Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   927 / 1675
(#) yagi válasza Laslie hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Egy kis kritika: a kivitelezés lehetne szebb is
Egyébként hasznos kis ketyere. Én is először úgy gondoltam hogy tápot is építek az enyémhez, aztán lemondtam róla, inkább nekiálltam egy labortápnak.
(#) Laslie válasza yagi hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Igen, tudom lehetne szebb is.
A forrasztási oldal nem látszik, így azon már nem is fogok semmit módosítani. Viszont a nyák felső részén mindenképp módosítani fogok. A feliratokat egy öntapadós fehér matricára fogom kinyomtatni, nagyobb betűméretben, mert így eléggé nehézkes a leolvasás.
(#) san398 válasza Laslie hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Én csak 3,3V és 5V-t előállítására használom az LM317-et. A DC AC kapcsoló és a két táp ajzat egymás mellett mi célt szolgál? Szerintem mindenképpen hasznos egy ilyen táp breadboardhoz.Jó építgetést!
(#) Laslie válasza san398 hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Köszi.
A két aljzat között az a különbség, hogy az egyiknél van egy Graetz híd a DC/AC kapcsoló és az aljzat között, míg a másiknál nincs. A kapcsolóval lehet váltani a két aljzat között.
Volt még régről DIP kapcsolóm és nem akartam, hogy parlagon heverjen. Így megspórolom a 9V-os elemeket is.
(#) havranarpi hozzászólása Aug 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Nemrég meguntam a vasalásos nyák készítést.
Ki akartam próbálni a levilágítást.
Építettem is egy levilágítót
(Nem lett túl komoly)
Az üveglapok közül az első a kvarc üveg a másik kettő csak a súly miatt.
És hajtottam neki egy Alu burkolatot is ,hogy ne zavarja a szemet.
(#) havranarpi válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
És itt vannak a képek az első levilágítástól.
A maszk 2 lap egymáson tintapatronnal nyomtatva.
A panel egy sztereó füles erősítőt ábrázol.
Foglalat híján nem tudtam még beüzemelni
(#) Alkotó válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
A trimmert nem lesz könnyű tekergetni és kicsik a forrszemek (tervezési hiba).
A panel egyébként szépen le van gyártva.
(#) havranarpi válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
A trimmerek ki lesznek cserélve ellenállásra és a bemenetre kerül majd egy 2 sávos poti.
Igen a kis forrszemekkel meggyűlt a bajom.
Köszönöm.
(#) polonkaig válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Nem ennek a tervnek van elrontva a beültetési rajza? Ahogy nézem az egyik elkó fordítva van berakva, a beültetésin is fordítva szerepel. Konkrétan a képeken a bal oldali, lenti 100uF. Hasonlítsd össze a kapcsolási rajzzal! A cső felé kell lennie a pozítiv lábának, a másik meg a testen van.
(#) havranarpi válasza polonkaig hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Köszönöm az észrevételt.
Tényleg meg kell fordítanom.
(#) Zoli_bácsi válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Ez nagyon-nagyon el lett tolva. A trimmert nem lehet állítani, ahogy Alkotó kolléga mondja. Sajnos ez súlyos tervezési hiba.
(#) havranarpi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Mint írtam ki lesz cserélve ellenállásra és maga a bemenet lesz szabályozva egy másik 2 sávos potival.(Nem lesz útban semmi)
(#) SKY hozzászólása Aug 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Megépítettem az IN-13 plazmacsöves kivezérlésjelzőt, ahol a panelon vannak a csövek is. Érdekes látványt nyújt, jó kis kapcsolás.
Elsőre indult, bár az erősítést állító 100K trimmereknél csak az egyik végállás végénél indul meg hirtelen a szemmel látható változás. A nyákterv ebbea topikban van.

DSC01133.JPG
    
(#) FMSound hozzászólása Aug 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Újabb ledes lámpám készült el. 0,5W os ledekkel, színenként 20db egy lámpában RGB. Beszéljenek inkább a képek! Bővebben: Link
(#) Mybuster válasza FMSound hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Gratulálok Szép,munka! Nekem nagyon tetszik kivitelezés is szép lett! Biztos erős fénye van. A nyákot is jól megtervezted!
(#) JZoli válasza FMSound hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Megnyitni hogyan kell? nekem valami facebokos okosság jön csak ki!
(#) Zoli_bácsi válasza FMSound hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Szerintem nagyon korrektül kivitelezett lámpa. A hűtő ventilátor bizony nagyon jó ötlet. Nálam besárgultak a félwattos LED-ek.
(#) dudassandor1 válasza SKY hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Gratulálok hozzá! Ügyes munka! Tetszik nagyon!
(#) Zsora válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Szép lett a nyák, csak érdekes a beültetés. Így kicsit nehéz beforrasztani az alkatrészeket.
Ált. úgy szokták csinálni a vegyesszerelésű egyoldalon huzalozott áramköröket, hogy felülre (az alkatrész oldalra) kerülnek a furatszerelt alkatrészek, míg alulra (a forrasztási oldalra) a huzalozás és a felületszerelt alkatrészek. (Tehát a nyák kétoldalon szerelt, egyoldalon huzalozott.)
(#) Schnitt válasza FMSound hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Jól néznek ki a lámpák, szép a megvalósítás is. Azt látom, hogy a ventillátor szívja kifele a meleget, de hol megy be a hideg levegő a lámpatestbe? Kisebb a ledeket tartó körlap, mint a ház belső átmérője?
(#) SKY válasza dudassandor1 hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Kösz! Eredetileg az üres részt még ki szerettem volna tölteni mondjuk egy LM3914-es kivezérlésjelzővel, de meggondoltam, annyira mégsem illettek volna össze ,
viszont valamilyen sávszűrő nem lenne rossz.
(#) hg6dab hozzászólása Aug 7, 2012 /
 
Hirtelen szükségből készült rajz a HE-ban '90 augusztusban közölt akkutöltőhöz.
(#) mate_x hozzászólása Aug 7, 2012 /
 
Sziasztok!

Építettem egy hagyományos megszakítóval rendelkező autók számára használható elektronikus gyújtást. Beépítésekor a megszakító megmarad, így könnyedén vissza lehet állítani az eredeti gyújtást(például atom támadás esetén, ha a tranzisztorok tönkre mennének a sugárzástól ). Megnyújtja a gyújtótrafó primer áramának "töltési" idejét, így magasabb fordulatokon csak kevésbé csökken a gyújtó szikra energiája, és mivel a megszakítón már nem folyik nagy áram csak a jelet adja, így megnövekszik az élettartama. Ez lenne az elmélet Gyakorlatilag csak a napokban fogom tudni kipróbálni egy skoda 120L-ben, ha valakit érdekel szívesen beszámolok az eredményről. Eddig egy sima izzóval teszteltem, azzal működött . A dobozolást még meg kell oldanom, nem lesz könnyű, mert vízállóra kell majd megcsinálnom.
(#) Zoli_bácsi válasza mate_x hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
A TR nevű felirat nincs rossz helyen? Túl közel látom a két vezetősáv között.
(#) mate_x válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Szerintem jó ott, kb. 0,7 mm a távolság a két sáv között így. Ha a levegő átütési szilárdsága 10 kV/cm, akkor itt kb. 700 V ütne át, de itt max. kb 350 V indukálódik. Mindenesetre köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet, egy szikével lehet ajánlatos lesz megszakítanom.
(#) Directors hozzászólása Aug 7, 2012 /
 
Sziasztok!

Készülget a 270W-os VF2. Tudom nem a legtökéletesebb de én már ennek is örülök.
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 

Itt egy róla.

vez.JPG
    
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Rendben és köszi.
(#) mate_x válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Köszi, ez jó ötlet Valószínűleg inkább fém dobozba fogom építeni a jobb hőleadás miatt.
(#) FMSound válasza Schnitt hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Igen, a ledek nyákja kisebb mint a ház belső mérete!
Következő: »»   927 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem