Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   285 / 580
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Csak egy ötlet volt részemről. Az elektronikához nem értek.
(#) dani vince hozzászólása Ápr 8, 2014 /
 
Sziasztok.
Indesit IWSD 4105 mosógép F12 hibát produkál,mégpedig úgy hogy,bedugva a konnektorba semmit nem lehet rajta csinálni tök süket,majd kb 5 perc után elkezd villogni és kiirja a hibakódot.Tudomásom szerint ez kommunikációs hibára utal.Nos átvizsgáltam a kábeleket,csatlakozókat mindent rendben,folytonosság megvan.A főpanelen a kezelőegység felé menő csatlakozónál kitudtam mérni 5V és 12V-ot.Szerintetek javitható a vezérlő vagy nem érdemes vele vesződni?
(#) zolee258 hozzászólása Ápr 9, 2014 /
 
SZiasztok, Siemens elöltöltős mosógépem kijelzője nem éled fel. ki tud segiteni
(#) botesz válasza zolee258 hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
Kéne tudni egy típust. Nézd végig hogy a a panelig eljut e a fesz.
(#) zolee258 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
A gép bekapcsol de a kijelző nem mutat semit
(#) zolika60 válasza zolee258 hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
Szerintem ez már az előbb is világos volt. A típusát írd meg, meg azt, hogy tudsz-e mérni.
(#) zolee258 hozzászólása Ápr 9, 2014 /
 
Nem az én gépem hanem a rokonomé. nem tudják a tipusát . elmegyek s megnézem , köszi előre is a segitséget.
(#) palko0125 hozzászólása Ápr 10, 2014 /
 
Sziasztok!
Megint bekaptam egy olyyan hibát, mint az előző hsz.-omban az aristonnal.
Ez egy zanussi zwg 1100m típusú gép. Hibajelenség az, hogy elindítok egy programot, és kb 5 perc után kikapcsol, majd egy idő után gondol egyet visszakapcsol és megy minden tovább. Tápban kondik kicserélve.
Mi lehet ezen hibák eredete? Mindkettőben tny236 táp ic van.
Aki tud segíten.
Előre is kössz. Üdv, Palko.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2014
(#) T-Adee hozzászólása Ápr 10, 2014 /
 
Üdv urak!
Az alany egy whirlpool awt 2288/3 gép.
A hibajelenség,hogy hideg a mosóvíz,a hőfokot bárhova állítom.
A villanyórát figyelve látszik,hogy csak szakaszosan fűti a vizet. mindössze 4-5 mp-ig urik meg a fogyasztás látványosan,utána "csend"
Ill a pamut programokat átugorja.(nem tom a kettő összefügg e?)
Állítólag már 2 éve nem használták.Érdemes vele foglalkozni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2014
(#) botesz válasza T-Adee hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Van nálam is egy ilyen gép.Amennyiben a hőfok potija nem kontaktos úgy az eeprom ot kell benen újra írni.Nekem is ezt kéne csak nincs aki megcsinálja.Akkor ugrik meg a fogyasztás amikor lépked a prk mert itt nem relé kapcsolja a szálat.
(#) T-Adee válasza botesz hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Köszi!
Holnap akkor megnézem a potit.
Áthidalómegoldásnak ha melegvízre kötöm attól lehet vmi gondja?
(#) botesz válasza T-Adee hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Szerintem nem csak lerövidül a program a felfűtés idejével.De próbálj ki egy másik programot.Nekem érdekes módon a pamut 90°C os programot csak 40°C ra fűtötte fel utána átlépegette a fűtést.De a szintetikus gyors 60 asat hibátlanul felfűtötte 60 ra.
(#) T-Adee válasza botesz hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Üdv! Végigpróbálgattam mindet,sajnos-már most- abszolút nem fűt sehol.
A fűtőszál nem kap 230-at,vezeték,csatik jók a vezérlőpanelből nem jön fesz.Találtam a panel alatt egy kerek alkatrészt,egy fekete gumicső csatlakozik rá(nem tom mi az) az szintén nem kap feszt.Más: Elöl a szűrőkivételnek van vmi trükkje??,elfordul de nem akar kijönni,kombifogóval is próbáltam de semmi.
(#) botesz válasza T-Adee hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Az valószínűleg a vízszintszabályzó lesz.
(#) renegat74 hozzászólása Ápr 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Ismer valaki itt olyan szakit aki tud segíteni nekem mosógép hibakód kiolvasás témában?Szoftverek és kiolvasó érdekelne.Előre is köszi a segítséget!
(#) botesz válasza renegat74 hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Milyen gépről van szó?
(#) fektom hozzászólása Ápr 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Electrolux EWF 10040W típusú mosógéppel küzdök. Hibakód szerint tachogenerátor nem megy. És valóban így is van...
Ezernyi dolgot átnéztem rajta mire végül sikerült megtalálni a hiba okát: a tachogenerátor van hogy a gyári ellenállás 2x-esét mutatja. Az ellenállást remekül lehet szabályozni a generátorra gyakorolt fizikai nyomóerő nagyságával.

Probléma: az Electrolux robbantott ábrákon csak teljesen motornak van kódja és a pesti alkatrészesek is többször azt mondták hogy pl. külön szénkefét se lehet szerezni hozzá, így a tacho tekercsében sem sokat remélek.

Gyakorló mosógépszerelők egyikének nincs véletlenül gyári, vagy valami leégett forgójú/állójú motorból elfekvőben egy darab ami még jó 184ohm+-7% tekercse? Fizetnék érte valamit, biztos megoldaná a gondomat. (SoleACC 20584024 típus a motor, de gyakorlatilag ez mindegy, szerintem csak az ellenállás ami most számít, meg persze a tachotekercs kialakítása hogy beleférjen a fészekbe...
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2014
(#) botesz válasza fektom hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Electroluxhoz van tachom de ceset a motorja.ha este hazaérek megnézem az ellenállását.
(#) T-Adee válasza botesz hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Köszi,közben rájöttem.
A fűtőszálat kimértem,a multi szakadást jelez.Direktbe adtam neki 230-at,de semmi.
Ezek szerint a fűtőszál(is) halott.Kezdem elveszteni a fonalat..
(#) botesz válasza T-Adee hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Lehet hogy pont ez miatt ugorja át a programokat.Cseréld ki a betétet és meglàtjuk mi lesz.
(#) etm hozzászólása Ápr 12, 2014 /
 
Hello Botesz! Olvastam a hozzászólásodban,hogy Neked van tachod. Már régebben is olvastam itt róla,de nem tudom az mire való? A tachogenerátort mire használják a mosógépeknél? Üdv!
(#) botesz válasza etm hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Fordulatszám mérésre.Illetve az elektronika a visszaérkezö jelből tudja hogy mennyire egyenletes a ruhaeloszlás.
(#) NYCBoy hozzászólása Ápr 12, 2014 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy Gorenje WA 65205 tipusú mosógép inverter javításában. A gép F4 hibakóddal megált, ami a gépkönyv szerint inverter hiba, és tényleg nem hajtja meg a motort. Tudtok ajánlani olyan szakembert Budapesten vagy környékén aki foglalkozik panel javításával?

Köszönöm, üdv
Tamás
(#) fektom válasza botesz hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Remek lenne.Koszi!
(#) renegat74 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Szia botesz!Olvasó cucc érdekelne...adapter+kábel+szoftverek.Tudnál segíteni?
(#) palko0125 hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Az ariston gépnek kijavítottam a táphibáját. Maga az ic volt a ludas. Na de, elindítottam egy mosást, és fél óra múlva megállt és csak villog a kijelző. Semmelyik gombra nem reagál, ha kihuzom és visszadugom, akkor is ugyanazt csinàlja.
Van valami ötlete esetleg valakinek, hogy mivel tudom kitörölni a programot, vagy újraindítani?
Üdv, Palkó.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2014
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Elvileg akkor még mindig valami táphiba van.Tudtommal ezeknél a start gomb hosszú lenyomása esetén törli a programot.
(#) mikoszabolcs hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Sziasztok Tisztelt Fórumozók!

Egy Electrolux EWT 10120 felültöltős pár éves mosógép hajtás ellen oldali csapágy cseréjében kérném a segítségeteket. A csapágy a kitekerős típus, azaz a csapágyház egy kör alakú műanyag, amit ki kell tekerni.

Miután kitekertem, elém tárult a tengely és jöhet az új csapágy új házzal (egybe van szerelve) beszerelése. Az volna a kérdésem, hogy hogyan kell ehhez a csapágyházhoz a szimeringet behelyezni? A csapágyházon látható még egy fém rész, ami magát a csapágyat is védi. Gondolom valahogyan ide kerül a kis gumi tömítés, ami egyik oldalán, oldalról nézve egy bevágással van peremesre kiképezve. A kérdés, hogy hová kell és melyik oldallal felhelyezni a tömítést? Ez a csapágynál illeszkedik fel tehát tegyem a csapágyházon belülre? Vagy húzzam rá valamelyik oldalával magára a tengelyre és a csapágyház betekerésekor majd a helyére kerül ?

Sajnálatos módon, az előző csapágyat az tette tönkre, hogy víz hatolt a csapágyba és a rozsda elkoptatta a golyókat így folyni is kezdett. A helyzet az, hogy szerelő kicserélte a csapágyat alig pár hónapja, nagyon csendes volt a gép, de most már megint nagyon zakatol a gép és újra csapágyas lesz ha így halad. Nem bízom már szerelőre, kicserélem én magam, de jól akarom csinálni. Tudnátok segíteni, hogyan kell ÖSSZE rakni helyesen ? Gondoltam rá, hogy a csapágy se ártana ha nem porvédő fém sapkás lenne hanem műanyag golyóvédős mert az vízhatlanabb mint a fém porvédő golyóvédő a csapágyon. Nem is értem, gyárilag miért nem olyan csapágyat tettek erre a helyre...

Köszönöm a válaszokat és ha lehet, mielőbb várom a hasznos és segítő konkrét hozzászólásokat !
(#) mikoszabolcs hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Így néz ki a csapágy ház, előtérben (felül) látszik a fém rész ami a dobhoz nyomódik, alatta kissé látszódik a csapágy, és mellette látható a tömítés. Na ezt hogyan rakjam össze úgy, hogy a tömítés úgy zárjon, hogy a csapágyat ne érje víz lehetőség szerint jó sokáig ?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2014
(#) tomyka999 hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Segítséget szeretnék kérni egy Whirpool 6416 tipusú mosógép,amikor vizet engedé be akkor megáll és szerviz lámpa +két led kigyullad.Köszönöm .
Következő: »»   285 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem