Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   157 / 315
(#) yulo5310 válasza alex0 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Igen,ez az. Én a 2 buzzert kiforrasztottam,majd hátulra visszaforrasztottam,így akkora ablakot vágtam az aksitartóba,amekkora a kijelző,és forró ragasztóval rögzítettem,persze előtte felvezetékeztem.
(#) fecus válasza alex0 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Ezt már értem. Kösz.
(#) dB_Thunder hozzászólása Júl 8, 2017 /
 
Helló Mindenki
Szükségem lenne egy 2 cellás LiPo800mA-es akkupakk "őrzésére" alkalmas apró áramkörre.
Balanszos töltés, túltöltés és túlzott lemerülés elleni védelem szükséges!
Mindezt kis helyen..
Tud valaki ajánlani valami kész áramkört, ami az ebay-on beszerezhető?
(#) RoliNyh válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Látom "régi" kérdés már, de ezt nem tudtad volna beírni a bay keresőjébe?

2 cell Li-Ion BMS...

Keresőkifejezések.: 2 cell Li-Ion BMS, 2 cell Li-Ion protection
(#) RoliNyh válasza pistabaaa hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Ha kiveszed az akksit, és labortápról táplálod meg a telefont az akksicsatlakozón keresztül, be tudod kapcsolni? Ha igen, máris mehet az adatmentés BT -n vagy WiFi -n, esetleg meg lehet próbálni az USB -n keresztüli adatvonalon is. Ha nem, akkor valami hiba a táprendszerben keletkezhetett, meg kell próbálni az után megtáplálni a készüléket szintén labortápról. Ha ezzel nem rendelkezel (gondolom nem), vidd el olyan ismerőshöz/baráthoz, akinek van hozzá eszköze, és érti amit leírtam...
(#) merlingerin hozzászólása Júl 27, 2017 /
 
Sziasztok!

Ez mire jó?
Bővebben: Link

Illetve hogy működik? Jól értelmezem, hogy a cellák közötti kiegyenlítésért felelős? De akkor hogy? 68mA árammal meríti a cellákat egyenként, amíg egyenlő nem lesz a töltöttségük? Akkor mi az értelme? Mert a csomag kapacitása így is/úgy is a leggyengébb cella kapacitásával fog megegyezni. Tölteni nem tud, vagy nem értek valamit

Segítsetek!

Köszönöm!
(#) RoliNyh válasza merlingerin hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Üdv!

Pontosan azt csinálja amit írtál. Úgy csinálja, hogy töltés közben az(oka)t a cellá(ka)t kezdi meríteni, amelyík feszültsége 4.2V fölé(vagy amennyire be van állítva) emelkedik. Mivel a másik oldala nem látszik, lehet, hogy oda kell bekötni az akkusorozat plusz és mínusz végeit, de azt is el tudom képzelni, hogy csak simán a cellák két végén van a kivezetés. Ebben az esetben akkor litiumhoz való töltő kell (ami tud konstans áram, és konstans feszültségű töltést végezni), tehát így nem jó hozzá egy sima "dugasztáp". És akkor sem alulfeszültség, sem pedig túláramvédelem sincs benne...

Ui.: Közben továbblapoztam aképeket, és látom a hátoldalán valóban nincs semmi, szóval ez csak balanszáló áramkör...
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2017
(#) merlingerin válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Szia!

De ennek mi az értelme? Mert ha nem balanceres a töltőm, akkor az egész csomagot 1A árammal töltöm (példa..) akkor a 68mA merítés nem sokat ér cellacsoportonként, úgy is túltolja a gyengébb csoportokat/cellákat. Ha viszont balanceres töltőt használok, akkor ez tök felesleges.

Szóval az értelme nekem még nem tiszta.
(#) jeges válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Azt jó tudni mi elöt egy bms-re füzöt celláka egyesével meg kell formázni hogy a cella fesz miden egyes cellán pontos legyen 0.05v pontoságal legalább eltérés max mert ha valamelyik cella eltér a feszültség a bms hibbának veszi és tilt szépen ez terhelésnél fog jelenkezni!
Nekem jó leckét adot egy 3s bms vadi uj akksikal....
(#) RoliNyh válasza merlingerin hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Nem tudom, hogy mi értelme, kérdezd meg a gyártót, de biztos használják valahol.
Egyébként pl az imax töltők sem tudnak sokkal több árammal balanszálni szerintem (néhány 100mA talán, pontos adatot nem ismerek), ahogy a belsejét elnéztem az enyémnek. Tölteni mégis tud több amperrel is...

UI.: Egyébként ha megnézed a készen kapható BMS áramköröket, a többségén hasonlóan kis teljesítményű balanszer áramkörök vannak, kis tranzisztor, kis ellenállás. Ritka az olyan, amelyíken 2-3W -os az ellenállás. Nagyobb ellenállással nem is igazán láttam még, de attól létezhet.
Amit most tervezek építeni, arra 1A balanszeráramot tervezek, és 2*5W ellenállás lesz a terhelés...
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2017
(#) Kovidivi válasza merlingerin hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Az értelme az, hogy ha egy pakkba raksz (akármilyen okból is) 2 teli és egy félig töltött/üres cellát, akkor szépen lassan a félig töltött is tele lesz pár töltés után. A 68mA pedig elegendő, mert a töltés vége felé fesz. generátoros töltésnél alacsony áram folyik, tehát a balanszer áramkör működése hatásos.
(#) csabcsirip hozzászólása Júl 31, 2017 /
 
Sziasztok .Aszt szeretném kérdezni hogy a telefon akkumulátor tartalmazzák-e a töltésvezérlőt vagy aszt a telefonban található meg ? Szintén ez lenne a kérdésem csak laptop aksiknál . Mert mind két esetben van rajtuk panel de semmi írás nincs rajtuk hogy el lehessen olvasni .
(#) gerleimarci hozzászólása Júl 31, 2017 /
 
Mind a két esetben a készülékben van a töltésvezérlő, nem az akkumulátor csomagban. A telefon akksiban szoktt lenni még védőáramkör, a laptopéban pedig balancer is.
(#) uniman válasza csabcsirip hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Hello! A telefonakkukba épített kis panelokon lehet akár még felirat is...de akár az alkatrészek feliratainak alapján is el lehet indulni...
A laptop akku "pakkok" már sokkal bonyolultabb áramkörökkel rendelkeznek, sokféle paramétert figyelnek és a legfontosabb, hogy a laptoppal "kommunikálnak" is...
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2017
(#) csabcsirip hozzászólása Júl 31, 2017 /
 
Ez esetben milyen töltés vezérlőt ajánlatok telefonhoz illetve laptop akkumulátor cellák töltésére ?
(#) uniman válasza csabcsirip hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Most, hogy helyére került a kérdésed, kicsit visszalapozol és rengeteg választ olvashatsz e témában...
De még túl általános a kérdésed...csak arra lehet jó választ adni, ha konkrétan egy cuccra kérdezel rá.
Reméljük ellenőrizted már a cellák feszültségeit és meggyőződtél arról, hogy azok nincsenek túlságosan lemerülve...
(#) kissattila88 hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
Tp4056 ic ha zárlatos akkor a kimenetén 5 volt van?
(#) nedudgi válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Nem feltétlenül. Egy dolog biztos: ilyenkor nincs rajta terhelés.
(#) kissattila88 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
Van egy vissza jelző led az pirosan világít.
(#) nedudgi válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
A LED színe nem jelent semmit. Van rajta akkumulátor?
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2017
(#) kissattila88 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
lyen töltőm van. Nincs akkumulátor rajta.
(#) nedudgi válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
A LED valószínűleg fordítva lett beforrasztva. Amíg nem kötsz rá akkumulátort, addig emeli a feszültséget, amíg tudja. Köss rá egyet.
Hogy merült fel a gyanú, hogy zárlatos?
(#) kissattila88 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Úgy hogy a kimenetén eddig akunélkül 4.2 voltot mértem most meg 5V mérek és a led nem vált át zöldre ha rá teszem az aksit.
(#) nedudgi válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Ezek szerint valami történt a töltőddel, amiről szemérmesen hallgatsz.
(#) kissattila88 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Tölteni akartam vele egy aksit azóta így van. Veszek másikat
(#) kissattila88 válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Lehet hogy rövidre zártam a kimenetet nem tetszett neki.
(#) nedudgi válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Részvétem.
(#) Jossz hozzászólása Aug 9, 2017 /
 
Sziasztok Urak, a segítségeteket szeretném kérni.
Már jó ideje keresgélek a neten, de eddig nem túl nagy sikerrel. Kifejezetten modellezési célra keresek olyan intelligens LiPo akkutöltő kapcsolási rajzot és program leírást, listát, amely balanszeres és lehetőség szerint PIC MCU vezérléssel működik (PIC18, PIC24, dsPIC). Tehát olyan töltőről lenne szó, amelynek "tudása" hasonlít a jelenlegi iMax, iCharger, Raytronic, stb. típusokhoz, de megépíthető és tovább tudnám fejleszteni a saját több éves tapasztalataimat "beépítve" és a saját elképzeléseimnek megfelelően. Nyilván kellene USB csatlakozás is bele, mert a LogView használata fontos működés közben, ill. más elemző és mérő programot is szeretnék írni hozzá a PC-re C#-ban. Ahogy írtam, PIC alapú kellene, mert ebben vagyok jártas és jó lenne valamilyen C alapú programnyelvben a meglévő programja (CCS C, MikroC, Microchip C), amelynél elegendő, ha az alap töltési funkciók logikáját, ill. alap kommunikációt tartalmazza, hogy azt ne kelljen már "kitalálni" újra. A kapcsolás töltési kapacitása: kifejezetten LiPo, 2s-8s, max. cella kapacitás 3000 mAh, max. töltőáram 2C, max kisütőáram 10C. A bemeneti tápfeszültség 12-24 VDC, 8,5 A.
Tudom, lehet, hogy ez így más túl sok kívánalom, de úgy gondolom, ebből lehetne jól kiindulni a fejlesztéshez. Az is lehet, hogy pont ezért nem találtam eddig sehol ennek megfelelő kapcsolást és programot?
Nagyon hálás lennék, ha valaki segíteni tudna valami jó forrást találni, előre is köszönöm!
(#) Kovidivi válasza Jossz hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Helló. Túl nagyok az elvárásaid. Főleg a 10C kisütés. Ilyen feladatra külön szerkezet kell, méretileg sem tudod/érdemes egybe építeni. 10C az 3Ah-s akksinál 30A, 8S-nél 1KW??? Az átlagosnak számító 3S-nél is 378W-ról beszélünk... 25W-tal meg forrasztok? Sőt, 8W-tal is már...
A másik: kell neked egy uC vezérelt töltésvezérlő, de legyen már kész benne minden alap funkció? Ilyen nincs. Azt is neked kell megírnod. Legegyszerűbb lenne venned egy Imax-ot, és programozd újra a rajta levő uC-t (azt hiszem STM). Ha kapcsolási rajz kell, nézd meg az Imax kapcsolási rajzát, fent van a neten.
(#) Jossz válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Köszönöm a tanácsokat. Esetleg, ha adnál egy linket az Imax B8 kapcsoláshoz, az nagy segítség lenne, én nem találtam meg.
Nem vagyok lusta, nem azért keresem a leírt projektet, mert nem akarok dolgozni vele, csupán egyszerűsíteni szeretném a dolgot, hogy főként azzal a fejlesztéssel tudjak foglalkozni, amit elképzeltem.
Természetesen a 10C kisütőáram egyszerű elírás volt, 10A akart lenni, ez nem egy különlegesség, bármelyik mai jobb töltő tudja.
Szóval, ha valóban megvan Neked ez a link, vagy cím, kérlek add meg nekem. Köszönöm.
Következő: »»   157 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem