Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1640 / 1672
(#) lóri válasza compozit hozzászólására (») Dec 21, 2022 / 1
 
Szerintem csak tükröződik a fű/fa/bokor, merthogy a kertben fényképezte. Valami krómozott fedlap lehet.
(#) Gafly válasza lóri hozzászólására (») Dec 21, 2022 / 2
 
(#) Karesz 50 válasza compozit hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Köszönöm! Kb. fél óra alatt melegszik 50 fokra a hűtőborda és ezt a környezeti hőmérséklettől függetlenül +/5 fokon belül tartja a nyugalmi áram szabályozásával.
Majd a tavasszal kizöldül a teteje. Ez évszaktól függően változtatja a színét : )
(#) Karesz 50 válasza lazsi hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Nagyon jó megfigyelő vagy
(#) mek-elek válasza compozit hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
"De azért nem értem, miért tettél fel egy szutykos lemezt tetejének? "
És ha úgy is lenne, nem Neked csinálta! Vagyis, ha Neki úgy jó, ne bírálgasd. Inkább mutasd meg Te hogy csinálnál ilyet.... Hadd döntse már el mindenki magának, hogy mi a jó a Te véleményezésed nélkül.
(#) kaqkk válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 21, 2022 / 4
 
Az irónia halála a magyarázás... Viccelt !
(#) compozit válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Hát, van aki nem vette észre... Pedig még tettem oda szmájlit is...
(#) kaqkk válasza compozit hozzászólására (») Dec 21, 2022 / 1
 
(#) compozit válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Egyébként, gondolod, hogy megértette?
(#) compozit válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Nem ilyet csináltam, hanem kis funkciógenerátort, meg frekimérőt, meg van egy nagyon komoly tuner is a képek között. Sőt, van egy tenyérszkópom is, 3 cm-es csővel. Miután van vagy 6000 kép ezen a fórumon és azóta más is a nicknevem, ne várd el tőlem, hogy a kedvedért megkeressem őket. De te próbálkozhatsz, hidd el, megéri...
(#) Suba53 válasza compozit hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Figyelted hogy alakultak a szmájlik? Régebben úgy nyomatékosítottam, hahotázóvá próbálva tenni a sima vigyort, hogy az utolsó a ")" karaktert megtöbbszöröztem. De ezzel, hogy a fórum motor átalakítja grafikussá az első három karaktert, a nyomatékosító zárójelek értelmüket vesztik. Most a grafikus hangulatjelek közül választva sokkal összetettebb érzelmek fejezhetőek ki. ))) vagy stb.
(#) sonajkniz hozzászólása Dec 24, 2022 / 4
 
Boldog karácsonyt!
Bővebben: Link
A video hangja kissé gyenge
(#) madzagos hozzászólása Dec 24, 2022 / 12
 
Boldog Karácsonyt kívánok.
Sikerült bedobozolni az optonixit. Köszönöm kaqkknak az ötletet és a programot.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2022
(#) kaqkk válasza madzagos hozzászólására (») Dec 24, 2022 / 1
 
Azért még egyszer-kétszer ki lesz nyitva az a doboz ...
(#) llaczo válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Gratula. Nagyon látványos
Gondolkodtam hogy a nappali mennyezetet le (fel) kéne burkolni vékony dísz hungarocellel. Hibákat eltüntetvén és szigetel is. Most már biztos hogy akarom.
(#) llaczo hozzászólása Dec 25, 2022 / 6
 
Sziasztok.
Vettem egy 18650 akksi tesztert. A bajom az vele hogy mérés előtt fel kell tölteni az aksit, aztán áthelyezni a teszterbe. Ezt egyszerűsítettem. Terveztem egy akksi töltő-teszter combo-t.
Feltöltés után átkapcsol és mér.
Ha valakit érdekel küldök róla egy kapcsolást is. Akár még lehet egyszerűsíteni is.
Dobozolás valószínű nem is lesz. De még két csipesz az igen. Akku tömböknél hasznos.
Kellemes ünnepeket mindenkinek.
(#) Remci válasza llaczo hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Szia!
Engem érdekel. Cégtől hoztam néhány rossz szerszámgép akkut, megnézném a cellákat, hátha használható valamelyik. A tesztert hol vetted?
Kellemes Ünnepeket!
(#) llaczo válasza Remci hozzászólására (») Dec 25, 2022 / 2
 
Szia. Aliexpress vagy Ebay. Esetleg helyi viszonteladónál.
Én ZB2L3 tipust használtam, de a HX-M240 típus akku foglalatot is tartalmaz
(#) Remci válasza llaczo hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Köszönöm.
(#) Suba53 válasza llaczo hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Szia!

Ügyes ez az összevonás, főleg úgy, hogy automatikusan indítja a kapacitás tesztelést.

Viszont ezzel most szeget ütött a fejembe valami, ezért gyorsan elővettem az általam összerakott ugyanilyen kisütő modulokat, hogy ellenőrizzem. A kisütési ciklus előtt ugye be kell állítani a +/- nyomógombokkal a lemerítési határ feszültséget, amit csak úgy tudsz, ha rajta van a táp a kisütő modulon. Én 3,0V-ra szoktam állítani, viszont ebben a kapcsolásban erre nincs mód.

A jó hír viszont az, hogy ha feltöltött cellára indítod a kisütést, akkor alapból automatikusan 2,5V-ra áll be a lemerítési határ, ami viszont ugyanúgy megfelelő.
(#) llaczo válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Köszönöm.
Valójában nem voltam benne biztos hány voltra kell állítani a lemerítő feszt, de ez a modell ezt automatikusan csinálja. Egy gondal kevesebb.
Azért is jobb ez a modell mert két ellenálláson keresztül meríti az akksikat. Fele idő alatt végez.

Közben módosult a kapcsolási rajz. A 100µF helyére 470µF került.
(#) Suba53 válasza llaczo hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Én úgy csináltam meg, hogy jumperrel lehet beállítani, hogy a két ellenállás párhuzamosan kötve merítse, vagy csak egy ellenállás fele akkora árammal. Így lehet azzal is kísérletezni, hogy az akku kapacitása hogyan függ a kisütő áramtól.
(#) llaczo válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 27, 2022 / 1
 
Az 1 vagy 2 ellenállásos kisérletek javában zajlanak Utána készítek egy új tervet. Szeretném ha a mérés után vissza is töltené az akksit, hisz töltve javallott tárolni.
Ha elkészül közzéteszem.
(#) _JANI_ hozzászólása Dec 29, 2022 / 12
 
Sziasztok! Készítettem egy kis projektet a LED-es gyertyamécsesek LED-jeinek felhasználásával. Csak a LED-eket használom belőle. Teljesítmény-LED, lézer-LED, LED-szalag és füzér, STB, meghajtására. A 01-es verzió teszi a dolgát A 02-es már a környezeti fényre is reagál. Azaz "automatikusak" elhalványodik ha sötét lesz körülötte. Ezt szeretném megosztani veletek.
Mellékelek képet és a megépítéshez kapcsolási rajzot! Remélem sikerül...
(#) wcadarn válasza tiborati hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
Nagyon jól néz ki. A doboz 3D nyomtatott? Publikus lesz esetleg az elkészítése, nagyon szívesen megépíteném én is?
(#) Travolta válasza wcadarn hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
Igaz nem engem kérdeztél, de talán ez, vagy ez lehet.
(#) jani1987 hozzászólása Jan 4, 2023 / 2
 
Még alakulóban van de a kondi teszter rész nagyjából kész. A többit menet közben. Kicsit old schoolba készül.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2023
(#) kobold hozzászólása Jan 6, 2023 / 8
 
Építésnek talán nem nevezném a netről összehalászott infók felhasználását, és egy HE cikk színvonalát se ütné meg az egész, de hátha valaki tudja használni valamire.

https://javitgatunk.com/work/met/
(#) Elektro.on válasza kobold hozzászólására (») Jan 6, 2023 / 2
 
Szia!
jó lett az időjárás állomásod. Sajnos nekem és másoknak is a BME szenzor családdal akadtak gondjai. fűti magát. A mérés sorozat idnítása uán akár 4-5°C fokkal is melegebbet mér.

Itt kitárgyaltuk. érdemes elolvasni, és saját bagad is ellenőrizheted más szenzor típusokkal összevetve.
(#) Udvari Zsombor válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 6, 2023 / 1
 
Hű, régi trafó és forrfüles bakelit lap? Az retro a javából!
Következő: »»   1640 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem