Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   88 / 88
(#) vargham válasza obenhof hozzászólására (») Szept 23, 2019 /

Nálam a logok alapján stabilak a modulok.
(#) Gránátalma válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 5, 2019 /

"valamilyen sleep mood-ot szerettem volna, de ha jol látom olyan nincs hogy WiFi re ébred."

ezt most így a logikusság jegyében gondold már át
Ha alszik a wifi, hogy keltenéd fel vele?

szerk.: ezt a régi hsz-t nekem újként dobta.. Na nem baj, tartalmilag helytálló.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2019
(#) Sly hozzászólása Pé, 8:40 /

Sziasztok!Kellene èpitenem egy 4 "zonás" hömèrsèkletmèrö monitort...A problèma az hogy 4 külön helyen kell hömèrsèkletet mèrni.Az a baj ezzel hogy ezek vákuumzsákok,ès a belső hőmèrsèkletüket kellene monitorozni...Arra gondoltam,hogy èpitek 4 egyforma wifis hömèröt ès elemröl táplálva egy központi egysègen,vagy pcn meglehetne jeleniteni a mèrt adatokat...Esp8266ra gondoltam..A kèrdèsem az hogy ezek a modulok mekkora max hömèrsèkletet tudnak elviselni?A max 100fok celsius lenne ami a vákuumzsákban keletkezne...Persze tudom hogy egy vezetèkes hömèröveo sokkal egyszerübb lenne a dolog,de ez nemjárhato ut...Nemtudjuk a vezetèket mikènt bevezetni a zsákba,hogy az "vákuumszigetelt" is maradjon...Ezèrt lenne jo ez a wifis megoldas...Minden zsákba egy modul,az elemmel( vagy akksival) ès már mehet is a mèrès...A mèrès időtartama egyèpkènt pár perc,tehát nemkell órákhosszáig 100fokban lennie a modulnak...
(#) Kera_Will válasza Sly hozzászólására (») Pé, 9:49 /

100 fok az kissé SOKK ennek a uC-nek nézd meg az adatlapokat.
A MIL spec cuccoké sincs sokkal több mint 70 fok. Ez úgy ahogy van felejtős!
Esetleg ... esetleg valami hőszigetelő trutyiba ágyazva.
Pl.: viaszba ... emlékeim szerint abban voltak a holdrover akkumulátorok.
Hogy bírják a hő ingást.
(#) Sly válasza Kera_Will hozzászólására (») Pé, 14:26 /

Üdv.Köszi a segitsèget,nekem is gyanus volt hogy nemfogja birni de azèrt megkèrdeztem.Ez a viaszos megoldás jonak tünik...Egyszerü gyertyaviasz is megtennè vagy ide valami speciális viasz kellene?Persze az áramforrást is lekell majd szigetelnem valahogy mert azèrt arra nemis számitottam hogy egy litium telep kibirna 100fokot...
(#) nedudgi válasza Sly hozzászólására (») Pé, 15:26 /

Az elemek jobban bírják a magas hőmérsékletet.
Így keress, valószínűleg itthon is lehet valamelyiket ezek közül kapni.
(#) vargham válasza Kera_Will hozzászólására (») Szo, 6:52 /

Az adatlapban ez szerepel:
Operating Temperature Range –40°C ~ 125°C
(#) Sly hozzászólása Vas, 11:08 /

Üdv. Köszi a segitsèget nedudgi ès vargham fórumtárs!Valamint jucsaba fórumtársak is köszi a segitsèget!Kicsit szkeptikus vagyok affelöl hogy az esp kibirná az adatlapban szereplő 125fokot,de elvileg a dobozolás már megvan oldva...Majd kiderül hogy szuperál a megoldás...Viszont lenne itt mègegy problèma...A programozásban mèg nemvagyok kellően jártas hogy megoldjam.Az lenne a kèrdès hogy 4 darab különálló esp által mèrt hőmèrsèkletet,hogyan tudnám "egyhelyen" megtekinteni?A neten amit találtam projektek azoknál ugy van hogy egy esp ès ez wifin kapcsolodik belsö wifi hálozatra,ès az esp-n futo servert tudom elèrni ip alapján...Namost ezzel az a baj hogy mindig "lapot" kellene váltani hogyha egy másik hőmèrsèkletet szeretnèk megnèzni..Van erre valakinek esetleg kèsz projektje,vagy tudna e ajánlani valami támpontot amin eltudnák indulni?Kellene valami központi server amire kapcsolodna x mennyisègü esp ès ezt a servert kellene elèrnem ès itt lenne az összes esp által mèrt hömèrsèklet monitorozva?Hogy kellene ezt megoldani?
(#) pipi válasza Sly hozzászólására (») Vas, 15:33 /

Csinálsz egy html oldalt, ami ajax/javascripttel lekérdezi/megjeleníti a 4 esp adatait....
nálam valami ilyesmi:
  1. <script> document.getElementById("output").innerHTML = "Betöltés üzem1 kád0";</script>
  2. <script src="http://192.168.1.41/ddata0.js"></script>
  3.  
  4. <script> document.getElementById("output").innerHTML = "Betöltés üzem1 kád0 üzem2 kád0";</script>
  5. <script src="http://192.168.1.42/ddata1.js"></script>
  6. <script> document.getElementById("output").innerHTML = "Betöltés üzem1 kád0 üzem2 kád0 kád1";</script>
  7. <script src="http://192.168.1.42/ddata2.js"></script>
  8. <script> document.getElementById("output").innerHTML = "Betöltés üzem1 kád0 üzem2 kád0 kád1 kád2";</script>
  9. <script src="http://192.168.1.42/ddata3.js"></script>
  10.  
  11. <script> document.getElementById("output").innerHTML = "Betöltés üzem1 kád0 üzem2 kád0 kád1 kád2 üzem3 kád0";</script>
  12. <script src="http://192.168.1.43/ddata4.js"></script>
  13.  
  14. <script> document.getElementById("output").innerHTML = "Betöltés üzem1 kád0 üzem2 kád0 kád1 kád2 üzem3 kád0 kád1";</script>
  15. <script src="http://192.168.1.43/ddata5.js"></script>
(#) Sly válasza pipi hozzászólására (») Vas, 16:08 /

Szia.Hálás vagyok a segitsègèrt!Ha eljutok eddig a pontig akkor majd lehet hogy kell egy kis segitsèg mèg...Addig meg várom hogy hozza a posta az espket...Ezekszerint te már csináltál ilyent?
(#) pipi válasza Sly hozzászólására (») Vas, 16:54 /

Hasonló... tehát az esp összeállítja az adatokat,
egy stringbe: "var ddata0 =['kád 0 ', 20, 10, 10, 130, 300, 200, 450, 250, 450, 250, 250, 300, 200, 450, 450]; "
be van állítva a server.on("/ddata0.js", send_ddata_values_0);
a send_ddata_values_0() függvény meg a fenti stringet kiküldi.
(#) atus1981 hozzászólása Vas, 19:11 /

Sziasztok!
ESP-vel lehet csinálni olyan eszközt, amit egy router LAN portjára csatlakoztatok kábellel és az ESP wifi-n adja a netet tovább? Nem kell DHCP-t tudjon, az lenne a jó, ha "átlátszó" maradna. Valaki találkozott ilyen projecttel? Vagy tapasztalat? Köszi.
(#) vargham válasza atus1981 hozzászólására (») Vas, 19:21 /

ESP32-ben van ethernet is.
(#) atus1981 válasza vargham hozzászólására (») Vas, 20:15 /

"Csak" RJ45 aljzat kell rá?
(#) zenetom válasza vargham hozzászólására (») Vas, 21:05 /

Játszottál ESP32-vel?
Hogyan izzítottad be?
(#) pipi válasza zenetom hozzászólására (») Vas, 22:05 /

Aliexpress-ről LAN8720 modul...
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Vas, 22:11 /

Hali!
Minek görcsölnél ilyesmivel? A sebessége is kérdéses lenne...
Kell egy wifi repeater és megoldja... szerintem, és nem sokkal drágább
Alin vettem ilyet : Kebidumei WiFi Range Extender ez mindent tud wifi/lan oda vissza, repeater, router, keress hasonlót, a lényeg szerintem hogy legyen külső antennája is. Sajna úgy látom ez már nem kapható.
Következő: »»   88 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu