Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   99 / 99
(#) Firefighter1 hozzászólása Jún 13, 2020 /

Sziasztok!
ma volt időm megint a DHT problémával foglalkozni! Visszatettem a DHT22-es szenzort, és tettem még egy 10kOhmos ellenállást a táp és jelvonal közé!
Most lassan 3 órája fut, 10 perces DeepSleep szakaszokkal, de eddig se tévesztés se hibás számítás
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 13, 2020 /

Hali!
Miért, eddig nem volt felhúzó?
Bővebben: Link
(#) Firefighter1 válasza pipi hozzászólására (») Jún 13, 2020 /

Szia pipi!

De volt.. ezeket a gyári modulokat használtam.. és kb 10 százalékuk mőködik is! de mostmár kap mindegyik egy 10K-sat plusszba.
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 13, 2020 /

A katalógus 1K-t ír.
Ezt is olvastad? When power is supplied to sensor, don't send any instruction to the sensor within one second to pass unstable status.
One capacitor valued 100nF can be added between VDD and GND for wave filtering.
(#) Lamprologus válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 14, 2020 /

Múltori kérdésemre azt írtad 4,7k felhúzóval próbáltad... Akkor most a mellé tettél be még egy 10k-t?
(#) Firefighter1 válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 14, 2020 /

Nem.. a 4,7k-sat kivettem és egy 10k-t kapott csak. most raktam össze a 4. szenzort próbapanelon, és az is fut
(#) pont hozzászólása Jún 21, 2020 /

Sziasztok! Olyanra programra lenne szükségem NodeMCU -ra, (Arduinon keresztül tudom rá tölteni) hogy egy gps modul RX-TX -ét Cliensként küldje egy távoli szerver ip-re. Tudtok ajánlani ilyesmit, mert amiket találok a neten (írni programot nem tudok) azok egyik sem ezt csinálja... Köszönöm!
(#) atus1981 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 27, 2020 /

DS18B20-nál is?
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Jún 27, 2020 /

Igen. Parazita tápos perifériák hülyét kaphatnak, ha mérés közben rángatja valami a tápot.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2020
(#) Firefighter1 hozzászólása Júl 4, 2020 /

Sziasztok!
Lehet hogy hülyeséget fogok kérdezni de lehet az esp nél adott frekvenciával makrót behívni... mint mondjuk a PIC nél?

Vagy van rá valami más megoldás?
A feladat egy pwm kitöltési tényezőt kellene számolni.
(#) icserny válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 5, 2020 / 1

MicroPythonban szoftveres Timer-ek definiálával lehet periodikus függvényhívást generálni:
  1. from machine import Pin, PWM, Timer
  2. def motor_driver(tim) :
  3.     #Ide írod, amit csinálni akarsz
  4.  
  5. tim = Timer(-1)                   # Soft Timer 
  6. tim.init(period=20, mode=Timer.PERIODIC, callback=motor_driver)

Egynél több Timer is definiálható, s az egyszerűbb faladatokhoz nem muszáj új függvényt definiálni, lambdafüggvény is megadható. Például:
  1. from machine import Timer
  2.  
  3. timA = Timer(-1)
  4. timB = Timer(-1)
  5. timA.init(period=5000, mode=Timer.PERIODIC, callback=lambda t:print(1))
  6. timB.init(period=2000, mode=Timer.PERIODIC, callback=lambda t:print(2))
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2020
(#) Firefighter1 válasza icserny hozzászólására (») Júl 5, 2020 /

Azt hiszem kerülni fog egy PIC is a rendszerbe.....
Én ehhez nagyon kevés vagyok!
Mert nem hiszem hogy találnék olyan példaprogit amit copy-past elven be tudok illeszteni!?!?
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2020
(#) usane válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 6, 2020 /

Esetleg a fel és lefutó élekre megszakítást hívni amiben lekéred az aktulis futási időt (millis). Bár nem mondtad, hogy a sajátját vagy külső PWM-et, de a sajátját is rákötheted egy INT lábra.
(#) Firefighter1 hozzászólása Júl 6, 2020 /

Külső pwm...
Egy modellen kellene figyelni az egyik csatorna kitöltöttségét!
20 ms a ciklushossz és ebbe a 20 miliszekundumba kap 1 és 2 ms hosszúságú jelet.
Az 1 ms a teljesen balra téritett kar az 1.5 ms a közép állás a 2 ms pedig a teljesen jobbra térített.
Abba bizom hogy legalább 0.1 ms pontosságot tudok elérni .
Nekem az adottbcsatornán egy "poti" van... így tulajdon képpen a potiból tudnék egy 5 állásos kapcsolót csinálni. De a program bonyolultsága és az én nagyon kevés ilyen irányú tudásom miatt valószinűleg áttérek a Flowcode-ra és egy PIC re!
(#) usane válasza Firefighter1 hozzászólására (») Pé, 13:40 /

Ha ilyen kicsi a kitöltési idő akkor van egy kisebb változatta is ami microsecundumokban számol, micros(). Próbáld ki mit tudsz vele elérni.
Következő: »»   99 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem