Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1054 / 1151
(#) KU202M válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
- Ismer-e valaki olyan bipoláris (NPN) tranzisztort, aminek az emittere és a kollektora között van egy "ellenirányú" dióda?
- Miért kell értelmezhetetlen fényképet feltölteni?
- Hogy lehet így segíteni?
(#) majkimester válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 23, 2021 / 2
 
VND3NV04 lesz az.
(#) Ódenka válasza KU202M hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Nem olyan ritkaság az a megoldás. Pl. induktív terhelésekre dolgozó tranyóknál. Azt hittem ezt mindenki tudja a tranzisztorral, FET-ekkel bajlódó fórumtársak közül.
De legyen itt egy példa, BDW93A
@majkimester
Köszönöm, a csájna műszer tranzisztort rajzolt és műszerrel meg se néztem a szokásos módon B-E, B-K diódaméréssel. Ráadásul 5 db volt hasonló pozícióban és 1 db BDW93A, amiben ugye ott a védődióda...
FET ez a mindenit...És van egy fél marékkal, örülök neki!
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2021
(#) KU202M válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Na, ma is tanultam valamit!
(#) Ódenka válasza KU202M hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Én is Meg kellett volna hagyományos úton is mérnem a holmit.
És a mellettük fényeskedő 1 db darlington tranyó miatt azt hittem, ezek is ugyanolyanok. Nem tudom a panel hol és mit csinált, amiből bontottam ki az OMNIFET-eket - így hívják az adatlapja szerint...A tokozása pedig a pdf-je szerint TO-251 névre hallgat.
(#) Bell válasza KBal76 hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Szerencsére nem kell bíbelődni az RF modullal. Kézi rádióval AM-ben kiválóan vehető.
(#) vision61 válasza KU202M hozzászólására (») Dec 24, 2021 / 1
 
Idézet:
„- Ismer-e valaki olyan bipoláris (NPN) tranzisztort, aminek az emittere és a kollektora között van egy "ellenirányú" dióda?”


Már a régi CRT készülékekben is használtak ilyen tranzisztorokat, pl a BU406D, BU407D.
(#) Sebi hozzászólása Dec 26, 2021 /
 
Valaki ezt kereste, most megtaláltam egy kis papíron...

CT306.GIF
    
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Dec 27, 2021 /
 
Mi van a "hűtőbordán"? Egyenirányító?
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Fairchild gyártmányú 8V, 1A analóg teljesítményszabályzó IC: KA7808.
(#) Kari55 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
(#) villanyipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 27, 2021 / 1
 
Ha még keresővel sem sikerült rájönnöd , hogy ez egy 8 voltos feszültségstabilizátor ic nyugodtan tedd vissza a helyére ne piszkáld ne hajtogasd vidd el olyannak aki ért hozzá, ha nem működik!
(#) Udvari Zsombor válasza villanyipi hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Kösz, ez csak egy bontott panel, csak kíváncsi voltam, hogy mi van rajta.
(#) nemgyuri hozzászólása Dec 27, 2021 /
 
Van 2 db, jó régi, koaxos hálókártyám. Az egyiken DPS05U09D jelzésű nagy kocka van, ezt sikerült azonosítanom. Ube=5V és Uki=9V 200mA szabályozatlan. A másik kártyán PSE 24-001, PSE 16-001 és PSE 16-201 felirat található. Gugli a barátom, de a keritésnyelv nem megy. Tud Valaki segíteni?
(#) uniman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 27, 2021 / 3
 
Arra is gondolhatnál, hogy az ilyen kérdésekkel minősíted ("égeted") magad és másokat is feleslegesen "ugráltatsz" ! Akkor tedd fel a kérdést legközelebb, ha a google első 200 találatát átnézted (a tizennégyezerből!) és nem lett meg válasz!
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2021
(#) mnyugger válasza nemgyuri hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Mi a kérdés?
(#) nemgyuri válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
A PSE .... típusú alkatrészek bekötése a kérdés. (Ha jól gondolom akkor földfüggetlen segédtápnak tudnám használni.)
(#) lóri hozzászólása Dec 27, 2021 /
 
Sziasztok! Valaki kérdezi, hogy ez mi lehetett, mit mért. Ismerős valakinek?
(#) proli007 válasza lóri hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Hello! Nekem ugyan nem ismerős de a felirat szerint légnedvesség mérő volt.. Mert gyanítom most már csak emlék.
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Volt egy Lengyel István vegyész...
(#) Ódenka válasza Gafly hozzászólására (») Dec 27, 2021 / 1
 
A képből ítélve felrobbant a holmival együtt...
(#) petya0 hozzászólása Dec 27, 2021 /
 
Hello
Találkozott már valaki a sh901c jelölésű ic vel(dip8tok)?
Google nem a barátom.
Ez egy motor fordulatszám szabályozóban van egy triakot vezérel.
Van esetleg helyettesítője?

rajz.jpg
    
(#) proli007 válasza petya0 hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Hello! Persze messze nem az, de az U2008B-vel "helyettesíteném". De más panel kellene hozzá..
(#) david87 válasza petya0 hozzászólására (») Dec 28, 2021 / 1
 
Szia! Nekem a google ezt dobta Bővebben: Link
(#) lóri válasza proli007 hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
Köszönöm mindenkinek. Közben megtudtam, hogy egy rövidhullámú vevőnek a tekerentyűje.
(#) Suba53 válasza Sebi hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
Annyi a szépség hibája, hogy a rajz invertáló fokozatokat mutat, holott ezek nem invertáló fokozatok, hanem open kollektoros meghajtók. Pl. 5V-os logikai szintről lehet magasabb feszültségen működő dolgokat kapcsolgatni. Hogy mekkora az a magasabb feszültség, azt a kimeneti tranzisztor Uce max adata határozhatja meg, ami adatlap hiányában egy jó kérdés.
(#) Sebi válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
No, ez egy jó infó! 30V-ot biztosan tudhat. A kis papírt a '70-es évek végén skicceltemm az EMO katalógustárban . Van 2db a fiókban, se sosemm használtamm...
(#) proli007 válasza lóri hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
Vicces, mert az RH igaz rövidhullámot is jelenthet, de "Relative Humidity"-it is az legalább tényleg 0..100% között van skálázva, mert az RH aligha értelmezhető így..
(#) lóri válasza proli007 hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
Nekem is az volt az első gondolatom, de valaki egy kb. 1939-es (12.hó, 488.oldal) rádiótechnika-féle újságból mutatott egy képet, amin rajta volt, de már törölték. Az arcanum-ban megvan.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2021

page0488.jpg
    
(#) Suba53 válasza lóri hozzászólására (») Dec 28, 2021 / 3
 
Jó kis technika történeti infó.
Ezek szerint a háború előtti Magyarországon létezett egy Lengyel István nevű iparos, esetleg kis vállalkozó, akinek a cége gyártott RH készülékeket, lehet hogy amatőröknek, de lehet az is hogy a katonaságnak. Aztán egy ilyennek a szétrobbant darabja egyszer csak megjelenik itt.

Ha belegondolok, hogy Hewlett és Packard is az amcsi hadsereg számára készített műszereket a garázs műhelyében a háború előtt. Mivé válhatott volna Lengyel István cége, ha nem a vesztes oldalra kerülünk. ......................
Következő: »»   1054 / 1151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem