Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   906 / 1151
(#) jaster hozzászólása Máj 14, 2019 /
 
Annyit tudok róla, hogy Kanadából származik. Google-n is, mindenféle forumon se nem találok róla adatot.

032.jpg
    
(#) Hp41C válasza jaster hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
MF1003 -ról van itt adat, de sajnos nem értem.
(#) tibibalogh520 válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Akkor most tedd vissza a "fekete alkatrészt", és a színek is rendbe jönnek.
(#) pucuka válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Jobbgomb katt, fordítás magyar nyelvre. Akkor egy kicsit jobban érthető. Legalábbis nálam
(#) Hp41C válasza pucuka hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
A keresés (MF1003 DIP18) eredményét sikerült lefordítani: MF1003 magyarul
(#) jaster hozzászólása Máj 14, 2019 /
 
MF1103P!
(#) uniman válasza jaster hozzászólására (») Máj 14, 2019 / 1
 
Ez lehetne a világ egyik első 1kbit-es DRAM-jámak egyik változata... Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2019
(#) martin66789 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Visszaraktam, egyenlőre úgy is jó.

Köszönöm a segítséget.
(#) Patópali válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Na látod, most már örülhetsz!
Üdv.
(#) Isti69 hozzászólása Máj 18, 2019 /
 
Sziasztok!

Ilyen alkatrészt hol tudok Magyarországon vásárolni? Már amit ismertem elektronikai áruházat megnéztem, de egyiknél sem találtam.

Segítséget előre is köszönöm.

LM2935T.jpg
    
(#) nedudgi válasza Isti69 hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Még külföldön is ritka. Két LDO van benne, kis panelkával, vagy anélkül, szerintem megoldható.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2019
(#) Isti69 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Hát ezt szerettem volna elkerülni. Ez egy Ferguson traktor vezérlőelektronikájában van.
(#) Gafly válasza Isti69 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Hát igen:
Idézet:
„The LM2935 is a dual positive 5.0 V low dropout voltage regulator, designed for standby power systems.
The main output is capable ofsupplying 750 mA for microprocessor power, and can be turned “on” and “off” by the switch/reset input. The other output is dedicated for standbyoperation of volatile memory, and is capable of supplying up to 10 mA loads.The total device features a low quiescent current of 3.0 mA or less whensupplying 10 mA from the standby output.This part was designed for harsh automotive environments and istherefore immune to many input supply voltage problems such as reversebattery (–12 V), double battery (+24 V), and load dump transients (+60 V).”

Szóval nem az a trükk benne, hogy kettős stabilizátor, hanem az, hogy a fő táprész ki/be kapcsolható.
De olyat azért lehet kapni, csak más néven, például L487 van is raktáron, potom 200.- Meg egy közönséges LDO a standby résznek...

Állítólag ezeknél van, de hogy mennyire korrekt a cég, a fene tudja.
(#) metabo123 válasza Isti69 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Szia!

Nekem lehet van bontott példányom, de a munkahelyemen.
Holnap utánanézek és referálok.
(#) Alkotó hozzászólása Máj 19, 2019 /
 
A BC212 tranzisztor lábkiosztásával kapcsolatban vagyok bizonytalan.
Ha csak tervezés történik, és nem tudjuk kinek a gyártmánya kerül majd beépítésre, akkor mi alapján lehet tájékozódni a helyes lábsorrendről.
A melléklet szerinti "ON" gyártmány illik bele az én elképzelésembe, de mintha létezne egy fordított sorrendű alternatíva is.

BC182.pdf
    
(#) Epu2 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Üdv! Negyven éve nem találkoztam eltérő bekötésű BC182...BC212 vel. Most is van, vagy 20 bontott és kb. ugyanannyi új példány belőlük.
(#) pucuka válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Ha fordított sorrendű az nem probléma, ami gondot okozhat, ha a bázis helyet cserél a kollektorral. (BCE, ennek is van gyártástechnológiai oka)
De a BC212 -nél még én sem láttam.
(#) proli007 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Hello! Nagyszerű! A felső ábra a "fordított", az alsó amivel eddig találkoztam.. Csókoltatom az olyan gyártót aki olyant is tud gyártani, aminek semmi értelme. Bezzeg a régi kis ZTX-ek SO92 tokját nem tudta átvenni senki..
(#) janigel válasza proli007 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Szia!
Nem lehet hogy elrajzolták a PDF felső ábráját ???
(#) proli007 válasza janigel hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Akkor minek tettek volna be két ábrát? Nyilván a tokozás típusszáma kellene hogy a megoldás legyen, de számomra nem egyértelmű az.
(#) Kinka István válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Szia!
Nekem is van a szokásostól eltérő lábkiosztással BC212, a szélső lába a bázis.
Egy "L"-betű különbözteti meg az átlagostól: BC212L van ráírva.
(Amióta van alkatrész-teszterem, beépítés előtt könnyebben ellenőrzöm.)

BC212L.JPG
    
(#) Alkotó válasza proli007 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Az én példányaim is az alsó adatlappal vannak szinkronban.
Régebbi eredetű a lábkiosztás variálása, mert hosszú évek óta -nekem már megszokott módon- pl. az MPSA42-92 (legalapvetőbb típusok) lábkiosztása éppen fordított, és a BC639-640 típusoknak meg középen van a kollektora. Ezek mind TO92-es tokozások.
(#) Imi68 válasza Imi68 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Sikerűlt elindítani a panasonic akkus fúró töltőjét. Az A36-os kicsi piros dióda 36voltos zéner az An8026 driver ic feszültség stabilizátora. 30voltost tettem helyette.
(#) (Felhasználó 116638) válasza Imi68 hozzászólására (») Máj 20, 2019 1 / 1
 
Írta is annak idején egyik szerencsétlen

Elsikkadt, mi?
(#) Imi68 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Nem a mellem akartam döngetni ! kirajzoltam az Ic környékét ,és az adatlapja alapján biztosra mentem.Csak segíteni szerettem volna másoknak.Légyszives mellőzd ezt!
(#) Isti69 válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Szia!
Köszi a segítséget, megpróbáltam elindítani a panelt labortápról úgy néz ki van más baja is.
Ha sikerül azokat megoldanom akkor lehet, hogy szükségem lenne az IC-re. Ha van.
Ha szükségem lesz rá írok.
(#) metabo123 válasza Isti69 hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Rendben!
(#) istu99 hozzászólása Máj 22, 2019 /
 
Sziasztok
A képen látható alkatrész megnevezését keresném,ugyanis elpukadt, és a NYÁK lapon annyi van alá írva hogy "R2"
(#) Bakman válasza istu99 hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Valószínűleg áramkorlátozó NTC. Pl.: Bővebben: Link. A kép alapján talán 15 Ohm-os.
(#) little7 hozzászólása Máj 22, 2019 /
 
Üdv.

Asztali gép tápegységben keresgéltem transzformátort. A legnagyobb HGX EI-33C-1 Próbáltam utána olvasni annyit tudtam meg hogy 200W-os és EI-33 jelöli hogy milyen a ferrit magja.
Viszont az input feszültséget csak két helyen találtam. 12V máshol meg 36V.
Most akkor mi az igaz?
Következő: »»   906 / 1151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem