Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Nem használok.
A flatCAM helyett használj inkább Ilyet
Sziasztok
Szeretnék kis segítséget kérni. Egy nyák közepén szeretnék egy kivágást lcd-nek. Sűrűn, egymásba érő furatokkal oldottam meg. Múltkor ezzel e módszerrel csináltam egy másik panelt, ahol a csavarozási pontnak készítettem 2 cm-es nútot. 3mm-es sűrű furatozással, simán legyártották. Ezt most elküldtem jlc-nek. Visszadobták, hogy túl sűrű a furat, ki fog esni a középső rész. Írom nekik, hogy pont ez a cél. Erre megint értetlenkednek, hogy akkor marják ki? Mindegy nekem, hogy marják, vagy fúrják, csak csinálják. Erre nem történik semmi. Nagyon idegesítő, hogy az egyik simán legyártja, a másik meg tök hülye hozzá. Na a hosszú bevezetés után, jön a kérdés. Hogy a fenébe kell sl6-ban megcsinálni, ha egy darabot ki szeretnék vágatni, vagy maratni. V vágás nem játszik, próbáltam. A nem összeérő furat is jó, de nem akarok reszelni és csúnya is. Az a gáz, hogy rákérdeztem, de nincs válasz. Látom, hogy a Juzisoundnak gyártanak mindenféle formájú nyákot. Nekem azt is visszadobták, mert csak egyenes v vágást tudnak. Mellékeltem a képet, miről lenne szó. Köszönettel, Tibi
Azt javaslom, ne azt feszegesd ki, mit, miért csinál így, vagy úgy. Jellemzően nagyon világos elvek szerint dolgoznak.
Egyszerűen az outline rétegen rajzold le azt a kontúrt amire szükséged van (javaslom a nulla vastag vonalat), és ebből generálj kontúrfájl. Azt majd a gyártó fogja tudni, hogy ezt a kontúrt milyen technológiával készíti el. Fontos részlet, hogy a belső "üregek" ne legyenek sarkosak -én 1 mm-es rádiuszt szoktam rajzolni oda, amivel még egyik gyártónak sem volt baja-.
Köszönöm, megpróbálom.
Múltkor nem fogadták el az outline vonalat. Igaz, nem volt rádiuszos. V vágásnak tekintik. Ma is visszadobtak egy tervet, aztán közölték, hogy a mérnök elnézte, mégis jó. Az a legdurvább, hogy már legyártott tervet is utasítottak vissza. Akkor annyira nem egyértelmű elvek alapján megy. Olyan ez mint az autószerelő, vagy a fogorvos. Az egyik elvállalja, a másik meg nem. Áttervezem és kipróbálom a javaslatod. Köszönöm.
Csak egy ötlet, (lehet már volt).
Én a séma rajzok készítéséhez is ezt használom (sokáig a TinyCad programot használtam) Mivel ebben a programban hihetetlen egyszerű bármilyen szimbólumot létrehozni, ezért nyitottam egy SCH könyvtárt és fehérben megrajzoltam az általánosan használt szimbólumokat (ha valami új kell megrajzolom (max 1 perc)). És most már a nyákterv mellé hozzáteszem az SCH-t is.(PCB zöld, SCH fehér).
Én évek óta használom ezt a megoldást,örülök,hogy másnak is eszébe jutott.
Mi, logikusak tartsunk össze.
![]() A hozzászólás módosítva: Sze, 20:15
Én pl sima alkatrészekkel szoktam kirakni a kapcsolási rajzot, utána összekötöm connectionnal, így biztos nem lesz elkötés, ha a kapcsolási rajz jó volt. Utána már szabadon mozgathatóak az alkatrészek úgy hogy látszik mit mivel kell összekötni.
Nekem ez bonyolultabbnak és átláthatatlanabbnak tűnik.
De mindegy is, ki hogy szokta meg. A lényeg, hogy én erről a programról csak is szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni, pedig kipróbáltam már sok nyáktervezőt. (pl. autorout-al rendelkezőt is, háát .. én kézzel sokkal sokkal jobb nyákokat tudok tervezni)
KB így néz ki a Te rajzod az én módszeremmel... Én is utálom a gépi autoroutot, az még 1 értelmes nyákot nem tudott tervezni..
Látom, de nekem a séma átláthatóbb, ki mihez szokott hozzá (volt egy ismerősöm aki a PC-s 32 bites gépi kódot úgy olvasta mint a könyvet, de a magasabb szintű nyelveket nem szerette)
Az autoroute nem helyetted, hanem veled tervez, annak használatát is meg kell tanulni.
Ez a program kiváló maximum 5-10 alkatrészes kapcsolásokra, felette már sem sebességben sem optimális huzalozásban nem versenyképes a felhasználó.
Erősen kétlem. Ha ezt a nyákot az autorouter nem tudja így megcsinálni egyoldalas nyákra (ez egy kissé közepes) akkor nem eszlek meg.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |