Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   149 / 208
(#) deebo válasza asrock hozzászólására (») Okt 16, 2019 /
 
Vagy hibás rajta a processzor, vagy szoftverhibás. De egyszerű, mérni kell a készenléti tápfeszt, ha az is leáll, akkor hibás a táp, de mivel másik panellel is ugyanaz, adja magát a mainboard hibája.
(#) asrock válasza deebo hozzászólására (») Okt 16, 2019 /
 
logó után csatorna is elindul vagy alaplapon eeprom ?
Sajnos teljes kapcsolás táphoz van....
Alaplap szinte semmi szerviz dogsiba sem (egybe csere)!
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2019
(#) asrock hozzászólása Okt 16, 2019 /
 
Kidobni sajnálnám még monitornak felhasználható lenne plBővebben: Link
Nagy kérdés LVDS meg egyeznek e?
(#) kadarist válasza asrock hozzászólására (») Okt 16, 2019 /
 
Látom már, újraindulgat. Ez main hiba lesz. Hasonló hibát okoz az is, ha a proci táplábain nagy a zavarnívó. Az SMD elkókat érdemes lenne átméregetni a main lapon..
(#) asrock válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2019 /
 
Rámérek!
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2019
(#) Redoxid hozzászólása Okt 18, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy samsung ue40f5700 tévém,hibája Háttér világítás működik,hang van,de kép nincs.
Mi lehet az oka?
(#) videos hozzászólása Okt 18, 2019 /
 
Üdv!

Egy samsung tévének lenne egy hibajelensége, amely a következő.
Bekapcsol, megjön a hang és kép, de a kép életlen vagy többszörösen éles elcsúszással, azonban a menü és egyéb kijelzések felette-előtte ( hangerő, csatorna...) az hibátlanul éles, mint kell. rendesen

Mi a manó lehet vele? Belelestem, de egy táppanel, egy nevezem I/O panel és egy hosszúkás nyák a kijelzőn és ennyi.Látszatra minden rendben, kondik nem púposak vagy kifolytak, nincs égési folt sem sehol.
Ez csak panel cseréjével orvosolható vagy van értelme bármi hibát keresni rajta?
Előre is köszönöm a tippeket vagy akár megoldást is!
Szeretném megmenteni, ha lehet.
(#) asrock válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2019 /
 
Ma újra elővetem mainen sajnos nem találtam elkot... szinte az egész kerámia van csak!
(#) asrock válasza videos hozzászólására (») Okt 19, 2019 /
 
Main és az lcd kötözi modul (T-CON) Kábelezést nézd át ha nem akkor T-CON modul csere...
(#) asrock hozzászólása Okt 19, 2019 /
 
Biztató lehet döglőt megoldásokhoz...
Bővebben: Link
(#) Hungarista88 hozzászólása Okt 28, 2019 /
 
Sziasztok!
Ezt mi okozhatja? T-con?
Érdemes vele foglalkozni?
http://keptarhely.eu/view.php?file=20191028v01qjus6k.jpeg
(#) yohnsee válasza Hungarista88 hozzászólására (») Okt 28, 2019 /
 
Szia,
TCon soha nem fog vízszintes hibát produkálni. Ez kijelző hiba.
Üdv
(#) Valkyria hozzászólása Okt 30, 2019 /
 
Sziasztok! Thomson 32N90NH22N LCD TV-hez tudja valaki, hogy lehet a szervíz menübe belépni? Elfelejtett gyerekzár pin-kód miatt lenne rá szükségem. Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Janika. hozzászólása Nov 4, 2019 /
 
Sziasztok! A segítségeteket kérném Van egy Sharp 26"-os tv-m. Nem mai darab. A problémám az vele, hogy a kijelzőn, körbe a széleken kb 2 cm szélességben, lett egy sötétebb csík. Filmnézésnél is eléggé zavaró. Háttérvilágítás problémára gondoltam először. Szétszedtem, és kijelző nélkül bekapcsoltam. Teljesen homogén, egységes fényt adott. Javítható szerintetek, vagy használjam így, amíg működik? Köszönöm a válaszokat! Sziasztok!
(#) Walker0 hozzászólása Nov 9, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek!

Van rá esetleg valami 5let mi lehet a baja a képen látható phillips lcd tv-nek?Színeskockásodik a kép összevissza,hol eltűnik,hol előjön.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2019
(#) kadarist válasza Walker0 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Szia!
Csak videojáték közben kockásodik, vagy tévéadásnál is?
(#) Walker0 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Szia.tv adást nem nézek (alapvetően nem nézek tv-t ) de majd kipróbálom.
De lehet ez mondjuk kijelző hiba?Akkor nem gazdaságos a javítása ugye?
(#) kadarist válasza Walker0 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Először nézd meg, hogy más jelforrás képe is ilyen vagy normális.
(#) Walker0 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
S-video és a sima rca(kompozit) is ilyen,scartot még nem kötöttem rá,majd rákötöm a tv adás-t is akkor,de szerintem az is kockás lesz ,mindenesetre kösz a tippet.
(#) Walker0 hozzászólása Nov 9, 2019 /
 
Rákötöttem a tv adást.És nem jöttek elő a kockák!...ezekszerint nem lehet rossz a kijelző.De akkor mi lehet vajon?
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2019
(#) kadarist válasza Walker0 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Remélem, hogy a többi videó bemenetre nem ezt a videójátékot kötötted rá, hanem valamilyen más forrást, például DVD-t vagy valamilyen beltéri egységet. Lehet, hogy a játék videojelét nem eszi meg a tévé...
(#) Walker0 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
de azt videojátékot...filmeket nem nézek,vagyis nézek de ritkán és nem ezen a tv-n,dvd lejátszom nincs már ezeréve.
2 retro segát kötöttem rá erre a tv-re(megadrive és saturn),az mit jelent hogy "nem eszi meg"?ugyanis van crt tv-m ott nincsenek kockák,van egy másik lcd tvm egy samsung,ott sincsenek kockák...szóval csak a tv-vel lehet valami gond és nem a konzolokkal.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2019
(#) kadarist válasza Walker0 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
A "nem eszi meg" azt jelenti, hogy az LCD-tévének át kell alakítania az analóg videojelet egy digitális jellé a megjelenítéshez. Ha a Sega nem a tévé által elvárt időzítésben, jelszinttel, stabilitással adja ki a jelet, akkor lehetnek ilyen képmegjelenítési problémák. Próbáld ki valamilyen más jelforrással azokat a bemenetek és utána sokkal okosabbak leszünk.
(#) Walker0 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
valamiféle kompatibilitási problémáról lehet szó?.Rendben majd tesztelem valami mással.az a baj hdmi port nincs ezen a tv-n,mert azoknál régebbi tv ez.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2019
(#) Walker0 hozzászólása Nov 9, 2019 /
 
egyébként azt sem igazán értem miért csak a kép felső részét érinti a probléma,miért nem az egészet,ez is kicsit furcsa számomra.
(#) Walker0 hozzászólása Nov 9, 2019 /
 
rákötöttem egy nintendo64-et kompoziton...mintha valamiféle istencsoda hatására hirtelen megjavult volna,a kockák sehol,aztán rákötöttem a segát megint és ott sincsenek már kockák csak egy pillanatra aztán eltűnik,lehet zavarta a jelet valami külső eszköz? esetleg a wifirouter.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2019
(#) gyurka34 hozzászólása Nov 9, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
Szeretnék tanácsot kérni egy led tv GABA nevü GLV3286 típusu tvhez.
Úgy kaptam hogy semmit nem csinált még a készenléti led sem világított szétszedtem és mit kiderült a tápjában lévő összes kondit ki kellett cseréljem mert fel voltak pukkanva.
Miután kicseréltem és összeraktam a tv-t szépen el is indult .
Elindulás után csak egy kék szinü kép jelent meg és a hang próbáltam csatornát váltani vagy bemeneti részt de semmire nem reagál csak a kék kép látható a táviránytójával ki és be tudom kapcsolni de másra nem reagál mi lehet még a baj???? aki tud segitsen köszönöm előre is !!!
(#) Moderátor hozzászólása zoli75 hozzászólására (») Nov 15, 2019
 
Egy kérdést csak egyszer, egy helyre teszünk fel!
(#) soos csaba hozzászólása Dec 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy SAMSUNG HG40EA570LW típusú tévét, aminek az a baja hogy a csatornákat nem lehet be állítani (a többi funkciója működik tökéletesen), ugyan is a főmenüben a CSATORNA ikon el van szürkülve, tehát oda nem is lehet be lépni.
Próbáltam software-t keresni hozzá hogy hátha fel tudom majd installálni USB-n keresztül egy újabb verziót, de sajnos nem találtam ehhez a típushoz software-t.
Ha valakinek meg van ehhez a típushoz egy újabb firmware verzió, vagy tud egy oldalt ahonnan le lehet tölteni azt meg köszönném.
Amúgy ezen az oldalon próbáltam le töltetni egy firmware-t Bővebben: Link
A tévé meg így néz ki Bővebben: Link
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Szia!
Lehet, hogy hotel módban van a készülék. A hangerőt mennyire lehet feltekerni?
Következő: »»   149 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem