem csinálsz vele...
(#) reloop válasza Tomi94 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
A potenciométert a bekötési pontjai közötti legnagyobb ellenállásra állítsd!
Ilyenkor nagyon hasznos a hálózati vezeték egyik ágát egy 40-60 W-os hagyományos izzóval megszakítanod. Ha véletlenül egymásra nyitnának a végtranyók (nagy valószínűséggel a trimmer a hibás alkatrész, de bármi más is adódhat) az izzó 10-20 W-ra korlátozza a készülékre jutó teljesítményt, amit a tranyók vígan elviselnek.
(#) Tomi94 válasza reloop hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Potméter cserére nem állt helyre a működés. Folytattam volna a T17-en méréssel, mire egyszer csak beindult.. Úgyhogy most várok, hagyom kihűlni, hátha megint produkálja a hibát, és akkor annak a mozgatásával fogom kezdeni. A forrasztási pontok nem repedtek, de valahol találkoztam már lötyögő lábú alkatrésszel..
(#) reloop válasza Tomi94 hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
A rajzon van 1,1 V és -1,1 V mérési pont, azokra mérj rá, ha visszatér a hiba!
(#) lóri válasza Tomi94 hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Esetleg, ha már úgyis a kezedben van a végfok, lemérhetnéd a panel magasságát, hogy megrajzolhassam.
(#) Tomi94 válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2023 /
 
Pont ezt akartam csinálni, erre helyrejött ugye.

De aztán sikerült reprodukálni. Elkezdtem egy műanyag pálcával nyomkodni az alkatrészeket (közben az emitter ellenállásra ráforrasztottam két banándugós kábelt, hogy folyamatosan lássam a változást), és a T16-hoz érve vált bizonytalanná a működése.

Alaposabban megnézve nem is véletlenül. Annak viszont a forrasztása törött, a bal szélső láb a keretezett részen belül. Újraforrasztva egyelőre jó, de akkor már lehet alaposabban átnézem mindkét modult.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2023
(#) Tomi94 válasza lóri hozzászólására (») Márc 22, 2023 / 1
 
Holnap este megírom.
(#) lóri hozzászólása Ápr 30, 2023 /
 
Elkészült végre ez is.
Az alkatrészek lábait képzeljétek oda.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2023
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
Nézegetem a gyári panelt, ott 4u7-el kezdődik, majd soros 1k8, onnan 47k megy GND-re.
A kapcsoláson, 1k8-al kezdődik, majd soros 4u7, onnan 47k a GND-re.
Miért? Melyik a jó?
(#) antiktelefon válasza lóri hozzászólására (») Ápr 30, 2023 / 1
 
Soros R és dc leválasztó C hangfrekinél szerintem teljesen mindegy.
(#) doktor válasza Tomi94 hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Idézet:
„Ismerősnek elvállaltam egy EA7386S erősítő kontakthiba-mentesítését, ami sikerült is - ami a kapcsolókat illeti -, de az egyik oldal utána is torzan, bizonytalanul szól.”


Alapvetően érintkezési hibáknál, minden esetben érdemes átnézni a forrasztások, vezetékek állapotát, és csak utána méregetni, működő készüléknél.
(#) lóri hozzászólása Máj 23, 2023 / 1
 
Sziasztok!

Ez meg, sokkal 7386S-ebb lett.
A kép nem jó, mert nemhogy nyákot tervezni, de fényképezni sem tudok.
Majd belenyomkodom az alkatrészeket és leképezem nektek úgy is.
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Jún 4, 2023 / 2
 
Na, beleragasztottam az alkatrészeket.
(#) gab0rka hozzászólása Dec 15, 2023 / 1
 
Sziasztok,

Itt hagyom, talán még másnak is hasznos lehet. A Rádiótechnika 1989/2 lapszámából származik; az első oldalon megtalálható kapcsolási rajz mellett lévő német nyelvű leírás magyar változata, plusz a kapcsolási rajz. Van benne hasznos infó a végfok beállítása kapcsán is.
(#) WiseBear válasza djhans hozzászólására (») Jan 29, 2024 /
 
Kedves djhans, nagyon köszi ezeket az ötleteket, egy éve kínlódok vele, hogy a bal csatorna véletlenszerűen elnémul. És valóban, nyomkodtam, pattintgattam a monitor gombot illetve a fejhallgató csatlakozót ki-be, és valóban megjavult. Eddig azt vettem észre, hogy ha teljesen felhagosítom, akkor visszajön a bal csatorna, vagy ha egy kis vezetékkel "megbrummoztatom" a phone bemeneten
Sosem gondoltam volna, hogy egy power amplinál ilyen érintkezési problémák lehetnek a teljesítmény kimenet felé. Igazából a kapcsolási rajzot nézegetve elgondolkodtam, hogy ezek talán nem igazán profi megoldások...
Most gondolkodom, hogy söntölöm a monitor kapcsolót és fejhallgató csatlakozót is, sosem használtam még őket a jóöreg cuccon. Köszönettel, üdv, WB
(#) WiseBear válasza WiseBear hozzászólására (») Jan 31, 2024 /
 
Hű, a rendelkezésemre álló kapcsolási rajz - vagy innen származik vagy máshonnan, már nem emlékszem,- de azon nem szerepel, hogy a hangerő szabályozó poti subpanelhez egy K jelű csatlakozó megy... és az volt kicsit kontaktos, megmozgattam, és jó lett, aztán lehúztam, visszadugtam, biztos, ami biztos. Most stabilnak tűnik, de egy profi kontakt spray még majd nem árt a potira és a csatikra sem. Üdv, WB.
Következő: »»   21 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem