Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Ez a szabályozható stabilizátor... A stabilizált fesz azt jelenti, hogy az érték stabil, tehát viszonlag független a tápfesz ingadozásaitól.
Sziasztok!!
A 74193-rol tud valaki valamit?? mert se lomexbe nem találom,se multisim-be sincs benne alkatrészek között. Azt hallottam hogy 74192 u.a.....ez igaz?? Robbbb
Hát nem tudom...a őáka típusa FP 30/VDE (30 W-os)...kék nyél jó izmos kábel...aztán egy fém kis 'kihajtható' tartó...más nincs...a doboz hátulján nem találtam róla semmi műszaki paramétert a 30 W-on kívül...ára 1500 Ft de én 1250értmegkaptam mert ismernek már Szóval hogy lehet kideríteni h mágneses-e?
tehát akkor ha én 12V -ra kötöm akkor az mindig 12V -on marad! De akkor minek a potméter bele?
Nem-nem! A poti azért kell, mert az LM317 szabályozható! Az a különbség, hogy a kimenő feszültséget te állítod be. Egy sima stabinál, mint pl. a 7805 a kimeneti fesz mindig stabil 5V, a bemenő fesz ingadozásaitól függetlenül.
Hát, 1500Ft-ért nem hiszem, hogy mágneses. Akkor viszont nem nagyon ajánlatos otthagyni. Nagyobb kárt nem okoz, de hiányzik belőle ez a mágneses szabályozás. Ez azt jelenti, hogy a Weller pákáknál ha egy bizonyos hőmérséklet fölé megy, akkor a fűtést kikapcsolja egy mágnes, majd ha egy adott hőm. alá, esik, akkor visszakapcsolja...
És akkor sztetek építsek vmi egyszerű szabályzót?
Illetve így bedugva akkor meddig hagyhatom úgy szerintetek?
az előző kérdésem még mindig fenn áll illetve let még1 de ez más téma : van egy torroidom de nem tudom hogy melyik a pri és a sec oldal...egyik vastagabb kábel de nem bízom a véletlenekben..melyik tekercs ellenállása a nagyobb?elvileg 12 V-ra van tekerve a sec...akkor a primer oldalnak kell nagyobb ellenállásúnak lennie,igaz?
Tehát akkor: bemegy ingadozó 12V és kijön biztos(nem ingadozó) X V, mert a potival én állítom be hogy mennyi jöjjön ki! Így gondoltad??
A nagyobb induktivitású oldal a primer, ha csökkenti a feszültséget a trafo. Általában a vékonyabb drótból tekert a primer, mert 12V-on nagyobb áram folyik, mint a 230V-os primer ágban, ezért a secunderre vastagabb drót kell.
Értem...délután majd kimérem...amúgy ha véletlenül rosszul kötöm rá akkor mi történhet? 230ból előállít mondjuk 3-400 voltot? vagy ez 'visszafele' nem működik?
én, amikor fordítva kötöttem be egy trafót, semmi sem történt(mármint szikra vagy bármi), csak az automata-biztosíték kapcsolt le.
Nem árt vigyázni!!
Van még egy ötletem , hogy biztosra menj. Mérd meg az egyenáramú ellenállását a két oldalnak, ha a trafó lefelé transzformál, akkor a primernek lesz nagyobb az ellenállása a vékonyabb drót és a nagyobb huzalhossz miatt. ( Van még libád? )
Nah..a vastagabb drótból tekert rész ellenállása 1 ohm...a vékonyabbiké pedig 22 ohm... Az biztos hogy a trafó lefelé transzformál..azthiszem 12 V-ra...tehát akkor így meg tudjátok mondani h melyik felére köthetek 230at?
Kiváncsi vagyok,ezek mit is jelentenek pontosan?
Az árlistáknál ilyenek vanak feltüntetve : QILP MDIP DIP SDIP
Jajaja! Bocs, hogy nem reagáltam... De úgy van, ahogy mondtad!
(Persze azt hozzá kell tenni, hogyha a bemenő feszültség túl alacsony, akkor megborul ez a rend.)
1 raszter = 2.54mm
SDIP: lábtávolsága 1/2 raszter DIP: lábtávolsága 1 raszter MDIP: SMD cucc lábtávolsága (változó?) 1.27mm a QILP változó ilyen: .'.'.'.'.'. egy láb elöl egy háttul egy elöl egy.... a láb táv. változó.. üdv
de monnyuk ha én egy PC tápot használok akkor nem lehet "túl alacsony"!! vagy mégis?? Meg akkor mit csináljak a tápnak a többi kábelével?? gondolok itt az 5Vra a 3.3Vra! ezeket haggyam lógni (persze leszigetelve)??
Az 5V-ra műterhelét kell tenni (legalábbis a modernebb tápok esetében), mert különben rövidebb-hosszab idő után letiltanak.
A 3,3V-ot (ha akarod, és ha tudod) használhatod más célra. A PC táp (elvben) nem lehet túl alacsony, de - mint Murphy óta jól tudjuk - : Ami elromolhat, az el is romlik, továbbá Igazán összekutyulni a dolgokat csak számítógéppel lehet...
én levágtam a fölös dugókat, szétszedtem a cuccot, behúztam a csati nélküli vezetékeket, elvágtam a tőtől úgy 2cm-re, majd szigszallaggal leszigeteltem. ennyi.
ízlések és pofonok. de sztem így egyszerűbb, mert nem feltétlen kell hozzáférni a panel aljához.
Köszönöm igy már érthető.
Rendelni akarok,de ezeket nem értettem.
Helló! Azt kérdezném tőletek hogy egy tekercsnél egy ilyen adat pl.: L1 = 12.73 mHy mit jelent? Ebből az adatból én ki tudom számolni esetleg hogy milyen tipusu huzalt kell használnom és hány tekercset milyen átmérőre? Vagy nagyon rossz helyen kapizsgálok?
Szia!
Az azt jelenti, hogy a tekercs induktivitása 12.73 mH (milliHenry). Olvasd el ezt: [link=http://hobbielektronika.hu/cikkek/cikk.php?id=11]http://hobbielektronika.hu/cikkek/cikk.php?id=11[/link]
Kösz a segítséget! De nem kapok benne választ a második kérdésemre! /---> Ebből az adatból én ki tudom számítani esetleg hogy milyen tipusu huzalt kell használnom és hány tekercset milyen átmérőre? /
Na igen, ez egy elég bonyolult dolog. Konkrét adatot mondani nem is tudok. De kapcsolási rajzokban általában meg is szokták adni. Ha jól tudom, valami ilyesmi erre a képlet:
L=(u*N^2*A)/l L: Induktivitás A: Tekercs keresztmetszete u: Permeabilitás N: Menetszám l: Hosszúság Annyira nem is lenne extrém, csak ott van az a mágneses permeabilitás. Ami ugye függ az anyagi minőségtől, vasmagtól (u=u0*ur)... Egyébként mihez kéne ennyire pontos induktivitás? Házilag nem nagyon lehet század mH pontosságú tekercset készíteni... |
Bejelentkezés
Hirdetés |