Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   525 / 577
(#) cua válasza pucuka hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Ezt jol kiszurtad
(#) hobbyjani válasza cua hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Manapság a bunkóság egy érdem,a zajgenerátorok első helyen vannak a zenei toplistákon,hát akkor éljen az EF806-os kettőstrióda
(#) pucuka válasza cua hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Az ember a hosszú évek gyakorlatával megtanulja, hogy mindig a hibát keresse. Sokan ezt negatívumként értékelik. Pedig csak így lehet jó, pontos, hibátlan munkát végezni.
(#) cua válasza hobbyjani hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Ezt nem ertem de biztosan mert itt mar holnap van es almos vagyok
(#) cua válasza pucuka hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Ahany ember annyifele. En pl orulok ha valaki kijavit vagy felvilagosit (amennyiben igaza van es tevedek) mert egyreszt nem emlekszem mindenre, amit tanultam es ugye nem is mindent tanult meg az ember. Az evtizedek pedig alaposan koptatjak a tudast, foleg ha nem mar mas az aktiv szakterulet.
(#) küzmös Gergely hozzászólása Jan 4, 2020 / 2
 
Janó bácsi ötlete alapján egy romos Pacsirta AR612 URH beépítés. Csak a végfok üzemel. Azt át is kondiztam, kicserélgettem a kátránypapír egyedeket, nehogy átüssön, kinyírja a végcsövet. Szépen szól. A skálavilágítást emeltem fel a földről, és ott egyenirányítottam egy dióda + 1000UF/25V-al. Ez lett a kisrádió tápja (+8V)
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2020
(#) hobbyjani válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Az én Pacsirtám bluetooth-os és MP3 -as,persze a hátsó lapon van minden,hogy ne roncsam el az eredeti kinézését.
(#) barcikaikippi válasza pucuka hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Ma kipróbálom, vettem új elemeket is, és újabb méréseket végzek. Lehet, hogy az OC74 végtranzisztor nem bele való?
(#) barcikaikippi válasza hobbyjani hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Nekem is van Pacsirtám, de igyekeztem eredeti állapotba hozni, amihez donor is kellett. Keleti URH sávos. Igaz régi tervem, hogy készítek egy OIRT-CCIR konvertert, de a mai napig nem készült el.
(#) hobbyjani hozzászólása Jan 4, 2020 /
 
Egy ilyen kis vacak kell hozzá,a hátára rá lehet ragasztani
Bővebben: Link
(#) pucuka válasza barcikaikippi hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Nem biztos, hogy az OC1074 -el van baj, hanem attól is torzíthat, ha nem egyforma a két zseblámpa elem. Mérni kellene, hogy a hangszórón van-e egyenfeszültség. Nagyon kicsinek kéne lenni.
(#) gkari válasza hobbyjani hozzászólására (») Jan 4, 2020 / 2
 
Én tettem bele egy adaptert, ami 3 sávban (3 állású kapcsolóval) fogja át a teljes CCIR sávot - a hátlapon kezelhető. Több éve a Vaterán vettem több db.-ot is. A tápja egy kis panelen a fűtőfesz.-ből táplálkozik (melléklet).
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Ne felejtsük el, hogy az ötvözött germánium tranzisztorok szerettek C-E zárlatosak lenni, miközben B-E és B-C irányban úgy csináltak, mintha minden rendben lenne...
(#) miertcsak válasza gkari hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Szia!
Az adapter kapcsolása publikus? Ha igen akkor be tudod csatolni?
Előre is köszönöm a válaszod.
(#) hobbyjani válasza miertcsak hozzászólására (») Jan 4, 2020 / 1
 
Ez is meg van nekem hozzá,valamikor a TEM -en árulták,ma már azt sem tudom hol lehet az IC-t beszerezni,valósággal eltünt minden,még a helyesitői is ,a LA1186 és a TA7358
Bővebben: Link
(#) Kera_Will válasza hobbyjani hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Hány "mázsa" kell a TA7358 keverő icből?
(#) kisgeri válasza hobbyjani hozzászólására (») Jan 5, 2020 / 1
 
SO42 még kapható a HR elektronikánál. Pár hónapja vettem ott néhányat. De elvileg a többi is van a kínálatukban.
(#) miertcsak válasza hobbyjani hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Köszönöm a linket és az IC helyettesítő infót is.
(#) miertcsak válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Köszönöm a tippet.
(#) hobbyjani válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Tényleg csak egy mázsát érdemes venni az ebay-rol, a szállitás drágább mint az ic
(#) hobbyjani hozzászólása Jan 5, 2020 / 1
 
Itt egy másik rajz

schematic.gif
    
(#) barcikaikippi válasza pucuka hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Próbáltam két új zseblámpaelemmel, de az eredményt a végtranzisztorok cseréje hozta. Sajnos csak két darab AC126 germánium tranzisztorom volt, tudom párba válogatott kellene.
Így 21mV egyenfeszültség van a hangszórón levett hangerőnél. Illetve 1,6mA a nyugalmi kollektor áram.
(#) miertcsak válasza hobbyjani hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Köszönöm.
(#) pucuka válasza barcikaikippi hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
AC128, vagy AC188 jobb lenne, de ha nincs más akkor ezzel is szólni fog.
(#) barcikaikippi válasza pucuka hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Jól gondolom, ha párban lennének a tranzisztorok, akkor nem szabadna a hangszórón egyenfeszültségnek lennie?
Rendeltem AC188-as germánium tranzisztort, az lesz véglegesen beépítve, illetve AC125-öt is.
(#) pucuka válasza barcikaikippi hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Abszolút párban sohasem lesznek, egy kis egyenfeszültség mindig fog maradni. Gond csak akkor van, ha az egyensúly bármi miatt megbomlik, ezt jelzi a hangszórón mérhető egyenfeszültség.
(#) rockersrac hozzászólása Jan 7, 2020 /
 
Sziasztok! Orion331-hez némi leírást tudnátok adni, hogy beüzemelésnél hogy tudom újrahangolni a rádiót ha kell? Mert nagy esély van rá hogy kelleni fog, mert le is volt lazulva a dobváltó, plusz a ,,szőrök" is némelyike letekeredés jeleit mutatta, meg a kompresszorral kitakarítás is lehet elmozdította ezeket a szőrszálakat. Előre is köszönöm! Jelgenerátor és oszcilloszpók suliban van.
(#) barcikaikippi válasza pucuka hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat. Hétvégén összerakom, még a hullámváltó javítás van vissza, törött egy érintkező, de átkötötték, így középhullámon szól csak. Én szeretném, ha a hosszúhullámú sáv is jó lenne, annak ellenére, hogy ott már talán nincs is műsorszórás.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2020
(#) gkari válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Ezt itt elég macerás lenne végig-leírni, de ha adsz egy emailcímet(privátban), küldök több irodalmat is.
(#) barcikaikippi hozzászólása Jan 8, 2020 /
 
Olyan rádióhoz, amiben nincs ferrit antenna, milyen külső antennát javasoltok? Egy pár méteres drótdarabbal élvezhetetlen a vétel, mindenféle külső zavart összeszed (pl. TERTA 325).
A Kínából beszerezhető loop antenna megfelelhet hozzá?
Következő: »»   525 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem