Fórum témák
» Több friss téma |
Akkor ami elérhető közelségben van az a JTAG ICE. Nekem a mega család megfelelő a problémáimra. Után építettben is létezik azt hiszem.
A legeltejedtebb utánépített verzió az Evertool, én is ezt építem, kis módosításokkal. Például átterveztem
az USB-interfészt, eltüntettem a jumpereket, helyettük BOOTLOADER-nyomógomb és DIP-kapcsolósor került bele. Egy picike dobozba elfér az egész ami hordozhatóvá, használatát biztonságossá teszi. Természetesen az USB-ről történhet a céláramkör táplálása(és nem fordítva mint az eredetiben), illetve a legújabb változatomba 3.3V-os konverter IC-t is beépítettem az alacsonyfeszültségű eszközök számára.
Kösz a segítséget. Ezek szerint a te verziód nem publikus, vagyis költségbe kerül, gondolom.
Minden költségbe kerül, meg kell venni az alkatrészt, időt kell fordítani az építésre, ráadásul egyetlen
darab esetében, főleg ha a legelsőt építed, garantált egy éjszakába/hajnalba nyúló forrasztgatás, fejvakarás, nagyon sűrű fejvakarás, pár édes becéző mondat a főként nőnemű ![]() Egyelőre nem publikálom, én is nagyon sok munkát és időt fektettem a tervezésbe. Egyébként ****Ft az ára(itt nem reklámozom, de privátba elmondom), van akinek az alkatrészek költsége sem jön ki belőle...
Megértem a dolgot. Privátban érdekelne az infó, aztán megrágom magamban. Köszönöm még egyszer.........
Sziasztok.
Van egy olyan programozóm aminek csatoltam a kapcs. rajzát. Avr doper fw-rel. Tudna valaki ajanlani nekem égetőprogramot amivel HID módban tudnák égetni? Esetleg leírni a szükséges beállításokat is, mivel teljesen kezdő vagyok e téren. Atmega 16-tal kísérletezgetek. Köszönöm.
Szerintem ez nem Doper, hanem USBASP. A Doper-en az USB csak az INT0 és INT1 lábakra megy.
Elvileg mutat valami kompatibilitást a kettő, a Doper kifejlesztője is hivatkozik rá, de más firmware kell. HID mód: Topi cikkéből többet megtudhatsz, de keress rá a neten és csodálkozni fogsz. Mindenesetre én mániákus Doper-gyártó létemre a HID módot végleg száműztem a programozóimból. Hogy miért? Egyrészt senki nem használja, eddig még nekem sem volt rá szükségem és nem is hiányzik! Tesztelni úgysem tudom ezt a funkcót, ráadásul a programozó is egyszerűbbé válik a kihagyással. Hát nem kényelmesebb az F7 után rányomni az "AUTO" (AVR Studio; Bascomban F4) gombot? Miért akarsz szamárral közlekedni mikor ott a bicikli? Nem kér enni és még pihennie sem kell(csak neked ![]() Más: konkréten nem ismerem a HID módot, de azt tudom hogy az USBASP szörnyen lassú és nem stabil. És egy aprócska felfedezés: a HID mód nem USBASP, két külön fogalom. A Bascom csak az USBASP-t ismeri.
Rendeltem az égetőt egy fickótól és választhattam, hogy doper vagy usbasp fw-rel kérem. A dopert választottam.
AVR Studiot használnák én is. Letöltöttem a drivereket az avr doper cikkből. XP alatt működik is, de legtöbbször a laptopomról fogom használni, azon win7 van. Ott gond adódott a Virtual Com Port driverével, hogy digital signature szükséges, vagy valami ilyesmi.
Aláírásellenőrzést ki kell kapcsolni. HID módban sem lenne könnyebb...
Sajna az AVR Studio 5 nem, vagy csak korlátozottan támogatja. Talán egy AVRISP-mkII a megoldás...
Hali!
Tud valaki valami egyszerű COM portos égetőt, amivel tudok ATtiny2313-at programozni? (LPT-n elég bizonytalanok a feszültségszintek, a PICkit2 - AVR-es téma meg nem jó, mert visszaolvasásnál nem azt kapom, amit beleírtam)
Van egyszerű COM portos progizó, de ha már az LPT-n is bizonytalan,
akkor COM porton egyenesen kaotikus. ![]() A legegyszerűbb "jó programozó" az AVR910, ezt már átírták ATTiny2313-ra. AVR Studio és Bascom is támogatja. Előbbi egy kicsit trükkösen, mert nem a hagyományos módon, hanem az "avr prog" elindításával megy.
Először megcsinálom az egyszerű zénerdiódás soros portost, hátha elsőre megy.
![]()
Az egyszerű zéneres gondolom PonyProg alól menne, tudtommal más nem is támogatja.
Szerintem a belinkelt kapcsolás sem tűnik olyan bonyolultnak, kell egy ATTiny2313, pár dióda-ellenállás és kész!
Persze hogy fel kell, de említetted a nyomtatóportosat, azzal fel lehet...
![]()
De nekem csak egy ATtiny2313-at kéne felprogizni (ehhez). Ezt a kapcsit néztem ki magamnak, de persze zéner dióda nincs itthon..
![]()
Szó szerint csináltam egy AVR égetőt.
Sajnos véletlenül 5V helyett 12V-ot kapott. De azt is úgy vettem észre hogy sercegett az ujjam az AVR-en. ![]()
Én is ezt csináltam meg magamnak. Ha csak néhány AVR-t fogok felprogramozni akkor nincs is értelme komolyabbat csinálni. Olyan kicsi panelt csináltam neki, hogy belefért csatiházba. Még nem programoztam vele, mert most a panelek készítése foglal le.
Edison14 ajánlotta még a topik elején.
Ha még aktuális a dolog, akkor: Sercon2-mini Én ezt építettem meg, egy D-SUB9-es csatlakozó házában elfér.
Ha nem működik amit most csináltam (feltéve hogy szerzek egy új AVR-t...
![]() ![]()
Nekem egy ATTiny2313 beforrasztása sikerült fordítva.
Ki is forrasztotta magát, látszik mennyire nem szerette... ![]()
Szia!
Ha még aktuális ![]() Tegnap építettem belőle megint, és elsőre indult ez is! Usb-s a kis szentem. ![]()
Ez jóó
![]() Egyébként szerintem a PIC-ek jobban bírják a gyűrődést. :yes: elektromos: nade ebbe is kell AVR. Egyelőre még maradok a soros portosnál.
Tényleg nem kötekedésképpen.... de ez "kvázi"-USB-s. Mármint: soros portos, de USB-soros illesztővel is megy. (Tehát nem kell neki alaplapi, natív soros port.)
Csak a pontosság kedvéért írtam, mert vannak olyan programozók, amelyek valóban közvetlenül USB-ről mennek. Tehát nem kell USB-soros átalakító sem hozzájuk.
Huh, két éve építek USB-s AVR programozókat, de erre én is felkaptam a fejem első ránézésre.
Érdekes ahogy egy AVRISP-t, AVR910-et és egyéb apróságokat is belenyomorítottak. A bootloader szerintem az AVR910-ből jön, csak épp "ATMega8 BOOT"-ot kell beállítani az AVR Studio-ban. Lehet hogy csak "kvázi-USB", egy beépített FTDI vagy hasonló megoldja a gondját. Én is így építek AVRISP rendszerű programozókat, de meglepett hogy mi minden belefér egy mega8-ba, ami az én AVRSIP-m alapja is. Talán a bootloadert "kicsavarozom" belőle hogy lehessen frissíteni az enyémet... Idézet: „Csak a tápfeszültséggel vigyázz ![]() Mit értesz ez alatt?
Csak viccből írtam, mert én ugye véletlenül 12V-ot adtam neki, amitől elhalálozott.
![]() Más: visszatérve az égetőre, nekem olyan kell amiben nincs AVR, mert ugye azt is fel kell programozni (mint a PICkit2nél..). De egyelőre elég a legprimitívebb égető. a Lényeg hogy fel tudjak programozni 1 AVR-t....
Hali. Én régen EZZEL programoztam fel az első AVR-emet és működött. Újabban a PICkit2-est használom.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |