Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   97 / 97
(#) kszabi hozzászólása Márc 31, 2020 /

Sziasztok!
Melyik az a fügvény amivel lekérdezhető
hogy AP módban csatlakozott e az ESP-re eszköz?
Arduinóban.
Köszi.
(#) pipi válasza kszabi hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /

(#) zsoltee0001 válasza kszabi hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /

Engem a múltok ugyanígy szivatott meg, csak töltésre alkalmas USB kábel.
Jellemzően rövid, 10-20 centisek ilyenek.
(#) Lamprologus hozzászólása Csü, 8:49 /

ESP01-el próbálok AdvancedWebServer alapján megjeleníteni egy oldalt ... csak sajnos a magyar ékezetes betüket rosszul jeleníti meg, hiába állítom át a html kódrészben a karakterkészletet.

Hol lehet állítani máshol?
(#) pipi válasza Lamprologus hozzászólására (») Csü, 14:07 /

1. Kérdés mire állítod
2. kérdés milyen kódkészlet van használva a html-ben...
A kettőnek szinkronban kell lenni.
Ha az arduinó saját editorában jól látod, akkor utf8 lesz, arra állítsd
nálam a html-ben: <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
....
Bekapcsolás óta eltelt idő: <span id="x_pwron"></span><br>
Utolsó internetes óraszinkron: <span id="lntp"></span><br>
Hostname: <a id="hostn">...</a><br>
HW Azonosító: <span id="x_chipid"></span><br>
.....
az arduinóban lett szerkesztve(nem tudom a ittt a HE az oldal konvertál-e megjelenítéshez)
(#) zsoltee0001 hozzászólása Hé, 8:05 /

Sziasztok

Szerintetek az miért van, hogy néha lecsatlakozik a routerről az ESP és csak az ESP újraindítással csatlakozik vissza (két egymástól teljesen független ESP ugyanúgy lecsatlakozott.
Ha felcsatlakozás közbe lekapcsolom a routert, majd vissza akkor viszont simán újra csatlakozik.
Tehát a visszacsatlakozással elvileg nincs gond, akkor miért van, hogy bizonyos esetekbe mégis újraindítást igényel.
Ahogy eddig feltűnt, ha pl letöltök (leterhelem a netet) akkor csinálja, de ez még nem egyértelmű.

A másik kérdésem, használt-e valaki mobilnetes routert ESP-vel? Vannak-e buktatói, ill. tudna ajánlani tipust? (nagyon pici adatmennyiségről van szó).
Üdv
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Hé, 10:29 /

Nem lehet hogy "hibás" a kódod, bizonyos körülmények között, ha valami kommunikáció nem sikerül/késik, beragad valami hurokba/kiakad/nem ismétel, valahonnan hiányzik egy yield()
(#) zsoltee0001 válasza pipi hozzászólására (») Hé, 13:22 /

A két ESP-n teljesen más kód van.
Most feltöltöttem egy harmadikra egy kódot, amin semmi egyéb nincs, csak fölcsatlakozik és tudom nézni, hogy online.
(#) usane válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Hé, 14:16 /

Milyen router? Nekem eddig nem volt ilyen problémám pedig 24/7 működik már egy ideje egy ESP8266 a hálózaton. Igaz nem közvetlen a gatewayhez csatlakozik hanem AP-n keresztül, de a gatewayen (ami a DHCP-t biztosítja) van adatforgalom.
(#) cszotyi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Hé, 17:47 /

Sziasztok!
Nekem 8 darab ESP8266-os modulom van a hálózaton, nálam is jelentkezett ilyen probléma, hogy néha ledobta valamelyiket a router, általában naponta, de néha annyira kiakadt, hogy még a mobil sem bírt csatlakozni rá. Most a negyedik fajta routert használom, ez már elég stabilnak tűnik, több mint három hete semmilyen felakadás nem volt. A mostani router TP-LINK ARCHER C1200.
(#) zsoltee0001 válasza cszotyi hozzászólására (») Hé, 18:02 /

Oké, de nekem nem a routert kellett újra indítani, hanem az ESP-ket.
Nagyon ritkán, 2-3 hetente csinálja.
Elképzelhető, hogy összefüggésbe van a net leterhelésével.
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Hé, 18:54 /

Olyan próbát is csinálhatsz, mi történik, ha a bejövő net-et lehúzod a router bemenetéről, akkor is kiakadnak-e az esp-ek.
(#) zsoltee0001 válasza pipi hozzászólására (») Hé, 20:01 /

Tényleg, azt kipróbálom holnap.
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Hé, 20:04 /

Ja, ha az esp-ek nem mennek ki az internetre, akkor nem kéne számítson
(#) nedudgi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Hé, 20:37 /

Az ESP tápján mekkora szűrőkondenzátor van? 330µF, vagy nagyobb a táplábon megoldhat problémákat, mert tekintélyes áramcsúcsok lépnek fel működés közben.
Az ESP a WiFi műveleteket megszakításban végzi. Ha az általad írt program ezt akadályozza, elvesztheti a fonalat.
(#) toma3757 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Hé, 23:58 /

Szia!

Statikus vagy dinanamikus a címkiosztásod a hálózatban?
Ha az utóbbi, akkor előfordulhat, hogy a DHCP szerverrel van gond vagy éppen az új cím "kérésével".
Erre megoldás lehet, hogy átállsz statikusra, nem kell a teljes tartományt, elég egy részét.
A hozzászólás módosítva: Hé, 23:59
Következő: »»   97 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu