Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   224 / 315
(#) Olits hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Sziasztok.A li-ion (hengeres) vagy a li-po (tasakos) aksik veszélyesebbek robbanás , tűz keletkezés szempontjából?
Még egy kérdés:Mi az ami ég ezekben a cellákban, ha kigyulladnak?Tudtom szerint ahhoz hogy égjen valami hidrogént kell tartalmaznia, de ebben az esetben azt hiszem nincs hidrogén.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2019
(#) yulo5310 válasza Olits hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
De van oxigén!
(#) sector99 válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
És úgy tanultuk kémiaórán, hogy a Lítium már szoba hőmérsékleten képes meggyulladni, ha kiveszik a tárolására alkalmas folyadékból.
(#) Olits hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Értem.Eddig azt hittem, hogy csak a hidrogén éghet ha oxigénnel reakcióba lép.De akkor ezek szerint a litium is...Még van olyan kémiai elem ami szintén éghet ?Bocs a kiváncsiságért
(#) erbe válasza Olits hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Szerinted a szén mitől ég?
Egyébként aminek oxidja van, az mind elégett valamikor. Pl. CaO - égetett mész (bár ez nem úgy készül, hogy a kalciumot elégetik. ), Al2O3, SO3, ... NOX
(#) yulo5310 válasza Olits hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Oxigén a leg agresszívabb gáz a világegyetemben,jelenlétekor még a fém is elég! Ha robban a lipo, oxigént termel.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2019
(#) Olits válasza erbe hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
A szén nem ég el...az reakcióba lép az oxigénnel és széndioxid lesz...Nem tudom melyik szénre gondolsz?Ha pl arra amivel grillezünk, na abban még van hidrogén...az ég ,de a szén(C) nem...lehet nem jól tudom, de eddigi megfigyelésem szerint csak az az anyag éghet amiben van hidrogén(fa, benzin, földgáz..stb)most bejött a litium is , ha igaz amit fentebb írtatok...
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2019
(#) erbe válasza Olits hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Még nem jártad ki a hatodik osztályt? Illetve nem tudom, hogy manapság ezt hányadik osztályban tanítják.
(#) morgo válasza Olits hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Tényleg elő kéne venned a kémia tankönyvet. Szerinted mi az égés?
(#) Olits válasza morgo hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Eddigi tudásom szerint égés akkor jön létre ha az oxigén egyesül a hidrogénnel...
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2019
(#) morgo válasza Olits hozzászólására (») Jan 11, 2019 1 /
 
Az IS égés. Bár azt inkább robbanásnak nevezik.
(#) vargaf válasza Olits hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Ezt nem kellett volna írnod. Erre mondják: ha nem szóltál volna ...
Mit nevezünk égésnek
Előbb tájékozódj!
(#) Olits válasza vargaf hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
És akkor mi történik amikor közelítünk két vezetéket nagyon nagy feszültség esetén és látható egy ív, mint a villám ,a két vezeték között? Ilyenkor mi ég?A levegő is tud?
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2019
(#) fgyurma hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Szervusztok!

Egy Hilti 36v-os Li-ion akku felújítása lenne feladatom, ehhez kérek segítséget.
Hibaeset: igen gyenge; egy percen belül max töltöttséget mutat, világít az összes led, aztán a gépet csak 4-5 mp-ig forgatja és az első led villog (töltendő jelzés). Gondolom cellacsere...

Rákerestem, 26650 cellák valók bele, 10db. Kapható többféle kapcitású.
Még nem csináltam ilyet, tehát a kérdés, hogyan sorolom össze az aksikat? Gyárilag ponthegesztett lemezekkel van, én ilyet nem tudok. Forrasztani szabad ezeket?? (vékony réz lemezkékkel tudnám...?)
(#) yulo5310 válasza fgyurma hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Persze,míg nem csináltam ponthegesztőt én is úgy forrasztottam,előtte befuttatni a r,lemezt,és forrpöttyöt tenni az akksira!
(#) nedudgi válasza fgyurma hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Eleve forrfülezett cellákat kell venni. Másrészt százforintos nagyságrend egy cella forrfülezése. A forrfüleket már szabad forrasztani.
Abba most nem megyek bele, hogy sorbakötni csak azonos kapacitású cellákat illik.
(#) tothbela válasza Olits hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
A köztudatban néha teljesen hibás kifejezéseket használunk, de hát ha így terjedt el, akkor nehéz mit kezdeni vele. Az izzólámpát is gyakran égőnek (karácsonyfa égő), nevezik, még akkor is, ha az LED. Igaz hogy van fényjelenség, de nem ég. De nem is izzik. Csak világít.

A "belevágott a villám" kifejezés sem szó szerint értendő, mert nincs kése a villámnak. Az meg talán még kizárást is von maga után hogy "megb...ta az áram.

Leégett a trafó, hangszóró, kiégett a biztosíték. Helyesebb lenne túlmelegedés miatt zárlatos/szakadt transzformátor, kiolvadt biztosíték. De hát így szoktuk meg.
(#) fgyurma válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Köszönöm!
Az természetes, hogy új és egyforma cellák lesznek.
Első használatnál van vmi spec szabály? Új Li-ion akkunál előbb töltés szükséges vagy mehet a kisütés/használat?
(#) nedudgi válasza fgyurma hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Amikor megveszed, a friss, nem túl sokáig tárolt cella nem lehet teljesen üres. Ajánlatos egyforma állapotúra hozni az összes cellát, hogy a balanszer áramkörnek ne kelljen túl sokat dolgoznia.
(#) fgyurma válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 11, 2019 / 1
 
Ok.
(#) nedudgi válasza fgyurma hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Köszönöm az egyetértést.
(#) Olits válasza sector99 hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Ezek szerint egy 0 Voltra lemerült és fel nem éleszthető li-ion cellát is rá lehet bírni hogy meggyúljon (egy szeget beleütni, tűzbe dobni, stb)és ugyanúgy égjen mint egy feltöltött , egészséges cella?Hisz a litium benne van abban is, nem?
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2019
(#) nedudgi válasza Olits hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Igen.
(#) Olits válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Ezek szerin az ilyen kukába való cellákat is fel lehet használni valamire?pl eltüzelni (biztonságos körülmények között )
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2019
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Inkább leadni a kijelölt gyűjtőhelyen, ahol megfelelő módon megsemmisítik, tárolják vagy újrafelhasználják. Ha elég a cella, nem tudhatod, milyen káros anyagok jutnak ki belőle.
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Úgy tudom a lítium nem mérgező.
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Akkor lenne érdemesebb leadni őket, ha beleszámítanák új cellák vásárlásába, mint autó ólom aksik esetében.
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Az autógumi sem mérgező, mégis aki elégeti, közútálatra tesz szert...
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Ez esetben már káros a környezetre és az emberre az a sok szén dioxid ami felszabadul égése során.
(#) nedudgi válasza Olits hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Nem csak a széndioxid káros a környezetre. Az még akár jó is lehet növényzetnek, ha elég sok a napsütés, boldogan feldolgozzák.
Vannak dolgok, amik -szerintem- hétpecsétes titkoknak számítanak. Ilyesmi az autógumihoz adott adalékanyagok, (tudtommal a kén is ide tartozik,) amik károsabbak a környezetre. Ráadásul otthoni körülmények között eléggé nehéz tökéletes égést biztosítani, így korom is keletkezik.
A lítium emlékeim szerint a legagresszívabb fém, a lúgja marhat rendesen. Emlékezz vissza a kolontári alumínium zagytározóra, milyen tragédiát okozott, pedig hol van az alumínium a lítiumhoz képest...
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2019
Következő: »»   224 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem