Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   1080 / 1203
(#) usane válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
2. verzió, szóval a PIC típus stimmel. Eddig még mindig sikerült megoldanom az ilyen problémákat, valamint eddig még nem lőttem el PIC-et beforrasztáskor. Lehet, hogy most sikerült megvan az első eset
(#) Hp41C válasza usane hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Milyen PIC? Mit olvas ki Device Id -ként?
(#) usane válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Pic24fv32ka302.
Target device ID (0xffff0000)
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2019

error.JPG
    
(#) superuser válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Lehet egy rakat oka. Úgy foglalnám össze, hogy hiba a DevID kiolvasásakor.
Forrasztással még nem sikerült PIC-et tönkretennem, beleértve a kiforrasztást is, pedig pár darabon túl vagyok.
MPLab-nál Programming / run self test ad egy kis infót.
(#) usane válasza superuser hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Pickit 3 selftest not supported.
(#) Hp41C válasza usane hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
A Vcap lábhoz a 10µF low ESR kondenzátor be van ültetve?
PIC24FV32KA302 pin 20.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2019
(#) usane válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Be. 10u kerámia kondi.
Kicseréltem a PIC-et is már. Így sem jó. Pedig az előző verzióhoz képest csak kapott még pár gombot 4k7 felhúzással plusz egy kimenetet bss138-al meghajtott relé formájában. Se külső tápról se Pickitről táplálva nem jó. Ugyanaz a hibaüzenet. Max. kondit csserélek hátha defektes.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2019
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Ok. Megint béna voltam. Csatlakozó alatt maradt paszta. Pedig multival nem mutatott semmit. Na mindegy, működik. Köszönöm, hogy foglalkozatok velem
(#) szucsistvan123 hozzászólása Ápr 7, 2019 /
 
Üdv!

HD44780 (2*16) LCD-t szeretnék használni, és arra lennék kíváncsi, hogy az MPLAB-ban van valami könyvtár erre, vagy nekem kellene összehoznom a vezérléséhez egy library-t? Köszi!
(xc16 fordító)

Köszi!
(#) cross51 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Ápr 7, 2019 / 1
 
Legjobb tudomásom szerint nincs hozzá könyvtár, maximum valami example-t találhatsz hozzá.
De én ajánlom icserny LCD-vel foglalkozó leírását Bővebben: Link én ha véletlen még kezem közé akad egy hd44780 akkor mindig innen nézek minden (főleg mert az ékezetes charset-et tudom copy pastelni ).

Szerintem ha nem használtál még HD44780 írd meg te a könyvtárat, jó gyakorlás meg olyan lesz amilyennek te szeretnéd.
(#) szucsistvan123 válasza cross51 hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
Köszi!
(#) kriszrap hozzászólása Ápr 9, 2019 /
 
Sziasztok
Párszor már találkoztam csak azt nem tudom PICnél miért csinálja. Ha egy PICket felprogramozok és fél év elteltével előveszem a PICetakkor mintha elfejetett volna és újra programozom és jó. Ez miért van?
Segítségeteket előre köszönöm.
(#) superuser válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
90 százalék, hogy nem felejtette el a programot. Ha igen, akkor valami hibás szériába nyúltál.
Sokkal valószínűbb, hogy a program vmi. miatt nem indul el, pl. mclr láb szintje nem megfelelő, LVP láb (ha van) jelszintje nem megfelelő, oszcillátor probléma, brown-out reset állapotban van,
nincsen bekapcsolva a brown-out reset és félreugrott a program counter, stb.
(#) kriszrap válasza superuser hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Rendben nagyon szépen köszönöm utána nézek ezeknek.
(#) Pali79 válasza superuser hozzászólására (») Ápr 9, 2019 / 1
 
Nekem is volt olyan gondom, hogy megrendelésre csináltam egy PIC-es áramkört ami 7 szegmenses LED kijelzőket működtetett. Megírtam a programot, feltöltöttem a PIC-re, teszteltem, elküldtem postán, mire odaért nem működött rendesen. Visszahozták, újraprogamoztam, utána működött rendesen. A mai napig nem értem, hogy mi történt vele út közben.
(#) icserny válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 9, 2019 / 1
 
Rosszul beállított konfigurációs bitek esetén volt már olyan tapasztalatom, hogy kikapcsoláskor a flashban lévő program kinyírta magát. Sajnos, az USB HID bootloader is ilyen volt.

Az orvosság egyszerű: be kellett kapcsolni (engedélyezni kellett) a Brown Out Resetet (BOR), ami megakadályozta, hogy elégtelen tápfeszültségnél a mikrovezérlő programszámlálója vagy utasítás-dekódere "megbolonduljon".

A másik lehetőség, hogy olyan mikrovezérlőt kell használni, amelyik programból nem tudja módosítania flash tartalmát, csak kívülről programozható.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2019
(#) benjami válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 9, 2019 / 1
 
Valamikor régen nekem is előfordult ilyen amnézia, de azután rájöttem, hogy bekapcsolva felejtettem a konfigurációs biteknél az LVP-t.
(#) rogers hozzászólása Ápr 13, 2019 /
 
Helló.

Azt szeretném kérdezni hogy van egy eszköz ami 4.2 voltról üzemel.
A pic 18f4550 adatlapja szerint elmegy erről a feszültségről.
Az rx tx lábak 1.8v on mennek a modul adatlapja szerint, ide rakok egy szintillesztőt.

Azt szeretném kérdezni hogy kell e valamit variáljak a pic tápján?

Működni fog így h nem 5v-ról müködtetem?
Befolyásolni fogja a sebességet?
(#) Pali79 válasza rogers hozzászólására (») Ápr 13, 2019 / 1
 
Simán elmegy sokkal kevesebbről is.
(#) superuser válasza rogers hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Ha akkumulátoros üzemmód és szeretnéd csökkenteni a PIC fogyasztását, akkor kell csak átgondolni a működését.
(#) aDom hozzászólása Ápr 13, 2019 /
 
Sziasztok, k150-es pic programozóm és egy PIC 16f676-os chippel kapcsolatban kérnék segítséget, miszerint egész egyszerűen egy ledet szeretnék megvilágítani vele(most csöppentem bele az integrált áramkörök világába eddig arduinoztam). Minden szükséges szoftvert letöltöttem a dologhoz, gondolok itt a k150 szoftverére, driver-ére, a MikroC nevű alkalmazásra, de valahogy mégsem áll össze a kép.

A problémám:

A mikroC-ben megírom a kövi programot:
trisc=0;
portc=0b00000001;

ezután rányomok a build-re, létrehozza a HEX fájlt. Majd behelyezem a PIC-emet a programozóba, összedugom azt a géppel(rendszerint nem ismeri fel ezért mindig újratelepítem a driver-t ezután újraindít és jó), majd belépek a k150 szoftverébe, oda meghívom az előbb megírt HEX fájlt, majd feltöltöm a PIC-re.
Az áramkörbe bekötve semmit nem csinál.
(#) Pali79 válasza aDom hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
A C-t ugyan nem ismerem, de szerintem ennyi nem elég egy működő programhoz.
(#) superuser válasza aDom hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Nem használok MikroC-t, de általában

  1. void main (void)
  2. {
  3. trisc=0;
  4. portc=0b00000001;
  5. while(1)
  6.   {
  7.    asm("CLRWDT");
  8.   }
  9. }


A while azért kell, mert különben végigfut a kód és reszetel a procid.

Ezen túl lehet még vagy 10 oka ami miatt nem megy.
Pl.
- konfigurációs bitek nem megfelelően vannak beállítva,
- Az adott port bithez (IO lábhoz) egyéb funkció is hozzá van rendelve, amit ki kell kapcsoljál, hogy digit IO láb legyen
- egyes PIC-eknél a LATC0 bit írásával írod az RC0 lábat.
- stb.
- stb.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2019
(#) pipi válasza aDom hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Az analóg/komparátor(ha van) dolgokat ki kell kapcsolni...
(#) aDom válasza superuser hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Köszönöm a válszát az a kérdésem merült még fel, hogy mit jelent a programkód utolsó sora
(#) aDom válasza pipi hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Azt hogy tudom megtenni?
(#) pipi válasza aDom hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
adatlapjában nézd át a comparator és analog to digital fejezetet
CMCON, ADCONx, ANSEL...
(#) pipi válasza aDom hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
A kapcsoszárójel a függvény vége...
A CLRWDT ha engeélyezted a konfigbitben a watchdogot, akkor azt törli, különben reset lesz
Adatlap Special features...
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
A pic programozás előtt a konfigbiteket is beállítottad? Pl van kvarc akkor külső osci, vagy belső osci...
(#) aDom válasza pipi hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
a külső osci-t beállítottam, én az asm-mel kezdődő utolsó sorra gondoltam
Következő: »»   1080 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem