Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Marshall 8010 előerősítő
 
Témaindító: hunkiraly, idő: Feb 24, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) hunkiraly hozzászólása Feb 24, 2008 /
 
Üdv mindenkinek! Kaptam egy előerősítőről bizonyos Marshall 8010-ról kapcsolási beültetési rajzot megmindent kivéve a kapcsolási rajzot tehát nem tudok róla elég fontos adatokat (feszültség áramerősseg) szóval ha valaki esetleg meg tudná véletlenül adni
Nagyony köszönök elöre is minden segíséget
(#) Sebi válasza hunkiraly hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Ez lehet az...

8010.pdf
    
(#) hunkiraly válasza Sebi hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Igen ez az de ezen nem teláltam semmi ilyen jellegű adatot
(#) Sebi válasza hunkiraly hozzászólására (») Feb 24, 2008 / 4
 
Nem kell ide sok adat: látod a két pufferkondi 25V-os, tehát itt ennél nagyobb fesz nem lehet. Marshall-t - és jobb gyártókat - ismerve 2*12...13V-os trafó kell neki, mert ennél nagyobb fesznél már a pufferfesz nagyon megközelítené a 25V-ot, és ők legalább 4...6V-tal nagyobb feszültségűt tesznek ilyen helyekre.

12W pedig ott van a rajzon.
(#) aflmor válasza hunkiraly hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Plusz, ha megnézed a graetz előtti LED-et, az R15 értéke 1kohm, általában ennyit szoktunk tenni 12-13 V-ra. :yes:
(#) Mate78 hozzászólása Feb 24, 2008 /
 
Marshall cucc és TDA2030 van benne?
(#) idlob válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
És még hány típusban! Némelyiknél pedig pofátlanul még azt is ráírják, hogy diszkrét elemekből épült...
Amúgy sztem egy jól összerakott IC-s nem szól rosszul. :nemtudom: Pl.: mivel uyganazon a lapkán vannak a végfetek, elvilek sokkal közelebb vannak jelleggörbéikben, tehát még előnye is van. A pénz meg pénz!
Egy csövest rögtön ki lehet szurni, de egy FET-es és egy tisztességes IC-s között nem föltétlenül van nagy különbség.
(#) baloghz válasza hunkiraly hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Szia!
A "beültetési rajzot, meg mindent" feltehetnéd az oldalra...
:integet2:
(#) baloghz válasza hunkiraly hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Ja! Ujabban szenilis vagyok 1 kicsit.... a lenyeget mindíg lehagyom...
Sebi hozzászóllásához csatlakoznék. a tda2030 adatlapjában +-12 volthoz pont 10W tartozik. És a 8010-es pont ennyit tud. És az szinte ökölszabály, hogy 12V-ra 1K-s ellenállás dukál a ledekhez. Vagy legfeljebb 1,2K. De ez a max. Szóval a trafó 12v/gyök2=8,4 volt. Tehát szerintem teheszt 2x8, vagy 2x9-es szekunderű trafót is. Amelyikhez kedved van!
(#) hunkiraly válasza baloghz hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Na itt vanak és vf2-őt hajtanék vele
(#) hunkiraly válasza hunkiraly hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
és még 1
(#) aflmor válasza baloghz hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Idézet:
„Ujabban szenilis vagyok 1 kicsit”
Ezzel nem vitázom, egyetértek!
Idézet:
„12V-ra 1K-s ellenállás dukál a ledekhez”
...ezzel is.
...csak a LED a graetz előtt van! ott a kb.12V :yes: Vagyis, 2x6V. (Ami utána, kb, +- 8,5V)
(#) cimopata hozzászólása Feb 24, 2008 /
 
Énis csodálom TDA egy marhall cuccban?

Amugy ez valami gitárerősítő?
Vagy mikrofon?
(#) aflmor válasza cimopata hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Előfordul nagyon gyakran a TDA sok "nagyhírű" szerkóban :yes:
Pl. ez is ->
(#) Sebi válasza aflmor hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
B.L.T. az Laney? Nem is tudtam...
(#) baloghz válasza aflmor hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Ehh, egye fene! Tényleg igazad van! Valóban a graetz és a kondik előtt van! :whatever:
(#) fazksg hozzászólása Feb 25, 2008 /
 
Szerintem is meredek dolog, hogy tda2030-t, ami elvileg egy hifi-végfok ic, gitárerősítőkbe tesznek. De mondok valami durvát: létezik olyan is, hogy csöves előfok után következik a tda2030-s végfok! Ez szerintem kicsit durva... Bár ez egy Behringerben van, ami azért messze van minőségben a marshalltól, de szerintem érdekes, én nem tennék egymás mögé egy ecc83-at meg tda2030-t. Alig hittem a szememnek, mikor szegény kis Behringer Vintager Amp-ot szétszedtem
Bocs az off-ért...
(#) baloghz válasza fazksg hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Igen, vannak ilyen meredek dolgok. De ha jobban belegondolunk, ezek csak kis 10 wattos "nyamvadékok". Gyakorlóerősítőnek megfelelő. Ha meg valaki színpadon akar játszani, akkor meg vesz valami komolyabb cumót.
(#) IMi válasza hunkiraly hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Hello!

Hmmm.. Ezeket honnnan szedted???
(#) hunkiraly válasza IMi hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
mert mért kérezed?
(#) jampi hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
Helo!
Mi az a két tranyó az előfokban? (BD243-244?
A 8010-es kapcsolási rajzban ez nics benne!
(#) baloghz válasza hunkiraly hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Szia! Köszi, hogy felraktad a nyákokat!
(#) baloghz válasza jampi hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
A 1458-as IC tápját állítják elő... szerintem. Nem 7815, 7915-el van megoldva, hanem tranyóval... Ha jól gondolom...
(#) baloghz válasza jampi hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Ööööö, pontosítanék: +-12V-ot állítják elő, nem +-15-öt. Ott vannak a 12 voltos Zdiódák.
(#) fazksg válasza baloghz hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Abban igazat adok, hogy ez gyakorlásra jó (de másra nem is való!), de akkor meg miért pocsékolják egy ilyenbe azt a kis aranyos ECC83-at? egyszerűen nem értem. Bár mostanában láttom, hogy egy-két cég elkezdett gyártani 4-5 wattos full-csöves mini-erősítőket... Vicces. van rajta egy hangerő-poti, egy bemeneti aljzat, meg egy tápcsatlakozó, és kész . Vicces lehet egy ilyen. bár a hangjára nagyon kíváncsi lennék. Gondoloma pici hangszóró nem igazán hagyja kibontakozniaz erősítő részt, hiába csöves...
Bocs az ismételt off-ért....
(#) baloghz válasza fazksg hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Hát igen... Szívesen elbeszélgetnék azzal "okos" emberrel, aki csöves előfok után IC-s végfokot tervez! (Fő a minőség )
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem