Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   103 / 219
(#) WaRL0 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Na akkor még egyszer!
(#) CIROKL válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Lehet az greazt egy kicsit izzadni fog.
(#) WaRL0 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Majd meglássuk Maximum kap egy nagyobb bordát.
Képeket nem töltöttél még a készülő JLH-d ról ?
(#) kadarist válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Szia!
Csak egy tanács: a hűtőbordákat érdemes függőleges bordaállással szerelni, mert úgy jobb lesz a légáramlás.
(#) WaRL0 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Szia!
Tisztában vagyok vele, de csak ez volt kéznél. Igaz hogy függölegessen is szerelhettem volna.
(#) cornel válasza keszeg01 hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Szia!
Nem talaltam meg mit irnak a kondik beepiteserol.
Mi modosul ilyenkor?
Tehat a felso kondival parhuzamosan 1mikro es az alsoval 1000mikro?
(#) CIROKL válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 28, 2012 / 2
 
Itt az én JLH tápom , egy nyákon a kettő gyakorlatilag mono blokk lesz .
Képek még kevesen vannak így még nem publikus , ha majd szaporodik akkor lehet sasolni őket.

Táp.JPG
    
(#) keszeg01 válasza cornel hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Mind a 2 1 mikrós és pontosan nem tudom melyik oldalon van írva de kb 100-120-ik oldal környékén.
(#) WaRL0 hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Picit haladtam ma is. Nem lettek tökéletes nyákok, de nekem megfelel.
(#) Orbán József válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Zsírtalanítás, folyasztószer a felületre és befuttatni ónnal és tökéletes. A vastag fóliázat közepén végig lehet vezetni, forrasztani egy vastagabb tömör rézhuzalt, ha keresztmetszetet szeretnél utólag növelni. Ínyenceknek...
(#) WaRL0 válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Zsírtalanítottam és kapott egy nagyon vékony gyanta réteget oxidáció ellen. Szerintem elég lessz ha végigfuttatom ónnal.
(#) Orbán József válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 29, 2012 / 1
 
Megerősítő tömör rézhuzalt ráforrasztani nem kell félned jó lesz sokan forrasztanak rá én nem ellenzem.
(#) CIROKL válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Ennyi van eddig , amit találtam itthon , gyakorlatilag csak az L idomra kell feltenni a végtranzisztorokat és lehet próbálni , hallgatózni , mérni kalkulálni a dobozolást .
(#) WaRL0 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Köszi, hogy feltetted a képeket. Kicsatolónak én is ugyan ilyen 2200µF os kondikat fogok használni. Nekiáltam már a dobozolásnak is, lemezeket méretrevágattam, csak az a gond hogy nem birom kifúrni a 2mm vastag inox lemezt. Kéne jópár 4es furat meg 6darab 30-32 es furat és még 2 nagyobb a rca csatlakozóknak.Es ez csak a hátlap.Nem tudom, hogy mivel lehetne kifúrni.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Biztos, hogy nem akartál vesszőt használni...? Ezzel a későbbiekben ki lehet magyarázni bizonyos dolgokat... ( Bánk bán )
(#) CIROKL válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Lehet ezen a héten lesz próba is ?
Az INOX anyagot nagyon könnyű fúrni csak megfelelő szerszámok kellenek neki , a furat mennyiséged kifúrása kb 5 perc .
(#) WaRL0 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Szépen haladsz.

Találtam otthon egy 3-mas kemény fúróhegyet azzal sikerült 1-2 perc alatt kifurni 6 furatot. De szerintem a nagyobb furatoknál gondba leszek. Főleg a tápcsatlakozónál.Tudnál írni privátban pár sort arról, hogyan a legegyszerübb megmunkálni ezt a kemény fémet? (csak, hogy ne itt offoljunk)
(#) WaRL0 hozzászólása Júl 30, 2012 /
 
Egyán talán elég lessz ekkora borda egy oldalnak? Vagy próbáljak beszerezni nagyobbat?
(#) Orbán József válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
[OFF] Bár CIROKL kolléga a fémek mágusa, elmondom, én hogy tudom. Egyszer csináltak egy helyi cégnél egy nagy kerek lapot és még a meglévők mellé néhány apróbb furatot, menetet kellett ejtenem utómunkálatban. Azt mondta a cég feje, akik egyébként Ny-Eu-ba készítettek mindenféle nagy böhöm készterméket:
Lassú fordulat és nem engedni megpörögni a fúrót, mert leedződik az anyag és többé csak a szegényített uránlőszer viszi át. Nem így mondta, de a munkamenet bevált. Akkus fúróval és mint a tojáspatkoló...
Na ja a hűtőbordád nagyon kicsi, felejtős.
(#) keszeg01 válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Jó estét.
Kb ekkorába gondolkodj.
Kb 38x11x3 cm
Jobb elhelyezéssel kicsit kisebb is elég ja 25v és 1,1A nyugalmi.
Még próbára sem merném azt a méretet.

HPIM0345.JPG
    
(#) WaRL0 válasza keszeg01 hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Jó estét. De nálam csak kb 18-20V és 1-1.2A nyugalmi lessz. De gondolom akkor sem lessz elég a bordám.
(#) Kovácsgabi válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Ez a borda el fog olvadni...
(#) Class-A-. válasza WaRL0 hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Igen! Ahogyan mondták a többiek ez a borda alkalmatlan a JLH nak.Nekem is kb 26-27 v 1.2 A nyugalmit használok és a borda méret oldalanként 30 cm (olyan mint a keszeg01) fotóján látható.Nekem ez az erősitő doboz tetején hejezkedik el -fölfelé álló bordákkal-,ez talán szerencsésebb mint a vízszintes el hejezés.A hütéssel ne spóroljunk -Class A- nél!!!!!
(#) Class-A-. válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
OK.Értettem.
(#) CIROKL hozzászólása Júl 31, 2012 /
 
Na ,a délután már be is lőttem a paneleket , a nyugalmi áramot 1,2 A -re állítottam ,majd a későbbiekben meglátjuk kell -e állitani valahová ? A tápfeszültségem az 28,6 -ra állt be .
Annyi biztos hogy amiket kiszemeltem a hűtésre az totálisan kell neki Bővebben: Link oldalanként kettő borda lesz egybevarázsolva .
Volt egy kis meghallgatás is de még nem szeretnék érdemben nyilatkozni a hangzásáról , annyit mondanék csak hogy bizalomgerjesztőnek hat , véglegeset csak akkor tudok mondani amikor totálisan belőttem mindent az én elképzelésem szerint.
(#) WaRL0 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Remélem, hogy azért egy ekkora borda megbírkózik egy oldallal. Es azért az is figyelembe kell venni, hogy nálam kb 10W-al kevesebbet fog fütteni, ami már nem mindegy.
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Üdv! Terhelő impedancia mintegy mennyi? Becsatoló kondi ? nF - uF?
(#) CIROKL válasza Orbán József hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
8 Ohm terhelés a csatoló 1 uf a hangszóró kicsatolás 4400 uf
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Köszönöm! A minap olvasgattam valamelyik Szakíró RT. évkönyves cikkét tranyó kontra cső. (persze a nagyját régebben is) Ennek kapcsán a 4 Ohm-ra épített JLH-n érdemes az alsó tranyót (még)nagyobb bétájúra választani a lehetőség szerint, hogy az erősítése lineáris legyen lehetőleg a teljes kivezérlés alatt. Emiatt át kell gondolnom a félvezető választást és a nyugalmi áramot - kivezérelhetőséget is.
(#) Kovácsgabi válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Meg lehet próbálni egy szép nagy L-idommal de én még mindig keveslem.
Következő: »»   103 / 219
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem