Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2797 / 3552
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Nálunk rádobták télen a fa forgácsot szigetelésként fóliával.
(#) kameleon2 válasza kowi hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Fagy után is lehet -5 fokig csak kell hozzá kalcidur adalék.
(#) Gafly hozzászólása Okt 5, 2017 /
 

utas.jpg
    
(#) Petyaa hozzászólása Okt 5, 2017 /
 
Üdv! Valaki használt már világító LED-es zsinórt? Házilag lehet ilyet készíteni?

Gondolom egy átlátszó flexibilis csőben lehet egy magas fényű led
(#) zolika60 válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
(#) Petyaa válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Igen, ilyenre gondolok Kerékpárt szeretném vele jobban láthatóvá tenni.

De olvasom hogy: "nem égőkkel van tele, hanem adott frekvencián fény részecskék mozgása által működik"
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2017
(#) wbt válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
EL fólia, párszáz volt, 200-400Hz. Kapacitív terhelésű, régen LCD backlight is ilyen volt. Jó dolog, csak öregszik. Házilag, ha kikevered a fényport, akkor akár csinálhatsz is.
(#) Gafly válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
EL wire a rendes neve, ha egyre gondolunk.
(#) Petyaa válasza wbt hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Akkor mondhatjuk úgy is, hogy egyszeri alkalomra nem igazán éri meg gyártani egy ilyet
(#) Petyaa válasza Gafly hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Igen, ez az köszi
(#) Macsek71 válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Idézet:
„Kerékpárt szeretném vele jobban láthatóvá tenni.”


Csak óvatosan a kerékpár fény-dekorálásával ! Kifogsz egy rossz kedvű rendőrbácsit, és költségeid keletkeznek

Koszos-sötét városkánkban megtörtént, hogy egy kerékpáros srác a (egyedi szögletes profilból készült) bicaj villáit LEDszalaggal világította ki. elől fehér, hátul piros ahogy illik.
Morcos bácsik még csekket is adtak neki ...
(#) wbt válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Azt ugyan büntethetik, ha betekerem reflexiós fóliával a bringát? Mert ha azt nem, akkor:
- Elsődleges világítótestet büntetik (LED)
- Másodlagos világító dolgot meg nem (fényvisszaverő fólia)
- Fluorescens bevonat meg...???
Ez a dolog nekem nagyon hasonlít arra, mikor anno egy idióta betiltatta a pótféklámpát és büntettek is érte, aztán mikor már minden autó ezzel a jó dologgal jött ki, akkor meg engedélyezték.
(#) Petyaa válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Ha jól tudom nincs jogszabályba véve hogy pl ledes fénycsíkót, vagy luminekszáló csíkot ne ragaszthassak a biciklire.

DE valószínű nem a ledes csík zavarta őket, hanem hogy nem volt jogszabály szerint megfelelő első, illetve hátsó lámpa felszerelve, és működtetve.

Amúgy szerintem az sem jó ha egy kerékpáron 2000lumenes első lámpa van. Főleg ha a sisakra szereli fel valaki....
(#) Petyaa válasza wbt hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Találtam egy ilyen honlapot. Itt írja hogy:
" A KRESZ utolsó módosításában már elfogadja a villogókat is "
Gondolom nem a wolfram szálas villogókra gondoltak, mert olyan szerintem nem létezik.

Amúgy meg ha ilyen büntetés lenne, vagy kerekedne és nem lehet őket meggyőzni az igazunkról még igazoltatás előtt meg kell pattani. Városban tanácsos alacsony fokozatba kapcsolni ha fakabátot látunk Szép vagy nem szép...a saját biztonságom érdekét ne bírálja már felül az ő tudatlanságából.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2017
(#) zolika60 válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 6, 2017 / 1
 
Erről eszembe jut ifjúkorom egyik története a sok közül. Volt nekem egy Jawa Mustang robogóm, amit erősen átalakítottam. P21-es karburátor, rezonátoros kipufogócső, átalakított vezérlés. A fazonját is kissé átszabtam, meg a háromsebességes váltó miatt olyan hosszú áttétel volt rajta, hogy csak csúsztatott kuplunggal ment úgy 15km/h-ig. Ezzel a járművel elindultam a Balatonra. Pesten a Rákóczi úton jártam épp, amikor mivel kíméltem a kuplungot át suhantam egy pirosba hajló sárgán. Szerencsétlenségemre pont egy rendőr autó mellett. Bekapcsolta a szirénát utánam jött a következő lámpához és mutogatta, hogy álljak félre. Én szépen lehúzódtam, majd fel a járdára és visszamentem egy saroknyit, majd be fordítva egy egyirányú utcába. Aztán elporoltam néhány saroknyira leállítottam egy kapualjban a gépet és ott lapítottam vagy másfél órát. Szerintem azóta is keresnek.
(#) nagym6 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 6, 2017 / 1
 
Idézet:
„Szerintem azóta is keresnek.”
Eddig igen.
Gondoltam, hogy egyszer meglesz aki meglépett előlem a Javával.
Most meg az akkori büntetős csekktömböt nem találom.
(#) zolika60 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Ha meglenne sem volna gond az akkori száz forint körüli büntetések nem vágnának a földhöz.
(#) granpa válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 6, 2017 / 2
 
Visszamenőlegesen elévülhetetlenítik a cselekményt, valorizálják a büntetés összeget; az már nem csal mosolyt az arcunkra. Ez így megy. Milyen szép szót alkottam?
(#) Petyaa válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Gondolom a végsebessége pedig messzemenően túlmutatott az akkori sebességhatárokon
(#) pjg válasza granpa hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Idézet:
„elévülhetetlenítik”

Igen! Ez van!
(#) zolika60 válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 7, 2017 /
 
115km/h-val tudott menni sík úton.
(#) nagym6 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 7, 2017 /
 
50 köbcentis volt ha jól tudom. Akkor a 115 hihetetlen.
(#) pjg válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 7, 2017 /
 
Inkább lehetetlen.
(#) Bakman válasza pjg hozzászólására (») Okt 7, 2017 /
 
130 km/h hátszél esetén is?
(#) zolika60 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 7, 2017 / 1
 
Sajnos már nem tudom bizonyítani, mert harminc éve nincs meg, de annak idején egy MZ-vel mértük. Egyébként 11000-ret fogott. 3-500-km-enként főtengely csapágyat kellett cserélni, mert a főtengelyt a könnyítés után nem tudtam ehhez a fordulathoz rendesen kiegyensúlyozni. abban az időben április 4.-én volt a csepeli szigetcsúcson helyszíni nevezéses motorverseny. Ott az edzésen mivel nem bírtam magammal levertem az összes egyesületi Simsont. Nem is engedtek aztán a versenyen indulni, mondván egyesületi tagok versenyezhetnek csak.
(#) pjg válasza Bakman hozzászólására (») Okt 7, 2017 /
 
Szakadékba.
(#) Firefighter1 hozzászólása Okt 8, 2017 /
 
Szaisztok!

Ötleteket szeretnék kérni Tabletra.... nem erőgép kell, egyedül hirolvasás meg youtube... esetleg apm tower...
Tudom az Aliexpresszen kismilliot találok 60-90 € csak gondoltam van valakinek tapasztalata valamelyikkel kapcsolatban!
Köszönöm
(#) Kovidivi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Olvasd el ennek a témának a legelső hozzászólását.
(#) bbb válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Szia!

Adok pár szempontot, ami talán megkönnyíti a dolgod.
0. Mennyibe kerüljön? (minél szűkebb a költségvetés, annál kisebb a választék)
1. Mekkora kell? (7", 8", 10", ... egy méret után már lehet nem olyan kényelmes használni, nem fér el egy kézben)
2. Hol fogod használni? Ha cipeled magaddal, akkor ugye nem mindegy, hogy befér-e a zsebedbe.
3. Kell-e rá neked kamera?
4. Milyen oprendszer fusson rajta? (igen, droid nagyon elterjedt, de annak is van pár verziója, ha régebbit nézel, akkor az árban kedvezőbb, s akár az is elég lehet)
5. Benne lévő bluetooth fajtája? (BLE kell-e bele, vagy sem)
6. Benne lévő Wifi tempója?
7. Processzora, videokártyája?
8. Memória, háttértár mérete?
9. Multitouch hány pontos legyen legalább?

A sorrenden lehet vitatkozni, de amíg ezeket nem tisztázod elsősorban saját magadnak, addig nem lehet neked helyesen jó tippet adni. Mert pl. én a fekete pénteki akcióban vettem két éve 7"-os talán Alkor tabletet nagybátyáméknak (még jó, hogy kettőt, így az egyik szoftverét át lehetett rakni a másikra, mikor az feldobta a pacskert), s nagyon boldogan használják azóta is (60 felettiek és rossz a szemük, mégis a 7" elég volt!). Én szintén 7"-os Irulu tablettel szórakozok, ennek elég jó a terméktámogatása is, időnként frissítés is jön ki hozzá, de lemondásokkal járt (rootolást követően újra kellett húzni, mert loopba került, azóta választhatok, hogy melyik firmware-t rakom rá - vagy wifi van benne, vagy kamera, az egyikben ez jó, a másikban meg az - na a 0.3-as kameráért nem kár). Nekem játék is van rajta, ami fürgén megy (Euclidea), de biztonsági kamera felvételeket szoktam rajta nézegetni, meg csomagokat nyomkövetni, s a 360°-os kamerám képét is remekül mutatja wifin keresztül.
De, mint azt az elején mondtam, válaszold meg a kérdéseket és utána lehet folytatni a keresgélést.
(#) Firefighter1 válasza bbb hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Teljesen jogos a felvetés... de ahogy mondod, még magam sem vagyok eléggé tisztába vele!
Funkciójat tekintve átmenetet kellene képezni egy Samsung s5 és egy laptop között

Ebböl kiindulva azért a 7" col talan kicsi... 8-10.

Hasznalni inkabb otthon illetve hoszabb (2-3 napos kirándulások?)

A kamera az talán nem hátrány... Viber stb

A BT és WiFi fajtajahoz nem értek... funkcionalis legyen.

Na igen. proci és video őőő

Azért nem 3 programtol teljen meg a memo a hattértár microSD vel nekem tökéletes!

Na ez a multitouch szintén nem az én asztalom... persze értem hogy mi a lényege de a fruitnindzsába nem fogok egyszerre 4 kardal hadonászni
Következő: »»   2797 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem