Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   426 / 839
(#) tbarath hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Felmerült bennem az a kérdés, hogy az összetett feltételek feldolgozása vajon hogyan működik?
Tehát itt van pl. ez:
  1. if(rtc[5]==10 && rtc[4]>=25 && rtc[3]==7 && rtc[2]==3 && rtc[1]==0 && summertime){
  2. //whatever
  3. }

Itt ugye 6 feltétel van, ezeket mindig mindenképp kiértékeli, vagy ha csak az első false-ig, és onnan a többit dobja?
Valaki utánanézett már ennek?
(#) pjg válasza tbarath hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Az első falsig logikus. Utána már minek húzni az időt, felesleges vizsgálattal.
(#) tbarath válasza pjg hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Egyfelől logikus a "short circuit", igen. Másrészt így nem lesz konstans futásidőd, és nagyon könnyen lábon lőheted magad egy ilyen kóddal:
  1. i = 4;
  2. if (3 == i && true == sajatfuggveny(i))

Azaz meghívnál egy függvényt, amire számítasz hogy lefut.
(#) majorka hozzászólása Feb 11, 2018 /
 
Szerbusztok.Régebben foglalkoztam A PIC-el.A segítségetekkel egész jó eredményeket értem el. Erre jött az ANROINO. Na itt már falakba ütköztem. Azt megértettem,hogy kezdésnek kel egy uono panel. A programmal és a próbapanellel már sikerült bizonyos eredményeket elérnem.Amit viszont nem értek,hogy a próbapanel alapján hogy tudok nyáklapot építeni és a szükséges PIKET be égetni. Vagy ez a fejlesztő nem erre alkalmas erre. Egyszóval látjátok teljes a sötétség. Minden segítséget megköszönök.majorka.
(#) kapu48 válasza mikroferi hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Ha elfogadnál pár tanácsot? Még gyorsabbá tehetnéd a programodat.
Bővebben: Link

Feleslegesen kérsz megszakításokat (CHANGE) feltétellel:
A megszakítás rutin Szintaxisa:
attachInterrupt (digitálisPinToInterrupt (pin), ISR, mód); (ajánlott)
Mód-ok lehetnek többek között:
CHANGE: a megszakítás indítása, amikor a bemenet megváltozik
RISING, amikor a bemenet alacsonyról(low) a magas(high) felé halad.
Mivel a megszakítás rutinban csak akkor csinálsz valamit, ha a kérdéses bemenet:
void szamlaloA ( ) {
if (digitalRead(APhase)==HIGH) Ha magas állapotban van
{…}
void szamlaloB ( ) {
if (digitalRead(BPhase)==HIGH) Ha magas állapotban van
{…}
Bőven elég lenne a RISING-re megszakítást kérni!
Ez 4 megszakítás kérés helyett 2-vel is megoldaná a feladatott!
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
(#) vyky válasza mikroferi hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Szia.Ez a teljes kód? Mert nekem hibával áll ki a IDE.
(#) kleinie válasza majorka hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Szervusz!
Ha PIC-ezni akarsz, akkor rossz helyen jársz szerintem. Ez a téma az Atmel mikrokontrollerre épített Arduino-val foglalkozik. Szóval ha PIC-et akarsz programozni, itt nem sok segítséget fogsz kapni. Ha viszont Arduino érdekel, esetleg a korábban említett TavIR email tanfolyam segíthet elindulni.
(#) GPeti1977 válasza kleinie hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Atmel-t már felvásárolta a "PIC" gyártója.
(#) kleinie válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Igen, így van. De szerencsére nem lett PIC belőle és nem ment a süllyesztőbe.
(#) tbarath válasza kapu48 hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Illetve digitalRead helyett portolvasással is lehet jelentős gyorsulást elérni.
(#) majorka válasza kleinie hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Köszönöm
(#) proba válasza majorka hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Ha arra vagy kíváncsi, hogy a gyakorlatban egy atmel processzort használó panelt, meg az arduinó fejlesztő környezetet össze lehet e hozni, akkor a válasz igen. Egy olyan panelt választasz ( pl mini) amin minden rajta van ami a processzornak kell, és egy 40 lábas IC helyére betehető és így használod az áramkörödben. Ezekre a lapkákra olyan chippet tesznek, amiben van egy bootloader, így képes a keretrendszer soros porton felprogramozni. Ha meg csak magát a chippet veszed meg, akkor kell egy programozót is venned/készítened (usbasp) hozzá. A keretrendszer ezt is tudja használni. Ha meg azt kérdezed, PIC-re tudsz e programot írni vele, akkor nem.
(#) Electricboy hozzászólása Feb 11, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy Arduino nano-m 2 darab SHT21 hő és pára szenzort szeretnék rá kötni I2C-n beszélnek, viszont a két szenzor címe ugyanaz, így nem tudom külön szólítani őket, hogyan tudnám mégis megoldani. Már javasolták:
- I2C MUX-et, (drága és várni kell rá)
- Vegyem el a tápját annak amelyiket épp nem olvasnám (gond lehet?)
- Szoftveres I2C-t (ezt meg nem találtam meg kifejtve)
Ti mit javasoltok?
(#) icserny válasza Electricboy hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Idézet:
„Szoftveres I2C-t (ezt meg nem találtam meg kifejtve)”

Tessék: Software I2C library (master mode only)
(#) gaspa hozzászólása Feb 11, 2018 /
 
Üdv,szeretnék egy programot kinyomtatni,Arduino 1.8.0-val írtam,a lépések sorszámait a monitorra kiírja,de a nyomtatóra már nem.Vajon rá lehetne venni,hogy a nyomtatóra is megtegye?
(#) mikroferi hozzászólása Feb 11, 2018 /
 
Sziasztok!

Nagyjából összeállt a programom első verziója. Mér pontosan, tudok referenciát megadni,de abban kérnék ötletet, hogy miként tudja megőrízni a program az utolsó mért értéket? Nem szeretném minden beállítás után írni ez EEPROMOT, mert az úgy tudom véges.

Tehát a feladat, hogy van egy gép ami egész nap be van kapcsolva dolgoznak vele, de a műhely főkapcsolójának lehúzásakor minden áramtalanítódik. Reggel bekapcsolásnál, így "0" érték fogad.
Milyen ésszerű megoldás jöhetne itt szóba? Ötlet?
(#) Medve válasza mikroferi hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Szia. Vagy két éve volt már ez kérdés egy PIC-es táppal kapcsolatban, akkor is arra gondoltam, hogy az áramtalanítás után egy nagy kondiról folytatódjon az áramellátás, de a proci érzékelje ezt, és akkor mentse el az értékeket.
(#) vargham válasza mikroferi hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
EERAM
(#) Tasznka válasza mikroferi hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Szia!
Használhatsz külsőleg EERamot,sramot,stb(47Lxx,23lcvxx). Ezeknek van külső batt bemenete,így ameddig le nem merül addig tárol,ráteszel egy cr2032-es elemet,akksit,és kész.Bár én alap dolgokhoz az mcp79410-es óra IC-t használom,van benne eprom+sram,csak mert ebből van sok itthon
(#) vargham válasza Tasznka hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Az EERAM-nak nem kell elem. Az egy SRAM és egy EEPROM egy tokban. Mindössze egy kondenzátort kell rákötni. Folyamatosan lehet írni, nem használódik el, mert az adat a SRAM-ba kerül. Érzékeli, ha elmegy a táp, ilyenkor a kondenzátorban tárolt energiából kiírja a SRAM tartalmát az EEPROM-ba. Bekapcsoláskor pedig vissza.
(#) Tasznka válasza vargham hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Tudom,csak összefolyt amit írtam,bár ott is megvan a limit,az eprom részén,azért is jó oda,ha van akksi,végül is az is csak eeprom,csak sramként látszik,és tud menteni
(#) Electricboy válasza icserny hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Sajnos nem vagyok nagyon előrébb elég sokat keresgéltem de csakezt találtam, sajnos elég kezdő vagyok ahhoz hogy ennyiből megoldjam.
(#) mikroferi hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
És az nagy hülyeség, hogy egy kondit tölteni tápfesz alatt, azt figyelni egy analóg porton és ha kikapcs a tápfesz, leesik a táp 4V -ra akkor írni egy eepromot? Elég kezdő vagyok, tehát ha nagy butaságot írtam nyugodtan mondjátok!
(#) kaqkk válasza mikroferi hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Nem hülyeség! Ez a jó megoldás, vagy a "memória aksi" akkor független a külső áramellátástól .
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2018
(#) wbt válasza mikroferi hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Nálam is így van, igaz van nagy pufferfeszültségem és másodpercek, mikorra "elmegy az áram". Darabszám / összes hossz/ paraméterek/ üzemóra minden csak akkor mentődik, amikor lekapcsolják (és persze csak az, ami változott). Mentés után kifagy 1-3 másodpercre a program és utána újraindul (pillanatnyi áramszünet vagy szórakozásból kapcsolgatják). Maga a mentés pár 10 msec.
(#) mikroferi hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
Köszönöm mindenkinek! Akkor megpróbálom ezt kivitelezni!
(#) mikroferi válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Memória akksi alatt mit értesz?
(#) vargham válasza mikroferi hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Ez egy jó megoldás, de neked kell megcsinálni. Ugyanezt tudja az EERAM hardveresen, így neked nincs rá gondod.
(#) proba válasza Electricboy hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Nekem úgy rémlik, két szenzort kell definiálni két lábra, és gond nélkül kezeli minden trükközés nélkül.
Szerintem te is ezt találtad meg. Egyik szenzor adatvezetéke pl az 5 lábra, másik szenzor adatlába pl a 6 lábra. A program elején összerendeled a szenzor nevét a lábszámmal, és már használhatod is. Nem a egy I2C sínen lesznek de működik, így nem lehet őket felfűzni, max más egységekkel.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2018
(#) proba válasza mikroferi hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Az áram elfogyást inkább a váltó részben figyeld, ott jelenik meg leghamarabb, és majdnem digitális formában.
Következő: »»   426 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem