Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1298 / 1318
(#) killbill válasza cross51 hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Nem akarok itt OFF-olni, de nem értelek. Nekem 8G van a gépben és nincs memoria probléma. Egyedül a jEdit használ java-t, de gyors, nincs vele semmi baj. Pedig egy 6 éves 2.6GHz i5 notebook.
Idézet:
„És hát ha sok soruce van sok 1000 sorból áll a kód akkor már nem olyan egyszerű egy text editorral dolgozni.”
Miért? Persze, ha sok a forrás file, akkor a nano nem kényelmes, de a jEdit akárhány file-t bent tud tartani, akárhány editor window-t tudok nyitni. Programozáshoz találták ki, és ahhoz nagyon jó is.
(#) marcellus96 hozzászólása Okt 8, 2018 /
 
Sziasztok!
ADC-vel 100 ns-onként szeretnék mintát venni egy jelből. Tudnátok ehhez a feladathoz PIC-et vagy külső ADC-t ajánlani? (Furatszerelt kivitelben lenne a legjobb, gondolom kicsi rá az esély.)
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Hp41C válasza marcellus96 hozzászólására (») Okt 8, 2018 / 1
 
Nem. Talán egy önálló flash A/D átalakító tudná.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2018
(#) cross51 válasza marcellus96 hozzászólására (») Okt 8, 2018 / 1
 
Van 4 db 16 bites PIC ami 10M tud mintát venni 1 db SH-val.
PIC24FJ64/128GCxxx-es PIC-ek.

Vagy PIC32MZ ott elvileg 18M mintát tud venni és ott van 6 vagy 7 SH-is, ha esetleg igény lenne szimultán mintavételre.

Vagy esetleg a farnell-nél nézz körbe, van soic8-as chip is.
(#) marcellus96 válasza cross51 hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Utánanézek.
(#) Wezuv válasza cross51 hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Nekem 2GB van beállítva a Heap-nek, nincs vele gond. Viszont bogarászásnál sokszor megbolondul, újra kell indítani, valamint nem jól támogatja a C18-at, jobban lehet hibát vadászni XC8 alatt. De ez érthető, nyomják az XC-t.
(#) cross51 hozzászólása Okt 16, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy kérdés hozzátok.

Sok sok tapasztalatot sikerült szereznem PIC32MZ & Harmony-val kapcsolatban és most fogom az első vele készült komoly projektemet lezárni. És láttam, hogy a Harmony elég megosztó dolog...

Esetleg vannak akik nem kezdtek bele a harmony használatába mondván, hogy sz... de, ha lenne valami start guide akkor érdekelné?
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Okt 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy 16f18346-os kontrollerel foglalkozom. Több üzemzavarom is van, nem is részletezném. A kérdésem az lenne, hogy az 5.0 ás Mplabom van a 2.00 XC8 compiler-el, rentgeteg hiba van benne amit eddig én észrevettem. Vagy az normális, hogy egy a következőképpen definiált port:
  1. #define valami PORTCbits.RC1

végső elkeserdésemben a dissasemblyt megnéztem így néz ki:
  1. ANSELC,0x01
.
Ez így most miért?
(#) cross51 válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
A PIC18 alatti PIC-ekben az SFR (Special Function Register) nem fér el egy memórialapon (memóriabank) így bank váltás szükséges ezt elvileg kezeli a fordító.

Ez a sor előtt (valahol nem feltétlen egyből előtte) mindenképp látnod kell egy bankselt/movlb-t nem tudom már az XC8 mit használ bank váltásra.

És ha megnézed a doksit a bank 0-ban ugyanott van a PORTC, mint a bank 3-ban az ANSELC.

Azt ne kérdezd miért csinálja a fordító amit csinál, mert nyugodtan írhatna PORT-ot is, de nem hibás amit fordított (persze ha itt megfelelő bank-ban jár a fordító).
(#) n_yálastrubadúr válasza cross51 hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Igen azt tudom, jó pár bank van benne. Csak annyira felidegesítettem magam, hogy nem néztem meg fentebb váltott e bankot, mert már nem is feltételezem hogy jó. Pl ez sem működik.
  1. #define valami LATB1

nem fordul le. De ha valahol mondjuk tolok egy ilyet
  1. LATB1 = 1;

az ok. Ez is miért van?
(#) Wezuv válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Idézet:
„Egy 16f18346-os kontrollerel foglalkozom.”

Kizárt, hogy ez jó. Nincs olyan, hogy LATB1 egy 16F-es PIC-ben!
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2018
(#) pipi válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Ha nem fordul le, mit mond?
Nem lehet hogy a #define... előbb van mint a #include... ?
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2018
(#) pipi válasza Wezuv hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Hogyne lenne, a 16f17xx 16f18xxx sorozatban van, nézd meg az adatlapot
(#) Wezuv válasza pipi hozzászólására (») Okt 17, 2018 / 1
 
Pontosítok, ebben a PIC-ben nincs LATB1. LATB4-től vannak kimenetek.
(Elhamarkodottan abból gondoltam, hogy egyáltalán nincs LATB, mert a fordító a LATB1-et nem fordította le és régebben a 16F-ekben egyáltalán nem volt LAT. De attól még igaz, hogy a LATB1 nem fordulhat le az XC8 fordítóban. Köszönöm a kiigazítást!)
(#) pipi válasza Wezuv hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Igazad van, én is elkapkodtam a választ
(#) Hp41C válasza cross51 hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Pontosítanék:
A PIC18F -eken sem mindig fér el a SFR egy bankban. Pl. PIC18F25K80.
(#) kissi válasza cross51 hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Szia!

Idézet:
„Azt ne kérdezd miért csinálja a fordító amit csinál, mert nyugodtan írhatna PORT-ot is, de nem hibás amit fordított (persze ha itt megfelelő bank-ban jár a fordító).”


Nem tudhatja, hogy Te hogy kersülsz az adott utasításra: lineárisan vagy valahonnan odaugorva, így mindig az "alap" nevet írja ki ( szerintem ! ) !
(#) cross51 válasza kissi hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Az alap névre gondoltam én is csak mivel ANSEL bank 3 név így elvetettem.
(#) Wezuv válasza kissi hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Ellenben debuggolás közben már tudhatja, érdemes lenne megnézni...
(#) kissi válasza Wezuv hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Igen, ott már mindenképpen, az adott ponton...!
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Okt 18, 2018 /
 
Sziasztok!

A LATB1 csak példa volt. A lényeg hogy nem lehet definiálni mert hibát ír ki rá. De viszont máshol meg tudja mi az a LATB1. pl LATB1 = 1; így nincs baja. De ha felette definiálom hogy #define valami LATB1 és aztán valami = 1; akkor aláhúzz a az egyenlősgjelet meg a LATB1 et. Most sajnos nemtudom pontosan mit ír ki, mert dolgozom.
(#) Wezuv válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Nálam ezek a difiniálások működnek. Ha mindent jól csinálsz, akkor valami megsérült az MPLABX-ben. Telepítsd újra esetleg...
(#) Hp41C válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Idézet:
„A lényeg hogy nem lehet definiálni mert hibát ír ki rá. De viszont máshol meg tudja mi az a LATB1. pl LATB1 = 1; így nincs baja.”

Meglehet, már valamelyik forrás vagy header állományban már egyszer definiálták/definiáltad.
  1. #ifndef LATB1
  2. #define valami LATB1
  3. #endif

avagy
#undef LATB1
Ez megszünteti a LATB1 szimbólumot.
(#) n_yálastrubadúr válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Köszönöm nektek, megnézem ha haza értem. Ez tulajdonképpen egy matatófal lenne kislányomank, vagyis azon belül az elektromos része. Van bajom nem kevés. A koncepció 4db 16f18313 aminek 3 analóg lábát arra használom hogy egy régi HDD motor fázis sorrendjét detektálja így nyerve egy tönkretehetetlen rotary encodert. 3 HDD motor az RGB fénycsíkot állítja, aminek megtekerésekor az 5 colos HMI kijelző arra a lapra vált ahol ezek ilyen progress baron keresztül vizuálisan leolvasható a telítettség a számértékével. A 4. HDD encoderrel meg feltöltöttem állatképeket a HMI-re azt forgatja. Ezen kívül van egy 16f18326 is ami egyfajta extender , mert kevés lett a lábszám ezen csak 5 gomb van ami uarton tolja a központi 16f18346- nak. Van olyan hogy bekapcsolom teljesen semmi. A HMI kezdője bejön , de a 346 valahol elszáll. De úgy hogy a WDT sem indítja újra, tehát fogalmam sincs mit csinál. Van hogy az NVM ből teljesen más adatokat vesz elő, a következőre pedig az értelmes adatot, olyan is van, hogy a 4 encoderből csak 1 vagy 2 vagy 3 működik. Általában jól bekapcsol, de 10 ből kb 1x van valami baja. És mindig más. Figyelem pedig mindenhogy. Nemtudom hogy hirtelen ahogy azt öszes kontroller inicializál , akkor lesz valami fatal error, de már azt is próbáltam hogy elcsúsztatva inicializáltatom.
(#) usane válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Emlékeim szerint az XC8 nem ismeri így,(nem ismerte) hacsak mióta nem használtam frissítettek rajta. LATBbits.LATB1 volt a helyes kifejezés ha a port 1 bitjére akarsz hivatkozni.
(#) usane válasza cross51 hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Miért kérded? Írsz hozzá egyet?
Nekem például néha a PIC32-esektől is elmegy a kedvem ha ránézek az erratára.
(#) Wezuv válasza usane hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Azért vannak olyanok, amelyeknél rövidebb a lista és kezelhetőek a hibák. Sikerüt gyakorlatilag az összes perifériát kipróbálnom és használhatóak. Az MX-ek is hasonlóan használhatóak. Persze van pár sorozat, ami használhatatlan, de utána kell járni, mielőtt választ az ember...
(#) sdrlab hozzászólása Okt 18, 2018 /
 
Van valakinek tudomása arról, hogy a dsPIC33EP család flash memóriája hányszor írható újra? Valahogy sehogy se találom ezt az adatot...
(#) Hp41C válasza sdrlab hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Adatlapon keresd a "Cell Endurance" -t, aztán nézd meg az Errara -t.
Pl. dsPIC33EPXXXMU806/810/814
Idézet:
„D130 EP Cell Endurance 10,000 — — E/W -40° C to +125°C”
(#) sdrlab válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Köszönöm!
Következő: »»   1298 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem