Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   220 / 315
(#) Olits hozzászólása Nov 21, 2018 /
 
Sziasztok. Szereztem pár elektromos bicaj aksit olcsón.Az egyiket szétbontván ezt láttam (kép).Azon töprengek, hogy az ilyen aksi pakkokban mi okozza hogy a cellákból kifolyjon a elektrolit, vagy felpuffadjanak, megrozsdásodjanak stb? a túltöltés vagy a túlterhelés vagy túlmerítés..?Már laptop aksikban is láttam pár ilyen cellát.Ebben a pakkban nincs gyárilag BMS.(Bionx -
11S4P felépítésű).
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2018

gg.jpg
    
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Ahogy írtad, ilyen sorban: túltöltés, túlterhelés, túlmerítés. Ami rozsdás, kifolyt, mind kuka. Persze a megfelelő kuka!
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2018
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Köszi a megerősítést.
(#) komisa hozzászólása Nov 22, 2018 /
 
Sziasztok mesterek!
Sikerült egy aksis porszívót vennem a piacon .
Minden szép és jó ,egy 21.6 v 2Ah akku van benne .
a gyári töltője 26v 400Ma ,de azt nem kaptam hozzá .
Van egy 24v 4.2 Ah laptopp tápom azzal próbáltam feltölteni.
A problémám ,sajnos nem engedi magát feltölteni csak 19.2v-ra s így 5 perc működés után a túlmerülés védelme kikapcsolja a gépet .A kérdésem :Lehet ,hogy a túl sok amper miatt nem töltődik fel?
6 db 18650 -es akku van benne ,ha kiveszem és külön feltöltöm őket akkor működik minden,jók a cellák ,csak elég babrás .
Mit tanácsoltok ? lelehetne valahogy csökkenteni a 4.2 Ah tápot 400Ma -ra ?.
Vagy vegyek egy gyári tápot ? csak attól félek lehet az akku panelja nem jó .akkor feleslegesen költöttem rá.
A hozzászólásokat előre is köszönöm .
üdv: komisa
(#) Kovidivi válasza komisa hozzászólására (») Nov 22, 2018 / 1
 
Ez 6 soros cella lenne? Ha igen, akkor a laptop tápod kicsit kevés, 25.2V kellene, nem 24V. Szerezz hozza egy normális tápot, vagy töltsed Imax-szal, stb. A 24V 4A-es (nem Ah-s) tápod nem tudom miért nem jó, esetleg a nagy áram miatt lekapcsol a védelem, ekkor ha sorba kötsz a 24V-tal egy 12V 10W izzót, nem fog 4A folyni, hanem sokkal kevesebb! Ha túl kevés, használhatsz 12V 21W-os izzót. Sorba kösd, az izzónak nem kell világítania, csak minimális fénnyel, esetleg csak izzik a wolfram.
(#) komisa hozzászólása Nov 22, 2018 /
 
Köszönöm a gyors választ .
Igazad van 4.2 A a táp .és én sem értem miért nem jó.
Igen 6 soros cella .
Újabb fejlemény most vettem észre, csak 20v al enged tőlteni ! ha 22-vagy 24-re állítom nem tőlt.olyankor csak folyamatos piros fénnyel jelez, 20v -nál villogással jelzi ,hogy tőltés alatt, de így 19-6 v -nál leáll a tőltés zőld led világít.
Így már értem miért van csak 19.6 volt feltőltés után .
De köszönöm a segítséged ,még megpróbálom az izzós modszered ,hátha

üdv
(#) Kovidivi válasza komisa hozzászólására (») Nov 22, 2018 / 1
 
Felrakhatnál egy képet a nyákról, hogy milyen védelem van az akksiknál. Ha túl nagy áram folyik, letilthat a védelem, de az ritka, ha a bemenő oldalon is van sönt. Inkább az akksi és a terhelés között folyó áramot mérik.
(#) komisa válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Köszi ,a segítséged!!

Elég komplikált ,legalábbis nekem ,én csak lelkes amatőr vagyok.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2018
(#) Kovidivi válasza komisa hozzászólására (») Nov 22, 2018 / 1
 
Ha nem sikerül megoldani a problémát, én kihajítanám belőle az elektronikát, és raknék bele egy normálisat, egyszerűbbet. Persze előtte megnézném, hogy megy-e nélküle a porszívó, vagy kommunikálnak is.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2018
(#) nedudgi válasza komisa hozzászólására (») Nov 22, 2018 / 1
 
Nincs lehetőséged 26V (mért) feszültséget előállítani?
Ahogy a Kovidivi írta, a 6 cella teljesen feltöltve 25,2V feszültségű. Ahhoz, hogy teljesen feltöltsd, ennél több kell, mivel a szabályzó elektronikán is esik valamekkora feszültség. Ha az eredeti tápra (vagy a töltő bemenetre) 26V van írva, akkor az egyszerűbb kivitel esetén ennél több is lehet. A "laptop táp" viszont feltételezhetően precízen szabályzott fezültséget ad.
Az elektronika meghülyülhet, ha a bemenet alacsonyabb, mint amire számítottak tervezéskor.
(#) ati790731 hozzászólása Nov 23, 2018 /
 
Sziasztok! Üdv mindenkinek!
Szereztem pár laptop aksit, szeretnék belőle egy 3x2-es pakkot csinálni aksis fúróba.
A kérdés az, hogy fogják -e bírni a cellák a terhelést?
A fúró egy 9,4v os Makita.
Tudnátok segíteni?
Köszönöm előre is!
(#) ati790731 válasza ati790731 hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Rosszul írtam!
2x3.. kb 12 volt.
(#) komisa válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Köszi a válasz !! Azért előbb csak veszek egy hozzávaló tápot ,vagy vagy
Ha ugy sem jó ,jöhet a rombolás ..
(#) komisa válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Köszönöm a választ!!
(#) pipi válasza ati790731 hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Ha jók a cellák akkor birják, ha rosszak nem birják
Próba cseresznye, de a mindeképp normális töltő kell a li-ionhoz.
Az hogy 3*2 vagy 2*3 nem lehet tudni mire gondolsz, melyik sorba, melyik párhuzamos...
3s2p 12,6V max, 2s3p 8,4V max. Én a 3s2-t javaslom még ha kicsit több is...
A 9,4V-ot nem tudom hogy jön ki, inkább 9,6V, ez 8*1,2V cella, feltöltve kb 11-12V.
(#) ati790731 hozzászólása Nov 23, 2018 /
 
Köszi! Én is úgy gondoltam ,hogy 12v körül legyen. A sorba kötött pàrokat lehet egybe tölteni, vagy csak külön, gondoltam rendelek Kínából, balancert, meg töltőt, és van a gyàrival egyező akksitarto is, csak nem tudom milyet érdemes elektronikàból venni, ami védi a cellák a tulmelegedéstől, stb.
(#) Kovidivi válasza ati790731 hozzászólására (») Nov 23, 2018 / 1
 
Túlmelegedéstől ne védd a cellát, mert nem szabad melegednie! Maximum langyos lehet hosszú használat után, de csak kéz meleg! Ha már túlmelegedés problémája felmerül, az már a robbanáshoz közeledő cellát jelzi. Olyankor már nincs mit tenni.
(#) pipi válasza ati790731 hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
A laptopban is "egyben" töltik, a cellák össze vannak hegesztve, de gondolom észrevetted
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2018
(#) rockersrac hozzászólása Nov 24, 2018 /
 
Sziasztok! Lomiban találtam egy lir2032 akkuval működő kis biciklilámpát. Kérdés: ezt a cellát ugyan úgy kell tölteni, mint a többi, pl 18650 cellát?
(#) nedudgi válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Majdnem ugyanúgy. A lényeges különbség az, hogy a töltőáram (ha jót akasz az akkunak) 35mA legyen.

LIR2032.pdf
    
(#) ati790731 válasza pipi hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Persze, észre vettem, csak olvastam, már itt is valami olyasmit, hogy ha nem egy a kapacitàsuk, akkor az problémàs lehet.
(#) Csupasz hozzászólása Nov 25, 2018 /
 
Sziasztok! Ne nevessetek ki, nagyon nem vagyok képbe a töltőkkel kapcsolatban. Ez a töltő alkalmas arra, hogy 2-2 akkut párhuzamosan töltsek vele? A 15A elég arra, hogy egy 18V-os akksis fúrót üzemeltessek a pakkról? ( igazából, ebből akarom megtanulni, megérteni a működésüket)
Köszönöm a segítséget.

s-l500.jpg
    
(#) pipi válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Ez nem töltő, hanem túltöltés/túlmerítés védő+töltéskiegyenlítő áramkör. Emellé kell még egy feszültség és áramkorlátos (CC/CV) táp is, és akkor mehet
(#) Csupasz válasza pipi hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Gondolom, ez megfelel.Ha 2-2 cellát kötök párhuzamosan, amelyek 2600mAh-sak, akkor a töltőáram lehet 520 mA. Jól gondolom?

s-l1600.jpg
    
(#) gerleimarci válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Olyan BMS-t keress, amin van balancer is.
A DC-DC pedig jó, állítsd 2A-ra, annyit még hűtés nélül is elbír.
(#) Robi85 hozzászólása Dec 1, 2018 /
 
Sziasztok.

Adott egy Bosch PSR12 akksi gép. Litiumosra szeretném átalakitani. Meg is vannak hozzá a cellák. Mindegyik INR cella (Samsung INR18650-30Q). Rendeltem hozzá egy 3S BMS panelt ami 60 Amper terhelést bír és elvileg direkt fúrógéphez való. 3S 60A BMS Balanced Version
Összeraktam a csomagot, de nem indul a gép vele. Mi lehet a gondja? Az akku cellák természetesen újak. Vannak másik ipari celláim is. Azok Panasonic UR18650NSX cellák.
(#) uniman válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
De ugye nem csatlakoztattad még töltőre ? ...akkor most tedd rá.
(#) Robi85 válasza uniman hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Még nem volt töltőn.
(#) ticko válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Vannak BMS-ek, amiket első használat előtt a töltőre kell csatlakoztatni, és utána indítja a gépet.
Valamint fontos még az akkuk csatlakoztatási sorrendje is. Tehát első cella a 4.2V hoz kettes a 8.4V hoz hármas a 12.6 hoz fontos a sorrend, ne kötözgesd rá össze-vissza.
remélem segítettem.
Üdv.:ticko
(#) Robi85 válasza ticko hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
A sorrendel nincs gond. De köszi. Akkor felrakom tölteni. Meg jöttek a DC-DC converterek is, így akkor beállítok egyet az akkupakkhoz és elkezdem tölteni.
Következő: »»   220 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem