Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   524 / 577
(#) Fantasy válasza VJ72 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Üdv, közben kerestem hozzá megfelelő ellenállást, 300ohm -os ellenállásal beáll a 270V-os anódfeszültség.
(#) Fantasy válasza joci hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Üdv, ledes lámpa van de azt kikapcsolva is ugyanaz a hiba, laptop nincs, a számítógép se volt bekapcsolva amikor ezzel foglalkoztam.
(#) Fantasy válasza Massawa hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Üdv, Esetleg a kf rendetlenkedik? Ha a ferrit antennát bekapcsolom, vagy ha külső antennát kapcsolok rá, iszonyatosan megemelkedik a búgás, alig érteni valamit a rádió adásból.
(#) VJ72 válasza Fantasy hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Egy próba.
Rádiót kihúzva a konnektorból még pár másodpercig szól, ilyenkor van búgás míg elhalkul?
ECH81 kihúzva, anélkül nélkül csönd van?
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2019
(#) rockersrac válasza fgyj hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
A forgókondi milyen értékű? Az enyém jelenleg vastagon áll a porban, és nem hiszem hogy ez jót tesz neki... És ettől függetlenül jó lenne tudni, de nem találom a rajzon, mert béna vagyok.
(#) Massawa válasza Fantasy hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Lehet, hogy a KF mászott szét - igy nehéz megmondani.
(#) Fantasy válasza VJ72 hozzászólására (») Dec 29, 2019 / 1
 
Megtörtént a próba:
A konnektorból kihúzva is van búgás, az adás hangjával fokozatosan az is halkul.
Ha az ECH81-et kihúzom akkor az adással együtt a búgás is megszűnik.
Azt is próbáltam, ha a hullámváltóról az ECH81 rácsára érkező jelet megszakítom, a rajzon szereplő C35 kondenzátor hullámváltó felőli lábát kiforrasztom, megszűnik a búgás, nyilván adás sincs, de ha hozzáérek a kodenzátorhoz egy csavarhúzóval, akkor halkan kezd megjelenni a búgás.
(#) VJ72 válasza VJ72 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Bővebben: Link
Példa amikor nem a rádiókészülékben van a búgás oka.
A rácslevezetők és a hidegítő kondik rendben vannak? R108, R83, R36, C34, C38
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2019
(#) Fantasy válasza VJ72 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
A délután folyamán méregettem a kondikat , ellenállásokat, egy kerámia kondi ami 4,7nF kellene lennie az csak 3,6nF volt, egy 4,7nF-ot próbára a helyére sem javult a helyzet (ez a C93). Az ellenállások amik bent vannak azok a ráírt értéket mutatják, de az R108-ra 300k nem emlékszem, hogy találkoztam volna. Holnap folytatom.
(#) fgyj válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Az Orion 331 kapcsolási rajzán jelöltem a kettős forgókondit (az értékét nem írták rá).
A vele azonos kapcsolású Terta 311 rajzán 2 x 400 pF értéket tüntetnek fel, az Orioné is annyi lehet.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2019
(#) pucuka válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 29, 2019 / 2
 
Teljesen mindegy. Akkoriban minden rádióban ugyanazok a forgók voltak, lehet 400, 450, 500 pf is,. Ha majd előcsalogatod a porból, láthatod, hogy a szélső lemezek be vannak hasogatva, azok finom görbítgetésével beállíthatod a végkapacitást.
De különösebb jelentősége annak sincsen, mert a skála elején csukott forgónál az oszcillátor, és modulátor tekercs vasmagjával kell hangolni, míg a skála végén nyitott forgónál a trimmerekkel.
Pontosabban az alsó harmadnál, ill felső kétharmadnál. Így lesz az együttfutás a legoptimálisabb.
(#) rockersrac válasza pucuka hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Nekem bőven elég az, ha a kossuthot, meg max 1-2 még működő adót tudok vele fogni. Az adók kb 95%-a már rég megszűnt, ha jól tudom.
(#) rockersrac válasza fgyj hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Köszi!
(#) gkari válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
RH-n vannak még érdekességek.
(#) hobbyjani válasza gkari hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Az Amerikai egyesült államokban.
(#) gkari válasza hobbyjani hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Is, valamint Oroszország, Kína, Ausztrália, Kanadában jónéhány műsorszóró állomás működik. Amerika nyugati partján már kb. Újesztendő van, legyen itt is BUÉK!
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2019
(#) cua válasza gkari hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
A nyugati part az utolso. Eloszor itt (New Zealand) van ujev
(#) villanyipi hozzászólása Jan 1, 2020 / 1
 
Üdv!
Szeretnék megjavítani egy elég régi rádiót, viszont a skála zsinór hajtotta tárcsa darabokban volt. Csupán a Tuner tengelyen maradt belőle egy kis darabka.Hol tudnék én ilyet venni?
Előre is köszönöm minden segítséget!
Ipi
(#) zolika60 válasza villanyipi hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Esztergályos csinál másikat. Vagy keress roncs rádiókat és vadászd ki belőlük.
(#) granpa válasza villanyipi hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Méretezd le, drehálok másikat.
(#) villanyipi válasza granpa hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Majd holnap egy papír lapon rekonstruálom hamvaiból, ma már hűvös van és ijesztő sötét a műhelyben
Köszi előre is
(#) hobbyjani hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Aki a csöveket szereti vegyen innen csöves pólót.
Bővebben: Link
(#) pucuka válasza hobbyjani hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Tudom negatív vagyok, de az EF806S feliratú pólón egy kettőstrióda látható.
(#) barcikaikippi hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Sziasztok!
Hozzájutottam egy Orionette 1004-1 típusú rádiókészülékhez, aminek a hangerősítője kimenőtrafó nélküli. A probléma, hogy torzan szól, az ellenállásértékek, tranzisztorok jók. A kimenőtranzisztorok munkaponti árama viszont alacsony, 400uA körüli. Ha ezt felviszem 5mA-re, akkor megfelelően szól. Ehhez a meglevő 2,7kOhm ellenállásokkal párhuzamosan kötöttem egy-egy 6,8kOhm értékű ellenállást. Viszont nem hagy nyugodni, hogy mi lehet az eredeti probléma, hiszen nem így tervezték. OC74 végtranzisztorok vannak benn, próbáltam másikkal is, de az eredeti ellenállás értékekkel alacsony a munkaponti áram, így torzítja a hangot.
Rajz: http://www.radiomuseum.hu/radiomuseum/rajzok/t1004.pdf
Szeretnék tippeket kérni a szakszerű javításhoz.
Üdvözlettel:
Tamás
(#) FerencziJ válasza pucuka hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Egy dekoratőrnek nem feltétlen kell ezt tudnia
(#) hobbyjani válasza pucuka hozzászólására (») Jan 2, 2020 / 1
 
Ha ma a hiphopot zenének minősitik akkor lehet az EF806 is kettőstrióda.
(#) pucuka válasza hobbyjani hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
A hiphop ízlés dolga, az EF806 tény. Felvennéd azt a trikót? Mert én biztos nem röhögtetném ki magam.
A hiphop meg nagyon jó zajgenerátor helyett, csak ne hallgasd sokáig, ahogy a zajt se.
(#) gkari válasza barcikaikippi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
A hangszóró vajon eredeti- e, mert az eredeti 32 ohmos.
(#) barcikaikippi válasza gkari hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Igen, a hangszóró eredeti, 32 Ohmos.
(#) pucuka válasza barcikaikippi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Rakj bele két új 4,5 V -os elemet. Akkor is torzít?
Következő: »»   524 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem