Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   250 / 315
(#) pipi válasza kiborg hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Akkor minden cellának csinálsz egy galvanikus leválasztású DC-DC konvertert, és mehet egyesével az akármilyen töltőáramkör. Szerintem túl bonyolult, jobban jársz egy 12V-ról step up konverter, és egy normális balanszos töltő.
(#) kiborg válasza pipi hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Köszi.

Tudsz esetleg ajánlani normális balanszos töltőt? Miről ismerem meg, hogy normális?
(#) pipi válasza kiborg hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
7S-re nem tudok. Modellezőket kéne megkérdezni, milyen komplett töltő van, de jó drága lesz.
Ha építeni akarsz Ali/ebay keresővel keress 7s balancer bms szavakra.
A tápot meg valami áramkorlátos step down-al megoldod
(#) Firefighter1 válasza pipi hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Szia!
Nekem egy gépembe van(volt) 7S ahhoz ezt használtam
SKYRC D400 400W 7 Cell (7S) Ultimate Duo AC/DC de eladtam..
inkább lejjebb adtam 6s-re..
(#) fecus hozzászólása Jún 23, 2020 /
 
Egy kis li-ion akkut szeretnék csepptölteni telefonvonalról. A TP4055 nem hiszem, hogy tud ilyet.
Van ötletetek a megoldásra?
(#) Epu2 válasza fecus hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Az ötlet jó, csak több sebből vérzik. A telefontársaság nem halmoz el csókokkal amiért bekavarsz a rendszerbe. Csak mA-et bír ki a rendszer, ez meg kevés a töltőáramkör ellátására is. A csengető feszültség , háromszorosa a vonal feszültségénél.
(#) nedudgi válasza fecus hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
A TP4055 maximális bemenő feszültsége 9V, bár szerintem TP4056-ot szerettél volna írni, annak csak 8V a megengedett.
Lítium akku életének egyik legbiztosabb rövidítése a csepptöltés.
(#) bitmixer hozzászólása Jún 23, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy Samsung robotporszívóba való akkupackot próbálok életre lehelni. 2,9 és 3,5 V között voltak a cellák, a konfig 6s2p és névlegesen 3900 mAh. Labortápról 2A áramkorláttal egyenként feltöltöttem a párokat, majd 1 Amperes áramnyelővel kisütöttem az egész packot 6*3,00 Voltig. Meglepően jó eredményt kaptam, a névleges kapacitás 105%-át. Eddig tehát minden OK.
A gondom most az, hogy 6s módon nem tudom tölteni a P+ / P- kapcsok felől. Van rajta egy BMS, de a további 2 kivezetés szerepével nem vagyok tisztában. A P- felé mindkettőn kb. 510 kohmot mérek, egymáshoz képest pedig a dupláját. Lehet, hogy ezek adatvezetékek, és valamilyen kommunikáció zajlik rajtuk? A BMS panelen van még egy 48 lábú kis jószág 240080 440100 felirattal, meg egy pacával leöntött valami is, úgyhogy kicsit gyanús a dolog...

S6004030.JPG
    
(#) fecus válasza fecus hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Mindenkinek köszi. A telefonvonal oldaláról megvannak az ismereteim. 12 évet húztam le náluk.
Lehet rosszul fogalmaztam. Nem csepptölteném csak kis árammal tölteném.
A feladat, hogy napok alatt eltárolni az apró energiát (5mA) és a csengetéskor visszaadni. Dugasztáp nincs.
Gondoltam supercap-ra is de 1,5 percig tartania kellene a max. 150 mA-t 3-5V-on. Meg ahhoz még kevesebbet értek.
(#) nedudgi válasza fecus hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Lehet, hogy sokan megköveznének érte, de ilyen célra leginkább ólmos, vagy NiCd akku lenne a legjobb. Ezek bírják a strapát, csepptöltést.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2020
(#) pipi válasza fecus hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Hali! Nem tudom mi a cél, de ekkora áramot tenyérnyi napelemről hamarabb megkapsz
(#) fecus válasza pipi hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Csak kísérlet. Egy dallamcsengőt tennék mellékre magamnak, de nem akartam egy újabb tápot üzemeltetni 7/24-ben.
Persze ha nem kivitelezhető, majd az következik.
Tényleg, hogyan kell supercap-ot méretezni?
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2020
(#) bbalazs_ válasza bitmixer hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
A leöntött valami szerintem hőbiztosíték (talán gyógyuló, ha le merték önteni).
Amihez hozzá van öntve az a két fet, az egyik a kisütést engedélyezi, a másik a töltésnél aktív.
Általában a negatívat kapcsolja, nfet. Mérj rá a Gate-jükre.
A P+- a power, a B-+az akksi. A B1,B2,B3... az akksik közötti pontokra mennek sorban.
(#) Horváth Lajos Sándor hozzászólása Jún 27, 2020 /
 
Sziasztok! tudtok ajánlani ehhez a akkuhoz. egy jó töltő kapcsolást ami jó is 7.4v 1800mah órás az akkumulátor üdv. Lali

DSCI1915.JPG
    
(#) Massawa válasza Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Ha készet keresel akkor Imax B6.
Ha épiteni akarsz keress LiPo 2 S töltö modult.
(#) Horváth Lajos Sándor válasza Massawa hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
hát épiteni szeretnék van hozzá egy gyári töltő de nagyon lassú a töltés kb 10 óra azt lenne jó le csökkenteni 5 -6 órára
(#) Massawa válasza Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Ez egy meglehetösen gyenge akku nagy teljesitményre (25C) igy félö, hogy tul gyorsan nem igen töltheted. ( a menö akkuk 45C felettiek). Rengeteg LiPo akku töltö modul van fillérekért készen. Nem hiszem, hogy olcsobban meg tudod épiteni. Keress LiPo 2 S charger modul-t.
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
25C azt jelenti, hogy 25x1.8A-rel lehet terhelni csúcsban. 45A neked gyenge?
Sándor: a lipo veszélyes dolog, én nem építenék hozzá töltőt, hanem vennék egyet, pár ezer Ft-ért már kapsz használtat is. Én maximum 4A-rel tölteném, többel nem. Ez kb. fél órás töltési időt jelent.
(#) Epu2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
A töltéshez nagy odafigyelés kell. Egy cellás töltő áramkört alkalmazok. Mindig van tartalékban. Egyébként töltöm mindennel, csak tölcsérrel nem.
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Hát az én 80C meg 90C akkujaimhoz képest nagyon..... a lényeg azonban, hogy minél kisebb a C érték annál lassabban szabad tölteni.
(#) Horváth Lajos Sándor válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
én most próba képen csináltam egy ilyet a c vázlat alapján

vázlat.jpg
    
(#) Epu2 válasza Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Ezekből a C változat életképes. Ha figyelembe veszem a lehetőségeimet, így fogom tölteni a fúrógép akksimat. Egyszer feltöltődnek.
Az A változatnál a a jobb oldali akku kerül zárlatba.
A B változat csak elméletben működne, de gyakorlatilak meghal az a töltőáramkör, amelyiknél az akku előbb feltöltődik.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2020
(#) Horváth Lajos Sándor válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 27, 2020 / 2
 
Igen a c az jó meg oldás akkukat jelenleg 400-500mha al töltöm az nem sok nekik
(#) Kovidivi válasza Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Ezeket az akksikat akár 1C-4C között is töltheted (1.8A-7.2A). De ennek is szerepelnie kellene a matricán. Én maximum 2C-vel töltök.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2020
(#) Massawa válasza Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Jún 27, 2020 / 1
 
Általános szabály, hogy kb 1C-vel töltjük az akkukat ( esetedben 1800 mA). Olyan alkalmazásoknál, ahol azonnal használjuk a feltöltött akkut, ott akár 5 C-re fel lehet menni ( ezek az un gyorstöltök). Ennek az elönye az akkut a töltö elömelegiti, azaz optimális állapotba kerül amikor használni akarod. Idöben a 3-5C között alig van különbség, azaz ha nem kell azonnal akkor jobb lassabban tölteni, mert a gyorstöltés mindig károsodást von maga után - azaz csökkenti az élettartalmat. Persze ilyen töltéshez kell a megfelelö töltö és kábelek, mert azért esetedben az 5C 9 Ampert jelent!!!!
(#) Firefighter1 hozzászólása Jún 28, 2020 /
 
Van valakinek ötlete hoyg az akkukat hogy tudnám nyilvántartani?
Egy sima Excel tábla is jó lenne, de szeretném az "előéletüket" is nyomonkövetni hogy hogyan változott a kapacitásuk, illetve a belső ellenállásuk!
Vagy felesleges?
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 28, 2020 / 2
 
Többnyire az.....
(#) Firefighter1 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Ok... CSak azért gondoltam, mert ugy vettem észre hogy meghálája a törődést! és pl voltak olyan celláim amik 80-90 es belsőellenállással voltak 6-7 ciklus után meg már "csak" 45-50 et mér a Liitokala!
(#) antikzsolt válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Számozd meg.
(#) Kovidivi hozzászólása Júl 5, 2020 /
 
Hello.
Használ valaki ilyen BMS-t (lásd kép)? 6S és 15A-t tud. Azt szeretném megtudni, hogy ezek automatikusan visszakapcsolnak-e túlterhelés/túlmerítés után, vagy csak ha a töltőt csatlakoztatjuk? Tudom, kérdezzem meg az eladót, de bennetek jobban bíznék. Az eladónak sokszor fogalma sincs, mit árul.
Köszi.
Szerk: bocsi, felejtsétek el a kérdésem, a BMS nem tartalmaz balansz áramkört, úgyhogy nem jó sajnos.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2020
Következő: »»   250 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem