Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   167 / 259
(#) Damian666 hozzászólása Dec 28, 2016 /
 
Sziasztok! Sok keresgélés után hozzátok fordulok. Sajnos kihalt a mosogatógépem Whirlpool adp4108 . Bekapoláskor 15 öt villog a led. Ilyen hibakódot sehol sem találtam. Hátha valakinek van hiba kód listája. A segítségeteket előre is köszönöm. Addig nem akarom szétszedni és átnyálazni míg konkrétabbat nem tudok. Hátha szűkülne a kör.
(#) botesz válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Dobj fel egy képet a gép bal oldaláról. Akkor tudok biztosat mondani.
(#) Tomas76 válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Sajnos nem jön be az oldal.
(#) Dino71 válasza Tomas76 hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Akkor keress rá erre: Mosógép vezérlők és általános problémák
(#) Gombszem válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Úgy van, az a három vezetékes kapcsoló. A rúd, a gomba tiszta, és szépen mozog. De ha megemelem, elindul az ürítő szivattyú. Az meg nem lehet, hogy vizet is vesz, meg űrit is egyszerre. Ha ez lenne a szabályzó, ahogy lejjebb ment a szintfigyelő gomba, és leáll a szivattyú, megint venné a vizet. és ez ismétlődne.
Kell ott valaminek még lenni, csak nem látom én sem.
(#) botesz válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Elvileg van mellette mégegy membrános kapcsoló az állítja a szintet.Ha nincs akkor meg bocs de elvileg nem lottózni járunk ide kell kép az oldaláról.
(#) Gombszem válasza botesz hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Hát, ki kellene megint bontani a helyéről...
De: a bejövő vízcsőben nincs semmilyen eszköz (nem úgy mint a Youtube filmen egy hasonló Bosch gépen). A cső közvetlenül rámegy a függőlegesen álló vízcirkulátorra. Ott van alul egy mágnesszelep. Pont olyan, mint a mosógépek bemeneténél is van. Azt nem értem, mire való, mert a vizet a csap csatlakozásnál levő mágnesszelep vezérli (megy is ki hozzá kábel a dupla falú csőben). Tényleg rejtély, hol lehet a vízszint figyelés.
Egy robbantott rajzot letöltöttem az angol Bosch honlapról a "Spare parts list and exploded drawings" fülön, de avval sem lettem okosabb, az egy árlista, nem leírás.

Megáll az eszem...
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2016
(#) botesz válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Az a szelep a regenerálásért felel. Ezért írtam hogy kell a fotó mert legalább négy fajta tartály létezik ehhez.
(#) pipi hozzászólása Dec 31, 2016 /
 
Sziasztok!
Az electrolux ESF 4700 mosogatógép 30-as hibával sipolgat, gépkönyv szerint a túlcsordulás gátló bekapcsolt - szűkszavúan.
Mi a gond vele?
Köszi
(#) zolika60 válasza pipi hozzászólására (») Dec 31, 2016 / 1
 
Valahol csepeg belőle a víz és alul összegyűlik a tálcában, ahol a nikecell úszó bekapcsolja ezt a jelzést. Tedd fel két hokedlire, szered le az aljáról a tálcát és működés közben nézd meg hol csepeg. Boldog Új Évet!
(#) pipi válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Köszi, az új évet ezzel kezdem (:
Mindenkinek ettől Boldogabb Új Évet!
(#) Museto válasza pipi hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Nekem a szivattyúból elmenő víz tömlőbilincse lazult le, de fixes bilincs és nem lehetett utánhúzni. Leoperáltam és egy kisebb abba bilincset tettem rá, azt meghúzva, megszűnt a csöpögés.
(#) proli007 válasza Museto hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
ABBA bilincs..
(#) vargaf válasza Museto hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Én AWAB bilincset szoktam használni.
(#) botesz válasza proli007 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Neeee.......
(#) Museto válasza vargaf hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Erre gondoltam, dehát Szilveszter volt.... De ha már itt vagyok, meg tudná valaki adni a Whirlpool mosógépek labirintus literszámlálójában levő Reed relé pontos paramétereit? Az enyémben 2,2mm x 14 mmes van, de ezek közül melyik lehet? http://www.tme.eu/hu/katalog/#id_category=100478&page=2&s_f...:16756;
(#) pipi válasza Museto hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
A fűtőpatrontól induló, 360fokban visszaforduló gumicső ereszt,
kicsit csavarodva rögzítették ezért ahol megtört ott kirepedt, ereszt, újjnyi lyuk van rajta, spriccel a víz.
A gumicsövet még nem szedtem ki, elég nagy bontás kell, hogy hozzáférjek.
Azon csodálkozom egyik pillanatról másikra hogy tud ekkora lyuk lenni, már korábban is szivárognia kellett volna
Köszi mindenkinek
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2017
(#) lila hozzászólása Jan 3, 2017 /
 
Sziasztok! En uj felhasznalo vagyok! Olvastam a hozza szolasokat, javaslatokat, a hibak javitasahoz. Ugy gondolom, hogy komoly segitseget kapott, az aki a problemalyahoz tanacsokat kapott! Ezert en is hozzatok fordulok a problemammal,remenykedve abban, hogy esetleg tud valaki segiteni!

Van egy 12 eves Indesit DE74 Evolution mosogatogepem. Eddig nem volt problemank vele, de most nem ugy mukodik ahogy kellene! A problema az, hogy tuladagolja a vizet es allandoan kifolyik az ajtonal levo nyilasnal ahol nincs tomites. A tomiteseket kicsereltem, idovel elhasznalodtak.De most ujjak. Tudom, hogy van egy vizszintszabalyzo kapcsolo, meg neztem ugy itelem meg, hogy az jol mukodik!
Lehetseges, hogy az elektronikanal van problema? Esetleg valamilyen kapcsolasi jelet keson ad at? Estleg valamilyen rele nem jol mukodik?

Varom a segitsegeteket!
(#) botesz válasza lila hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Lehet hogy a légsűrítő egység ami a vízszint szab.-ot működteti el van dugulva.
(#) lila válasza botesz hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Koszonom, hogy valaszoltal! Szerinted, hogy tudnam kitisztitani?
(#) botesz válasza lila hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Általában elzsírosodik.zsíroldó meg a cappany csodákra képes.
(#) lila válasza botesz hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Koszonom, hogy segitesz! Megprobalom kitisztitani, majd leirom, hogy sikerult-e a hibat elharitani!
(#) mester istvan hozzászólása Jan 4, 2017 /
 
Sziasztok! botesz, a lilánál írt válaszodban, a zsír oldót hova teszed?Bele a mosogató térbe, vagy a kiszerelt alkatrészt tisztítja meg vele?Hátha az én mosogatomnak sem ártana. Üdv!
(#) botesz válasza mester istvan hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
A kiszereleltet de szerintem neked nem az a baja azt látni kéne...
(#) Museto hozzászólása Jan 4, 2017 /
 
Kedves Botesz, vagy ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, kérdezném: A hálózati víznyomás mennyire befolyásolhatja a gép működését? A leírások szerint a Reed relé akkor végzi a dolgát jól, ha 10/sec impulzust küld a vezérlés felé, ez ugye csak a "megfelelő" víznyomás mellett teljesülhet. Mennyi eltérést tud tolerálni az automatika, mi tapasztalható a labirintusban rendellenes vízáram esetén? Ha hülye kérdések, nem kell rájuk válaszolni....
(#) botesz válasza Museto hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Nagyon is befolyásol.Ha alacsony aza baj de jártam úgy hogy zárnom kellett a csapon és úgy lett jó.
(#) mester istvan válasza botesz hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Szia! Köszi a választ.Most például rendesen dolgozik, hiány nélkül.Munkája is megfelelő.
Kösz.Hali.
(#) Museto válasza botesz hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Kérdésem leírása előtt én is zártam a csapon és azóta nincs gond. A labirintust figyelve azt tapasztaltam, ha túl nagy a nyomás, akkor a beömlő víz felül átcsap és talán olyan helyre folyik, ahova nem lenne szabad. Ilyenkor a feltöltés során beugrik az F7-es hiba kód. Helytálló lehet ez a feltételezés? Én a falun végig vezetett gerincvezetékről kapom közvetlenül a vizet, lehet, hogy ezért nagyobb a nyomás. A fiam a budai tízemeletesek egyikének 9. emeletén lakik, és Ő adta a tippet, mert a vadi új gépük bekötésekor a szerelőnek be kellett állítani a csappal a rámenő víz nyomását. Lehet ennyire érzékeny a dolog?!
(#) botesz válasza Museto hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Persze.Mondom,én is jártam már így.
(#) lila hozzászólása Jan 7, 2017 /
 
Sziasztok! Botesz, nagyon koszonom a tanacsodat, sikerrel jartam! Most jol mukodik a gep! Bocs,hogy most irtam 2 napja tisztitottam ki a gepet es tegnap egesznap mukodtettem.
A teszt jol sikerult! Zsiroldoval tisztitottam ki a legsuritot utana kimostam mosogatoszeres vizzel es tiszta vizzel! Most megfeleloen mukodik ahogy kell!

Botesz megegyszer NAGYON KOSZONOM a segitsegedet! Ha valakinek szuksege lesz segitsegre, en is megprobalok segiteni ha tudok a szerzett tapasztalatok utan!
Következő: »»   167 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem