Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion se 1025
 
Témaindító: speki, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   23 / 23
(#) kistee válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Firefoxban: Menü, Nézet, Szövegkódolás
(#) mnyugger válasza kistee hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) GARFIELD13 válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Megvan az magyarul is, nem csak "magyarul"
mentőöv magyarul
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2023
(#) janika002 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Köszönjük szépen!
(#) somitomi válasza janika002 hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Esetemben a táp is saját építés, természetesen szekunder-oldali biztosítékokkal, lesz hozzá hangszóróvédelem is, szóval remélhetőleg nem lesz gond vele. De legfeljebb újra maratom a panelt, harmadszorra talán sikerül hiba nélkül megrajzolni
(#) janika002 válasza somitomi hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Kettővel feljebb GARFIELD13 jóvoltából könnyedén elérhető a gyári nyákrajzolat, plusz egy módosított is ami nem tartalmazza már a hangszóró biztosítékot!
(#) somitomi válasza janika002 hozzászólására (») Jan 12, 2023 / 1
 
Ismerem, hiszen a módosított tervből kiindulva rajzoltam meg a kicsit kevésbé zsúfolt panelt, amit aztán megépítettem két példányban. Majd lehet letisztázom a firkálmányaimat és bedobom a közösbe
(#) nemgyuri hozzászólása Márc 4, 2023 /
 
Sziasztok! SE1025B-ös erősítő betegeskedik. Az "ISOSTAT"?? kapcsolók nyomkodásával néha megjavul.
Hol lehet belevaló kapcsolókat kapni? ( A kapcsolók szétszedhetők és tisztíthatók? - utána összerakhatók? )
(#) nemgyuri válasza nemgyuri hozzászólására (») Márc 4, 2023 /
 
Befújtam a kapcsolókba kontakt srayt, most jónak tűnik. Ez csak átmeneti állapot?
(#) mohinger válasza nemgyuri hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Szia!

Óvatosan szét lehet szedni, kitakarítani. A tetejüket le lehet venni, karmos fülekkel vannak összeszerelve. Szép feketék lesznek az ezüstözött érintkezők. Utána mehet a kontakt spray.
(#) nemgyuri válasza mohinger hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Szia! A karmos füleket láttam, de ezek ~30 éves műanyagok! Ezért aggódtam. (Van egy kis nyílás a tetején, azon fújtam be kontak-spayt. Látszólag jó lett, de kérdés, hogy meddig?)
(#) mohinger válasza nemgyuri hozzászólására (») Márc 6, 2023 / 1
 
Jogos az aggodalmad. Én pár éve szedtem szét a magnódeck felvétel-lejátszás kapcsolóját, gond nélkül sikerült. Viszont ha csak belefújunk kontakt sprayt, akkor a fekete ezüst-oxid még ott marad és könnyen átvezetést okozhat az érintkezők között....
Először én is csak kontakt spray-t fújtam be, pár hónapig-évig jó volt, de aztán újra vacakolni kezdett, így szét kellett szedni és kitakarítani.
(#) Hutty válasza nemgyuri hozzászólására (») Márc 6, 2023 / 1
 
Szóval ezüst szulfid, kisebb részt oxid, aminek feloldására jó a kontaktspray. De a visszamaradó oldatot el kellene távolítani, de gyorsan. Ez van elfelejtve...
Ez lenne a KONTAKT WL pl., de a féktisztító sem olyan rossz.
(#) nemgyuri válasza mohinger hozzászólására (») Márc 6, 2023 /
 
Köszönöm ezeket szerettem volna tudni! Hutty Neked is!
(#) lóri hozzászólása Ápr 10, 2023 / 2
 
Valaki kérte.
Használjátok, ha nem tetszik, módosítsátok.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2023
(#) nicolaas hozzászólása Ápr 29, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék tőletek, 30 éve volt ilyen erősítőm, most hozzájutottam egyhez újra és hallgatnám, de.. minden bekapcsolásnál akkorát csattanak a hangszorók, hogy majd kiugranak a helyükről. Tápkondi, vagy valami csatoló kondi hiba lehet, mert nem hinném, hogy ez normális jelenség. (30 év távlatából nem emlékszem milyen volt a régi) Ez még Sanken IC-s végfokkal készült, nem szeretném kinyírni.
Elsőre a gyári állapotot szeretném helyreállítani. Lenne valakinek ötlete, tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) pont válasza nicolaas hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
Valamilyen mértékben minden erősítő így tesz, amelyikben nincsen koppanásgátló áramkör. Hogy a tiéd rendellenesen nagy-e azt távsegítséggel nehéz eldönteni a 1025 alapból koppant. Esetleg utólag hozzáépíteni, akár külön dobozban: Bővebben: Link
(#) nicolaas válasza pont hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
Igen, tisztában vagyok vele, hogy a távjavítás nem működik, érzésem szerint rendellenes ez a koppanás, nagyon durván hangos.
Első körben arra lennék kíváncsi mitől lehet ez. Sok sok évig állt a készülék, simán kiszáradhattak a kondik benne, melyiket érdemes ellenőrizni, cserélni? Táp, vagy végfok kondijai? Melyik okozhat ilyet?
(#) reloop válasza nicolaas hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
Szia! Az elektrolit kondenzátorok képesek a regenerálódásra. Egy hét napi használat után helyre szoktak állni. Ha nem tapasztalsz javulást, akkor a végerősítő bemenetet kösd testre, ebből szűkíthető a kör hol keletkezik a bekapcsolási feszültségugrás. Ha a jelenlegi állapot kritikus a hangszórókra nézve, akkor átmenetileg kihúzott hangszóró-csatlakozóval kapcsold be!
(#) pont válasza reloop hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
Vagy fejhallgató dugó, az mégiscsak elől van.
(#) mnyugger válasza nicolaas hozzászólására (») Ápr 30, 2023 / 2
 
Anno újonnan vettem. Akkor bekapcsoláskor nem koppant. Csak ha átváltottam a hangszínszabályzót elkerülő kapcsolót. Na akkor féltettem a hangszóróimat. Persze nem volt szükséges ez kapcsolgatni.
(#) nicolaas válasza reloop hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
Úgy tűnik, hogy valami buta kontakt hiba okozhatja a jelenséget, bekapcsolás után halk búgás hallatszik a hangszorókból (brummos) finom ütögetésre elmúlik és ilyenkor a ki be kapcsolásnál sem jelentkezik a membrán szaggató csattalnás. Szóval először szétszedem és megkeresem a kontakt hibát.
(#) somitomi hozzászólása Jún 23, 2023 /
 
Üdv!
SE1025B hangszínszabályzójához van valakinek NYÁK terve vagy fotói, amiről vissza lehet rajzolni? Előre is köszi
(#) Bubuka57 válasza somitomi hozzászólására (») Jún 25, 2023 / 2
 
Üdv. Van egy új beforrasztatlan nyákom, arról tudok készíteni fotókat ha úgy jó?
(#) mnyugger válasza Bubuka57 hozzászólására (») Jún 25, 2023 /
 
Jó!
Köszi
(#) somitomi válasza Bubuka57 hozzászólására (») Szept 7, 2023 /
 
Bocsi, kicsit elfelejtettem ezt a projektet, de ha a fóliás oldalt le tudnád fotózni merőlegesen, az segítene. Előre is köszi
(#) somitomi hozzászólása Jan 1, 2024 / 1
 
Üdv!
Tervezgetek egy SE1025 utánépítést, eközben merült fel két kérdés nehezen beszerezhető alkatrészek miatt:
1) a kombinált hangerő/balansz gombhoz koaxiális potit szerezni elég nehéznek tűnik, szóval gondoltam megrajzolom a panelt különálló balansz potival, mert kihagyni/áthidalni egy poti helyét egyszerűbb. A mellékelt ábrán látható (amúgy egy Hitachi erősítőből származó) megoldás jó kiindulási alap, vagy ti milyen kapcsolást alkalmaznátok?
2) az eredeti erősítőben fejhallgató csatlakozó nem a szokványos kapcsolós jack, hanem annál bonyolultabb a fejhallgató elé kötött ellenállásosztó miatt, ilyesmit szintén nem nagyon találtam. Erre a problémára többféle megoldás is eszembe jutott, de gondoltam érdemes magamon kívül más véleményét is megkérdezni ezekről:
- elhagyom a fejhallgatókimenetet teljesen
- előlapra teszek egy füles/hangfal kapcsolót
- valami ügyes megoldással relével kapcsolom le a hangszórókimenetet fejhallgató csatlakoztatásakor
De persze ha valakinek van ezeknél jobb ötlete, az is érdekel
(#) somitomi válasza somitomi hozzászólására (») Jan 18, 2024 / 1
 
Megválaszolom a saját kérdésemet: nem, ehhez speciális karakterisztikájú poti kell (lásd itt a W-vel jelölt görbét), lineáris potival a középső tartományban alig van hatása, a két szélén meg nagyon hirtelen keveri le az egyik oldalt. Marad a sztereó LIN potis megoldás.
Következő: »»   23 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem