Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Köszi. Lehetne jobb, egy őskövület. Elég jó lesz a polcasztal ha polcasztal lesz és nem külön. Várom a "vasat" hozzá.
Akkor hajrá, aztán majd elválik, mint a cipő talpa.
![]() Őskövület lehet... de legalább anyagból van és még nagyon sokáig túléli az új vackokat, ha foglalkozva van vele. ![]() ÉlezésÚj műhelyjövevény.![]()
Mi a típusa? Mettől meddig (átmérő) tud élezni?
Vevor gyártmány. Elvileg 2,5-13mm között, gyakorlatban 2-13,5mm. Inkább a szárhossz ami gond, mert rövid szárral nehézkes a szögbeállítás.
Drága megoldás. Az ezzel élezett fúró jobban, esetleg pontosabban fúr mint amit csak kézből élez az ember?
Nem tudom mennyire számít szabályosnak, de én a keresztélet is szoktam még csökkenteni, azaz oda is "beköszörülök". Azért hoztam ezt szóba, mert a képeden látok ott valamilyen beavatkozást, de a bemutató videókon ilyen nem volt. Ahogy romlik a látásom, a kisebb fúrók élezése egyre nagyobb gondot okoz. Kb. 3-4 mm-ig még megoldom, de az 1-2 mm-es átmérő már sokszor inkább a szerencsén múlik mint a tudatos szögtartáson. A hozzászólás módosítva: Szo, 22:40
Idézet: Ez kézügyesség kérdése. Én nem tudom kézből pontosan élezni a fúrót, haver a 32-est is lazán megoldja egy egyszerű köszörűvel. Nem, nem vicc, a szemem előtt csinálta (teszteltük a gép frekvenciaváltóját). Nagy oszlopos fúrógépbe fogta és olyan szép szimmetrikusan forgácsolt mindkét éle, öröm volt nézni. „Az ezzel élezett fúró jobban, esetleg pontosabban fúr mint amit csak kézből élez az ember?”
Kétség kizáróan az, de többi élezési megoldást végigpróbálva, ez toronymagasan üti az összest. A kézből való élezés esetleges minőséget ad, és minél jobban csökken az átmérő, ez annál inkább igaz. Másrészről, rendkívül takarékosan választ le anyagot, ezért a szárak tovább használhatóak.
Az ára húzós, de van aki ezt másfél hónap alatt elcigizi. ![]() Itt megnézheted mit csinál.
Megnéztem. Valóban ígéretes, és a Te kedvező véleményed is komoly szempont.
Látszólag biztosan bekövetkező változás az élezést végző szerszám kopása, mert a felületnek mindig csak az a része kopik ami érinti a fúrót. Persze látni vélek rajta valamilyen kemény szemcsés bevonatot, ami vélhetően kopásálóbb mint egy köszörűkorong. Potólható a élező tárcsa? Nagyobb kopás esetén akár többször is kellhet kalibrálni? Mert egy kalibráció csak egy bizonyos anyagleválasztást enged meg, ami vagy elég vagy nem. A videó kizárja a törött fúró élezését. Ennek okát sem értem. Azt látom, hogy ilyen esetben sokkal hosszabb a folyamat, de akár köszörűn is elő lehet készíteni a nyers élt, amit aztán finomíthat a varázsdoboz.
Elvileg ipari gyémántszemcsebevonat van galvanikus úton felvíve, az alu forgástestre.
Ez hosszú ideig megőrzi abrazív képességét. (kb. olyan 150 élezés után nem látszik még kopás, csak koszolódás) Én is be voltam majrézva a korong beszerezhetőség miatt. Kérdeztem is Tomitól, hogy mi van ha elkopik? Bár Ő írt egy hazai beszerezhetőséget, 40 valahány ezerért, és találtam kínait 15-ért. Egyébként én azt a variánsát vettem, amihez kettőt adnak. A másik nem tartalék, hanem az ötvözött, vagy tömör keményfém Co szárakhoz való. Mivel nem kopik számottevően, ezért az újrakalibrálás sem szükséges. Törött szerszámot, a nagy mennyiségű anyagleválasztás miatti szerszámkopás, ráfordított idő, miatt nem éri meg ezzel készíteni, hiszen ez egy célorientált, finom élezőberendezés. Az úgy van ahogy írod. Durván kiköszörülni a geometriát, aztán finoman ezzel az élkiképzés. -Próbálom a képpel szemléltetni hogyan készíti a hátélletörést a gép. -Aztán van olyan Co8-as lépcsős élkikézésű készletem, amihez elképzelésem sincs mivel lehet majd újra élezést csinálni. (valószínű semmivel, de Boronkaiékat majd megkérdezem) ![]()
A képeden látható lépcsős élkiképzés milyen előnyt ígér? Vékony lemezekhez használok lépcsős fúrót, de az nagyon nem ilyen, az szó szerint egy nagy lépcsős kúp, előre meghatározott átmérő lépésekkel.
Ez hasonló előnyökkel bír, mint az általad említett lépcsős fúró.
Sorjamentes fúrást eredményez, fokozatosan, gyorsan, és pontosabban hatol be a vékony lemezekbe, de íves felületeken és furatbővítésnél előnyös.
Jó cucc 5-6 éve használom. Mrcm a márka nálam. 2.5-15 mm közt tud. Az sdc az a keményfémhez való, a cbn a gyorsacélhoz. Kellett + befogót vennem és 2 patront
. Eddig egy orosz fúróval nem bírt. Bár azt figyeltem meg hogy 1 él forgácsol mégis tovább is bírja és a 6 mm az 6 mm. A 10 az 10. Van hozzá még .5 mm emelkedő patronkészlet is. Ez a menet előfúróknál jöhet jól. Nem fizett reklám. :)Hi-hi! Csak nem 19 éves rezgő csiszoló.![]() Még amikor itt megnyilt nálunk az a bizonyos zöld gépeket áruló áruház akkor vettem. Nem szikrázik még a kommutátornál sem, pedig már jócskány van benne pár ajtó és ablak lecsiszolása. ![]() Jó nem ipari felhasználás. ![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |