Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   137 / 208
(#) jdani válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Ez épp az. Azért kérdem, azt írja, hogy 50 fokig használható.
(#) yohnsee válasza jdani hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Szia.
Én nem tenném fel vele.
Ha sokat fogsz csinálni ilyet, akkor érdemes beruházni egy folyékony műanyag szettbe.
Ez víztiszta, UV-ra szárad és nem hagy nyomot, mint a pillanatragasztó. Tudomásom szerint 300 fokig hőálló.
Az utóbbi időben magam is kipróbáltam sok változatot, a pillanatragasztótól a kétkomponensűt át majdnem mindent, de eddig ez vált be a legjobban.
Ilyen
(#) sumisanyi hozzászólása Okt 30, 2018 /
 
Kedves Mindenki!
Szeretnék tanácsot vagy ötletet kérni ha van rá mód. Van egy Samsung Led tévém és elromlott. Leírnám a jelenséget hátha tud valaki valamit mondani róla.
Ez egy smart tv. Párszor már csinálta azt, hogy amikor frissítette önmagát akkor a frissítés mindig 39%-nál befagyott és ki kellett kapcsolni, hogy működjön. Most viszont szintén befagyott a frissítés közben, az adás ment de nem reagált semmire és ki kellett húzni a konnektorból. Viszont azóta nem lehet bekapcsolni. Semmi led sem világít rajta.
Köszönöm ha kapok valami infót!
(#) eyess válasza sumisanyi hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
Többrétű lehet a hiba .Mindenkor igaz az hogy frissítés közben nem ildomos megszakítani a folyamatot tehát nem szabad áramtalanítani a készüléket.Sokszor annak tűnik , hogy nincs semmi reakció .Viszont attól még , hogy nem látszik semmi változás attól a gép még dolgozhat a háttérben.Főleg , hogy írtad , hogy a műsor viszont a háttérben meg rendesen ment.Ezek szerint mégsem fagyott be , mert akkor egy kimerevedett állókép lett volna a háttér is , és nem egy folyamatos adás vétele.Nos lehet a hiba a meg szakítptt folyamat eredménye is, de lehet , hogy a tévé tápja adhatta meg magát.Ezt innen eldönteni nem tudjuk.Nem írtad , hogy a tévé frissítés , hogy kell érteni , tehát kábeles vétel esetén , vagy net , vagy wifi , tehát van egy pár opció.Ha esetleg wifis netes frissítés áll a háttérben , akkor , ha sikerül a beüzemelés , akkor ki kell kapcsolni a wifit , vagy a net hozzáférést meg kell szüntetni.Meg fog oldódni a probléma. Sokszor felesleges dolgokkal rakja tele magát a tévé , amire semmi szükség.Viszont egy két típus főleg a régebbiek már ezt nem nagyon tudnak tolerálni.Memória , vagy helyszükséglet stb.
(#) sumisanyi hozzászólása Okt 30, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget.
Szerintem elviszem szerelőhöz. Esetleg valaki valami hozzáértőt Győrben nem tud?
Köszönöm
(#) Mldcg2wd hozzászólása Nov 3, 2018 /
 
Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni...van egy samsung UE40D5500 tvm az alábbi hibával...melyik alkatrész lehet a hibás, ill. érdemes rá költeni?
(#) yohnsee válasza Mldcg2wd hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Szia!
Kijelző hiba. Sajnos nem tudsz vele mit kezdeni.
(#) Mldcg2wd válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Köszi
(#) zoli0078 hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
Sziasztok,

A Thomson 32LM051B6 TV-hez keresnék alaplapot vagy esetleg egy Sil9011-es IC-t
A TV típusa: 32LM051B6
Alaplap típusa: 715T1616-1
IC típusa: Sil9011

Az IC sajnos zárlatos lett és ameddig a panelon volt nem volt hajlandó még rendesen bekapcsolni sem, az IC levétele után már rendesen elindul és látszólag minden funkció működik rajta de a HDMI csatlakozó is kellene majd amihez ez az IC kellene.

Amennyiben van valakinek ilyen akár törött TV az érdekelne (tudom ebay-ről lehet rendelni de ha hamarabb megszerezhető lenne az jobb volna).

Segítségeteket előre is köszönöm
(#) gzu hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
Sziasztok!
Tápegység panelen valami tönkrement. Biztosíték kiolvadt. Mivel érdemes kezdeni a javítást? Vannak tipikus hibák? Egy kb. öt éves Samsung TV-ről van szó. Ez még nem smart.
Köszönettel kérek információt!
(#) vargaf válasza gzu hozzászólására (») Nov 4, 2018 / 1
 
A pontos típus megadva:
Idézet:
„Egy kb. öt éves Samsung TV”

Így aztán nem kell az embernek keresnie a kapcsolási rajzot sem, fénykép nélkül is ott van mindenki előtt a TV belső felépítése.
(#) gzu válasza vargaf hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Igazad van, pontosítani fogok.
(#) kovacspista hozzászólása Nov 14, 2018 /
 
Helló! Van 2 db technika tv, mind kettőnek az a gondja, hogy nem lehet bekapcsolni. A készenlét világít, feszültségek rendben, hibát nem találok. Első körben frissítést kellene csinálni rajta de nem találok a típushoz megfelelőt, vagy nem tudom melyik kell hozzá?! Az egyik W32/56J-GB-HCU-EU, a másik M40/57J-GB-F-HCU-EU. Blaupunkt készülékek ezek tulajdonképen. Reszetelést nem tudok csinálni, mert tudomásom szerint csak menüből lehet megoldani.
(#) yohnsee válasza kovacspista hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Szia. Alaplap + kijelző kombinációra keress rá, valószínűleg az epromot kell újra írd. Rosszabb esetben processzor újragolyózás, de az a ritkább.
(#) Szasza9668 hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
Sziasztok.

Philips tv készenlét világít. A sárga trafó cicereg és a 3A bizti is meg van repedve.
Ha bekapcsolom akkor a cicergés ütemesen változik ahogy a standby led villog. Megjavítanám ha lehet. Hol is kezdjem?

Köszönet a segítségért.
(#) yohnsee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Ahhh, egy újabb vestel. Szép.
Húzd le a tápot a main-ről, nézd meg, van-e standby. Keresd ki a hozzá való service manualt, az megmondja melyik lábakat kell összekötni, hogy elindítsd a tápot önmagában. Ha elindult, ellenőrizd a feszültségeket, terheld le őket, nem-e esnek be. Ha minden oké, indítsd el a háttérvilágítást. Ha az is megy, akkor a mainon lesz a hiba. Ezt majd akkor kitárgyaljuk, ha az előző teszteken átfutottál.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2018
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Köszi!
(#) kovacspista hozzászólása Nov 19, 2018 /
 
Sziasztok! Samsung tv-n minden működik, de a kép szélén körbe egy csík található. A képtartalomtól függően változik az intenzitása. Nem nagyon zavaró, megpróbáltam lefotózni, látható a képeken. T-com panel csere volt. Mi lehet ez?
(#) yohnsee válasza kovacspista hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Helló!
Próbálj meg valami egyöntetű színt vagy tesztmintát fotózni, így nem teljesen kivehető.
Azt sem zárnám ki első körben, hogy a fényterelő áll szarul a háttérvilágításnál, vagy a diffúzor lapok valamelyikén van kosz. Nekem egy Grundig TV-be mászott bele és halt meg egy pók, ami később a rajta áthaladó feszültség és áram miatt elkezdett lassan füstölni, így begőzölve alulról a lapok közé. Jó móka volt kitakarítani.
(#) kovacspista válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Szia! Mondtad, hogy alaplap és kijelző kombinációra keressek rá. Kerestem alaplap szerint, CV308H-D a száma, de mindent számot, betűt ami rá van írva megpróbáltam. Próbáltam kijelző szerint, LC320WXN (SC)(B1). Próbáltam kombinálni a kettőt, de nem találtam megfelelő szoftver hozzá. Találtam olyat, hogy LCD32-270roi, ami tán ugyan ez, de változatlan a helyzet!! Honnan a patvarból lehetne beszerezni?
(#) yohnsee válasza kovacspista hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Várj egy pillanatot, most ide-oda csapongsz. Az az előző téma volt.
Küldj egy képet a készülék(ek) hátuljáról, hogy kivehető legyen a sorozatszám és a gyártási szám. Ez alapján meg tudok kérdezni egy ismerőst, hátha.
(#) kovacspista válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
A samsungra keresnem kell valami jelet, nyilán előveszem a régi jelgenerátort, a 2 technikát lefotózom, de csak holnap lesz időm, addig is köszönöm a segítő szándékod!
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2018
(#) cccsaba válasza kovacspista hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
ilyen fekete sáv nálam is volt, a monitor menüjében keress olyat hogy overscan azt kell nullára állítani.
mondjuk nálam ez a beállítási opció a videokártya driverében volt elrejtve

de ha rákeresel a monitor overscan kifejezésre kiad több megoldási lehetőséget.
(#) kovacspista válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Helló a 2 technika hátulja, a 32"-os és 40 " - os. A 32 - esen csak az van, de a negyvenesen van egy vonalkód is. A samsungra még nem került sor.
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Ezt találtam hozzá.
Ha jól értelmezem akkor a CN2 csatlakozó 3. lábát kellene piszkálnom, hogy elinduljon. Bár elég zavaros nekem ez a rajz.

Köszönöm!

Philips.pdf
    
(#) yohnsee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Jól látod. A 9-es lábról le tudod venni az 5v standby feszültséget, ezt kösd vissza egy vezetékkel a 3-ra és 5-re. Ekkor el kellene indulnia a háttérvilágításnak. Ha jól látom, nincs külön feltétele a 12 és 24v meglétének, nézd meg, azok is rendben vannak-e.
Szerk.: az alaplapot húzd le, ezekhez a tesztekhez.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) cupika97 hozzászólása Nov 20, 2018 /
 
Sziasztok. Rossz helyre tettem a kérdésem, Bővebben: Link. Ha tudna valaki segíteni megkoszonném.
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Kaptál már választ, tehát igen, lehet. A háttérvilágítás táplálását viszont meg kell oldani.
(#) kovacspista válasza kovacspista hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
A smsungról még egy kép, ezen talán látszik a gond.

DSCF8389.JPG
    
(#) kovacspista válasza cccsaba hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Sajna nem találtam a szervíz menüben sem ilyen opciót.
Következő: »»   137 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem