Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   243 / 315
(#) Massawa válasza fecus hozzászólására (») Márc 9, 2020 / 1
 
Akku nélkül nem igen fog menni....
(#) vargham válasza Massawa hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Én ilyenkor az akku helyére kötöttem a betápot direktben.
(#) antikzsolt válasza fecus hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Próbáld meg hogy az aksi elektronikát leműtöd és ráteszel egy 18650 aksit. Gondolom a falban lesz beépítve. Ott meg nem lényeg ha kell még egy kis plusz hely.
(#) fecus válasza Massawa hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
(#) Massawa: Az kár lenne...

(#) vargham: 5V-os táp és többvezetékes az aksi.

(#) antikzsolt: A falon lenne, de nem a falban. Másik, kisebb aksit bele tudok tenni, de minek, ha folyamatosan tápról menne.
(#) vargham válasza fecus hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Az akkumulátor 3 vezetékkel van bekötve: Plusz, mínusz és hőmérő. A hőmérő nem kell. A plusz és a mínusz közé kell kötni 4 Volt 2 Amperes tápot, és menni fog.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2020
(#) Kovidivi válasza fecus hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Azért kell az akksi, hogy az áramcsúcsokat, amiket az 5V-os tápod nem tud leadni, leadja az akksi. Pl. bootoláskor nagyobb áramot vesz fel a tablet, csak utána vált át energiatakarékos üzemmódra. Induláskor csatlakozik a wifire is, esetleg 3G, minden periféria egyszerre kér tápot. Ha az 5V-os tápod elég nagy áramot tud szolgáltatni, működni fog a tablet vele. Megmérhetnéd, mennyit kér induláskor.
(#) Firefighter1 hozzászólása Márc 11, 2020 /
 
A multkor felmerült az "autóba (is) tölthető powerbank 4S-re
Azota nézelődtem, és találtam egy projektet igaz itt kicsit tul van méretezve, mert laptop töltőkent is funkcionál, de öszességébe valami hasonlót szeretnék én is.
Itt talalható a projekt oldala , mondjuk ha én is 8S re csinálom ( legalább akkor a lapitopinak is lessz töltése)
Annyi hogy én nem 1 Buck convertert teszek a kimenetre hanem párhuzamosan 3-at ( 5v 12v 19v) akkor igy viszont működhet... és nem lépnek fel olyan problémák mint amit annó kitárgyaltunk ugye?

Nekem egyedül a BMS a fura hogy csak balanszcsati és B- P- van rajta..
(#) fecus válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 11, 2020 /
 
Értettem. Mindenkinek kösz. Szétkapom, ha lesz felfogatása. Addig nem érdemes. Az aksi marad amíg nem lesz zavaró.
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 11, 2020 /
 
Hali!
Miért is? Ez egy elvi vázlat, ott van a ..... jellel a cellabekötések. Amit linkelt modult, azon is ott a tüskesor a cellákhoz
(#) Firefighter1 válasza pipi hozzászólására (») Márc 12, 2020 /
 
Irtam is hogy balanszcsati meg B- P-
Olyan "szokatlan" hogy B+ meg P+ nincs... persze értem en hogy feszültséget a balanszcsatin keresztül mér és a védelem érdekébe (akár túltöltés vagy túlmerítés) egyszerűen megszakít a B- ás P- között csak eddig ezt a fajtát nem láttam!

De visszatérve akkor, ez igy ebben a formában működik és nem lessz gond se a boost se a buck oldalon..
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 12, 2020 /
 
Nem voltam figyelmes azt hittem a balanszcsatit hiányolod
(#) Epu2 válasza fecus hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
Telefonnal csináltam ilyent. Az akkuba lévő ellenállásértéket beforrasztottam az érintkezőre és 4 V-os tápról ment.
(#) fecus válasza fecus hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Meghallotta, hogy róla beszélünk és a töltőről levéve nem kapcsol be és melegszik. Levittem a garázsba ha fel méltóztatik robbanni akkor ott tegye.
Így már szétkapom ha lesz időm.
(#) Kovabe hozzászólása Márc 16, 2020 /
 
Sziasztok

Tulajdonomba kerül nem kis mennyiségű 14500-as akkumulátor és 3,2V feszültség van ráírva.Feltételezem, hogy ez nem a hagyományos 4,2V-os töltővel kell tölteni de akkor ezt mivel tudom?
(#) Kovidivi válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Milyen kémiájú?
(#) Kovabe válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Most megfogtál, kb 1km-re vannak tőlem de talán li-fe.
(#) Kovidivi válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Ha biztos vagy benne, akkor az (a kémiája) határozza meg a töltési végfeszültséget és módot, nem pedig a méret (14500).
(#) Lacaboy hozzászólása Márc 20, 2020 /
 
Sziasztok!
3db 18650es cellát kötnék sorba. 12V-os TDA erősítő IC-t hajtanék róla. Szükségem lenne egy nagyon nagyon egyszerű töltőre hozzá. Megoldható BMS és a sok sallang nélkül?
(#) ferci válasza Lacaboy hozzászólására (») Márc 20, 2020 / 1
 
Szia!
A "nagyon egyszerű" az, ha sorbakötsz 3 db söntstabilizátort a cellákkal együtt, amik a cellák maximális feszültsége körül lépnek be és elviszik az áram nagy részét a már feltöltődöttekről. A "csak képek keresésében" biztos találsz hozzá forrást.
(#) Epu2 válasza Lacaboy hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
A 3 cellánál a töltőfesz max, 12,9, de inkább 2,6 V. Üzemszerűen 10V-al számolhatsz.2...3W.
(#) ferci válasza Lacaboy hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Azt nem írtam oda, hogy áramgenerátorosan tölts, tehát az összes maxra számolj még rá 3...5 voltot. Ki tudja, mivel töltesz majd.
A végfeszt pedig szintén érzékelni kell és lekapcsoltatni a töltőt.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2020
(#) Rosszmáj hozzászólása Márc 20, 2020 /
 
Üdv,
Kérdés: mezei 12V-os tápot rá lehet bírni 12,6V leadására?
LiIon töltő lenne belőle ...
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2020

P1020919.JPG
    
(#) ferci válasza Rosszmáj hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Szia!
Ha visszarajzolod a szekunder részt, talán többet lehet mondani róla - a visszaszabályzás milyen szisztémával ( zener, vagy TL431 féle ) van megoldva.
Persze attől még nem lesz töltő, hogy 12.6 volt kijön belőle.
(#) Rosszmáj válasza ferci hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Bocccs. Nem voltam elég konkrét. 3S2P pakk balanszeres töltőjének tápellátására lenne hivatott.
Háztűznézőbe mentem szekunderékhoz, nyolclábú nincs, viszont a ragacs közepén van egy diódának látszó alkatrész. Hátha az a zener?
Majd vissza(móricka)rajzolom, csak a jó idő miatt első a kert.

P1020919.JPG
    
(#) ferci válasza Rosszmáj hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Ha csak 2 lába van, elképzelhető, hogy az a zener.. elvileg arról ( katód, gyűrű ) megy egy ellenállás a + kimenet felé, az anódja pedig az optocsatoló dióda anódjára..
Ki lehet deríteni, mi a konkrét ábra visszafelé megtáplálással.
Mindenesetre ha fel is tudod turbózni, nagyon soványka lesz, mert a töltés szabályzáshoz nem nagyon lesz tartalék..
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2020
(#) Rosszmáj válasza ferci hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Akkor 'B' terv. 15V táp, 12V feszszab megemelve egy diódával.
Meg egyébként is ... megnéztem a nyák hátulját, 17 db smd ellenállás, kondi, dióda.
(#) sargarigo válasza Rosszmáj hozzászólására (») Márc 20, 2020 1 /
 
Meg az a kert is kéri a törődést, jön a rossz idő!
(#) antikzsolt hozzászólása Márc 20, 2020 /
 
Üdv.
Keresek egy olyan li ion aksit ami a szabvány elemek közelében található a mérete. AAA és AA elememnek megfelelőt keresek. Van egyáltalán ilyen méret?
(#) nedudgi válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
14500 (=AA), 10440 (=AAA) a leggyakoribb méretek a 18650 után.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2020
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Nekem van. De: drága, és kb. annyit tud, mint egy NiMh akksi ugyanakkora méretben (tárolt energia kb. megegyezik)... Zseblámpába vásároltam, de másik, olcsó NiMh cellával ugyanolyan sokáig világít a lámpa.
Érdemes lenne inkább lipo pakkot nézni. Én most kerestem akkorát, ami pont belefér az akksitartóba 2db AAA elem helyére, kb. 1-2$ lehetett 1db.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2020
Következő: »»   243 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem