Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC vezérlő elektronika és progi
Lapozás: OK   110 / 115
(#) kaqkk válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
uc300eth uc 400eth ezekre keress rá , én a 300 ast raktam a gépemre (a saját szoftverével) és nem bántam meg .. https://shop.cncdrive.hu/
(#) dara válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Igen van ethernetes,de azért nem bonyolitanám túl.Nekem soros portos van,vettem ötért egy gépet hozzá tökéletesen működik.De kinek a pap,inkább a lánya.
(#) benjami válasza bbatka hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Nekem sajnos csak egy pici 2.5W-nak kikiáltott van, ezzel csak lassú sebességgel lehet a festéket leégetni, egy kisebb panel is sajnos órákig tart.
(#) benjami válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
USB-vel működik a cucc, van hozzá offline kontrollerem is, de az sajnos elég buta (pl. a szerszámcserés pause után nem tudom tovább nyomni). Mondjuk van hozzá újabb firmware, megnézem majd hátha okosodott azóta. Viszont egy ESP01-el csináltam wifi-s vezérlőt hozzá, ezzel használom leginkább.
(#) bbatka válasza benjami hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Köszi a válaszod. Itthon egy CNC-s boltba néztem egy 6W-ost. Közel volt az ára a 100eFt-hoz. Ez kicsit vissza fogott.
NYÁK gyártáshoz szeretném kipróbálni. Csupán ezért érdeklődőm.
(#) SALáta válasza Pethical hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Méretben igen. Kell venni 6 pár LM guide sínt... De ekkora méretben akár megfelelő lehet akár a komplett, készre szerelt tengely is. Ekkor már csak némi vázat kell legózni+ egy megfelelő asztalt. Asztalból jó lehet akár a 20 as síkbamart alu lap is. Szépen le tudják vágni.

Jóval nagyobb komplett géppel szívtunk. Kicsomagolás után fél óra múlva ment. De... 100 mm en volt benne 4 tized. És fémipari műhely ellenére nem sikerült kideríteni hol a hiba. A megoldás egy alu lap lett amit fűrész szalaggal kibajlágoltunk. Az hogy 1 görkorcsolya csapágyra van bízva a Z tengely és a csapágy meg 3 M3 as csavar fejére.... Ennél csak jobbat lehet csinálni. 3 naponta szervíz volt. Igénytelen egy gép és az eladó cég is.

Attól hogy valami ritkán kell még jó ha tökéletes.
Így akár grbl el is mehet. Ha meg beválik akkor az 1500 forintos vezérlőt cserélni lehet egy komolyabb grbl es darabra De a fizikát nem lehet megerőszakolni, ha nincs anyag, renyhe az összerakás akkor ne is várjunk mást. Ez kidobott pénz lenne. Én is hetente 2 x ha használom a gépem, nem napi 8-12 órába, de legyen egy szintnek megfelelő.

Legolcsóbb megoldás: komplett tengelyek... Persze némi váz még kell hozzá. Az Y tengelyt én ha komplett tengelyből építkeznék 2 darab 15 ös sínnel megerősíteném, olyan széles ritka és drága. A 20 mm es alu lapba 3 mm re bemaratnék pontos géppel sínalapot, minimum menetnek m3gfelelő magfutatot, a kocsik a vázhoz fixen lennének csavarozva.
De nekem mindegy, csak jó tanács.
(#) Pethical válasza SALáta hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Így már értem, tiszta sor. Köszönöm a választ!
(#) kaqkk válasza Pethical hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Idézet:
„néha kifúrni egy nyákot”
A néha az lényegtelen a nyákot a lényeg , ha nyeklik akkor lőttek a pontosságnak . Tudni kell mire akarja használni . Fát reszelni nem kell pontos gép nyákot fúrni igen .....
(#) lóri hozzászólása Jan 4, 2022 /
 
Sziasztok!
Kérdezném, hogy az ilyen motort, mire használják?
Marómotornak jó, vagy csak pozicionálásra?

szervo.jpg
    
(#) dB_Thunder válasza lóri hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Idézet:
„Marómotornak jó, vagy csak pozicionálásra?”

Keveset forog ahhoz, hogy marni lehessen vele! Másrészt ezt hagyományos frekvenciaváltóval nem hajtod meg...
(#) lóri válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Köszönöm.
Elvileg 2000-et forog, én 1600-on szoktam marni vasat.
Persze, van hozzá saját frekiváltó, csak nem tudom mire használják, de pozicionálshoz drága.
(#) dB_Thunder válasza lóri hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Inkább marásra drága, aztán ennek semmi hűtése! Magába, folyamatos üzembe, meg fog sülni..
(#) NickE válasza lóri hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Ez pozíciónáláshoz való. Nem hobbi kategóriás termék, vezérlése sem olcsó.
(#) lóri válasza NickE hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Értem, köszönöm mindkettőtöknek.
(#) cet hozzászólása Feb 19, 2022 /
 
Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni. Adott egy 3018 cnc gép melyre végálás kapcsolók lettek szerelve. A végálások rendben müködnek, a kézi mozgatásra minden adott tengely a megfelelő irányba mozog.Ha bekérem a GRBL programba a marni kivánt nc fáljt és szeretnék marni inditás után az "Y" tengely ellenkező irányban mozog mint ahogy kellene. Már átnéztem az összes paraméter beirást a consolba de ne jövök rá mi a hiba. Ebben kérnék segítséget!
Köszönöm!
(#) mex válasza cet hozzászólására (») Feb 19, 2022 / 1
 
(#) cet válasza mex hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Igen csak minkét helyre írtam . Most tesztelem .
(#) cet hozzászólása Feb 20, 2022 /
 
Rendben már jól működik csak egy problémám van hogy a marást tükörbe végzi el tehát ha egy plexi lapra szöveget marok pl. akkor ha megforditom a lapot akkor olvasható..
(#) Massawa válasza cet hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
X tengely van forditva bekötve vagy konfigurálva.
(#) varttina hozzászólása Feb 23, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy kézi vezérlőpanellel szeretném bővíteni a gépem. Sikerült szereznem hozzá nyíl alakú világítós nyomógombokat. A step-dir jelet visszafejtve gondoltam vezérelni a gombok háttérvilágítását. Létezik erre valami kész céláramkör?
(#) dB_Thunder válasza varttina hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
Nem vagyok biztos benne hogy létezik, de mikrovezérlővel megoldható!
(#) varttina válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Annyira még nem mélyültem bele a mikrovezérlők világába, hogy ezt biztosan megoldjam, viszont 555-ös IC-kkel, és AND kapukkal már meg is terveztem hozzá az áramkört.
(#) dB_Thunder válasza varttina hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Minek hozzá 555??
Van egy DIR jeled, ami az adott tengelyen belül megmondja, hogy majd melyik nyomógombnak kell világítania! A STEP jelre meg világítasz!
(#) varttina válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
A step jel rövid impulzusok formájában érkezik. Ha közvetlen rákötöm a LED-re alig világít. Ráadásul a fényerő az előtolás nagyságával arányosan változik. Monostabil módba kötött 555-tel, 0.1s időállandóval viszont egyenletes fényerőt produkál.
(#) dB_Thunder válasza varttina hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Ha már van kapud, mert 1 tokon belül több van, abból lehet monostabilt is csinálni...

Egyébként azt sem értem mit akarsz kapuzni...
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2022
(#) Kovidivi válasza varttina hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Eltárolod kondiban a rövid feszültséget, mondjuk soros ellenállással (RC szűrő), innen meg azt táplálsz, amit akarsz.
(#) mex válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
De hisz írta, hogy a fényerő függött az impulzusok gyakoriságától. Ilyenformán a kondiban tárolt feszültség sem lesz egyforma-vagyis a fényerő is változni fog. Jobb az 555-ös megoldás.
(#) Kovidivi válasza mex hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Ha telítésbe viszed a tranzisztort (általában javasolt) vagy egy legolcsóbb 20Ft-os komparátorral oldod meg a kapcsolást, akkor nem. De nekünk a hobbink az elektronika, nem? Kicsit gondolkodjunk, és találjuk ki, hogyan lehet megoldani...
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2022
(#) mex válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Igen, hobbi. Szóval az RC szűrő után kell minimum egy tranyó, vagy egy komparátor és már kész is Az 555 már pazarlás. Kicsit elegánsabbnak érzem...
(#) Kovidivi válasza mex hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Nekem mindegy mivel lesz megoldva. Bocs, hogy adtam még egy tippet. Máskor nem teszem, nehogy megzavarjam a nyugalmad! Ja, vagy nem is neked kellett az infó? Akkor miért kommentáltál? Ittál volna inkább egy sört...
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2022
Következő: »»   110 / 115
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem