Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   109 / 109
(#) enter1 válasza mnyugger hozzászólására (») Feb 25, 2021 /

nFR24L01 ha jól láttam akkor egy kicsit fölé tud menni a wifi-nek ?
2.400...2.525 Mhz sávban azaz jól gondolom hogy valami felsőbb csatornával elkerülhető a zajos wifi környezet zavaró tényezői? A wifi 14 es csatornája 2,484 + 11 a széle azaz = 2,495 vagyis még marad 30 MHz sáv
A chip 126 ch ra bontja a saját kommunikációjánál, akkor hányastól használható, hogy a wifi ne okozhasson problémát?
(#) nedudgi válasza enter1 hozzászólására (») Feb 25, 2021 /

Ez már kezd offtopik lenni. Talán itt lehetne folytatni.
Én még mindig nem vagyok meggyőzve, hogy mennyivel jobb egy külön kontrollerrel vezérelt adóvevő, mint egy ESP8266, különös tekintettel a telepes üzemmódra.
(#) enter1 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 25, 2021 /

HT7333 LDO lehet itthon kapni? (csak kinában láttam)
(#) nedudgi válasza enter1 hozzászólására (») Feb 25, 2021 /

Tudtommal nem lehet.
Hasonló paraméterekkel rendelkező alkatrészek biztosan kaphatók, főleg rendelésre. Telepes táplálásra az általam látogatott oldalakon ezt használják. Nekem is bevált, néha veszek száz darabot, az elég pár évre. Olcsóbbat nehezen lehet találni.
(#) Ragathol hozzászólása Vas, 15:44 /

A hogyan töltsük fel a programunk arduino ide alatt az esp-07 -re margójára.

Volt itthon egy nodemcu v0.9 kártya, rajta egy esp-12 -vel.
Leforrasztottam az esp-12 -t, a kártyáról a programozáshoz kellő pineket kivezettem kábellel (VCC, GND, RST, GPIO0, TX, RX), összekötöttem az esp-07 -el. (TX - TX -hez, RX az RX -hez)
Mind arduino ide, mind NodeMCU-PyFlasher -el tökéletesen lehet a programokat feltölteni az esp-07 -re.
Lásd galéria.
1. kép: arduino ide feltöltés sikeres
2. kép: arduino ide beállitás esp-07 -hez
3. kép: NodeMCU-PyFlasher -el való sikeres programfeltöltés

A következő lépés egy ch340g usb adapter kibövitése a nodemcu v0.9 kapcsolási rajza alapján.
(#) pipi válasza Ragathol hozzászólására (») Vas, 17:35 /

Ha arra 2 tranyós megoldásra gondolsz, nem feltétlenül kell.
Nekem működött a rts-reset dtr-gpio0 direkt összekötéssel is 8266 és esp32 esetén is
Következő: »»   109 / 109
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem