Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   177 / 208
(#) kovacspista válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Ha nem látnak másik tv-t , és lassan válik ilyenné, könnyen lehet, nem veszik észre. A fotó nem is adja vissza annyira , mennyire durván kék színűek a ledek. A színekbe meg azért kavar be, mert ugye 3 alapszínből keveri ki a kívánt színt, így viszont egy mindenütt jelenlévő kék szín átszínez mindent. Én még nem találkoztam ilyen problémával, volt már égett, zárlatos szakadt , olyan is , hogy egy soron több led szénné volt égve, de egyszer minden előszőr történik! Még annyit, nem csak kékek, de gyengén világítanak is.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2022
(#) antiktelefon válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
LG és samu pár éves darabjaiban többször láttam ilyet, lencsét leszedve a led puha része krétapor állagú és ha lesöpröd még uv közelibb lesz a színe.
(#) Chipmunk1960 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
Szia, sajna nem csináltam több képet, de erről lenne szó, egy egészen lapos és ragasztott az lcd egy üveglapra.
(#) szs hozzászólása Feb 9, 2022 /
 
Ismét történetem van..
Az úgy volt, hogy ismét hoztam rossz TV-t, Samsungot, hogy kövér legyen.
Az induláskori pár LED-villanáson kívül semmit sem produkált, -se fény, se hang. Szétszedtem először, majd némi méregetés után megállapítottam, hogy bár megvan a 385V a nagy kondi után, viszont a trafó után sem 24, sem 12, se semmi. Egyedül a készenléti jön át. Bánatosan összeraktam, félretettem.
De nem hagyott nyugodni, letöltöttem a kapcsolási rajzát, aztán ismét szétcsavaroztam ma. Ismét némi méregetés (már a rajzot tekintgetve), és bizony: egyetlen 0,22-es ellenállás van megszakadva (lásd képek). Véletlen volt is olyan itthon, és működik!
Most sem azért írtam ezt le, mert nagy szerelő lennék (sőt, tudjátok, hogy nagyon is tanulgató vagyok), csak biztatásként, hogy más (hozzám hasonlóan érdeklődő tanulgató) is nyugodtan nézzen bele, ha úgyis rossz a TV-je, -veszíteni nem veszít. Esetleg nem sikerül, de sanszos, hogy igen.
Ezt a készüléket is megmenthette volna a gazdája, vagy akár egy TV-szerelő. Kár elbátortalanítani az embereket, hogy manapság csak javíthatatlan dolgokat gyártanak, és TV-szerelő sincs.

Íme a képek:
(#) Ronin válasza szs hozzászólására (») Feb 9, 2022 /
 
A púpos kondit azért cseréld, már ha ez a kép a tiédről van.
(#) szs válasza Ronin hozzászólására (») Feb 9, 2022 /
 
Volt ugyan az enyémben is púpos kondi, ki is cseréltem, de ez nem az enyémről készült kép.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2022
(#) Remci válasza szs hozzászólására (») Feb 9, 2022 /
 
Én is ilyen panelt javítottam múltkor. Nekem is az a kondi volt kipúposodva
(#) szs válasza Remci hozzászólására (») Feb 9, 2022 /
 
Nekem a tekercs melletti 680µF-os volt púpos, először nagyon bíztam benne, hogy csak annyi a hiba. De nem csak annyi volt, -azonban egy ellenállás jó tréfát tud űzni
(#) Remci válasza szs hozzászólására (») Feb 9, 2022 /
 
Hát igen jól el lehet szöszmötölni vele. Mondjuk én nem táphiba miatt szedtem szét a Tv-t, T-con panelen kellett Ic-t cserélni, de egyúttal a tápban is kicseréltem a kondikat.
(#) majkimester válasza szs hozzászólására (») Feb 10, 2022 / 1
 
Ez az ellenállás egy biztosíték ellenállás, azaz biztosíték szerepét tölti be. Ha elég annak biztosan van oka, lehet, hogy csak a púpos kondi, lehet más. De minden esetre cserénél szintén ilyen biztosíték ellenállásra kell cseréni, nem simára.
(Ennek a bevonata akadályozza az égést, és így elvileg nem okoz tüzet, míg egy sima ellenállásnál ez nem garantált)
(#) antiktelefon válasza majkimester hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Ezt többször leírtam, de senkit sem érdekelt.
Opcionálisan cement huzal ellenállás is megteszi. Itthon nem nagyon kapni fusible resistorként, rendelni meg nem olcsó azért. De pl minden kapcsolóüzemű cuccban van, így ledből is bontható akár.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2022
(#) majkimester válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Linkeltem is az előző hozzászólásomban, hogy a HQ-ban kapható néhány típus.

Pedig fontos lenne, mert itt is mellette van egy elektrolit kondenzátor, annak a műanyag bevonata például szépen lángra kaphat.
(#) antiktelefon válasza majkimester hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Ez nem ellenállás, csupán lábas kerámiabizti. Abban egyetértek, hogy a sima ellenállás nem jó, de egy cementházas sem fog kigyulladni.
(#) Chipmunk1960 válasza Remci hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Tervezési hiba, nagyon közel van a hűtőbordához.
(#) szs válasza majkimester hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
No, majd akkor arra is figyelek, (köszönöm a segítséget), igyekszem beszerezni.
Addig ez van, mint a képen látható (ilyen volt itthon):
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2022
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Esetleg
ez a fajta
megfelelhet? (Bár a csíkozása nem passzol, mert a kép csak illusztráció)
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2022
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Feb 10, 2022 / 1
 
Ez az ellenállás jó, kerámia bevonatos, max felrobban, de nem hinném Kigyulladni nem fog. De jobb, mint az a hestoreos, az nem tudom miből van, de valami csévére tekert huzal vagy szén vagy fémréteg ellenállás, nem írja... Aztán hogy mennyire fog biztosítékként működni az egy másik dolog, de az ac oldalon úgyis van bizti.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Köszönöm, akkor ez marad.
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Nos, nem tartott sokáig az öröm. Aznap 6 órát néztük, működött -hibátla. Nagyon boldogok voltunk.
Tegnap kerestem csavart, feltettem a lábát, és hát be is dugtam, hogy gyönyörködhessek.
Ez fogadott
Jól gondolom, hogy a t-con-on van a hiba? Találtam is hozzá, de csak akkor veszem meg, ha ti (akik nálam jobban értetek hozzá) is úgy látjátok.
(Miközben ezt írom, az is eszembe jutott, nem-e a tápegységen, a háttérvilágítás áramkorlátja lehet. Vagy ez rossz gondolat? )
(#) uniman válasza szs hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Utólagosan könnyen okoskodhatnánk!:
Naná, hogy ...hiszen csak a tönkrement védelmet biztosító elemet cserélted! A valós hibát nem derítetted ki, az továbbra is fennállt.
Sem a TV típusát, de a T-Con típusszámát sem írtad le (főleg, ha már "találtál" is hozzá) !!!
Azt ugyebár tudjuk, hogy a folyadékkristály, ha nem kap tápot/vezérlést, akkor átengedi a fényt...a háttérvilágítás fehér fényét.
(#) proba válasza szs hozzászólására (») Feb 13, 2022 / 1
 
Ha optimista akarsz lenni, akkor újra szétszeded, megnézed valamelyik vezeték szalagkábel mozgatására nem javul meg véletlenül? A másik, ha működött, betetted a csavarokat, olyan hibát produkált, amit még sosem, erősen gyanítom a tevékenységeddel függ össze. ( pl hosszú csavar, vagy valamit rosszul raktál össze, és megfeszült...)
(#) deebo válasza uniman hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Idézet:
„Azt ugyebár tudjuk, hogy a folyadékkristály, ha nem kap tápot/vezérlést, akkor átengedi a fényt”


Ez egyedül a TN kijelzőkre igaz, a VA meg IPS kijelzők, mind fordítva működnek és 32" felett nem használnak TN-t.
(#) uniman válasza deebo hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
A táp száma alapján akár a 26" is "sanszos"...
(#) szs válasza uniman hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Oké, akkor írom (azaz mutatom) a t-com számát.
A TV típusát is meg fogom írni, ha kell, de most nem otthon vagyok. Úgy gondoltam, típusfüggetlen a hibajelenség.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2022
(#) szs válasza proba hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
(Erre én is gondoltam, gyorsan szétcsavaroztam, hogy utánanézzek, de a csavarok semmihez nem érnek hozzá)
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2022
(#) uniman válasza szs hozzászólására (») Feb 13, 2022 / 1
 
T-Con (Time Controller)...talán elég lehet csak az AS-15G IC kicserélni (ha működés közben tűzforró)...
(#) szs válasza uniman hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Igen, arra gondoltam én is (AS15-G). Azonban azt én nem tudom kicserélni, de t-con-t nekem sem nehéz.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2022
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Tehát:
Típus: Samsung LE32A431T2
Tápegység: BN44-00192B
T-Con:V315B1-C01
(#) Remci válasza szs hozzászólására (») Feb 13, 2022 / 1
 
Ha nem találsz komplett panelt, akkor ha elküldöd nekem csere Ic-vel,kicserélem neked.
(#) szs válasza Remci hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Valójában úgy néz ki, találtam. De ha lemaradnék róla, akkor (előre köszönve a kedvességed) megvásárolom az IC-t, és felkereslek. Úgyis rég jártam arra
Köszönöm mindenképp.
Következő: »»   177 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem