Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DS1669-hez kijelző illesztése
 
Témaindító: Blint, idő: Júl 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 4
(#) Blint hozzászólása Júl 4, 2006 /
 
Sziasztok!
Van ez a fent említett digitális potméter. 64 lépéssel lehet elérni a max állást. Kéne valami olyasmi kapcsolás h mondjuk minden 4. nyomásra (lépésre) kigyulladna egy LED,ahogy haladok felfele a hangerővel, mert ha ez nincs nem túl informatív az egész. Ki emlékszik h éppen hol tart

Ha vki tudna vmi megoldást annak nagyon megköszönném

Blint
(#) GLaszlo válasza Blint hozzászólására (») Júl 4, 2006 /
 
Szerintem a egy számlálóval meg lehetne csinálni, ha a kapcsolóhoz egy valamilyen számlálót raknál... Azzal elvileg meg tudsz villogtatni ledeket...
(#) Blint válasza GLaszlo hozzászólására (») Júl 4, 2006 /
 
Köszi megpróbálok vmit keresni, csak idő...
(#) GLaszlo válasza Blint hozzászólására (») Júl 4, 2006 / 4
 
bekötsz a kapcsolók mögé 1-1 számlálót pl 74ls163, annak pedig az órajelére adod azt a jelet, amit a ds1669-es is megkap a kapcsolótól... mondjuk, ha mind a két irány érdekel, akkor az 2 számláló...Itt van az adatlapja
(#) Blint válasza GLaszlo hozzászólására (») Júl 4, 2006 /
 
köszi szépen a segítséget, majd még ezen a héten kipróbálom
(#) Sebi válasza Blint hozzászólására (») Júl 4, 2006 /
 
Van ugyebár két nyomógomb: FEL és LE, ezek mennek a digipot megfelelő bemeneteire. Ugyanezekre a gombokra tenned kell 1-1 4-es osztót (pl:74C74 kettős D-floppal), ezek kimeneteit rákötöd egy 74LS192 UP és DN (értelemszerűen) bemeneteire. A számláló BCD kimenetére teszel egy CD 4067 multiplexert, ennek 16 kimenetére pedig kisáramú LED-eket. Ez azt fogja tenni amit leírtál: minden negyedik lépésnél eggyel nagyobb helyiértéken lévő LED-et aktivál (és visszafelé is tudja)
(#) Sebi válasza Sebi hozzászólására (») Júl 4, 2006 /
 
Amúgy mindegyiknek van 1 apró bibije, hogy a digipot a kikapcs után is tudja az állást, a számláló meg elfelejti! Minden legyen CMOS és kell bele 3V-os elem.
(#) Blint válasza Sebi hozzászólására (») Júl 5, 2006 /
 
köszi szépen mindenkinek a segítséget, mostmár sztem boldogulni fogok
(#) szetty válasza Blint hozzászólására (») Júl 5, 2006 /
 
sztem pedig úgy lenne az igazi, ha fognál egy műveleti erősítős feszültségkövető kapcsolást (mert az nem fog bezavarni a poti által vezérelt elektronikába), és rábiggyesztenél egy uaa180-as LEDes feszültségkijelzőt.
persze, ha nem megfelelő a jelszint, akkor nem feszkövető kell, hanem egy apró feszerősítő (2 ellenállással több), és akkor pontosan tudnád illeszteni a kijelzett értéket a potihoz
sztem nézd meg az uaa180 adatlapját, és könnyen ki tudsz indulni belőle.
üdv,
Szetty
(#) Blint válasza szetty hozzászólására (») Júl 5, 2006 /
 
köszi eccerűbbnek hangzik ez a megoldás :yes:
(#) pbalazs válasza szetty hozzászólására (») Júl 5, 2006 /
 
Igen, talán így a legegyszerűbb.
Nézd meg az LM3914 -es IC-t is, kb. ugyanazt tudja, mint az UAA180, és (általában) könnyebb beszerezni.
(#) Rag válasza pbalazs hozzászólására (») Júl 17, 2006 /
 
Sziasztok!

Én is ilyesmin gondolkodom, de Ds1669-es lineáris poti.
Tud valaki log. digit potit mondani, mely szintén nyomógombbal léptethető?
Esetleg boltot, ahol vehetek is..

Előre is köszi
(#) Rag válasza Rag hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
Logaritmikus verzióban?
(#) Hurka válasza Rag hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
Hello!

Az nem lenne megoldás, hogyha a BCD kimenetre ráttennétek egy 2*7 szegmenses kijelző meghajtó IC BCD bemenetét, és ezután rátennétek egy 2*7 szegmenses kijelzőt, igy numerikusan mutatná, hogy hol tart a hangerő. Üdv: Hurka
(#) Blint válasza Hurka hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
Ez se rossz ötlet, sőt!!! itthon úgy is van egy rakat kijelzőm, véletlenül nem tudja a 2*7 segmenses meghajtó ic nevét? nem kéne keresgélni, ha vki tudja fejből is
(#) Norberto válasza Blint hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
Szerintem a CD4511-es IC pont ezt csinálja...
(#) Hurka válasza Norberto hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
NEEEEEM sajna a 4511 1*7 szegmenses kijelző driver!!!!! Még keresem a helyes típust!
(#) Hurka válasza Hurka hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
vagy BCD-8 Bit binary átalakítő és lcd.
(#) blokkmetal válasza Hurka hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
Egy alap kérdés: Van itthon egy rakat ilyen IC-m, és erősítőt építek LM1036 előfokkal. Annak (LM1036) potmétert igénylő funkcióit lehet ezzel működtetni? Vagy ezt csak hangfrekis jelre tervezték? Ha lehet, akkor nem baj ha 47K helyett 50K-sak? (mivel csak10, 50, 100-ast csinálnak)
(#) Sebi válasza blokkmetal hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
A szabványsorba a 47k illik, némely gyártó 50k-t ír rá, de ha megnézzük a tűrését, mindkettő lehet ez is, az is, gondot nem okoz.
A digipot sem varázslat, belül ott ül a rengeteg integrált ellenállás - mint fesz.osztó - és ezekre a pontokra analóg kapcsolók kapcsolgatják rá a "csúszka" (W=wiper) kivezetést. Szal mid1 neki, hogy hangfreki v. DC, csak a megengedett áramot nem szabad túllépni.
(#) dawe válasza Norberto hozzászólására (») Nov 15, 2006 /
 
Hello mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy erre az IC-re (CD4511) rá lehet-e akasztani közvetlenül egy 7szegmenses kijelzőt? Ha igen, akkor kell a szokásos 220ohm?
Én mindig azt tanultam, hogy a CMOS nem bírja az ilyen megpróbáltatásokat. Ezek szerint mégis? (az adatlapon is írnak 20-25mA-eket)
(#) garfildx hozzászólása Jan 8, 2007 /
 
Sziasztok!

Énis hasonló cipőben járok, szeretnék csinálni egy hangerőszabályzót ami távvezérelhető lenne.
Ezzel a ds1669 es IC vel és a boltban kapható rádiófrekis távirányitó adó-vevő modullal.
egyszerüen csak összekötöm őket és működne az elméletem szerint. Csak a nagyprobléma ,hogy nemlehet beszerezni ezt a ds1669 -es ict.
Tud valaki valmilyen helyetesítő változatot, esetleg sztereó hangerő szabályzót amely nyomógobbal működik.
Ötleteket várok
(#) Müszi válasza garfildx hozzászólására (») Jan 8, 2007 /
 
A maximtól ha jól tudom lehet ingyenesen rendelni.
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Jan 8, 2007 /
 
(#) garfildx hozzászólása Jan 8, 2007 /
 
Köszi mindenkinek.
Megpróbálok ingyen rendelni egy párat,bár félek tőle picit
(#) garfildx hozzászólása Jan 19, 2007 /
 
Ma kaptam meg a dallas-tol az ic ket!!!!
Én szerintem kettő rendeltem ,és küldtek négyet he-he :yes:
Mostmár elhiszem amit mondtatok!
Köszi mendenkinek!
(#) árpix válasza garfildx hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
szia !

és hogyan rendelted ?
(#) ariki hozzászólása Jan 20, 2007 /
 
Hi!
Szertnék csinálni egy hangerőszabályozót DS1669-cel, és jó lenne ha két hétszegmenses kijelző mutatná, hogy mekkora, "hanyas" a hangerő. (Ha léptetném a hangerőt fel vagy le akkor az számolná azt)
Először számláló IC-re gondoltam, de olvastam itt a fórumon, hogy az nem jegyzi meg, hogy milyen értéknél tartott kikapcsolásnál, ezért a következő bekapcsolásnál nem megfelelően fog működni.
Hogyan lehetne ezt a problémát megoldani?
(#) szabi83 válasza ariki hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Idézet:
„nem jegyzi meg, hogy milyen értéknél tartott kikapcsolásnál,”


ha távírányítható lesz az erősítő, akkor ott lesz standby trafó, arról táplálod a számláló ic(ket).

vagy mint a pc-kben, akksit építeszbe.

üdv
(#) ariki válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Tulajdonképpen egy ilyen hordozható erősítőhöz lenne, ami eleve akksiról menne... És az lenne a legjobb, ha feleslegesen nem merítené az akkut.
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem