Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   204 / 292
(#) zoszka válasza Petya4891 hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Az esetek 90%-a gázszelep hiba. Mérhető. 4 tekercs van benne és a modulációs motornál a starttekercs szokott meghalni..
(#) Kovidivi válasza Petya4891 hozzászólására (») Júl 13, 2018 / 1
 
Az a probléma, hogy szinte ugyan annyiba kerül az, ha valaki kimegy hozzád, szétszereli a kazánt, kiméri, forrasztgat órákon keresztül, ismét tesztel. Ez fél napos meló is lehet simán, sőt, és óriási felkészültséget/tudást igényel. Aki ennyire profi, nem fog 2eFt-os órabérért szerelni. Plusz ott a probléma a garanciával is. Vagy ki vállalja a felelősséget, ha esetleg valami baleset történik? A gázszerelő kicseréli a panelt, innentől a gyártóé a felelősség. Ha a szaki kicseréli a hibás kondit, de bent hagy véletlenül/direkt egy másikat, ami még használható, de csak 2-3 hónapig, akkor ismét további költségek fognak felmerülni. Plusz ha valaki kimegy hozzád, akkor konkrétan mindent magával kell vinnie, hogy mindent ki tudjon cserélni, ha kell. Nálam pedig, ahol a kazán van, még egy plusz szék sem férne be, nem hogy majd a szaki nagyítóval az SMD kondikat rendesen ki tudja mérni... Általában a közelben nincs se asztal, se hely.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2018
(#) Sebi válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Ez egy tökéletes helyzetleírás. Egy cimboránál nekifutottam én is: kivettem, otthon visszarajzoltam (10 óra), megértettem, majd - úgy éreztem - megjavítottam. A helyszínen persze nem volt tökéletes, újra nekifutottam, LED-eket tettem a panelre, hogy lássam a működés sorrendjét. Végül kiderült, hogy a váltószelep mikrokapcsoló elrohadt, mert vizet kapott egy rossz tömítés miatt. A váltószelep javítókészlettel fejeződött be a munka.
A ráfordított idő meghaladta a 40 órát...
(#) zsoltno1 hozzászólása Júl 23, 2018 /
 
Sziasztok

Van egy Ariston kombi kazánom, zárt égésterű, ha kinyitom a rendszert gyújt és hibátlanul működik,
de zártan nem gyújt be - gondolom levegő probléma - szétszedtem a komplett kivezető kéményt ki mostam megszárítottam vissza tettem de a hiba ugyan az, természetesen a légbeszívó szivacs tiszta, és főleg az esős párás időbe produkálja ezt a hibát, Esetleg valakinek egy ötlet - levegő állítás sem segített. A cirkó ötéves - volt takarítva és mindig itt volt a helye - azaz nem elhelyezés és nem karbantartás hiba
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2018
(#) nandor zsigmond hozzászólása Júl 23, 2018 /
 
Üdv :Volt takarítva mint mondod ,de azért először nézd meg a hőcserélő lamelláit.
(#) Sebi válasza zsoltno1 hozzászólására (») Júl 23, 2018 / 1
 
Idézet:
„főleg az esős párás időbe produkálja ezt a hibát”

Ebben az esetben én a gyújtóelektróda porcelán testének koszolódására tippelnék.
A poros részen a pára átvezetést okozhat és azon vezetődik le a nagyfesz.
(#) zsoltno1 válasza Sebi hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Sziasztok

A lamellák tiszták, a gyújtás rész jó - szikra van
a kéményen keresztül szívott levegő nem tetszik neki
ha már begyújt nyugodtan bezárhatom onnantól megy rendesen.,

A kéményen lévő két nyílást ha kinyitom, akkor ügye bentről is szív levegőt
egyből indul és hibátlan

Esetleg valami más ötlet?!
(#) nandor zsigmond hozzászólása Júl 23, 2018 /
 
Én egy "renovával"jártam így.Ott az volt a gond ,hogy a láng érzékelőnél nem égett rendesen a sor.Ha meg nyitottam z előlapot utána működött.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Ez így rendben is van. A gond akkor kezdődik, amikor rámondja a "szaki", hogy vezérlőcsere, 50 eFt és a hiba marad. A pláne az, hogy ezek vannak többségben.

Értem én, hogy gázkészüléknél vigyázni kell, nem is kicsit de valahol kellene lennie egy határnak. Több, első kézből ismert ilyen történetem van.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2018
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Jó szakemberrel még nem találkoztam, pedig kollégám is van pár szakmabeli
Sajnálatos a dolog, de sajnos nem lehet ellene tenni...
Nálunk akkor is kiszámlázzák a 2 embernek az óradíját plusz a kiszállást, ha nem is tudnak a kazánnal semmit sem kezdeni. A céget megértem, kell a pénzt, de másrészt dühítő.
Lenne egy kérdésem is hozzátok:
azt mondta egy "szaki", hogy kombikazán után nem szabad termosztátos csaptelepet felszerelni, mert nem tesz jót a kazánnak. Az jobb, ha én állítom mp-ként a csapot, hogy a víz hőmérséklete konstans legyen? Vagy nem is szabad állítani, ha 45fokos jön, azzal kell fürdeni, ami után visszahül 30fokig, így kellene használni? Persze egy szerelő sem tudott erre a problémára megoldást ajánlani, csak széttárták a kezüket... Új kombikazánról van szó (2 éves max). Termosztátos csapteleppel megoldódott a problémám egyébként...
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2018
(#) zsoltno1 válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
és mi lett a megoldás?
(#) nandor zsigmond hozzászólása Júl 24, 2018 / 1
 
Üdv :Válaszom a következő amivel meg oldódott problémám.Egy acél darabkát tettem az nálam két égősort jelentett .keresztbe a végére,Gázos vagyok de ilyen még eddig nem fordult elő velem.A probléma lényege mikor be gyújtódik az égősor kis láng leszakadás volt a sor elején.Persze a láng érzékelő rögtön le zárta a készüléket.Az elő lap levételekor valamint a kémény huzat mérő csonkját ha ki nyitottad szuperul működött.Más volt a levegő áramlása.Próbáld ezt ki.Az biztos ,hogy a hibád erre vezethető vissza.Mit én betettem az kb 5 cm vastag és 2 cm széles vasanyag volt.Egy jó pár meg állás után jöttem rá a meg oldásra.és nálam is csak esős párás időben volt ez.Azóta szavam sincs.
(#) zsoltno1 válasza zsoltno1 hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Köszönöm Sebi és Nándor Zsigmond válaszát és a segítséget is!
Úgy néz ki sikerült megoldanom a problémát - bár még magam sem hiszem ilyen egyszerű hiba volt.

A gyújtó elektróda külső szigetelt kábel húzhatott át az előlapra, bár nyomot nem láttam, de raktam rá másik szigetelést és egyből gyújt zárva is - bár nem tudom a kémény mérő pontja ezt miként befolyásolta - de hát vannak még csodák
(#) Sebi válasza zsoltno1 hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 

Ilyen kis áramerősségnél az áthúzás nem hagy nyomot és általában csak sötétben figyelhető meg. Kicsit mellé lőttem, nem gondoltam, hogy a kábel szigetelése is elfáradhat. (Bár a képcsöves TV-k nagyfesz trafóinál gyakran előfordult, hogy sötétben derengett a ház külseje és váratlanul - néha - lecsapott a ménkű a test felé. Szilikon ragasztós átkenéssel mindig megoldódott: ide vezet a végletekig forszírozott anyagspórolás...)
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Ranktunk össze pár fűtésvezérlést, ahol minden szoba külön termosztátot és szelepet kapott, ebből adódóan soha nem volt gond. A mai kazánok figyelik a víz áramlását is, visszavesznek a lángból ha nincs elég hőelvétel/áramlás.
(#) JZoli válasza Bakman hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Szerintem valamit félreérthettél, mert Kovidivi termosztátos csaptelepről beszélt amit a kézmosónál, zuhanyzónál alkalmaznak, nem szobatermosztátra gondolt.
(#) atamo hozzászólása Aug 3, 2018 /
 
Sziasztok!
1kis utmutatás kellene, hogy lehetne ellenőrizni a kazán termosztátját, ugyanis mielött lecserélem szeretném biztosan tudni hogy valoban rossz:
t7335 d1008
(#) jagimotor hozzászólása Aug 3, 2018 /
 
T.kollegák. A C24 kazánom vezérlőpanelje az 1 perces elő-és utókeringést nem végzi el. Bekapcsolás után a szivattyu folyamatosan megy. ELŐZMÉNY: a vezérlőpanelnél 220 voltos zárlat keletkezett. Azóta elő és utókeringés nincs. Tud valaki segíteni? Vezérlőpanel típusa: CH-12-40
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2018
(#) vision61 válasza jagimotor hozzászólására (») Aug 3, 2018 /
 
Szia!
Nem ismerem ezt a vezérlőt, de a képek alapján én a panelen lévő TH1 jelzésű tirisztor (triak), zárlatra gondolok.
(#) zsoltno1 hozzászólása Aug 3, 2018 /
 
Sziasztok

Ariston Cares Premium-hoz nem tud valaki oktatási anyagot? Csak Class premiumot találok és az teljesen más!
(#) jagimotor hozzászólása Aug 3, 2018 /
 
Köszi vision61. Kicserélem a triakot . Majd meglátom mi lesz?
(#) VIM válasza jagimotor hozzászólására (») Aug 3, 2018 / 1
 
Szia! Van ITT egy rajz ami a segítségedre lehet a javításban. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2018
(#) jagimotor hozzászólása Aug 4, 2018 /
 
Szia VIM. A triakot kivettem ,valóban zárlatos. A rajz amit küldtél nekem is meg van.KÖSZI.Most még azt nem tudom, hogy a TIC 206M triak amit kivettem ,helyette a KT206/400 triak jó lesz-e?Ilyen triakom van . Elméletileg jónak kellene lennie.Erről majd értesítelek.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2018
(#) Sebi válasza jagimotor hozzászólására (») Aug 4, 2018 /
 
Elméletileg sem jó, mivel tirisztor (SCR), azonkívül induktív fogyasztónál nem kísérleteznék 400V-os típussal.
(#) jagimotor válasza atamo hozzászólására (») Aug 4, 2018 /
 
Konkrétabbat tudnál mondani? Milyen kazán, mi a termosztát hibája, miért kell lecserélni?
Milyen jellegű a hiba?
(#) jagimotor válasza Sebi hozzászólására (») Aug 4, 2018 /
 
Köszi a tanácsot. maradjak a TIC 206m tipusnál? Nem nagy összeg .kb 400 Ft
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2018
(#) Sebi válasza jagimotor hozzászólására (») Aug 4, 2018 /
 
Nem feltétlenül, de triac helyett nem tehetsz tirisztort (ha nem akarsz kettőt antiparalel berakni).
Legalább 600V-os kell oda (TIC sorozatnál ezt jelenti az "M")
(#) jagimotor válasza Sebi hozzászólására (») Aug 4, 2018 /
 
Köszönöm a választ. Ezzel is többet tudok.
(#) neoone hozzászólása Aug 6, 2018 /
 
Sziasztok! Tudna valaki adni robbantott rajzot egy AACO ET25.97.42.63 tip. turbóventillátor összerakásához?
Előre is köszönöm!
(#) vision61 válasza jagimotor hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Igen, már csak azért is, mert a TIC 206 alacsony gate áramú, emiatt sem helyettesítheted bármivel.
Következő: »»   204 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem