Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APX 100
Lapozás: OK   2 / 43
(#) Gubán_Gábor válasza Bolfi81 hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Hello

Írtam privát üzenetet.
(#) beeff hozzászólása Ápr 6, 2009 / 1
 
Sziasztok!
Az APX100 kimenő trafójáról szeretnék megosztani egy kis infót.
A minap szert tettem kettő db, igen megkímélt, szép állapotú APX100-asra.
A következő módon alakítottam 8 ohmosra:
Szét lehet szedni a trafót. Igaz, hogy be kell áldozni 5-6 lemezt. (de házilag úgysem lehet visszarakni az eredeti mennyiséget..) Flexel ( ÓVATOSAN!) levágtam 5-6 réteg lemezt és kiütögettem. Ha sikerül kiütni 3-4 lemezt a kötegből , akkor vékony, éles késsel már szét lehet választani a lemezeket egymástól és tutira hozzá lehet férni a lényeghez.
Az első tekercs amivel találkozunk: 12menet a túlvezérlésjelző izzó és a védelem számára.
A következő tekercs az egyik szekunder ( a három közül) mely 204 menetből áll. (Tovább nem érdemes bontani, nem fog jobban szólni)
Tehát: 204 menet =100V akkor egy menet 0,49V-ot jelent.
Ha 8 ohm-on 100W-ot szeretnék P= U*U/R vagyis (nagyjából) 100W=28.4V*28,4V/8ohm
28.4V-ra van szükségünk!
28,4/0,49=57,95menet
Nyugodtan lehet kerekíteni, mert nem kényes a cucc.
Jómagam kétszer 60 menetet tekertem rá ,1mm-es huzalból ,párhuzamosan kötve.( igazából 1,5mm-esből kéne, de ez is elbírja) Utoljára visszatekertem azt a 12 menetet, (a letekert 100 ohmos tekercsből bőven kijön)
ami a 6,3V-os izzót és a védelmet hajtja és ugyanoda visszakötöttem. Amúgy ezt nem muszáj visszakötni, ha nem kell a védelem és a villogás. A maradék két eredeti 100ohmos szekunder tekercseket nem kell sehova kötni, nem bánt semmit.
A visszacsatolást 16,8Kohm-ra változtattam (R25)
és a vele párhuzamosan lévő 68pF-os kondit 220pF-ra cseréltem.
A nyugalmi áramot csövenkét 20mA-re állítottam be.
Ne várjunk csodát, de nem szól rosszul.
Eredmény:
25Hz- 18.000Hz, 102Watt (sinus)
(#) cruisher válasza beeff hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Idézet:
„Eredmény:
25Hz- 18.000Hz, 102Watt (sinus)”


Hany dB-en?
(#) beeff válasza cruisher hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Üdv Cruisher!
Természetesen ez egy nagyon leegyszerűsített, szükségmegoldás.
Csak hozzávetőleges mérés volt, nem "laboratóriumi", de kb. 5dB-en belül, és 30W-on mértem. A pufferek cseréje után 112W-ot adott le.
Ma halgattam meg és a legnagyobb megdöbbenésemre tetszik a hangja, úgyhogy nekilátok a másiknak is.
(#) jandark válasza beeff hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Szia!
Ha lehet,kérnék képet a munkafolymatokról..
Köszönöm szépen
üdv
(#) bajibela hozzászólása Jún 3, 2009 /
 
Sziasztok!
Alumínium házas három ponton felcsavarozható DIN-aljzatokat keresek. Különleges felfogatású típusok. Csak a BEAG használta ezeket az APX 100 csöves, ill. a tranzisztoros APT 100 végfokozataikban. 2db-ra lenne szükségem pótlási célból az APX 100 erősítőmbe. Ma már nem divat ennek a csatlakozónak a használata, ezért valaki kicserélte az én erősítőmben 6,3mm-es Jack aljzatokra. Ez teljesen típusidegen, ezért szeretném visszarakni bele az eredeti aljzatokat. Ha valakinek van ilyen elfekvő alkatrésze feltétlen írjon ide vagy hívjon fel telefonon a 06-20-376-40-83-as számon. Köszi előre is: Baji Béla
(#) Dióda válasza bajibela hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Van egy marékkal ha kell egy beag keverő bontásából mivel azokban is olyanok vannak bár szerintem marharossz kialakításúra sikeredett dolog a beag részéről. Szivesen nekedajándékoznám de szerintem csak postázva menne a dolog mivel gondolom nem heves megyei vagy hogy összefuthatnánk a postázás meg szerintem drága mulatság mostanság.
(#) cruisher válasza bajibela hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Enis tudok adni, ha Tolna megye esetleg jobban utba esne neked.
(#) bajibela válasza Dióda hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Kedves "Dióda"! Köszönöm a felajánlott csatlakozókat. Kérlek írj egy rövid levelet közvetlenül a bajibela@freemail.hu címre. Válaszomban elküldöm a postacímem, ahová a csatlakozókat várom. A síma ajánlott levél értékbiztosítás, meg sűrgősségi nélkül 350Ft-ba kerül. Ha küldessz nekem egy bankszámla számot, és a bankod nevét, ahol a számla található, akkor befizetem neked ezt a 350Ft-ot, megtoldva egy korsó sör árával a fáradozásaidért cserébe. A pénz befizetése ingyenes. Várom a leveled! Köszönöm előre is: Baji Béla
(#) bajibela válasza Dióda hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Kedves "Dióda"! Továbbra is várom a jelentkezésed akár e-mailban, akár telefonon keresztül DIN-aljzat ügyében. Nagyon kellenének már azok a csatlakozók. Itt áll az erősítő szétszedve az asztalomon és csak arra vár, hogy beszereljem az aljzatokat. Ha olvasod az üzenetem, kérlek jelentkezz! Üdv.: Baji Béla
(#) Rádiólámpa hozzászólása Júl 17, 2009 /
 
Hogyan lehet egy BEAG-ot 100V-osról 8 Ohmos kimenetűre átalakítani.
(#) szamóca válasza Rádiólámpa hozzászólására (») Júl 17, 2009 /
 
Olvass már egy kicsit vissza! ->#412301
(#) laci016 válasza Rádiólámpa hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Áttekered a kimenőtrafóját,vagy a hangszóró elé raksz egy illesztőtrafót.
(#) GONOSZM hozzászólása Okt 21, 2009 /
 
SZIASZTOK SZERETNEK SEGITSEGET KERNI VAN EGY APX100-OM ES NAGYON TORZIT VAGYIS NEM TISZTA A HANGJA. A KIMENO TRAFOJA MART 8 OHMOS A CSOVEKET BELOTTEM DE NEM TUTI ES KICSIT BUG (GITAR EROSITOKENT HASZNALOM.


ASZTAN VAN EGY 10W-OS EAG ES EGY 40W-OS SZERETENEM FELUJITANI ALSONEMEDIN LAKOM TUDTOK-E VALAKIT AKI SEGITENE NEKEM .?
(#) Gubán_Gábor válasza GONOSZM hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
EAG/BEAG erősítők szakszerű felújítását vállalom szívesen
Magam is ezzel foglalkozom, és számos csövest építettem és újítottam fel.
APX 100 a specialitásom
(#) GONOSZM válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
SZia Gábor szeretném elkérni az elérhetöséged
(#) Moderátor hozzászólása Okt 21, 2009
 
Cserealapos, eladós hozzászólások kilőve, tessék megtalálni a nekik megfelelő helyet! Privát vagy Apróhirdetés részleg.
(#) GONOSZM válasza (») Okt 22, 2009 /
 
elnézést kérek igazad van!
(#) 18david18 hozzászólása Nov 10, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem is van egy APX100-as erősítőm. A nyugalmi árama csövenként 25mA. kb.10-15 perc hajtás után eléggé meleg a teteje. Szinte forró. Szabad ennek ennyire felmelegedni?
(#) gkari válasza 18david18 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Az lenne a furcsa, ha nem melegedne. Gondold meg, hogy ha hajtva van, belemegy min. 200W(inkább még több), hasznos telj. kijön max. 100W, a különbség csakis hővé alakulhat!
Üdv:gkari
(#) 18david18 válasza gkari hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!
Köszi a választ!
(#) cruisher válasza 18david18 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
SZinte forro? Az semmi! Adj meg neki egykis nyugalmit
(#) Melphi hozzászólása Nov 11, 2009 /
 
Sziasztok nemtudnátok megmondani hogy ennek a kimenö tr-nek hány négyzetcentiméter a vas keresztmetszete? Köszönöm.
(#) bajibela válasza Melphi hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Üdvözöllek!
M-102 magra van tekercselve, melynek középső oszlopszélessége 34mm. A pakettvastagság 68mm (ha jól mérem), tehát ebből eredően a magkeresztmetszet 23,12 négyzetcentiméter. Remélem tudtam segíteni. Baji Béla
(#) Melphi hozzászólása Nov 13, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm.
(#) hapro hozzászólása Nov 20, 2009 1 /
 
Láttátok már ezt a szép APX 101-et? Bővebben: Link
(#) Gubán_Gábor válasza hapro hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Láttuk, de a belseje az már más tészta....
eléggé gubancos rendezetlen, azt csodálom, hogy elvileg nem macis
(#) hapro válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
igen az nekem is szemet szúrt, de leginkább az, ha már a hibákról beszélünk, hogy előfúrt próbanyákon építkezett, nekem ez nagyon csúnya, és igénytelen, ezeken kívül semmi rosszat nem tudok elmondani róla.
Gyönyörű kivitel, igényes, szép dobozolás, feliratozás. Képzeld kaptam egy CD írásért egy APX-100-at... Van még 2db párja azok is jönnek, de majd később. A 3 közül állítólag az egyik nem működőképes, de a másik kettő elmondás alapján tökéletes. Még nem hallgattam meg azt ami most kaptam, de elvileg ez az egyik jó. Belülről szép, és szemmel látható problémája nincs.
(#) 18david18 hozzászólása Dec 16, 2009 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy kicserélhetem-e a puffer elkókat hasonló elkó kondikkal? Vagy inkább jobb minőségű kondenzátorokat válasszak? Az előfokban található elkó kondikat is cseréljem le? Illetve a csatoló kondenzátorokat milyen értéküre cseréljem? mivel több helyen olvastam, hogy érdemes nagyobb értékűre cserélni.
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) rockersrac válasza 18david18 hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Szerintem jobb minőségű elkokra cseréld ki,és igen,az előfokban is ajánlott cserélni az elkokat! A csatoló kondikra nem tudok mit mondani,arra majd mondanak neked valamit a nálam jobban hozzá értők! Remélem tudtam segíteni!
Következő: »»   2 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem