Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Témaindító: Router, idő: Júl 15, 2006
Témakörök:
Idézet: „Egész nap esett nem volt nap.” 6,55kWh jött le nekem egész nap, tegnap 23,6
2.8kw napelem van fent. Első nap teszt üzem volt így még tapasztalatom nincs benne. Igencsak ismerkedek a programmal is eddig nem találtam meg hogy hol van rajta az összesítő hogy mennyit is termelt a napelem. Valami hibás a rendszerben mert max 400w adott le csúcsteljesítményben.
Ma meglepett a napelem egy kicsit. nem gondoltam volna hogy ráz. Hogy lehetséges ez? Milyen hibára utal?
Melyik vége?
![]()
Maga a panel fém része csípet meg a rendszer közép tájékán. Ha abbamarad az eső úgy érzem bújhatok alá és nézhetem meg a földelési kapcsolatokat ha nem tévedek.
Szia!
A 40V-t már mindenki megérzi, Ha több napelemed van --ez csak fokozódik. Amúgy; biztosan kettős szigetelésű? Nincs földzátlat valahol ?Akár az inverterben is. Már válaszoltál; Szigetelési ellenállást is mérhetnél, A hozzászólás módosítva: Vas, 8:21
7 panel van kb 120 volt a bejövő a panelokról amikor megcsípet. Nem kellemes.
Az inverter nem csipked sőt más sem a házban. A szigetelési ellenállás mérést azt nem tudom hogy kell csinálni. Viszont van egy erős gyanú ami miatt lehet némi baj. Az összekötő vezeték közép tájékon nem lett elvágva a gyors kötöző,és most a két panel közt van pont középen. Lehet azon keresztül csipked? Most nem másznék be oda. Tudtommal a napelemeket földelni kell. Bővebben: Link
Na ezt nem értem!
A csatlakozók IP védettek! Az sehogy nem jó, ha csíp a keret!! A hozzászólás módosítva: Vas, 8:47
Ha kiszárad a talaj körülötte megnézem az összeset. Lehet sérült hibás szerelés is amit se a gyári munkás se én nem vettem észre. Vagy én dugtam össze rosszul és azért csíp. De most nem fogok bemászni alá mert minden vizes és 8 méter hosszan mászni négykézláb nem biztos hogy egészséges lesz. Én sem örülök neki hogy csíp a keret
A hozzászólás módosítva: Vas, 8:54
Sehogy sem csíphetne, mivel a fém keret nincs galvanikus kapcsolatban a panellal, egyébként pedig az összes keretet össze kell kötni egy zöld/sárgával és be kell kötni az EPH-ba vagy le kell földelni. Rosszul nem tudod összedugni, olyan mintha akkukat vagy elemeket kötnél össze sorban, azt meg nem nagyon lehet fordítva. Mondjuk a te inverteredet nem lehet elindítani 1db panellel mint az enyémet.
Azt a zöld sárgát fogom kiegészíteni a szárnyas alátét hogy biztosan legyen kapcsolat. Valamiért mégis csíp
És utána lehet jön az, hogy az EPH is csíp. Ahogyan a zuhanyzó meg az összes többi. Esős időben akár 5-10V- is csíp. Lehet ha rendesen meg van csinálva minden, ( gázcső is földelve...) egy tisztességes földelő szonda sem ártana. Esetleg a szolgáltató légvezetéke nem párhuzamos a napelem tartó sínnel és közeli? Persze a napelem panelektől is jöhet a csípés. ( bár az egyenáram mintha másként "csípne" )
Lehet hogy megvan csinálva rendesen, de nem nyugszom amit át nem nézem legalább 2x alaposan. A légvezeték és a napelem közt elég nagy a távolság. 20-25 méter. Na meg fa alapra van szerelve falnak támasztásosan. A tetős kivitelezés csúszik amíg lesz időm felszerelni. Így csavar, tetőléc, pár régi gerenda és egy fél marék szögből csináltam neki állványt.
Nem egyen hanem váltó áram van rajta. 10-12v. Megmértem. Ampert nem mértem (kellene). De hogy került oda? Mondjuk érdekes hangot hallat a panel fém sarkának az összeillesztése mikor taperolom. Kb úgy tudnám jellemezni mint mikor szikrázik valami. Mondjuk még egyszer átmegyek a villamos hálózaton hátha én toltam el valamit és nincs meg a kellő földelés. A dc oldali ep csatlakozást az inverter ac bemenő oldali földelési csatlakozójába tettem. Az lehet hibaforrás?
Lehet ez a tipikus minden csíp esete. Némelyek a medencére, némelyek másra panaszkodnak. Az ok ( és ezzel nem nagyon vagy kisegítve) legtöbbször, hogy az EPH összekötés viszi rá a feszültséget a szerkezetre. Ilyenkor szokták mondani, földelni ( szondával) ahol lehet, mert az áramszolgáltató nulla vezetékén megemelkedik a feszültség a terheléstől. Mivel az EPH pont ezzel van összekötve, te meg a fizikai helyi talajjal érintkezel azért ráz. Ilyenkor a tusoló/csap földelt dolgok is szoktak rázni. A másik gond lehet, amit te EPH-nak gondolsz, az félúton elvesztette a kapcsolatát a valódi EPH-val.
Azért ma már elöirás, higy minden házi elosztoban a PEN ( zöld sárga) sin össze legyen kötve a helyi földeléssel amit be kell mérni ( ha jol emlékszam 3 különbözö pontban a ház körül) azaz a helyi föld ( talaj) meg a PEN között nem lehet nagyon feszültségkülönbség.
Igy legfeljebb az állhat elö, hogy a PEN valahol megszakadt, vagy nincs összekötve a szerelvénnyel. Ezt aránylag könnxü kideriteni ha valamelyik környezo stekekkerben a nullást ( kék) hozzá érinted a zöld sárgához, arra általában a FI azonnal reagál. Ha nem akkor baj van a zöld sárgával.
Akkor holnap meglesz a program rendesen. Az összes csatlakozást átnézni alaposan. Akkor lesz egy szonda beszerelve csak a napelemeknek.
A bojler, csapok, hűtők nem ráznak.Ez a furcsa.
isolar sml ii 5 5kw 48v nem tudtok valami jó monitorozó programot? Smartess nem igazán működik.
Idézet: „lesz egy szonda beszerelve csak a napelemeknek.” Nem "csak". Azzal együtt össze kell kötni az EPH-val. Idézet: „A bojler, csapok, hűtők nem ráznak. Ez a furcsa.” Egyáltalán nem furcsa. Ott nincs kéznél '"valódi'" föld, amihez képest csipked.
Persze egyértelműen össze lesz kötve.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |