Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   110 / 178
(#) sniper válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
az ic-ről (71NL4M9WQ) nem találtam semmit, így az ellenállás maradnia, meg tudod nekem mondani, milyen értékűt, és hova kellene raknom?
(#) RoliNyh válasza sastas01 hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
És ezt a teljesítményt a mérések is igazolják? (Vagy ez is csak egy újabb reklámfogás?...)
(#) RoliNyh válasza sniper hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Ettől féltem, (hogy jól láttam a sorozatszámot) ehez sajna én sem találtam adatlapot.
Ezt adták hozzá gyárilag? A ledeknél van ellenállás?
Egyébként nem néz ki túl bonyolultnak, ha megbirkózol vele, rajzolj róla egy kapcsolási rajzot, talán okosabbak leszünk. Az R5 ellenállás mellett jobbra ha jól látom, van ott két kissebb értékű ellenállás, talán azokkal állítható az áramerősség, de ez egyelőre még csak elképzelés...

Egyébként azt el is felejtettem kérdezni, a LED sornál vannak párhuzamos ágak is?
(Mert ha igen, akkor lehet, hogy mégsem sok az a 220mA. De ez a párhuzamos ágak számától függ.)
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2017
(#) Bakman válasza sastas01 hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Méterenként 24 W: Bővebben: Link.
(#) sniper válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
igen, ugye 96 db van összesen 24db van egy sorban és ez van 4x párhuzamosan

LED.jpg
    
(#) RoliNyh válasza sniper hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Akkor azt javasolnám minden párhuzamos ágba tegyél egy-egy 47Ω/0.5W -os ellenállást...
(#) sastas01 válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Az áramfelvétele ennyi. 12V-on, méterenként 1.1A. A kinai vackokhoz képest jóval fényesebb.
(#) sastas01 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Köszönöm. Ez már elég információt adott, hogy egy méter áráért rendeljek egy 5m-es tekercset ebayról. Ha megjön/amikor megjön majd beszámolok a mérésekről, tapasztalatokról, hogy tényleg hozza-e azt a teljesítményt amit vártam.
(#) Bakman válasza sastas01 hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Nekem van tapasztalatom eBay-es LED szalaggal, bírta vagy két napig. Ez persze nem jelenti azt, hogy mindegyik ilyen de olcsóbbnak tűnik egyszer biztos alkatrésszel összerakni valamit, mint többször bizonytalannal.
(#) FAZ1 válasza sastas01 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Szerintem a méterben kapható LED szalagokon minden 3 dióda után van egy 120 ohmos ellenállás. Tehát a szalag már eleve 12V-tal megy.
(#) usane válasza sastas01 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Itt egy még erősebb ha a 24V is jó tápnak. Használtam már, de mérni nem mértem mennyire valós.
Bővebben: Link
(#) usane hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Optikai kérdés, de talán jó lesz itt.
Nem tudja valaki, hogy egy opál anyag vastagsága és fényáteresztése között egyenes arányosság van vagy valami egyéb függvény? Rég volt, már nem emlékszem erre a részre.
A kérdés az, hogy egy x vastagságú opál búra mondjuk 40%-al csökkenti a LED fényét.
Az 1/2 x vastagságú csak 20%-al csökkenti-e vagy bonyolultabb a képlet?
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) gerleimarci válasza usane hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Ott lehetnek cifra dolgok, mert ilyen anyagban nem egyenesen halad a fény, hanem szórtan. De ez csak egy feltételezés.
(#) sansrival hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Sziasztok!

A napokban hozzám került egy Livarno IAN40114 típusú napelemes, mozgásérzékelős kültéri LED reflektor. A hibája, hogy nem kapcsol be. Villan egyet, majd nagy sötétség. Szétszedve végig mértem, ellenőriztem a szerkezetet. A mozgásérzékkelő működik, a töltés működik, a napelem cella tölt. Sajna a gyártó volt olyan rendes, hogy az egyik IC-ről lecsiszolta az azonosító adatokat.
Kérdésem: esetleg találkozott valaki ilyen kapcsolással, vagy netán ismerős e neki az ismeretlen IC? Sajna a neten nem igazán találtam hozzá semmit.

Köszönöm!
(#) Bakman válasza sansrival hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Amikor kell, maga a LED kap feszültséget?
(#) pjg válasza sansrival hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Valamelyik LED hőhibás.
(#) sansrival válasza Bakman hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
A mozgásérzékelő érzékel és az időzítője is működik. A "TIME" a 12-es lábra, a "PIR" a 8-as lábra és a "REY" pedig a 9-es lábra megy. Tehát a FET kapcsolását valószínűleg az IC végzi. Mint írtam, csak egy pillanatra villan fel és utána semmi feszültség nincs a leden.
(#) sansrival válasza pjg hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
80 darab párhuzamosan kapcsolt LED közül ha egy is gáz lenne, akkor csak nem világítana. De minden LED működik. Tehát ezt a lehetőséget ki lehet zárni.
(#) Bakman válasza sansrival hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Csak annyit írtál, hogy felvillan. Ez nem jelenti azt, hogy csak rövid ideig van van ott feszültség. A haldokló LED-ek szoktak ilyet csinálni, villognak és/vagy csak villannak néha-néha egyet. A FET Gate lába hova van kötve? Ott mérhető feszültség? A lecsiszolt IC akár egy kontroller is lehet.

Biztos, hogy párhuzamosan van kötve az a 80 LED?
(#) sansrival válasza Bakman hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Na tehát. A 80 LED 100%-ig párhuzamosítva van, mindegyik LED előtét ellenálláson keresztül van meghajtva. Csak sejtésem van róla, hogy valószínűleg egy kontroller IC lehet. Ezért is védte le a gyártó.

A csatolt képen láthatod, hogy a GATE a Q5, Q6, R4, R19, R17 körön keresztül kapcsolódik az IC egyik lábára. Sajnos az nem látszik hogy melyikre, mert az IC alá van bevezetve a huzalozás.

Panel 2.png
    
(#) pjg válasza sansrival hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Egy szóval sem írtad, hogy 80db van párhuzamosan. Én soros kapcsolásra gondoltam.
(#) sansrival válasza pjg hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Sorry! Ezt viszont én felejtettem el említeni.

S73F7392.JPG
    
(#) pipi válasza sansrival hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Hali!
Halódik a fet, kontakthibás a lába, nem elégséges a gate meghajtás, valahol nyák fólia korrodált, vagy összeomlik a táp mikor a ledek bekapcsolnának...
Próbáld meg a fet DS lábát rövidrezárva világítanak-e a ledek, vagy leáll a táp...
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2018
(#) Yulianus hozzászólása Jan 7, 2018 /
 
Sziasztok!
Vettem ebay-en egy UV led-et, amelynek névlegesen 365nm a hullámossza, de amikor meghajtom majdnem a névleges teljesítménnyel (3W), akkor főleg fehér fényt produkál, UV fényt pedig alig, ennél sokkal kisebb teljesítménnyel meghajtva pedig halványzölden fluoreszkál a chip. Kicsit utánanéztem, és azt látom, hogy ebay-en a legtöbb 365nm-es teljesítmény led fénye sok fehér fényt is tartalmaz, például: ebay UV LED
A kérdésem az lenne, hogy egy ilyen led-nek normális-e, hogy a fénye nagy része fehér, vagy csak a gyenge minőség az oka?
(#) pipi válasza Yulianus hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Hali!
Amit linkeltél, a képen is túlnyomó fehér szine van ennek.
(#) cimopata válasza Yulianus hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
kérj az eladótól adatlapot és nézd meg abban a fény spektrális elosztását.
Bár így utólag ezzel már sok mindent nem tudsz kezdeni.
(#) FAZ1 válasza usane hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Én laptop 12V-os és AT 200W-os (régi) számítógépes tápokat is szoktam hálózati tápegységnek alkalmazni LED sorokhoz. Minden paraméterében megfelelőek (kivéve talán a fizikai méreteiket.)
Ámde az meg - ha felhasználása okán valahová szépen el lehet rejteni - ugyan kit érdekel?
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2018
(#) FAZ1 válasza sansrival hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Az ilyen elektronikákhoz sajna az interneten SOHA SEHOL nem találni semmit!
A gyártók oly félelmetesen titkosítják, rejtegetik az ilyesmik bármiféle publikálását, kapcsolási vázlatát vagy rajzát, hogy az bizony már maga a röhej. Pedig a Livarno nem egy annyira rossz cég, nekem pl. egy csomó spot égőm az étkezőben onnan van, és sok-sok éve hibátlanul teljesíti dolgát.
(#) sansrival válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Tudom nagyon jól. Nálam is nagyon sok Livarno-s LED lámpa szolgál, és megvagyok velük elégedve. Ami pedig a kapcsolást illeti ... nem fűztem hozzá sok reményt, de hátha. Nem gond, majd lesz belőle valami. Lehet hogy csinálok hozzá egy kapcsolást, mert hát fényerőben eléggé megfelelő, és hát az akku is eléggé masszív az ilyen fajta felhasználáshoz.

Köszönöm mindenkinek az építő jellegű hozzászólását!
(#) sansrival válasza pipi hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
A FET egyáltalán nem kap vezérlést, mert az IC nem működik. Minden egység megkapja a tápját, de mivel az IC vezéreli a LED meghajtását, így felejtős a javítása az adatok nélkül. Valószínűleg egy mikrovezérlő IC a rossz alkatrész. Sajna azok pedig nem igazán bírják a villámok statikus hatását.

Köszönöm a hozzászólást!
Következő: »»   110 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem