Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1024 / 1675
(#) Norberto válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Azért ez már nem semmi szerkezet, nem is gondoltam volna, hogy a MAX038 akár ilyenekre is képes lehet. Gratulálok az eddig elért eredményekhez és a fényképek is jók!
(#) papus51 válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Norberto-nak.
Én sem gondoltam. Menet közben jött..
(#) papus51 válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Sok publikációt átnéztem MAX038-al kapcsolatban, de az a véleményem, hogy a kapcsolások jó részét nem építették meg.
Én elképzeltem mit lehetne köré építeni azután kerestem áramköri megoldásokat meg megfelelő alkatrészeket hozzá.
(#) _vl_ válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Milyen OPA van a kimenetén?
Esetleg ha már késznek gondolod a kapcsolást, felrakhatnád a HE-re.
(#) papus51 válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Szia!
A kimeneti fokozat három nagyfrekis IC-ből áll.
Az eleje egy AD834 tip. modulátor - fesz. vezérelt erősítő (500 MHz) és egy AD811 video erősítő. Ez adja a lehetőségét annak, hogy kényelmesen egyenfeszültséggel lehessen állítani a kimeneti jelszintet +12db és -70db között, valamint lehetővé teszi az AM modulációt.
A vége egy további AD811 az offszet állítást teszi lehetővé +-4V erejéig.
Kapcsolást szívesen tennék fel, de jelenleg csak egy tucat kézzel rajzolt A4-es firkálmányom van.
(#) papus51 válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Ha csak a kimeneti egység érdekel az lerajzolhatom rendesen.
Szólj, ha kell.
(#) _vl_ válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 9, 2013 / 1
 
Igazából az egész érdekelne. Ha van rá energiád, hogy rendesen lerajzoljad, biztosan sokaknak hasznos lenne.
(#) papus51 válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Kénytelen leszek, mert lassan magam is eltévedek a részletekben.
(#) kocsgab002 válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 9, 2013 / 1
 
Húú, de megérne egy cikket,
Gratulálok hozzá, szép munka.
(#) zolika60 válasza csikosgabi hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Tudod gyerekkorom óta ez a mániám, minden szerkentyűnek csak a belseje érdekel.
(#) yankoo válasza pjg hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Sajnos a tervrajz csak fejben létezik, egy félkész rajzom van autocad-es, de az is csak váz javát tartalmazza.
(#) pjg válasza yankoo hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Köszi. Kár.
(#) zolek hozzászólása Ápr 9, 2013 / 2
 
Tegnap akadtam rá erre (Skori- vezeték nélküli led meghajtás)ma meló után megépítettem és lőn csoda öröm
(#) saraha válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Az engem is érdekelne.
(#) helektro válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 10, 2013 /
 
Engem is érdekelne. Van egy ilyen IC-m és pont most keresgélek én is hozzá rajzokat.
(#) Mybuster válasza zolek hozzászólására (») Ápr 10, 2013 /
 
Üdv!

Nemrossz. De lehetne ennél még jobb is ha nem zsodrod össze a kábeleket jobb lesz a hatásfok,ergó nagyobb távolság áthidalható.
(#) zolek válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 10, 2013 /
 
Helló! Nem sodortam össze csak egy különszállal fogtam le , tanácsodat megfogadom.
(#) papus51 válasza helektro hozzászólására (») Ápr 10, 2013 /
 
helektro-nak!
Látom felkavartam az állóvizet.
Összerakom a rajzot. lehet, hogy először csak cerkával és beszkennelve, de mindenképpen közzéteszem.
(#) helektro válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 10, 2013 /
 
Előre is köszi! Az nagyon jó lenne. Sokat segítene, főleg, hogy ez egy működő változat!
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 11, 2013 / 1
 
Sziasztok! Megépítettem a vzoole szerző által készített Forrasztóállomás-t. Nagyon jól működik meg vagyok vele elégedve. Még van mit csiszolnom rajta Csináltam egy másik előlapot ami fóliázva lett,csak még fel kell rá ragasztanom,meg ki lett cserélve a potenciométer gomb ami az 5-képen látható is. A következő doboznak hátha jobb lesz a formája
Üdv.
(#) vipera1997 válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Gratulálok!Nagyon jól néz ki!
(#) Hogi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
OKé, köszi és sorry
(#) kameleon2 válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Szia! Biztosan sokat dolgoztál vele. Szerintem nem lesz az rossz. Igaz én lehet, hogy egy használt PC-tápba tettem volna már inkább, mert annak is hasonló a kubatúrája. Az első dobozaim nekem is ilyenek voltak. Ma már inkább - ha lehet kész dobozt használok és csak elő és hátlapot készítek CNC-n ha kell. De ehhez 31 évnek kellett eltelnie.... Ha magad akarod a dobozt előállítani, akkor előbb-utóbb hajlítanod érdemes. A két U alak sikeres, ha dobozt kell csinálni. alapnak 1 szögletes U alak - ez az elő és hátlap is lehet egyben. A teteje egy másik U alak ami a két oldal és a tető. Házilag szerintem ez a legegyszerűbb, ráadásul könnyen szét és összeszerelhető. Később lehet bonyolítani kész profilokkal, de ahhoz már jó szerszámok kellenek - vagy marad a kész doboz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2013
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 11, 2013 /
 
Köszönöm! Volt egy elég nagy műanyag doboz és ebből vágtam ki, úgy voltam vele hogy legyen ilyen amilyen minthogy 2-3000 et kiadjak egy dobozért. Köszönöm az infót,a következőt valóban másképp fogom elkészíteni. Az a baj hogy használt PC tápom nincs először azt be kellene szereznem. Köszönöm még egyszer mindenkinek. Üdv.
(#) vicsys hozzászólása Ápr 11, 2013 /
 
Készülget a hibrid erősítőm.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Azért, sejtet valamit. Leginkább valamit...
(#) nÁnÁ válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Szia, ez nagyon jól fog kinézni. A rajzot te festetted rá? Esetleg matrica?
(#) vicsys válasza nÁnÁ hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Természetesen én festettem és lakkoztam/políroztam.
(#) nÁnÁ válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
A szakma szeretete olyan művészi vénával, tehetséggel párosult a Te esetedben, ami nagyon ritka. Szerencsésnek mondhatod magad.
(#) vicsys válasza nÁnÁ hozzászólására (») Ápr 11, 2013 / 1
 
Köszönöm. Megyek és kitöltök egy lottószelvényt.
Következő: »»   1024 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem