Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   82 / 82
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /

Hali!
majd nézz utána, valami rémlik hogy a wifit (ha használod) a mérés idejére ki kell kapcsolni
(#) icserny válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /

Ha NodeMCU kártyáról van szó, azon már eleve elhelyeztek egy feszültségosztót, ami kb. 3,3 V-ra terjeszti ki a méréshatárt. Az alsó tag 100 kohm, a felső pedig 220 kohm.

Én ezt úgy alakítottam át kb. 10 V-os méréshatárra, hogy egyszerűen sorba kötöttem egy 680 kohmos ellenállást, úgy vezettem a kártya analóg bemenetére, azaz megnöveltem az osztó felső tagjának az értékét. Nem túl elegáns megoldás, de csak egy 9 V-os elemről járatott tranzisztoros multivibrátor jelalakját akartam megjeleníteni, arra megfelelt.
Bővebben: Link
(#) Firefighter1 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /

Igen használom... használnám... A lényege az lenne hogy kapcsolódik egy 12v os akksis rendszerhez, 15 percenként ébred feszültséget mér és hőmérsékletet (DHT-vel) ezt felküldi mqtt-n aztán visszaalszik.
(#) Firefighter1 válasza icserny hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /

Megnézem!
Köszönöm
(#) Gránátalma válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /

Feszosztó**
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2019
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szo, 20:35 /

Sziasztok
Vettem ez az adaptert írót.
Milyen program kell hozzá?
Üdv
(#) atus1981 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szo, 20:38 /

Pl.: Arduino
(#) icserny válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Vas, 8:02 /

Ez valójában csak egy USB-soros átalakító, melynek segítségével az ESP-01 modul kommunikálni tud a PC-vel. Neked kell megoldani, hogy az ESP8266 GPIO 0 lába GND-re legyen kötve bedugáskor, hogy az ESP-01 beépített bootloadere elinduljon, s akkor többféle programmal (ESP8266Flasher.exe, Arduino IDE+ES8288 bővítmény, stb.) rá tudj tölteni egy firmware-t.
(#) Firefighter1 hozzászólása Hé, 20:48 /

Sziasztok!

Küldött már valaki ESP 01 et light vagy deep sleepbe , önébbredéssel?
NodeMCU ra találtam egy olyat hogy GPIO 16 lábat a Reset lábbal összekötik. És a kód kap egy
ESP.deepSleep (30e6) sort és igy elvileg 30 másodperc mulva ébred magától.... de esp01 re csak gombosat találtam.

Ha a chip-re ráforrasztok a GPIO16 ra és a Resetre akkor ez működhet ott is?

Illetve én 1 orára szeretném igy elküldeni!
Működhet az is?
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Hé, 23:43 / 1

A hozzászólás módosítva: Hé, 23:44
(#) Firefighter1 válasza pipi hozzászólására (») Kedd, 22:50 /

Akkor jol tippeltem! Igen a forrasztás alatt énis erre gondoltam... Amugy kiváncsi leszek hány modult szúrok el mire sikerülni fog.. ez a mérettartomány nem a barátom!

Köszönöm
Következő: »»   82 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu