Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   564 / 577
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
A pandémia alatt ‒ ha már úgyse lehetett elmenni otthonról ‒ rá voltam állva, hogy az esti fürdés közben figyeltem a "rádiószínházat", jó kis történetek voltak. De azóta már erről ismét leszoktam.
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 3, 2022 / 1
 
Idézet:
„Földi AM rádió (minden nap 4:30 és 22:30 között) Solt 540kHz, országos lefedettség + Kárpát-medence”

Bővebben: Link
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 3, 2022 / 2
 
1. Ne szokjál le róla, hallgasd a rádiószínházat, tényleg érdemes.
2. A Kossuth-ot mindig fenn fogják tartani. Érdemes figyelni. Oka van.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2022
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Júl 3, 2022 / 1
 
Idézet:
„A Kossuth-ot mindig fenn fogják tartani. Érdemes figyelni. Oka van.”

Mellesleg voltunk ott is.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Jól le is maradtam, mert nem figyeltem eléggé.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Szégyenletesen kevesen voltunk, az tény.
(#) Vales válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Üdv!
Nekem is van egy, annyi csak a baja, hogy a skálaüveg picit törött, illetve a kesztyűgombos csatlakozót egy lemerült 9V-os elemről pótoltam benne még pár éve.
Ez bevett gyakorlat a 9V-os elemes rádióknál, a konyhában lévő Riga 302-ben is megejtettem ugyanezt.
Egyébként, főképp home office alatt még mindig szívesen hallgatom háttérnek a Napközben-t pl. vele, csak panelben nehezebb a dolog középhullámon ugye, de még irányba állítva jó a vétel.
A Riga 302-t a konyhaablakban hallgatom, mivel D-DK felé néz így Soltról ott "ömlik be" az 540KHz tökéletesen.
(#) Vales válasza szs hozzászólására (») Júl 4, 2022 / 2
 
Idézet:
„A Kossuth-ot mindig fenn fogják tartani. Érdemes figyelni. Oka van.”


Ha jól emlékszem, akkor talán stratégiai / katonai és repülésbiztonsági oka is van, pl. a hagyományos fedélzeti rádió iránymérőket rá hangolva még "hazatalálhatnak" a repülőgépek is, "ha minden más repülésirányítási rendszer elérhetetlenné válna".

Másrészt a magunkfajta hobbistáknak is jól jön ugye, pláne, ha detektoros rádiót mutogatunk az okostelefonokhoz szokott fiatalságnak alkalmasint.
(#) fgyj válasza Vales hozzászólására (») Júl 4, 2022 / 1
 
Ha egyszer úgy adódna, hogy csak középhullámon kaphatunk információt, no meg villany sem lenne, meglepődnénk, mennyi Szokol kerülne elő a kamrákból! Némelyiken még most is ott porosodik a két hajdani lapos elem, befőttesüveg-gumival felerősítve (ahogy illik). Talán még meg is szólalnának a régi elemmel. Biciklin elengedhetetlen kellék a kormányra (gyalogosan a nyakba) akasztva. Régi szép idők!
(#) oregtamas0202 válasza Vales hozzászólására (») Júl 4, 2022 / 2
 
Üdv ! Van pár dolgom ezekhez. Csak a posta a gond.
(#) oregtamas0202 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 4, 2022 / 1
 
Üdv !
(#) Vales válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Üdv!
Wow, ez aztán a gyűjtemény!
Ha "a posta a gond", akkor helyileg hol egyébként? (Én Bp.)
(#) oregtamas0202 válasza Vales hozzászólására (») Júl 5, 2022 / 1
 
Üdv ! Mint a címben. Eger
(#) Vales hozzászólása Júl 19, 2022 /
 
Üdvözletem!
Kedves gyűjteményem néhány darabja, a kisrádiók egy része.
Mindegyik működőképes, a Riga 302-t a konyhában használom napi szinten.
(#) Vales hozzászólása Júl 19, 2022 /
 
A hi-fi gyűjtemény egy része a vidéki házunkban, egy SANYO torony 1988-ból + Orion HS 501 Bolero ládák, a kis hangfalakat az Öcsém készítette 1998-ban még, arra van kötve a Pioneer M-6500 részben működő kompakt center.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza Vales hozzászólására (») Júl 20, 2022 / 1
 
Ú de nagyon irigyellek!!
(#) fgyj válasza fgyj hozzászólására (») Aug 3, 2022 / 1
 
A "Szokol" (meg a 403-as is) elpusztíthatatlan! Ma szinte kizárólag a 403-ast adják el - sokan azt is hiszik az "eredeti"-nek. Az eredeti Szokol elegánsabb volt, rajta a kis piros repülő sólyom jelvény is szellemesebb. (A két típus kapcsolása sem azonos: a tranzisztorok egy része eltér.)
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2022
(#) Vales válasza fgyj hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Igen, nekem is jobban tetszik ez a változat, de egyelőre sajnos csak 403-asom van (lásd fentebb).
(#) oregtamas0202 válasza fgyj hozzászólására (») Aug 3, 2022 / 1
 
Üdv !
1968 -n vettem az emlegetett Szokolt. azóta is működik. Igaz közel a havi kezdő fizetésem volt .
1989 -n a seregben a hosszú hullám helyett rövid hullámra alakítottam. Kis teleszkópos antennával remekül megy.
Még skála üvegem is van hozzá.
(#) fgyj válasza Vales hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Nekem volt már olyan, mint jobbra fent (boltból, használatra). Tönkrement, eldobtam. Aztán, hogy nyugdíjasként javítgatni kezdtem, lett egy olyan, mint jobbra lent. Megjavítottam, eladtam.
Egy hibátlan 403-asom van, sőt túlfejlesztve: azt használom a csöves rádiók elsődleges, dinamikus vizsgálatára (jelforrásként, jeladóként). Jól végzi ezt a feladatot, és tökéletesen szól is.

Az oroszokra nem jellemző, hogy ilyen finom, egyszerű jelvényeket tervezzenek, mint ez a kis piros sirály. (Inkább a japánok; lásd a Mazda autó jelvényét. Mazda = sirály.)
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2022
(#) fgyj válasza fgyj hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Ahány helyen keresünk rá, annyi magyarázatot kapunk a Mazda szóra. A leggyakoribb hivatkozás az iráni mitológia Ahura Mazda nevű istenére utal. (Ezzel csak az a baj, hogy más kultúra.)
A jelvény alakja repülő madár, ezért ez nekem már marad sirály.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2022
(#) _BiG_ válasza fgyj hozzászólására (») Aug 10, 2022 / 2
 
A Mazda a japán macüda szóból ered, mert az angol nyelvűek nem tudják az eredetit kiejteni, így "angolosították". Tehát az angoloknak (és így Japánon kívül mindenhol) Mazda lett belőle.
(#) fecameca válasza fgyj hozzászólására (») Aug 10, 2022 / 2
 
Egy gyűjtő szemével nézve elhiszem, hogy jobban tetszik a régebbi. De a 403 -asnak a nagyobb átmérőjű hangszórónak köszönhetően jobb, erőteljesebb hangja lett, cserébe a kicsit vaskosabb házért ezt tudja. Gyerekkoromban én is álmodoztam a Sokolba rövidhulám beépítéséről, de akkor még sem szaktudásom, sem ónszippantóm nem volt, csak egy csehszlovák 100 Wattos pisztolypákám, ami a két hangszórós Philips rádiómat legyilkolni, arra volt alkalmas. Mentségemre szolgáljon, hogy tizenéves kölyök voltam akkor. Ilyen volt: http://www.radiotvmuseum.hu/radioanno/images/keszulek/radios/Philip...02.htm
(#) fgyj válasza _BiG_ hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Lehet tudni, hogy mit jelent a "macüda" szó?
(#) Udvari Zsombor válasza fecameca hozzászólására (») Aug 11, 2022 / 1
 
Nekem van egy "VEF 206" eredeti orosz rádió! Mielőtt hozzám került, valaki már megerősítette az elemtartó fedelét egy utólagosan felcsavarozott műanyag elemmel, meg nálam műanyagra cserélődött a hangerő tekerőgomb, ezt leszámítva eredeti állapotú. Szép méretes "dobváltó" van benne az egyes frekvenciasávok tekercs készletével, rendesen van érzése, mikor az ember sávot vált. Az "oroszosan ovális" hangszórónak köszönhetően hangzása is eléggé szépen tud lenni. Ha nem elektroszmogos környezetben van, hanem pl. a kinti műhelyben, akkor szépen teljesít, ideális idősáv és körülmények esetén akár meglepően távoli adókat is képes találni. Eddig az összes javítás csak annyi volt, hogy egyszer vissza kellett csavarozni az egyik áramköri lapot a dobváltóba, mert kilazult. Külső tápegységről a 9V bemenetével használom időnként, hogy vajon mit sikerül vele találni.
(#) Udvari Zsombor válasza fgyj hozzászólására (») Aug 11, 2022 /
 
"Sokol 403" az van nekem is, még az eredeti bőrtok is megvan hozzá, bár sajnos a hátlapja elkeveredett. A képek közül a jobb felsőre hasonlít legjobban, bár piros logo az egyáltalán nincs rajta.
Van "NEYWA●402" is, eléggé kopottas, a hangerőszabályozóról eltűntek a recék (már így került hozzám), de még működőképes.
(#) fgyj válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 11, 2022 / 1
 
Az én fotómon 4 Sokol van, nem 403-as! A 403-ason is van sólyom jelvény, de más stílusú, és fekete-fehér.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2022

sokol_403.jpg
    
(#) oregtamas0202 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 11, 2022 /
 
Üdv ! Az egész hátlap , vagy csak az elemtartó fedél?
Biztos van .
(#) _BiG_ válasza fgyj hozzászólására (») Aug 11, 2022 / 1
 
Biztos lehet, de én nem tudom....
(#) Udvari Zsombor válasza fgyj hozzászólására (») Aug 12, 2022 / 1
 
Aha, így már stimmel, az enyémen is az a szögletes fekete alapú logo van. Mindent én sem tudhatok.
Következő: »»   564 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem