Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A KiCad paneltervező
 
Témaindító: Pavel, idő: Jún 2, 2006
Lapozás: OK   16 / 16
(#) pipi válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 3, 2026 /
 
A favágó módszer... A kicad mezei szöveges fájlokat használ. Ha egy alkatrésznél beállítod, majd megnézed mi változott, akkor jó eséllyel egy jó szövegszerkesztővel gyorsan megoldod. De lehet irni python scriptet is, csak ahhoz érteni kéne.
(#) Thomas10100 válasza pipi hozzászólására (») Jún 3, 2026 /
 
Csak van valami globális beállítás
(#) Ivan93 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 3, 2026 /
 
Szia, schematic editor-ban a felső menüsor jobb vége felé van egy táblázatos ikon (Bulk Edit Symbol Fields...), itt listázza az összes alkatrészt. Lehet mezőket hozzá adni, törölni, különböző mezők értéke szerint csoportosítani, és az értékeket átírni. Például referencia szerint csoportosítva az összes ellenálláshoz beírhatod egyszerre a gyártóját, vagy érték szerint csoportosítva értékenként a cikkszámot. BoM exportálás ugyanezt a felületet használja.
(#) Thomas10100 válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 5, 2026 / 1
 
Szia,
Működött megcsináltam.

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy JLCPCB-nél szeretném a panel szerelését csináltatni.
Ehhez kell egy POS fájl, de ez tudja valaki hogy helyes?

Hol kell lennie a null pontnak? A panelom bal alsó sarkánál? És a POS értékek akkor az alkatrészek középpontjára fognak mutatni?

Köszönöm!
Következő: »»   16 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem