Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Espressif mikrokontrollerek
Lapozás: OK   122 / 122
(#) ESP-S3-12k hozzászólása Aug 13, 2022 /

egy Midi Synth projekten dolgozom.
Arduino környezetben,ESP-S3-12k Dev Kit az alap.
Egyenlöre csak részfeladatokat valósitottam meg a példaprogramokbol kisebb személyreszabásokkal.
(#) Gafly válasza ESP-S3-12k hozzászólására (») Aug 14, 2022 / 1

Na most el kellene döntened, hogy itt nyomod tovább a témát, vagy abban a topic-ban, amit pont emiatt nyitottál.
A kettő nem megy egyszerre.

Kérlek jelezd a moderátoroknak, hogy honnan töröljék mint duplikátum...
(#) ESP-S3-12k válasza Gafly hozzászólására (») Aug 15, 2022 / 1

értettem,törölték a fórumtémát!
(#) Kastler hozzászólása Aug 15, 2022 /

Sziasztok. ESP32 webszervert hogy tudnék internetről,( hálózaton kívülről) elérhetővé tenni?
(#) nedudgi válasza Kastler hozzászólására (») Aug 15, 2022 /

Ha a routerednek van publikus IP címe, a "Forwarding" funkciót használhatod.
(#) Firefighter1 hozzászólása Pé, 20:00 /

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene! ESP alapú PWM ( RC szervócsatorna) kitöltését szeretném figyelni.
és annak függvényében kimeneteket kapcsolni!
Merre induljak?

Én valahogy úgy kezdeném, hogy:

Figyelném a bemenetet, mintha egy kapcsoló lenne,
elvileg számolnom kellene hogy hány ms-ig magas a bemenet ez 0,5 és 2,5 ms között lehet A teljes jelhossz, az összes csatornával kb 20ms...
Tehát számolni, hogy hány ms-ig magas, utána ha legalább 5 ms alacsony volt akkor nullázni a számlálót, és kezdeni előről a figyelést!
Első körben lcd-re, vagy akár gépen port monitorral kiírtatni az értékeket hogy lehessen utánna számolni és felosztani!
Annó Flow-al PIC re sikerült összehozni, de most esp-re kellene amibe elég béna vagyok! Egy Flow-hoz hasonló folyamatábrás programozót használok...
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Pé, 21:08 /

Jobban belemásztam! és tuti nem lesz időm most kibogarászni, tanulgatni, tesztelni, úgyhogy igazságosabbnak tartottam feltenni az apróhirdetésbe!
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szo, 9:30 /

Menet közbe csak csak probálkozok énis! :
  1. const int SIG_PIN = D1; // WORKING WITH: D1,D2,D8 -  NOT WORKING WITH: D3,D4,D5,D6,D7,D9,D10      
  2. void setup() {
  3.    // initialize serial communication:
  4.     Serial.begin(115200);      
  5.     pinMode(SIG_PIN,INPUT);  
  6. }
  7.  
  8. void loop() {
  9.   long duration;
  10.   duration = pulseIn(SIG_PIN,HIGH);
  11.   Serial.println(duration);  
  12.   delay(100);
  13. }

Ez eddig elég ígéretesnek tűnik.

Ami a gondom, annó a Flow-nál, be tudtam állítani a macró behívási frekvenciáját. Így pontosan tudtam számolni!
Itt ezt a PulseIn könyvtárat nem ismerem.. nem tudom mi alapján számol, illetve azt sem tudom hogy tudnám "kézzel megirni" ezt a programrészletet, mert ha tudnék egy olyat hogy X frekivel hívjon be egy ellenőrzést!
Na akkor máris egyszerűbb lenne..
Következő: »»   122 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem