Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3057 / 3950
(#) kendre256 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Az nem 200 millimétert jelent, hanem 200 mil-t. A mil a coll ezredrésze, ebből számolva a 200 mil 5,08 mm szélességű IC tokot jelent. Van SOP-8 150 mil-es, keskenyebb tok is.
(Közben változtattál a kérdésen...)
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2017
(#) RoliNyh válasza Wind-Storm hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
A "mill" az egy nyákgyártásnál használt mértékegység. Itt át tudod váltani mm -re.:

Mill to mm converter...

Egyébként amit linkeltél az is SOT8 oda van írva.
De ha minden igaz, két fajta van (ha jól tévedek), egy keskeny, meg egy szélesebb verzió...


Nézd meg az adatlapban neked menyík kell.

SOT package...
Integrated circuit package type...

Keresőkifejezések.: sot8 package, sot ic package...
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2017
(#) RoliNyh hozzászólása Okt 2, 2017 /
 
Ha már itt tartunk, olyan foglalatról/csatlakozóról tudtok -e, amivel beforrasztott DIP8 -as tokra felülről rá lehet csatlakozni, szintén programozás céljából? Persze nem horror áron?

Vagy magamnak kellesz elkészítenem ezt a fajta csatlakozót...
(#) Wind-Storm hozzászólása Okt 2, 2017 /
 
Értem, kösz!

Szóval ezek szerint a 200 mil-es lenne jó nekem, bár nézem egy IC adatlapját 5,18-5,38 mm-ig terjed a szélessége, gondolom azon a tizedmilliméteren már nem fog múlni, hogy ne férjen be.
(#) abcdabcd válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Ha stabilan tudod tartani a programozás erejéig, akkor esetleg pl egy ilyennel lehet próbálkozni akár? Bővebben: Link

Vagy a nyák aljára a forrpontokra forrasztani pár vezetéket ideiglenesen nem járható út? Ha már az ic úgyis áramkörben programozható, és forrasztva is van gyárilag is úgyis
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2017
(#) RoliNyh válasza abcdabcd hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Breboard panelre gondoltam pcb tüskéket forrasztani, annak hosszabb a lába, így nagyjából mellécsúsztatható majd az IC lábai mellé, legalábbis így gondoltam megoldani majd, ha nincs más módszer. De először felprogramozom úgy néz ki, aztán forrasztom be, csak az updatelhetőség kedvéért gondoltam megkérdem hátha van valami jobb megoldás is. Vezetékeket már nem akarok rá forrasztgatni...
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2017
(#) bitmixer válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Szerintem Aliexpressről nem horror áron is be lehet szerezni. Most néztem, van $1.75-ért is, free shipping... ha nekem nem lenne már, biztosan vennék. DIP8 clip a kulcsszó.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2017
(#) tbarath válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Ha még nincs kész, akkor simán tedd foglaltba. Ha pedig nem akarod programozáshoz kivenni, akkor tervezz az áramkörbe csatlakozókat hozzá.
Vagy úgy ültesd be, hogy ilyen kis csipeszekkel hozzáférj a lábakhoz: Bővebben: Link
(#) Wind-Storm hozzászólása Okt 2, 2017 /
 
Úgy látom, hogy SMD IC-re is létezik ilyen clip. SPI flash IC-knél kivétel nélkül kell hogy működjön ez a kiforrasztásmentes módszer felprogramozásnál?
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2017
(#) RoliNyh válasza bitmixer hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Mutass már egyet, mert amit én találtam az minimum 12.80$...
(#) RoliNyh válasza tbarath hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Először én is foglalatba terveztem, de igazából időjárási körülményeknek valamelyest kitett helyen lesz, úgyhogy a foglalatot inkább kerülném úgy döntöttem.
PCB pinekre gondoltam, hogy forrasztok be, de egyrészt nem akarom újratervezni a panelt, másrészt elég kicsi, és még ha tennék bele ilyen pineket, akkor vagy szét kellene szórni egyesével a nyákon, ahol hely van, hogy ne kelljen újratervezni (viszont egyes anya típus nincs, csak kettes a leg kisebb), vagy ha beteszem két sorba a dip tok mellé, némi módosítás akkor is szükséges, és arréb kell tolni az alkatrészeket. A lényeg, hogyha pineket teszek bele, nem úszom meg a nyák módosítást. Gondoltam hátha van valami kerülőút...
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Bővebben: Link 1perc 20-tól nézd meg.
(#) krauszkrisztian hozzászólása Okt 2, 2017 /
 
Üdv!
Lehet, hogy nem ide illik, de azt szeretném kérdezni, hogy van egy fülhallgatóm.
Nagyon szépen szól, de az utóbbi időben a jobb oldala elhalkult. Nincs elszakadva a szál, mert szól. Emellett hajtogattam, hátha megtalálom, hogy hol van szakadva vagy szétcsúsztak a szálak, de nem szólt újra hangosan.
Az egész kompakt, nem lehet szétszedni a burkolatot.
Kidobni sajnálom: Sony márkájú, és 2799Ft volt.
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) tbarath válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 2, 2017 / 1
 
3D nyomtatóhoz hozzáférsz? Bővebben: Link
(#) tbarath válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 2, 2017 / 1
 
Mutatok én: Link. Ha beválik jösz egy sörrel.

Az előbb linkelt 3D-s cucc nevéből kaptam a tippet: dip clip, erre kerestem rá ebay-en.
(#) tbarath válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Okt 2, 2017 / 1
 
Biztosan nem lehet szétszedni? Mondjuk nem ilyen olcsó árkategóriában, de még bőven a belépőszinten (AKG K44) a fülpárnák ragasztva vannak, és a ragasztó alatt vannak a csavarok.
Ha ilyesmi trükk nincs, akkor nincs más, mint a dremel. De ez nyilván irreverzibilis.
(#) krauszkrisztian hozzászólása Okt 2, 2017 /
 
Ragasztva van.
(#) tbarath válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
konkrétan milyen típus?
(#) krauszkrisztian válasza tbarath hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
MDR-EX15LP
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Ezen mit kellene látnom?
(#) RoliNyh válasza tbarath hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Ha más megoldás nem lesz, lehet hogy egy ilyenre befizetek...
(#) tbarath válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Ja, hogy fülhallgató. Fáradt vagyok már, fejhallgatóra gondoltam.
Csak egy jó hírem van: 2200 Ft-ért találtam ilyet árukeresőn, raktáron, boltban
(#) RoliNyh válasza tbarath hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Ezt én is megtaláltam, csak épp ez SOIC8 -ra vagy SOp8 -ra megy rá nem dip8 -ra.
Magyarul kissebb a lábkiosztása...
(#) krauszkrisztian válasza tbarath hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Csak, ha valahogy meg lehet csinálni, akkor megpróbálnám.
Ha nem lenne kompakt, akkor a vezetéket simán átforrasztanám.
(#) tbarath válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 2, 2017 / 1
 
És 16-osból minden második lábat kihajítva? Bővebben: Link
(#) tbarath válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Ezeket a - magyar áfával is csak - bruttó 2 ezer Ft-os cuccokat nem szerelhetőre tervezik, egyszerűen fogyóeszköz.
És az se biztos, hogy a kábellel van a baj.
(#) krauszkrisztian hozzászólása Okt 2, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) RoliNyh válasza tbarath hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Én addig nem jutottam, de még az is elképzelhető, hogy működne...
(#) nedudgi válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Ilyesmire gondolsz?
(#) RoliNyh válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Sokkal inkább ilyenre.:

DIP8 clip / ITC-8A...
IC clip datasheet / size.: 1Mb



Csak épp nem tudom ki az az eszement aki ennyi pízt kiadna érte mert én nem, az biztos...
(Meg azt sem értem miért kerül 10x annyiba mint a SOP8 hoz való).

De lehet, hogy a SOP16 -os jó lenne, még nem tudom, majd meglátom ha maszekban nem tudom megoldani, lehet bekockáztatok egyet...
Következő: »»   3057 / 3950
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem